• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červenec 2006

(Zamčená)
25. února 2008 
Ahojky já taky žehlila a žehlila...a te´D NEMÁM MOC ČASU,TAK MASTÍM,ALE JEŠTĚ SE TU UKÁŽU...jO A TADY ZASE LEJE :angry:
4. črc 2007 v 10:18  • Odpověz
U nas se taky ochladilo. Prave jsem dodelala koprovku a uz mam na ni chut, tak to asi do obeda nevydrzim :slight_smile:

Dneska Flo poprve spal az do 5 do rana, vim, ze se nemam radovat, ze to byla zase jenom nahoda.

Zehleni me taky ceka, porad to sunu pred sebou.
4. črc 2007 v 10:22  • Odpověz
ahoj holky já mám vyžehleno od pondělka, ale už tam mám zase jednu dávku a jednu v pračce, takže mě to vlastně čeká taky.....zase :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
sarajka třeba nebyla, třeba se mu to zalíbí a bude chrupat takle pořád
u nás je taky pěkně hnusně,jsme zavření doma asi mi z toho brzy hrábne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. črc 2007 v 10:29  • Odpověz
Cauky holky, ja jsem dneska v praci, uz mam uvareno, dneska mame kure na tymianove omacce se spätzlama, plnene cukety s ryzi a testoviny s houbovou omackou, tak doufam, ze to lidi budou jist. U nas vcera take cely den prselo, dneska uz zase sviti slunicko, ale teplo teda zrovna neni.

Adamek se naucil slezat z postele po nohach, vzdycky ma hroznou radost, kdyz se mu to povede.
4. črc 2007 v 10:33  • Odpověz
Jeziz Martino spätzle ja miluju, ale je to trochu narocny na pripravu ne. To si netroufnu udelat sama.

Jo, jak pises o slezani z postele. Tak my lezeme na kreslo, ale samozrejme neumime slezt zpatky, takze mi vcera spadl hlavou primo na koberec. Ukazuju mu to kazdy den, ale zatim zadna reakce. Jak se to Adamek naucil? Musim byt jako ostriz, protoze na tom kresle sedi od rana do vecera :slight_smile:
4. črc 2007 v 10:46  • Odpověz
prosim Vas co to je spatzlam? vubec netusim co si pod tim mam predstavit :grinning:
Teda MArti z tebe je hotovy sefkuchar ma m z toho hlad :unamused: jeste nevim co si udelam k obedu :unamused:
4. črc 2007 v 11:05  • Odpověz
Anetka taky umí slézt,ale jen když jí to připomenu...když už je skoro hlavou dole,tak jí musím říct no jak se slézá dolů a pak si vzpomnene,že už to umí a otočí se a sleze,ale to je rychlovka,že jí kolkrát musím stejně přidržovat.
4. črc 2007 v 11:05  • Odpověz
no tak to teda Kata neumi slezt z postele okamzite se riti hlavou dolu :confused: no snad to taky bude nekdy umet :wink:
4. črc 2007 v 11:11  • Odpověz
rencan náš malej ani tam nevyleze, natož aby slezl :grinning:
jo a co toje spatzle, by mě taky zajímalo, vůbec nevim co si mám pod tím představit
4. črc 2007 v 11:15  • Odpověz
Jo Anetka tam taky nevyleze,ale když je s náma ráno v posteli,tak pak chce lézt dolů a volá Dený...je to srandovní,dělá to každý ráno.
Mikco,zrovna jsem psala Martině,že sptzle taky neznám :grinning: ...aspoň v tom nejsem sama.
4. črc 2007 v 11:19  • Odpověz
je stanul malá ti už takle "mluví" jo, ty jo tak Martin to má těžce na háku, stačí mu mama, papa a tata a tím končí,žádnej náznak že by měl zavolat na segru :grinning:
4. črc 2007 v 11:23  • Odpověz
No Mikco,ona "mluví" fakt hodně,ale i cizí lidi ,jí toho dost rozumí...taky dokáže říct jak dělají různý zvířátka.
4. črc 2007 v 11:26  • Odpověz
ta je šikovná,holčička jsou holt šikovnější, chlapi jsou salamisti maj to někde....naše Klara taky začínala hodně brzo.tak to budete mít doma ukecánka jako my někdy už jí prosim at tu pusu zavře :grinning:
4. črc 2007 v 11:33  • Odpověz
Spätzle jsou neco jako halusky, ale jen z mouky, ne z brambor. A je to smazeny na panvi, nevari se. Jako priloha se nejvic hodi k divocine.

Adamek se to naucil tak, ze jsme ho porad otaceli nohama napred, az to zacal delat sam, jednou se mu to povedlo a od te doby to dela porad. Tak ja uz mam pripravene talire, ted zbyva jen to tem lidem poslat.
4. črc 2007 v 11:39  • Odpověz
Ja znam teda hlavne Käsespätzle z Rakouska, ty jsou se syrem. Jsou vyborne, ale ty se myslim vari ne.
http://www.dahlhoff.de/Bilder/Sp%E4tzle/Eier%20Spaetzle.jpg

Smazeny na panvi neznam.

Mam bublaninu v troube a asi pujdeme na chvilku ven. Holky, tady je to fakt jako v receptari a ne v diskuzi o detech :slight_smile:
4. črc 2007 ve 12:37  • Odpověz
To je vlastne to same, jen je tam ten syr. I spätzle bez syru musis napred uvarit, je to jak halusky. Ale pak to normalne oprazis, je to tak lepsi.
4. črc 2007 v 19:26  • Odpověz
Mňam to bych si dala...vypadá to na tom obrázku dobře.

Mikco,Anetka je zatím spíš hučák,ale mluví to jo,to má po ségře Deniska byla úplně stejná a mluvila hodně brzy ještě dřív než Anetka.Vůbec ani nešišlala,rovnou začala srozumitelně mluvit.Lidi se kolkrát otáčeli jak máme malý dítě v kočárku a jak mluví,každej čekal,že tam uvidí nějaký velký a tam zatím takovej prcek...a v roce uměla dát dohromady větu po třech slovech,to Anetka umět asi nebude.
Holky kde jste všechny?Malá už spí,protože odpoledne nespala vůbec.
4. črc 2007 v 19:41  • Odpověz
každopádně to zní a vypadá dobře...jen kdyby mi to někdo uvařil, kuchyn naní má přítelkyně
aby jsme nebyly jak v receptáři :grinning: , tak jsem dnes vymyslela, co koupim našemu malému k roku, samozřejmě že bude dort a nějaká ta hračka, ale rozhodla jsem se mu zaplatit nějakou šetřivou vakcínu proti spalničkám, já vim že s toho nebude zrovna moc urvanej ale fakt nevim co :grinning: aco rencan jaká je tříkolka v realu :slight_smile:
4. črc 2007 v 19:44  • Odpověz
ale stanul na jednu stranu pak budou žvatlat furt takže neni kam pospíchat co němé nabudou :grinning:
4. črc 2007 v 19:48  • Odpověz
No to je taky fakt,kolikrát si říkám ať už je ticho...
4. črc 2007 ve 20:10  • Odpověz
Mikco dej do alba taky nějakou tvojí fotku.
4. črc 2007 ve 20:12  • Odpověz
Nase mlade dneska vstavalo v 6 rano, takze usnul zase uz v 9 a pak jeste odpoledne a ted tady jeste strasi a strasit asi bude :slight_smile:

Co davate porad na jidlo tem prckum? Me teda opousti fantazie. Mam doma knizku Vareni pro deti a tak jsem dneska vyzkousela ovesnou kasi s jablkem a na tu se mi vykaslal, takze to skoncilo v zachode. Ja mu davam porad to stejny. Rano dostane do flasky mliko s ovocnou presnidavkou, tu mi normalne nevezme lzickou do pusy, k obedu dostane vzdycky zeleninovou sklenicku a pak odpoledne kasi a vecer mliko. Kvuli tomu atopickemu ekzemu cekam jeste s jogurtama do 14. mesice.

Jinak by mi jedl furt sunku, nebo co jsem delala dost koreneny karbanatky a sami veci, ktery by jist nemel. Je hodne na maso. Takze mu asi i na 1. narozeninovy dort budu muset prihodit nejaky platek sunky :grinning:

Davate jim to, co jite vy, ale ne tolik koreneny?
4. črc 2007 ve 20:31  • Odpověz
No já na oběd dala Anetce papů a ona vyloudila rizoto :grinning: Jinak zlouším všechno možný,protože loudí jako pejsek a když vidí nás,tak chce taky...
4. črc 2007 ve 20:34  • Odpověz
tak stanul něco jsem vyhrabala, ale ber to z rezervou, já se děsně nerada fotim
sarajka, já taky nevim co vařit a ulehčuju si to kupováním příkrmů a vždy mu udělám k tomu nějakou přílohu a když nemám tak mu občas dám i to co jíme my, ale snažim se aby to nebylo moc slané, jo a ten dort bude super, s tou šunkou :grinning: :grinning:
ten atopak má hodně? martin ho má malinko na nohách a jogurty baští asi od osmého měsíce
4. črc 2007 ve 20:36  • Odpověz
Jo,beru s rezervou jdu se mrknout,pak jdu na kávu a písnu asi až zítra.Já taky nechci dávat pořád to co jíme my,ale když loudí,tak my jí je líto...pak má jeden oběd svůj a další ode mě...no bude koule.
4. črc 2007 ve 20:38  • Odpověz
Mikco,co blázníš,vždyť to není tak strašný,já chtěla vědět jak vypadáš,abych věděla s kým si vlastně píšeme :grinning: Máš pěkný fotky.
4. črc 2007 ve 20:39  • Odpověz
Stanule hned se s Mikcou pise lip co, kdyz vime, jak vypada :slight_smile:

Mikco Flo uz ted atopicky ekzem nema vubec, me to rikal doktor tenkrat, kdyz ho mel fakt hodne, protoze mu maminka dala celer, ze. Mam pry vyrobky z mleka davat az od 14. mesice. On mi ty jogurty stejne nevezme do pusy. Cetla jsem nekde, ze muzu davat sojovej, ale ten tady nedostanu, tak mu mozna zkusim dat bily jogurt smichanej s predsnidavkou. Musim ho vzdycky nejak osalit, protoze on si to jinak nevezme.

My jsme meli atop. ekzem z ryze a z celeru a myslim, ze trochu i z mrkve. Ale je fakt, ze cim byl starsi, tak se to zlepsovalo az to vymizelo uplne.

No nic jdu ho ulozit.
4. črc 2007 ve 20:47  • Odpověz
stanul dík, ale já stejně vím že je to hrůza :stuck_out_tongue_closed_eyes:
sarajka náš malej měl ten atopak z mýdla malá to má taky, tak je meju jen v čisté vodě a je po něm, doktor mi doporučoval dávat HA mléko malej mi ho nechtěl, tak řekl že když to nebude mít tak ho nemusí. náš malej je taková malá popelnice sní všechno, ale HA mléko fakt ne, taky jsem ho musela ošálit a míchala mu to s norm, ale to pak ztrácel význam, ale jinak to nešlo :slight_smile:
4. črc 2007 ve 21:24  • Odpověz
Mikco, my ho taky smeli koupat jenom v cisty vode a ne moc teply. Dostali jsme jeste takovy specialni olejicek na ekzemy. Kremu mam doma tuny, ale zadny nepomohl. Kdyz to mel fakt hrozny, tak jsem mu vysadila vsechny prikrmy a davala mu tyden zase jenom mliko a zmizelo to. Pak jsem zacala zase od zacatku a pomalu s prikrmama. Vracelo se to porad, ale ne tolik. Takze jsem to vzdycky mohla regulovat vysazenim prikrmu. No jsem rada, ze je to za nama. S tim mlikem to bylo stejny, taky jsme meli davat HA nebo SINLAC, to je takovy sileny hnus, ktery neobsahuje mleko, soju ani glutan. Je to na bazi ryze. No zkusili jsme mu to dat, ale okamzite jsme prestali, zvracel po tom silene. Takze jsem mu to spis vylecila ja, nez doktor a jeho navrhy a HA mlika.
5. črc 2007 v 08:00  • Odpověz
ahoj, oni mudří se holt nesmí brát vždy vážně,nejlíp mimčo zná máma a když víš tak nějak od čeho to má tak je to super.my příští týden jedem do termálů na Slovensko, tak doufám že jim to taky pomůže, je tam podobná voda jako v Černém moři
5. črc 2007 v 09:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.