• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Česká pošta a České dráhy - pojďte se zasmát

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
Ahoj holky, na diskusi o látkových plenkách se rozjela diskuse o poště a pošťácích, tak mě napadlo, že bychom své zážitky mohli zužitkovat. A české dráhy je ještě větší sousto, pamatuji se, že na kolejích jsme se o těchto tématech vydrželi bavit hodiny a brečeli smíchy. To se prostě neomrzí.
Tak veselé historky z natáčení sem :grinning: :grinning: :grinning:
6. lis 2010 ve 13:34  • Odpověz
nejak nevim co je na tom veseleho, sluzby drahe a nekvalitni a jeste se jim sypou statni dotace - spis k placi :rolling_eyes:
6. lis 2010 ve 13:39  • Odpověz
autor
@beruska2x no právě, co tyhle instituce někdy dokážou vyprodukovat, to by snad normální člověk nevymyslel. V tu chvíli s tebou cloumá děs běs, ale pak se nad tou blbostí i zasměješ. Jinak bychom se nad našemi státními institucemi uplakali. Já si vždycky říkám, že už mě nemůže nic překvapit a buch překvapí, neb jejich schopnost vymýšlet hlouposti je snad nekonečná :slight_smile:
6. lis 2010 v 17:45  • Odpověz
fajn, to je bezedné téma. máme na zvonku "nezvoní, prosím prozvonit mobilem+číslo". a? pokaždé, pokaždé, poštačka řve do oken "poooštááááááů, poprosím, jestli by nemohla ten mobil, a ona že jo, a příště: poštááááááááááá. jsme malá vesnička, zná nás všechny, ale prostě už jsem si zvykla.
já vím opravit zvonek....manža řek, že potom....po čem???
6. lis 2010 v 17:51  • Odpověz
@berenika39 no potom - dopln si sama - hokej, fotbal, jidlo, prace a tak....vzdycky je neco prednejsi

u nas zasadni problemy s balikama, nechodi mi oznamko, uz jsem si byla asi 5x stezovat, pac jsou to pro lemry liny a i kdyz vedi ze jsem vetsinou doma, tak proste nezazvoni a ja jak pako pak musim na postu
6. lis 2010 v 18:06  • Odpověz
autor
@berenika39 někdy fakt nevíš, jestli to nedělaj schválně a nemaj to v popisu práce, protože to snad ani jinak nejni možný.
Nám se naučila pošťačka strkat objemnější zásilky do škvíry mezi vrata (vedle máme krám a normálně tam poštu nechává) a náš debilní pes to okamžitě zlikvidoval. Dokud to byly jen ty zatracený letáky....ale jednou přišel manžovi National geografic a skončil jak jinak - na centimetry čtvereční :grinning: Přilít z práce něco nadával a někam odběhl a když se vrátil, tak že si byl na poště stěžovat, aby nám to nestrkali mezi vrata. A co myslíš za týden :slight_smile: Kromě jiného tam byla i výzva k vyzvednutí zásilky (všichni samo doma, krám otevřenej) a byla na pět kusů. Tak jsem to vzala a tu oslintanou nečitelnou výzvu jsem jim tam donesla, hned jsem si nechala zavolat vedoucí a byl mazec. Pak jsem výzvu předložila u přepážky a čekala co bude, ale viděla stát vedoucí ve dveřích a ani slovo. Dopis jsem dostala natotata. Od té doby je pokoj asi to pochopili :slight_smile:
6. lis 2010 v 18:31  • Odpověz
:slight_smile: přidávám do oblíbených, aspon se nasměju :slight_smile:
6. lis 2010 v 19:51  • Odpověz
tak tady bude veselo :grinning:
Před časem jsem stála u přepážky na poště v Ostravě. Přede mnou už byla jen jedna slečna, ale bohužel mluvila anglicky :frowning2: Nejdřív chtěla poslat dopis, podala ho paní na přepážce a chtěla "send to England" , no to ještě paní pochopila celkem bystře. Nato slečna poprosila o "stamp", paní začala zmatkovat, tahat z těch chlívečků, co tam mají, jednu věc za druhou a nabízela. Pak to vzdala, zavolala kolegyni a radily se spolu, cože to vlastně slečna chce. Po dalších asi 5 pokusech to trefily. Jenže slečna chtěla ještě "envelope" a kolotoč začal nanovo, přizvaly další kolegyni :grinning: Už jsem se neudržela a babám to přeložila. S dalším požadavkem se slečna už neobracela na úřednice, ale na mě, protože jinak bychom tam stály ještě teď.
Tak mě napadlo, nedávno se řešilo, že pošty budou mít nové předražené uniformy. Možná by bylo lepší peníze investovat třeba do jazykových kurzů pro zaměstnance. Protože pracovat na poště a nevědět jak se řekne známka nebo obálka považuju fakt za ostudu :slight_smile:
6. lis 2010 ve 22:55  • Odpověz
@jijitka tak to je drsnééé :grinning: ale proč jsi jim to nepřeložila hned? bys tam nemusela čekat :grinning: jojo Ostrava je Ostrava - černá džungle a velkej mejdan :grinning:
10. lis 2010 ve 20:47  • Odpověz
@sabkaaa :grinning: zpočátku jsem se tím totiž dobře bavila, když jsem je tak pozorovala, jak tam zmateně pobíhají a netuší, co se po nich chce :grinning: Až později mi došlo, že bych tam stála ještě hodně dlouho. A s tou Ostravou máš pravdu - takový Kuří rynek za slunného dne, to je podívaná ....
10. lis 2010 ve 21:41  • Odpověz
autor
@sabkaaa
@jijitka holky co je Kuří rynek, tuhle hlášku ještě neznám :grinning:
11. lis 2010 v 10:37  • Odpověz
@margotg je to místo v centru Ostravy, kdysi tam byl trh s drůbeží tak proto ten název :slight_smile:
11. lis 2010 v 15:52  • Odpověz
Po svatbě jsem šla na poštu vyzvednout balík.....měla jsem ustřiženou občanku a s sebou ten náhradní doklad......děsnej problém.....neni tam fotka........potřebujeme oddací list.......já se nevěřícně ptám "a tam je fotka?"......balík mi byl vydán :slight_smile:
11. lis 2010 ve 21:02  • Odpověz
české dráhy.......to je na knihu, jezdila jsem půl roku denně Pardubice-Praha a pak ještě další dva a půl roku každý týden a byla to džungle...........platit za dopravu kde stojim na jedný noze a ta ani neni moje (pátek odpoledne) a hlavně jejich naprostá neschopnost vypravit vlak včas........příp. situace kdy vlak zastaví uprostřed polí a hodinu tam z nějakého důvodu stojí........
11. lis 2010 ve 21:06  • Odpověz
autor
@lenkabu dráhy jsou asi na 10knih, to je ještě lepší než pošta :grinning: Já jezdila do Hradce Králové z Havlbrodu. Jednou takhle po změně jízdních řádů vyjel spěšnej vlak z HB, pohoda, lokomotiva a pět vagónů, v neděli celkem plnej, protože děcka jeli do školy. Přijedeme si do Žďárce u Skutče a najednou nás průvodčí začal z vlaku vyhánět, že je tady podle novejch řádů přestup. Tak v poho, všichni jsme vyskákali z těch pěti vagónů a vedle na koleji stál jeden!!! slovy JEDEN motorovej vagonek. A teď si představ lidi z těch pěti zelenejch vagonů jak se smačkou do jednoho motorovýho. Průvodčí s výpravčím běhali okolo motoráčku a pořád - tak se tam trochu zmáčkněte a asi po15minutách pochopili, že se tam prostě nevejdeme a pohledy cestujících také nevěstily nic dobrého. Tak asi dalších 10minut běhali okolo vagonu, do budovy - okolo vagonu - do budovy a po půl hodině tedy milostivě přistavili ještě jeden slovy JEDEN motorový vagonek a do toho nás už nacpali. Ve vlaku se nedalo ani dejchat, natož stát, na tuhle cestu nezapomenu snad do smrti. Ještě teď nevím jestli se tomu mám smát nebo ještě zaplakat :wink:
11. lis 2010 ve 21:37  • Odpověz
@margotg já jezdila 4 roky uherský brod-ostrava a ostrava-česká třebová a zážitků mám milion, většinou bohužel podobných tomu tvému. Jednou v pátek při přestupu v Přerově, se už tak přeplněný vlak měl namačkat do mnohem kratšího - výsledek byl ten, že jsem stála namáčknutá na dveřích na takovém tom plechhu, co se při otevření dveří vlastně otevře taky a vedle mně byli 3! lidé namačkaní na otevřeném záchodě!!! No do násilné deportace to nemělo daleko. A když jsem odjížděli z nástupiště, tak bylo evidentní, že spousta lidí se do toho vlaku už prostě nenacpala.
Jednou jsme zase pro změnu začali hořet, někde něco pod vagonem, naráz strašný smrad a kouř a my v pohodě jeli dál a zastavili jsme až v příští stanici a tam čekali skoro do půlnoci na jiný vlak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. lis 2010 v 09:05  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.