• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Český Těšín

(Zamčená)
1. února 2011 
Ahojky siloe, ja jsem ted v Anglii, kde uz jsem skoro 8 let, utekla jsem hned po maturite, jelikoz se mi tak nelibilo :slight_smile:

Deti jeste nemam, ale zacli jsme se od rijna snazit, tak doufam, ze brzy budou.

Vanoce uplne odbourat nechci, ale v Cechach jsem vzdycky vice naladena, aspon mate snih, kapra, atd. Tady vetsinou snih neni a kdyz napadne, tak je do vecera pryc.

Davat darky postupne je dobry napad, jsou to pak jedny dlouhe super vanoce :grinning:
24. lis 2007 v 18:55  • Odpověz
Zapomnela jsem se zeptat, kde v Tesine jsi, ja bydlela ve Svibici.
24. lis 2007 v 18:57  • Odpověz
verap:tak my jsme taky ze Svibice :o)))))))..bydlíme na Polní,úplně ta poslední řada, takže aspoň máme celkem hezký výhled,když už nic jiného :sunglasses:
a kde v Anglii pracuješ? 8 let je teda slušná doba :sunglasses:
24. lis 2007 v 19:52  • Odpověz
Ahoj Siloe, zdravim po vikendu, nejak mi doma blbnul pocitac a vcera mi to vubec neslo tady se prihlasit.

Na Polni jsme taky kdysi bydleli :slight_smile: Nasi ted bydli na Kysucke, coz je za rohem, co?

Mozna se zname, ja chodila na zakladku Pod Zvonek, coz je na dolnim sidlisti, no a ted je mi 27 let.

Jak se ma Daniel? Kamoska, co bydli na Kysucke ma taky dvouleteho chlapecka, jmenuje se Vojtisek.
26. lis 2007 v 10:32  • Odpověz
autor
Ahojte holky jak se všechny mate.Ja jsem od soboty nemocna a dneska jsem byla u doktorky tak mam anginu.Tak doufam že to maly nedostane.A to jsem si řikala že začnu s vanočním uklidem.Snad mě to rychle přejde.Tak se mějte hezky.
26. lis 2007 v 10:40  • Odpověz
Ahoj markibie, tak preji, at se brzy uzdravis, moc to s tim uklidem neprehanej, mas odpocivat, ne? :slight_smile:

Jsem si rikala, ze se dlouho nikde neukazujes.

Mne uz to tam v tom tematu prvni detatko nudi, jsou tam holky, co maji jeden den ovulaci a druhy den si delaji tehotensky test, doufam, ze tak nedopadnu :grinning:
26. lis 2007 v 11:17  • Odpověz
verap:myslím,že se neznáme :frowning2: sice mi je taky 27 :grinning: ,ale chodila jsem do školy přímo v centru..do Masarykových sadů,bydleli jsme totiž na náměstí. A kde jsi bydleal na polní?? taky v té naší poslední řadě,nebo jinde? nám teď opravují barák na strakato :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..bude to fakt nádhera :grinning: :grinning: :grinning:

marki: to je hloupý,že jsi nemocná...ale aspoň že je vás v baráku plno a má ti kdo hlídat Domiho,ne?....hlavně nic nedělej a odpočívej
26. lis 2007 ve 14:52  • Odpověz
Siloe - bydeli jsme na Polni 33 :slight_smile: Nevim, jestli je to ta posledni rada.
26. lis 2007 v 16:02  • Odpověz
verap: :grinning: :grinning: :grinning: tak to ses měla někdy kouknout z okna,jestli je tam už jen pole nebo ještě další paneláky :grinning: :grinning:

a co se týče té ovulace a těhotenských testů,jak píšeš,tak pozor ať se nenakazíš i tady :grinning: ..já už taky začínám pomalu ale jistě šílet. nedávno jsem si dělala taky test,byly tam dvě čárky....ale asi za čtvrt holky jsem to dostala :rolling_eyes: ..takže je jasný,že test ukazoval blbě :angry: ..někde jsem četla,že se to prý krátkou dobu před ms může stát....takže ode dneška kašlu na testy :grinning: /aspoň pro tento měsíc/ :grinning: :grinning: :sweat_smile: :confused: :dizzy_face:
28. lis 2007 v 00:43  • Odpověz
ahoj siloe, asi mi neco uslo, ty se snazis o druhe mimco? :wink:
28. lis 2007 v 10:42  • Odpověz
Jo a za barakem na Polni 33 je louka :slight_smile:
28. lis 2007 v 10:43  • Odpověz
verap:jooooooooo..tak to je naše řada!! :grinning: :grinning: :grinning:
snažíme se už rok a půl :frowning2: ...a furt nic :confounded: ...za chvíli z toho zblbnu,takže pozor na mě!!! :grinning: :sunglasses:
28. lis 2007 v 18:12  • Odpověz
autor
Ahojte holky tak vás zdravím po delši pauze.Antibiotika zabrala horečka klesla tak už mi je konečně dobře,ale byl maras.Manžel se musel o maleho starat jelikoš ja jsem nebyla schopna.A co vy jak se mate.
29. lis 2007 v 08:49  • Odpověz
Ahoj markibie, tak to je dobre, ze je ti lip, ja mela anginu kdysi nekolikrat za rok, tak mi museli vytrhnout mandle :frowning2: Od te doby uz na mne nechodi.

Jinak tady diskutujeme o Tesine....

Siloe - my se snazime teprve druhy mesic, zatim na to nejak nemyslim, tehotenskych testu mam doma furu, udelala jsem zatim jen jeden. Ale nic jineho teda nedelam, prvni MS po praskach jsem mela po 37 dnech, tak ted to zkusime nejak v pulce cyklu. Mozna pozdeji zacnu merit teplotu, ale zatim ne.

Co zajit na gyndu a zeptat se jich? Mozna mas rozhazene hormony nebo neco.
29. lis 2007 v 11:29  • Odpověz
verap:byla jsem u mudry,že ms si dělá vyloženě co chce /klidně je po 60 dnech,pak po čtyřiceti,pak třeba po deseti :unamused: ..no,teď se mi trochu ustálila kolem těch třiceti....a mudra na to,že to nevadí,že je vše v nejlepším pořádku..takže žádná další vyšetření či léčení prý netřeba :confounded: :rolling_eyes: :rolling_eyes: ....chystám se ho změnit,protože u něj je vždy vše O.K,jenže pořád se k té změně nějak nemůžu odhodlat .......marki a co ty? vzpomínám si,že jsi taky chtěla toho svýho mudru vyměnit???
29. lis 2007 v 11:41  • Odpověz
marki: a s tou nemocí.....máš super,že se manžel postaral,ale musel do práce,ne? ...ségra byla taky přes víkend nemocná,takže jsme tu měli jednoho kluka,druhý byl u mamky...myslela jsem,že se z těch děcek zblázním :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..ne,že by vyloženě zlobili,ale byla to síla,no :sweat_smile:
29. lis 2007 v 11:43  • Odpověz
siloe - jak se jmenuje mudra? Ja vim, ze tam byl nekde vedle potravin, nevim, jestli to tam jeste je... mne se zda, ze se jmenoval Donocik??
29. lis 2007 ve 12:32  • Odpověz
autor
Já jsem u něho nakonec zustala.Momentálně druhe neplánujem a později jestli bude potřeba tak přejdu k někomu jinému.V ponděli mi přišli ty papíry ohledně rodičáku a jak dlouho chi byt s malým doma.Tak tam asi přišti týden s tim zajdu ať už to mám s krku.
29. lis 2007 ve 13:04  • Odpověz
Ahoj holky!
Taky mi přišel dopis ze sociálky a jsem vytočená,všude strašně rozhlašujou jak si mužeš vybrat a nakonec jsem zjistila že ty maminky které nepracovali a nepobíraly mateřskou(já mám od začátku rodičák protože jsem přecházela z mateřské na mateřskou a už jsem nebyla zaměstnaná)tak si vybrat nemůžou a automaticky to mají na 4 roky s tím že jen do 21měsícu tu vyšší a pak do 4 let tu nižší.No aspon nemusím řešit co si vybrat :frowning2:

holky chtěla jsem se zeptat neznáte homeopatika z těšína jmenuje se Pašanda,nemáte s ním nějakou zkušenost.My tam jdem z Míšou 20.12 protože je pořád nemocná už měla dvakrát zánět průdušek,jsme vedeni na alergologii je astmatička a poslední dobou se ji to horší a dýchá fakt hrozně,tenhle stav trvá už asi 3 týdny,používáme i ty dýchátka ale nic ji nepomáhá.Kamarádka mi ho doporučila a tak jsem chtěla ještě slyšet nějaké názory.No doufám že nám pomůže protože je to naše jediná záchrana.Naše dětská dr už neví co s ní
29. lis 2007 ve 13:31  • Odpověz
verap:já nechodím do svibice,ale do města k autobusáku ke Štětínskému :O( ..jak to vlastně funguje s "mateřskou" v anglii? nevíš??..jestli tam vůbec něco takového jako mateřská nebo rodičák mají...v americe to je jenom šest týdnů..to se mi zdá hodně drsný.

rodičák: no tak já si taky vybírat nemůžu,prtože Dany už má víc jak 21 měs.takže to mám do třech let za zvýšený a ten rok za těch 3600 nebo kolik

marki:co si nakonec vybereš?

pavla:... tak to je fakt hustý :unamused: sice si můžeš neomezeně přivydělávat...ale je otázka,jestli bude něco k sehnání?že?...v tom našem kraji :O(..navíc když jim řekneš,že máš dvě malé děti...kde si vlastně předtím dělala??
taky jsme teď s manžou řešili rodičák, z třech a půl tisíců v tom posledním roce se vyžít nedá /zvlášť,když manželova výplata není nijak závratná/ navíc malého si nedovedu ve třech letech představit ve školce...a stejně i kdyby,nevím,kdo by vzal sociálního pracovníka na půl úvazku :O(...nejraději bych byla s malým až do čtyř let ovšem za větší peníz :unamused:
29. lis 2007 ve 14:38  • Odpověz
Marki:jo a na tu sociálku chodíš s Domim nebo sama? Minule jsem s Danym asi hodinu čekala na chodbě což je na Danyho celkem dost,ale držel se,potom ve vnitř byl šikula,akorát prstíkem šahal na ty "skříně" s těma lejstrama a tak byla paní na něho pěkně hnusná....takže tam s Danym už asi chodit nebudu :frowning2:
29. lis 2007 ve 14:41  • Odpověz
autor
Já budu doma 3 roky jelikoš mi v práci drží misto do 3 let.Na sociálku chodim sama a manžel hlídá.
29. lis 2007 v 15:28  • Odpověz
Siloe - materska je tu 39 tydnu, prvnich 6 dostanes 90% platu a zbytek 33 tydnu kolem £112 liber tydne. Ale zalezi, jak dlouho jsi pracovala, atd.

Porodne tu neni, akorat dostanes penize, ktere musis investovat do detskeho uctu.

Ja si ted delam kurz na hlidani, takze bych to pak delala, az budu na materske, hlidala bych jedno nebo dva dalsi deti. No ale uvidime, mozna se mi bude chtit zpatky do prace :grinning:
29. lis 2007 v 16:11  • Odpověz
marki:aha,tak to jo...mě v práci místo už nedrží...dali mi výpověď /přesněji řečeno neprodloužili smlouvu/ hned jak jsem otěhotněla...takže mě je to jedno :angry: :sunglasses: ...akorát ty prachy,no :angry:
29. lis 2007 v 17:22  • Odpověz
verap:kolik to je 112liber na týden? ...na naše to výjde slušně,ale zajímá mě vzhledem k vašim cenám atd..jestli si žena žije slušně nebo má nouzi
a doufej,že budeš mít super hodné dítko,protože i když Dany zase nebyl a není žádný šílený gauner,nedovedla bych si představit,že bych každý den hlídala ještě dvě děti :grinning: :grinning:
29. lis 2007 v 17:39  • Odpověz
siloe vařila jsem v jedné restauracikde jsem dělala od 10.00-23.00a když bylo potřeba tak i dýl takže tam se vrátit nemůžu a ani nechci.Tak u mě hrozí jedině po mateřské nějaká jídelna a to mě moc bavit nebude.No už ted mám hrůzu co budu dělat a kde si najdu práci
29. lis 2007 v 18:28  • Odpověz
Silo - 112 liber neni moc, ale je to lepsi, nez nic. Tolik mne stoji mesicni dopravni jizdenka :slight_smile:

Pokud ditko nebude hodne, pujde do skolky a mama do prace :grinning:
30. lis 2007 v 10:46  • Odpověz
HOlky,když už jsme u těch školek,nevíte,co musí dítě umět než jde do školky? tuším,že už by mělo být bez plen,mělo by se asi umět samo najíst,a i oblíct??..ještě něco? :confused: :fearful: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. lis 2007 ve 13:02  • Odpověz
siloe: Nasla jsem tohle na internetu.

Je důležité si uvědomit, že už před nástupem do školky by dítě mělo dokázat některé věci.

Mělo by se dokázat vyrovnat s pocitem, že bude část dne bez mámy a bez táty.
Překonat pocit strachu, že si pro něj už máma nepřijde, že jej tam nechala a už se nikdy nevrátí. Proto je důležité, nedělat před dítětem nic tajně a o všem se s ním domlouvat. Pokud to neuděláte, je dítě vám může přestat důvěřovat. Návrat z takové situace zpět do rovnováhy bývá velmi těžký.
Musí psychicky zvládnout i tu skutečnost, že se mu učitelka nemůže věnovat stále, že jsou zde i jiné děti, které na ni mají stejné "právo".
Mělo by být více méně samostatné. Dokázat si o vše, co potřebuje, říct. Také by se mělo umět dokázat ve skupině prosadit.
Mělo by se naučit, že některé děti mohou být i chytřejší, zkušenější a silnější, než je ono samo. A na že ne každé dítě je musí mít stejně rádo.
Mělo by pochopit pravidla společného hraní.
30. lis 2007 v 15:40  • Odpověz
30. lis 2007 v 15:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.