• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Český Těšín

(Zamčená)
1. února 2011 
Ahoj holky, ja byvam v Horni Suche, ale premyslam nad porodom v Trinci - pocula som, ze nic ani trochu na urovni tu v okoli neni. Preto premyslam nad touto alternativou. Necitala som si celu diskusiu, tak neviem, ci ste to uz spominali (predpokdam, ze ano), ale aj napriek tomu sa vas chcem opatat...
Aku mate skusenost s Trincom? Alebo vase zname?
4. kvě 2007 v 08:58  • Odpověz
Tak, uz som si co-to z vasich prispevkov o Trinci precitala. Ale hoky, uprime, az ma chyta hruza, co to tu pisetre. Ved to su snad uplne samozrejme veci, ze sa vam ma sestra venovat a VSETKO dokladne vysvetlit, obzvlast, pokila ide o prvorodicku. No, neviem, neviem, ci tam pojdem. Zatila mam este pol roka casu na rozmyslenie...
No a co napr take nastrihy - robia ich bezne, ci len v nutnych pripadoch? Dodrzuju pravidla o kojeni?Prilkladaju miminko hned k maminke? A ten nadstandardny pokoj - je len 1?Asi neni sana sa tam dostat,ze?Ci to sa dopredu objednava????
JO a este drobnost - vysiel vam termin porodu, ako vam stanovil DR, alebo ste rodili uplne "odveci" v inom termine???
4. kvě 2007 v 09:23  • Odpověz
lenciatko:ahoj.super žes tu zavítala,teď nějak nevím,jestli ti mám vůbec na tvé dotazy ohledně toho třince odpovídat,abych tě ještě více nevystrašila :wink:
4. kvě 2007 v 17:59  • Odpověz
medvitkova:jojo,je to přesně tak jak píšeš. proč budeme čučet do kompu,když je venku tak krásně. Ale už se má prý ochlazovat,takže se těš. :angry: To budeme zase psát ostošest :grinning: Dneska ráno jsem odepisovala na maila,malý si přinesl do obýváku botičky a šátek na hlavu /jediné,na co dosáhne :o)../ a začal mi shazovat myš /což normálně nedělá/ a odstrkovat židli :grinning: aby mě úplně odstrčil,to si teda chlapec bude muset ještě hooodně dlouho počkat :grinning: :grinning: nicméně mi chtěl naznačit,že už bych s ním mohla taky jít ven,než pořád bušit do té klávesnice. No a pak mu nevyhov,že? :sunglasses:
4. kvě 2007 v 18:04  • Odpověz
ale co, odpovím ti. Ale ber mě z rezervou,protože zážitky,které mám já třeba mé kamarádky nemají. Většinou Třinec všichni chválí.S tím kojením hned po porodu to bylo tak,že sestřička dala malého mému manželovi,ať mi ho přiloží k prsu.Manža samozřejmě nevěděl co má přesně dělat,já taky ne no a malý už vůbec ne. :confounded: Tož malého sestřička popadla,přiložila asi tak na dvě vteřiny,malý nic,a ona na to "tak se nepodařilo" a vzala ho :rolling_eyes: :rolling_eyes: Nejhorší na tom je,že já byla z toho všeho tak vyčerpaná,že jsem ani neprotestovala.Ale postupem času se mi tento postup zdá trochu zvláštní,nevím.
Pokud jde o násřihy, s kým jsem mluvila,tak mu ho udělali.Jenže já nevím,jestli to bylo u mě nutné,ale zřejmě ano,jelikož byl malý hodně veliký a ještě navíc jsem se i s tím nástřihem potrhala.O násřihu by mi ani neřekli,kdybych se nezeptala,ale dělají to během kontrakce,takže to nebolí,vůbec bych o něm nevěděla a o tom,že jsem se potrhele (leda,až by mě pak šili :o)O tom nastandartu ti nic nepovím,protože fakt nevím,já byla na normálním pokoji.Platí se tam tuším pět stovek denně no a to mi připadalo, vzhledem k finanční situaci,jakou jsme měli před těmi dvěma lety,moc :frowning2: ale zase tam může být i tatínek,tak to je,si myslím,moc fajn :o).
termín porodu - měla jsem termín na 23.srpna/podle pohybů/ ale ten prý není moc přesný,pak podle výpočtu 3.září a podle ultrazvuku 2.září Malý se narodil 11.září a to ještě jenom proto,že jsem se den předtímm rozhodla si s manželem vyjet v našem hoodně starém autě po hrbolkách ve Smilovicích a v Řece.Ještě jsme se smáli,že malého vytřepeme ven,když se mu dobrovolně nechce,tak to bylo někdy kolem deváté,desáté večer,no a o půlnoci to přišlo samo :grinning: Takže si myslím,že by mi ho jinak vyvolávali,protože v pondělí jsem měla přijít na vyvolání,ale to už byl malý na světě :grinning: :grinning: Jenže nějakých 14 dní to je ještě v normě,on ten výpočet taky nemusí být na stopro,protože tělo nemusí zrovna otěhotnět,podle nějakých ovulačních tabulek,že? :slight_smile:
U svého jména píšeš,že zatím nevíte pohlaví,budete ho chtít vědět? já byla tak zvědavá,že jsem se ptala mudry asi třikrát,on už vždycky zapoměl,že jsem se ho ptala minule a tak mi to pokaždé zjišťoval :grinning: a pokaždé se trefil :grinning: :grinning:
4. kvě 2007 v 18:23  • Odpověz
lenciatko:tak doufám,že jsem tě moc nevylekala :sunglasses: ono to je s těmi sestřičkami všude asi hodně podobné.Kdo se nic neptá,nic se nedoví :rolling_eyes: Jenže k vůli každé ptákovině se mi sestru volat fakt nechtělo a to byla chyba.Taky si v podlední době holky chválí karvinou.Tam vím,že nadstandart je věčně obsazen a sprchy a wc u běžných pokojů jsou na chodbě,ale v přístupu sester a personálu je to tam prý dobré.Já možná příště zkusím ještě Frýdek-Místek,ale to už máš ty asi dost od ruky,že?
4. kvě 2007 v 18:28  • Odpověz
autor
lenciatko:ja jsem bla s porodnici v trinci spokojena akorat jedna sestricka byla dost neprijemna ale ja si myslim ze v kazde prodnici se najde neco.Co se tyce toho terminu porodu tak jsem mela 3 posledni jsem mela 29.10. a maly se nakonec narodil 11.11.takze jsem prenasela.Pri druhem tehotenstvi asi pujdu opet rodit do trince jenomze to je zatim v nedohlednu.Znama byla rodit v karvine a pochvalovala si ji.Mas moznost si ty porodnice prohlidnout a muzes si je porovnat ktera by ti vyhovovala vic.Jinak ti preji hodne stesti v rozhodovani.
4. kvě 2007 v 19:02  • Odpověz
lenciatko: Já si na Třinec nemůžu stěžovat, byla jsem moooc spokojená! Poprvé jsem rodila před více jak 2.5lety císařem a sestřičky byly fajn, jen jedna byla hrozně nepříjemná a teď v únoru jsem rodila podruhé císařem a sestřičky byly moc milé a vstřícné. myslím si, že nemusíš mít strach z Třince, i lékaři jsou fajn, takže já chválím Třinec na 1000%

Tak co holky? Máme po pěkném počasí!!! Už tady pěkně prší a my jsme chtěli dneska grilovat masíčko...takže nic :cry:
5. kvě 2007 v 09:36  • Odpověz
chi chi..no dyť to říkám,všichni chválí,jenom já jsem zas jak marťan s těmi mými zážitky :sweat_smile: :grinning:
markibie:tak se nám počasí zase nějak zkazilo :angry: vyrazíme si zase s miminama,když bude hezky? ve čtvrtek jdeme na kontrolu a očkování k mudr.Danelové,ale jinak můžu vždy.Jen aby bylo hezky :slight_smile:
5. kvě 2007 v 09:57  • Odpověz
autor
siloe klidne se muzem domluvit me by to vyhovovalo v pondeli nebo v patek to ma manzel az do vecera.Ja jsem se dneska vydala na nakup do kaufu a pri spatecni ceste jsem pekne zmokla. :cry: doufam ze se to pocasi zlepsi.
5. kvě 2007 ve 12:34  • Odpověz
no,já jdu do kaufu právě teď :wink: malý a velký zrovna spinkají vedle v ložnici,takže se můžu v klidu a bez řevu vytratit :sunglasses: můžem se domluvit na pondelí,ale podle počasí,jo? kdyby bylo blbě,tak to necháme na ten pátek.zase jako minule ve dvě u kaufu?
5. kvě 2007 v 15:00  • Odpověz
autor
siloe tak dobre v pondeli ve dve pred kaufem a kdyz bude skarede tak v patek kdyby mi do toho neco vlezlo tak ti pisnu na mobil.Pozdravuj Danecka.
5. kvě 2007 v 19:18  • Odpověz
Holky, cau! Nic noveho, nemam co psat, mam vymazany mozek :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale chtela jsem vas aspon pozdravit. V Praze konecne prsi, snad se to sucho trochu zazene. V Tesine uz pry prselo (pritel je zrovna na vikend doma), ale v CT vzdy prsi mnohem vic nez kde jinde (pritel se na stredni intenzivne zabyval pocasim, a tak mi vzdycky pri nasich namluvach vykladal o tom, jak CT ma skoro nejvice srazek rocne ze vsech mist v CR :sunglasses: ). Mejte se krasne a nezapomente na destniky a plastenky, at nenastydnete :slight_smile:
6. kvě 2007 v 09:53  • Odpověz
medvidkova: zdravím Prahu, to musely být od tvého milého naučné schůzky :slight_smile:
Tady fakt prší a docela se i nudím, Adélka jela s tchánama na návštěvu, Beátka spí, manžel kouká na hokej, tak alespoň datluju na pc a dělám ve wordu úkol do školy :confounded:
6. kvě 2007 v 16:16  • Odpověz
holky: kde jste kdo???? ja uz z toho uceni silim, ach jo, zda se, ze to prodlouzim jeste o semestr... :unamused: :sunglasses: mno nic. kdyz nejde o zivot... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Libi: jojo, nase zacatky, kdyz me balil, byly krasne :grinning: prave, ze me Vitek zaujal tim, ze mluvil o nevsednich vecech... je to takovy muj samorost :grinning:
8. kvě 2007 ve 22:48  • Odpověz
medvitkova: když máš prachy a čas,tak si to klidně prodluž,ne? přece nepříjdeš o nervy :wink:
o jakých nevšedních věcech mluvil? povídej,přeháněj :wink: ten můj mě zase tahal na nevšední místa. Na skládku,k vodojemu a na hřbitov.Tam nás pak zamkli a my museli přelézat plot :grinning:
9. kvě 2007 v 11:02  • Odpověz
medvidkova:chichi,tak to nebyl vodojem,ale plynojem.no teď už to je jedno,teď zas by nejraději nechodil nikam :rolling_eyes:
9. kvě 2007 v 11:06  • Odpověz
No holky máme to ale chlapy :grinning: ten můj mi zase tloukl do hlavy samé srandy např. jak se řekne japonsky stan atd :slight_smile: raději tady nebu psát jak se to řekne je to trochu sprosté :sunglasses:
9. kvě 2007 ve 12:46  • Odpověz
siloe: mno, prachy tedy nemam (ale nabidku na robotu ano, pocinaje od rijna...), ale casu asi fura... Sice jsem chtela dodelat magistra do 30, a mit decko do 30, ale dulezitejsi je (dusevni!) zdravi a laska cho cho cho. Vazne uz to nedavam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
Jak me Vitek balil? Tak napriklad prvni vetu, kterou mi rekl, na mejdanu asi ve tri v noci: Mas fajne strevice! (To ja, "Prazacka", z toho nemohla... ze by obycejne polobotky byly strevice? a jeste k tomu fajne? cha... uz je to v nasich kruzich legendarni hlaskou, zarucene to holku sbali :wink: ) Vita je proste klasik. Dalsi pamatnou vetu ze zacatku naseho vztahu bylo: Ja jsem jiny nez ostatni... cha. Asi jste u toho musely byt :grinning: O vsem filosofuje, porad sprada velke plany (minuly tyden se chtel stat fotbalistou, tento tyden zase chce hrat golf...). Nekdy by se rad stal pastorem a nekdy zas prezidentem CR (no to by teda bylo!). Ma povest, ze na mejdanech sedi uprostred bujareho davu a cte si knizku (ale rika, ze je mu dobre a uziva si spolecnost). Casto brumla jak medved (proto jsem ho oznacila kdysi davno jako "Medvitek" (jako ze je medved a pritom Vitek), proto jsem taky Medvitkova), a vzapeti se chove jak maly, hravy ulicnik... no, zkratka se s nim nenudim... kazdym dnem mi necim prekvapi :slight_smile:
Jo, Vitek by cestoval... ale spis je muzem teorie, nez-li cinu :rolling_eyes: proto ho vysilam na leto pryc, aby mel pocit, ze konecne neco "noveho" zazije :stuck_out_tongue_closed_eyes: snad se taky trochu otrka, osamostatni... uvidime!
Tak jo, jdu blbnout :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. kvě 2007 ve 14:25  • Odpověz
medvitkova:chi chi..jsem se teda teď z plna hrdla zasmála :grinning: myslím,že se k sobě fakt hodíte :sunglasses: ..a na "fajne střevice" bych se asi nechala sbalit taky :grinning: :grinning:
9. kvě 2007 ve 14:44  • Odpověz
Tak vam vsem preji hezky den matek (byt je uz skoro po nem :astonished: :grinning: )! Preji vam hodné a chytré deti, radostne okamziky s rodinou a hodne zdravi vsem :slight_smile:
Siloe: dik za kompliment :sunglasses: Vitek uz frci vlakem do Prahy (byl ted doma tyden a pul, uz se na neho tesim!)
ostatni holky: copak porad delate? rojberky? internet se zrejme nekamaradi se slunecnym pocasim :wink: nechci vam kazit naladu, ale maji prijit bourky! Ale to je dobre, bo je sucho a chudinka zeme a chudinky rostlinky maji zizen.
me se dnes uz klizi oci, uz se tesim do pelisku! tak dobrou noc :slight_smile:
p.s. ted mi psal muj byvaly pritel, ze jeho sestra porodila dcerku Nicol, mala merila 52cm ale uz zapomnel, kolik vazila. Huraaaa, krasna zprava :slight_smile:
13. kvě 2007 ve 22:41  • Odpověz
autor
Ahojte holky tak se nam pocasi trosku zhorsilo ale porad to jeste jde co?Maly vcera byl s toho vedra uplne hotovy a nic nechtel jist jenom porad pil.A co vy a vase ratolesti my jsme vcera nebyli ani na prochazce maly spinkal venku pod pergolou ve stinu.A jaky jste vy meli vcerejsi den.
15. kvě 2007 v 11:05  • Odpověz
markibie:no my jsme měli včera den au au..teda aspoň já.byla jsem u zubaře,tak jsem zas o zub chudší,malý byl na tu chvíli na hlídání u babi,když jsem tam přišla,že si chvíli spočnu,tak volala manža,ať letíme domů,že mají přivézt skříně,co jsme si asi před měsícem objednali,takže letím,jazyk na vestě a oni přijeli až za 4 a půl hoďky :stuck_out_tongue_closed_eyes: k večeru jsem si vzala prášek proti bolesti,celou noc jsem probdila,bylo mi hloupe no a pak už bylo ráno :grinning: :grinning: takže celkem takový podivný den :grinning: a dneska trčíme doma,protože je venku hnusně :confused: dany je sice super,ale nudí se,budu muset pro něj vymyslet nějakou činnost :sweat_smile:
16. kvě 2007 v 10:35  • Odpověz
markibie:jo a koupili jste nakonec ten golfáč? :slight_smile:
16. kvě 2007 v 10:57  • Odpověz
autor
No my jsme si je obednali a dneska jsme si pro ne byli.Ja jsem vcera mela taky den au au mixovala jsem malemu obed a pri cisteni jsem si ho nevypla z elektriky a nechtic jsem zapla knoflik kdyz jsem tam mela prst.Takze ho mam pekne zoseknuty a dost to vcera bolelo.Manzel jak prijel vcera vecer s prace a ukazala jsem mu to tak mi vynadal proc jsem s tim nesla na chiru ze to je na siti.Ja si myslim ze se to zahoji i bez siti.
16. kvě 2007 ve 13:56  • Odpověz
markibie: auuuuuuuuuuuuuuuuu :confused: raději si s tím zajdi,ne? to musí byt děs běs :confounded:
16. kvě 2007 ve 14:03  • Odpověz
siloe soucítím s Tebou, mi trhal zub před měsícem-fuj a 2 týdny mi trvalo než mě to místo přestalo bolet, byl to sviňa zub moudrosti :frowning2:
markibie auauau, musela to být šílená bolest teda určitě ještě je!!! :frowning2:
Holky dávejte si na ty svoje rány pozor, siloe hlavně ať ti nenafouká venku do pusy a markibie ať se nedostane infekce, být tebou raději bych zašla alespoň k obvodní, mohla by ti něco napsat na hojení.
Jinak počasí je tady stejné a sedíme s holkama doma. Zítra mám odpoledne školu a v pátek kadeřnici, takže si tchýně užije hlídání...chlap má odpolední :grinning:
Markibie jaké golfky jste koupili? Uvažuju o nich totiž, ale až bude Beátka sedět, tak by mě zajímalo jaké doporučujete?
16. kvě 2007 ve 20:59  • Odpověz
autor
libi koupila jsme znacku Tako maji vetsi kolecka a taky vetsi konstrukci zatim jsme s nimi nikde nebyli takze ti nemuzu napsat jak se s nimi jezdi.Mame je rozlozene v obyvaku a maly se vnich hrozne rad vozi.Mam je nafocene tak je dam do alba.Ja jsem puvodne chtela Chicco ale co jsem si precetla komentare nekterych holek na koniku tak jsem si radsi vybrala jine.mame je s obchodu tady u nas v Tesine jo a ve vybave maji plastenku i odtepleny nanoznik coz jsem chtela a golfky s polska je nemaji.Nas maly uz zacina sedet tak doufam ze s nimi co nevidet vyrazime a barvu jsem si vybrala modrou s bezovym.
17. kvě 2007 v 08:16  • Odpověz
marki:tak je hoď do galerky,bo já jsem taky zvědavá a doufám,že je taky uvidím někdy naživo :slight_smile:

libi:no "zub" už nebolí,ale ta bolest nebyla to nejhorší,ale vzala jsem si prášky,jakože od bolesti a měla jsem snad všechny nežádoucí účinky,co tam píšou,takže teď se spíš zpamatovávám z těch léků :o)..a kadeřníka upřímě závidím,manžel mě tam pořád vyhání,ale já se tam pořád nějak nemůžu vypravit,ale pak se nemůžu divit,že vypadám jako strašidlo :sunglasses:

medvitkova:tak jak jde učení? už máš nějaké zkoušky za sebou? :sunglasses:
17. kvě 2007 v 09:10  • Odpověz
Tak to se těším na fotečky golfek, alespoň budu mít inspiraci jaké koupit :wink: Beátka bude mít sice teprve 4 měsíce a s kočárkem co máme jsem spokojená, jen je větší a já potřebuju něco skladnějšího a lehčího ať si s tím pomůžu sama do kufru a nehledě k tomu, že příští rok chceme vyrazit i na dovolenou a v kufru by nezůstalo moc místa.
siloe já jsem nebyla u kadeřnice 6 let, mám dlouhé vlasy a zastříhávání konečků zvládám sama, ale už by to chtělo změnu :grinning: manžel sice není nadšený, ale slíbila jsem mu, že nakrátko určitě nepůjdu :dizzy_face:
Tak holky dneska pojedu k vám do Těšína do školy a v sobotu na menší nákup do Polska s tchýní, podívám se tam na golfky, ale kupovat ještě nebudu.
Líbí se mi markibie, že píšeš, že mají větší kolečka a to já potřebuju, tady když nafujá sníh je kumšt se odsud vyhrabat :slight_smile:
Holky mějte se a medvitko´vou taky zdravím a učení zdar!!!!
17. kvě 2007 v 10:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.