• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červenec 2006

(Zamčená)
25. února 2008 
Ahojky, a kde je chytila?
25. říj 2007 ve 23:44  • Odpověz
a kolik jich ma?
25. říj 2007 ve 23:44  • Odpověz
Holky uz jste nektera byla s detma na ockovani v 15mes? my ne vsichni okolo chodeji a kupuji si vakciny , ze jsou setrnejsi a me sestricka v roce nic nerikala, ze mame prijit a uz vubec nic o nejake vakcine, jestli si ji chceme koupit
25. říj 2007 ve 23:47  • Odpověz
my jsme si dneska udelali vylet s kamaradkou a detma do Hradce Kralove do obriho akvaria no vylet byl dobry , ale akvarium me zklamalo :confounded:
25. říj 2007 ve 23:48  • Odpověz
Renco my si musime v Rakousku sledovat ockovani sami, nam nikdo pozvanky neposila. Flo byl ted ockovany v necelych 14. mesicich proti spalnickam, priusnicim a zardenkam. Ale v Rakousku je to jiny. Hodne ockovani je driv, nez v CR. A my na to mame presny plan v tehotenske knizce a presne vidis, kdy ho musis nechat ockovat.
26. říj 2007 v 09:42  • Odpověz
Renčo nevím kde je chytla....může to mít v sobě....naštěstí měla jen tři a šli dobře strhnout....malá byla hodná,ani na desinfekci neplakala....ale jedna byla dost veliká.

Jinak včera jak jsme byli u doktorky s holkama,tak nám hned dala na příští měsíc termín očkování....ale o šetrných vakcínách nám nikdy za celou dobu neřekla nic....

A proč tě zklamalo to akvárium?My by¨li v podmořským světě v praze a zase se nám to líbilo,i když mi přijdou ty vstupný zbytečně drahý.
26. říj 2007 v 10:24  • Odpověz
+Ahojky,
Stani ja byla z Prahy nadsena byli jsme tam loni na podzim a bylo tam toho spousta tak se mi tam libilo, ale v Hradci maji jedno akvarko je to tunelto je hezky pak jdes po schodech nahoru a tam je jako by nad tim akvarken tropicky prales a zase jdes dolu a tam je pal lebek no a tot vse jo a pak jeste v patre je promitani filmu , ale s korarem te tam nepusteji ac tam maji vytah ve druhem patre je kavarna - taky nic moc a tam jsme zjistily, kdyz jsme kocar vytahli po schodech , protoze Kata spala , ze tam ten vytah je
26. říj 2007 ve 13:54  • Odpověz
čaues holky...jak jde živat co??
my už jsme měli očkování..informovala jsem se na tu vakcínu a ke to uplně zbytečná investice, prej mám korunky investovat do něčeho jiného..je to uplně to samé, jen se to jinak j´menuje, ale reakce může být stejná jako u trivivacu..takže jsme na to prděli...
sarajka a jak to dělát , když je dítě třeba na ten den očkování nemocné..to už si vás doktorka sama pozve ne??
26. říj 2007 ve 13:56  • Odpověz
jooo jo Sarajko maji to byt priusnice, zardenky, spalnicky no tak ja asi zavolam v pondeli sestricce a zeptam se ji jestli mi posle pozvanku nebo jestli mame prijit samy
26. říj 2007 ve 13:57  • Odpověz
holky dneska jsme mely plavani jako nahradu za minuly tyden, kdyz jsme nebyly a katastrofa :frowning2: Kata se vzeprela a nechtela se vubec potopit tak jsem musela s ni a ja se potapet neumim no jedine , kdyz mam zacpany nos a zavreny oci a to jsem nemohla, protoze jsem drzela Katu tak jsem si nabrala vodu do nosu :stuck_out_tongue_closed_eyes: uvidime jak ji to pujde ve stredu snad to bude lepsi :wink:
26. říj 2007 ve 14:02  • Odpověz
Mikco a mel Martinek nejakou reakci?
26. říj 2007 ve 14:04  • Odpověz
ahoj ne neměl vůbec žádnou na žádné očkování, ani na tuto ne...
26. říj 2007 ve 14:16  • Odpověz
holky toto poslal manza me sestry na snazilky , ze takto vypadaji jeho spermie :wink: puste si zvuk
26. říj 2007 ve 14:36  • Odpověz
autor
to je fakt dobrý .
26. říj 2007 v 17:47  • Odpověz
Mikco nas nikdo nezve. My si to musime hlidat vsechno sami i povinny prohlidky. Proste to mam vsechno predtisteny v tom tehotenskym prukazu, kterej jeste pouzivas i na prohlidky u detskyho a ockovani. Je tam treba, ze se prohlidka musi uskutecnit mezi 10. a 14. mesicem a je to na tobe, kdy si udelas termin, proste to v tomhle rozmezi musis stihnout, jinak ti pak prestanou davat pridavky. Musime pak ty stranky s razitkem, datumem a podpisem prohlidek poslat na pojistovnu, kdyz je neco v neporadku, tak ti od 22. mesice zivota ditete prestanou vyplacet prispevek na dite. Pokud je vsechno OK, tak ho dostanes v plne vysi az do 30. mesice zivota.

Ockovani taky, ted ty zardenky atd. bylo, ze se muzou davat od 14. mesice. Vlastne je to vsechno tak nastaveny, ze kdyz mas povinnou prohlidku u detskyho, tak ti vychazi i nejaky ockovani. A jasne, ze ho objednam, kdyz neni nemocnej. Kdyz je, tak se to holt udela pozdeji. Doted jsem nemela problem, ze by mi nekdo rekl, ze je k ockovani brzo. Flo nemel nikdy zadnou reakci, ani teplotu a to treba na zacatku dostaval behem jednoho tydne 3 ruzny vakciny (pneumokoka, rotavirus a hexu).

Mimochodem v Rakousku je hexa a ockovani proti spalnickam, priusnicim a zardenkam zadarmo. Pneumokoka a rotavirus jsem musela platit.
26. říj 2007 ve 21:16  • Odpověz
aha sarajko, tak to u nás je to poněkud pohodlnější...nám to hlídají mudři...

jinak u nás haxyvakcína je taky od ledna zadarmo a jsou s ní ted očkování všichni narozený v roce 2007 va pneumokok se taky u nás paltí...

jo a to dostáváte přídavky jen do 30 něsíce věku dítěte jo...u nás dokud chodí do školy..teda je to almužna, ale aspon něco :wink: ...jsem zvědava co :slight_smile:
27. říj 2007 v 08:35  • Odpověz
My dostavame 430 euro mesicne do 30. mesice (je to neco jako v CR rodicovsky prispevek), pokud se pak s manzelem vymenis a ja bych sla do prace a on zustal s malym doma, tak se dostava az do 36. mesice. Pak uz dostavas jenom kdyz to prelozim rodinnou podporu (to jsou asi ty pridavky v CR) do 26 let veku ditete a je to odstupnovany, do 3 let 105 euro, pak se to zvysuje, max. je 150 euro.

V CR to mate rozhodne lepsi v tom, ze muze chodit dite na pul dne od 3 let do skolky a pobirate rodicovsky prispevek az do 4. Pricemz si muzete v pohode najit behem te doby praci. V Rakousku misto ve statni skolce dostanes jenom, kdyz pracujes. A jak to mas udelat, kdyz ti nema kdo hlidat. Je to takovej zacarovanej kruh. Jsou tam docela tvrda kriteria. Soukrome skolky jsou jasne dost drahe.

Holky vcera jsem nechala maleho poprve vecer hlidat. Byli jsme na jedne recepci a normalne to zvladnul uplne skvele a predstavte si, ze jeste ted spi! Nechapu. Ani jednou neplakal, porad si hrali a usnul normalne jako kdyz jsme my doma. Tak jsem rada, cekala jsem to horsi.
27. říj 2007 v 09:07  • Odpověz
je sarajko tak to je šukulka...a to neplakal ani když vás viděl odcházet, náš malej by zbořil barak kdyby mě viděl, když je zabavenej, tak ja taky v pohodě, ale nevim jaký by to bylo, kdyby ho dával spát někdo jiný,....

a s těma školkáma je to u nás taky na prd, sice můžeš dávat dítě na 4 hodky denně, ale většinou neni moc míst, takže to ho nevemou..já měla problémy s umístěním Kláry do školky a to jí budou v prosinci 4 roky...takže sice zákan to umožnuje, ale nefunguje to tak... :angry:
27. říj 2007 ve 12:11  • Odpověz
Vubec neplakal, jasne, ze jsem odesli, kdyz byl zabaveny. Kdyby nas videl a jeste jsme se s nim loucili a delali papa, tak by to nefungovalo. Ted si to jeste muzeme dovolit odchazet tajne :grinning:

Ta holcina je fakt super, ta je tak upovidana, ze Flo nemel sanci ani cas plakat. Hned se s ni skamaradil a dokonce mu usnula normalne jako me a bez dudlika! Jo a nakonec dneska vstaval v pul 11. Spal celou noc, v pul 8 dostal flasku a pak si jeste schrupnul. Byli jsme z toho uz nervozni. Asi ho vcera tak utahala, skakali tady na kresle a meli hroznou srandu. Takze to v utery zopakujeme.
27. říj 2007 ve 13:36  • Odpověz
Ahojky,tak jakej jste měli víkend?A co časový posun?Anetka jako kdyby to cítila,tak ráno vstala v devět hodin starýho času,takže super...
28. říj 2007 ve 20:27  • Odpověz
Na nas taky casovy posun nemel vliv. Jsme porad na stejno, diky bohu. Holky Flo umi jist sam lzickou! Ja jsem z toho uplne namekko :fearful:
28. říj 2007 ve 21:37  • Odpověz
Ahojky,
teda to je Flo sikula :slight_smile: to Kata neumi teda radsi jsem to nezkousela, ale obcas si vezme sama lzicku a strka si ji do pusy , ale tak nejak vselijak i s jidlem :slight_smile:
29. říj 2007 v 08:53  • Odpověz
Stani u nas katostrofa csasovy posun Kata dneska vstavala uz v 7 :stuck_out_tongue_closed_eyes: a vccera to bylo taky sileny odpo spala jen necelou hodku asi jak jsme ji dali spat dyl tak byla asi nejaka pretazena ci co :unamused:
ten posun bych zrusila :rolling_eyes:
29. říj 2007 v 08:56  • Odpověz
v sobotu jsme byli v Jihlave kupovat Kate zimni boty skoro niic nemeli nebo v jejim cisle nebyly kupovala jsem 23nohu ma 21,5
29. říj 2007 v 08:58  • Odpověz
No ja to zkusila taky nahodou, on nechtel skoro nic jist a porad chtel lzicku do ruky, tak jsem vybalila takovou tu specialni, co jsem mu koupila v Cechach, co muzou hezky drzet a vzdycky jsem mu na ni neco dala a on si to zacal strkat ukazkove do pusinky.

Podivejte: http://www.youtube.com/watch?v=FWdcGuzMOYU
29. říj 2007 v 09:45  • Odpověz
Renco ja koupila zimni jedny 21 a druhy 22 (ty jsou teda jeste dost velky, ale s tlustou ponozkou je to akorat, to jsou mu pak ty 21 maly. Nohu mame 20. Jedny jsem koupila fakt hodne kvalitni a druhy jen tak na vymenu obycky za 300 Kc.
29. říj 2007 v 09:49  • Odpověz
Tak to je super Sarajko,malej je šikulka...

My už jsme koupili Anče taky boty na zimu a nosí je a pořád říká,že je nyny....má takový kozačky růžový a jak v nich pěkně chodí...
29. říj 2007 v 10:39  • Odpověz
ja je koupila v renu za 600kc a jsou to kozacky takovy cerveny no pekny :wink: u bati se mi libily valenky byly uzasny s bambulkama no a mely jen male cislo :unamused:
29. říj 2007 ve 13:21  • Odpověz
Sarajko koukalla jsem na 3videa co tam mas jak rika mama a staropramen a s tou lzickou mu to fakt jde :grinning:
29. říj 2007 ve 13:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.