• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červenec 2006

(Zamčená)
25. února 2008 
Ahojky,
Sarajko fakt jsi mela narok na to porodny?to ziram, ja myslela , ze kdyz pracujes v zahranici a tam i odvadis dane tak ti to ma platit ten stat, a jak dlouhou mas ty materskou?mas to podle rakouska nebo sarajeva?
20. zář 2007 ve 14:07  • Odpověz
my mame nocnik , ale Kata na nej c´hodi curatjen po vyspani :wink: , jeste je cas, na zachod se jeste nachodi :grinning: :grinning:

V obchodech je primo psana sunka pro deti nebo jsem jeste videla sunka nejvyssi kvality pro deti a je asi opravdu kvalitni taky mi moc chutna :grinning: :grinning: jinak salamy nemusim, ale tuhle mnam :grinning:
20. zář 2007 ve 14:11  • Odpověz
zitra odjizdime na ten vylet tak tady ma mamka napsany manual :grinning: co jak , kdy s Katou :grinning: :grinning: pry budou u nas spat, aby to pro Katu nebyl takovy sok a pres den budou u nich doma
20. zář 2007 ve 14:12  • Odpověz
baciko ja mislim, ze to plati od 1.1. 2008 no ja budu doma ty 3roky
20. zář 2007 ve 14:13  • Odpověz
zase hrubka- myslim - omlouvam se , ze to ctete s tou hrubkou :unamused:
20. zář 2007 ve 14:15  • Odpověz
Renco ja tomu taky neverila. Ale to nema s tim, kde pracujes nebo zijes nic spolecnyho. Pokus mas trvaly pobyt v CR a dite ma cesky rodny list, tak na tuhle jednorazovou davku narok mas. No to vis, ze me z toho omejvali. Ale je to moje chyba. Muze se to narokovat zpetne do roka. Ja na to prisla, kdyz mel Flo rok a tyden, rvala jsem si vlasy.

Jinak ja pobiram Kinderbetreungsgeld, myslim, ze do 3 let, musim se mrknout, mam to nekde napsany.
20. zář 2007 ve 14:21  • Odpověz
sarajko a prosim te, nevis jak to je v rakousku, kdyz tam pracujes uz asi 2,5roku, ale trval. bydliste mas v Cesku?
20. zář 2007 v 15:00  • Odpověz
Urcite stejne. U me taky nikdo v CR nevi, kde pracuju a kde ziju. Sarajevo s tim nema nic spolecneho. Kdyz jsem se ptala ty pani na socialce, tak rikala, ze narok na porodny mam urcite, na rodicovsky prispevek jen v pripade, ze na nej nemam narok v Rakousku.

Zavolej si na jakoukoli socialku a tam ti to reknou.

Ale muzu ti rict, ze porodny dostanes urcite a Kinderbetreungsgeld z Rakouska, kdyz tam pracujes a jsi pojistena. Nebo ma narok manzel. Ja uz teda v Rakousku nepracuju, ale tyhle davky na dite jsou pro vsechny stejny, bez rozdilu, jestli pracujes, nebo ne.
20. zář 2007 v 15:05  • Odpověz
ona tam pracuje segra no ptala se ruzne tady v cesku a rakousku a rikaji ji vsude neco jinyho :unamused:
20. zář 2007 v 15:51  • Odpověz
Pokud je segry manzel rakusak, ona v Rakousku pracuje, je tam pojistena, ale ma stale trvaly pobyt v CR, tak ma narok na porodny, ale na penize na dite v Rakousku. V Rakousku zadny porodny neexistuje.

Pokud je jeji manzel Cech a jsou oba vyslani do Rakouska pracovat, tak by meli byt pojisteni v CR a pak ma na vsechno narok v CR.
20. zář 2007 v 17:53  • Odpověz
Kazdopadne v Rakousku dostane na dite vic penez - je to nejakych 430 euro. I kdyz nevim, jak to ted bude v CR.
20. zář 2007 v 17:54  • Odpověz
no jeji manza je cech a pracuje tady a ona je pojistena a pracuje v rakousku je tam 2,5roku
to jako 430e mesicne?
20. zář 2007 ve 21:18  • Odpověz
tak holky ja se loucim :grinning: ozvu se v nedeli :slight_smile:
20. zář 2007 ve 21:30  • Odpověz
Jo 430 mesicne bez rozdilu jestli pracujes nebo ne. Maji to vsichni stejne. Segra je teda pojistena v Rakousku, pochopila jsem to spravne? Porodny dostane urcite v CR, to je jednorazova davka a nema s pojistenim nic spolecnyho. Pokud je pojistena v Rakousku, tak by mela dostat i davky na dite tam. Ja bych se asi v jejim pripade pak rozhodovala, kde to bude vic :grinning:
21. zář 2007 v 08:06  • Odpověz
Ahojky,
Sarajko diky :slight_smile: :slight_smile:
Kde jste vsechny?
Za cely vikend tu nikdo nebyl :confused:
Je krasne co? tak se Vam nechce sedet doma :grinning: , my si vylet uzasne uzili :slight_smile: , jen jsme doma zapomeli fotak :confounded:
23. zář 2007 v 15:23  • Odpověz
autor
Ahojky všem,
já nestíhám. Od včera tu jsou naši, dělají ségře vedle byt takže vařím pro 5 lidí a uklízím. Teď konečně šla mamka se ségrou a Tobíkem ven, abych mohla vytřít a umýt nádobí tak jsem sem jukla. Ségry přítel si našel milenku a prasklo to, takže se rozcházejí a ségra nemá kam jít a tady se zrovna pronajímala garsonka. Není tam ani wc, koupelna, kuchyň nic.. Takže táta s Petrem jí to tam budujou.
Doma se nic neděje, Petr nespáruje, ani nedělá koupelnu, protože staví s tátou v tom ségry bytě. Samozřejmě to zase není tak jednoduché jak se zdálo. Zdi se sypou, takže je musí celé omlátit, udělat celou elektriku znova atd... Ségra na to nikoho nemá takže sem bude jezdit táta a petr dobrák se obětoval taky.
Mamka říká, že nám to pak vynahradí ségra na dětech :slight_smile:
Tak zatím čus, jdu uklízet.
23. zář 2007 v 15:38  • Odpověz
Teda nikito, vy nemate snad nikdy klid. Jeste si pamatuju, jak jste narychlo dodelavali vase bydleni, kdyz jsi byla tehotna a uz se zase neco budujete. Chudak segra, a maji deti?
Holky co je s Martinou? Uz byla v Praze?
23. zář 2007 v 17:16  • Odpověz
Ahojky tak se hlásím taky po delší době..No je venku pěkně,tak není čas na pc a večer jsem ráda,že mám klid.Anetka už spí jen dopoledne sice teda dvě hodiny,ale včera jen hodku,no a pak jde spát až v osm večer.Pořád jí uspávám,někdy to trvá skoro hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a asi jí lezou zuby,porotže se často budí na čajík.

Niki,to je síla,ty se fakt nenudíš co?

Sarajko,Martina už vyjela do čech v pátek.
24. zář 2007 v 08:29  • Odpověz
U nas je taky hezky, i kdyz rano jenom 8 stupnu. Jdeme ven, jinak je to k nevydrzeni :grinning: Flo chce porad chodit, ale pak uz zpatky do kocaru ani nahodou. Kdyz jde za ruku, tak to je jeste dobry. Pak chce ale chodit sam a samozrejme na opacnou stranu, nez chci ja. Jde proste hlava nehlava, zajimaji ho nejvic vajgly na ceste. Mam doma takove to voditko, ale je mi teda trapny ho na to uvazat. Mate to nekdo doma? To je jako kdyz vedete psa :slight_smile:
24. zář 2007 v 08:50  • Odpověz
Mě to vodítko přijde taky trapný,ale nejvíc se má využívat,když děti nechodí sami,ale jen za ruku...

Holky kde jste všechny?Co pořád děláte?Já už dneska nebudu dělat nic :grinning: ,jen pojedeme na nákupy....
24. zář 2007 v 11:24  • Odpověz
Sarajko, já ze začátku vodila Natálku na kšírách, ale teda spíš pro jistotu, když se dostala do období, kdy nechtěla chodit za ruku, ale jenom sama a každou chvíli padala. Tak jsem jí těma kšírama vždycky přizvedla. Ale je fakt, že vypadala jak na vodítku. Ale na druhou stranu, bezpečnost je přednější, ne?
24. zář 2007 ve 12:02  • Odpověz
Anetka dneska zase spinkala hezky dvě hodiny,to je paráda,člověk hned toho stihne víc.Á malá tu smrdí,tak jí jdu přebalit a pak jdeme s Denčou na aerobik a pak jedeme ještě do Teplic na ty nákupy,tak zatím pááááá.
24. zář 2007 ve 12:47  • Odpověz
Flo spi pres obed ca. 3 hodiny. Tak jsem uz uklidila a musim jeste neco uvarit.
24. zář 2007 ve 13:15  • Odpověz
Cuuus,
no Niki tak to je sila :unamused: , jak dlouho spolu byli? Maji deti? Tak to za chvilinku budete mit v baraku celou rodinu co? Svara, segra, no jeste chybeji rodice :wink: , ale aspon tam budete mit veselo :slight_smile:
24. zář 2007 ve 14:10  • Odpověz
ja voditko na Katu mit nebudu, nastesti je tak opatrna , ze kdyz ja jdu na jednu stranu tak chvili sice jde na druhou, ale kdyz vidi, ze se nehnu tak jde zpatky za mnou.
Kata spi asi tak od 13:30 do 15:15h no jak kdy vcera az do 16:45 :grinning: a to uz jsem se chodila koukat , jestli je vubec na zivu :grinning: :grinning:
24. zář 2007 ve 14:18  • Odpověz
Stano tak co jste koupili? :grinning:
24. zář 2007 ve 14:21  • Odpověz
Ja to voditko mam doma uz dlouho, ale jeste jsem ho nepouzila. Tak Flo proste jde, kam chce a muzes ho lakat, ale nic s nim nehne. Proste se najednou otoci, nechce vzit za ruku a jde. Proto se snazim ho ve meste vubec z kocaru nevyndavat, protoze ho pak nedostanes vubec zpatky.
24. zář 2007 ve 14:23  • Odpověz
Sarajko ja taky jakmile Katu vyndam z kocarku tak se mi tam tezko vraci, vubec tak zpatky nechce tak se snazim vse obejit a az nakonec ji vyndat ,aby jsme uz sli jen do parku nebo domu nebo nekam prebirat kaminky ty totiz miluje :slight_smile:
24. zář 2007 v 15:39  • Odpověz
Jo kaminky jsou taky hit. Flo v kocarku vydrzi docela dlouho, ale pak ho to prestane bavit a zacne se kroutit a brecet a to uz je konec. Moje mama se ho snazila nejak zabavit, treba mu zpivat a to zabiralo, ale jdi jen tak po ulici ve meste a zacni zpivat :grinning:

Nechci se tady vytahovat, ale Flo dneska spat od 12 do 15,30!!! To se mi to urcite dneska v noci vrati se vsim vsudy :slight_smile:
24. zář 2007 v 16:15  • Odpověz
Dobré ráno všem,
Tak včera jsem koupila mámě koš na prádlo takovej ten proutěnej,tak jsem ráda,že mám dárek z krku.Ale jsem si nevzala sebou včera do města kočárek,ale jen tříkolku,tak jsem toho měla plný kecky.Malá sice byla zlatá,ale já si ještě na víc vzala boty na který nejsem moc zvyklá a udělalo se asi tak 8 puchýřů,tak jsem ještě šla pro náplasti a vypadám jak mrzák...Ty jo,jsem byla tak hotová z toho jak mě ty nohy boleli,že jsem šla spát snad už v devět hodin....
25. zář 2007 v 08:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.