• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Český Těšín

(Zamčená)
1. února 2011 
Ahoj maminy!
kde jste všechny tady je nějak mrtvo :wink:.
Kdo se ke mě přidá? :grinning:
5. říj 2007 v 17:41  • Odpověz
tak asi nikdo co? :unamused:
8. říj 2007 ve 13:21  • Odpověz
autor
Ahoj pavli ja jsem si taky všimla že už tu nikdo nepiše.My jsme před chvilkou přišli z venku maly totiš nic nechce dělat než chodit.Mě už s toho jeho chozeni bolí záda,ale už se snaži chodit za jednu ruku a dneska jsem si vymyslela zlepšovák sklopím mu rukojeť od kočárku a on se ji drží a šlape.Doufam že za chvilku už bude chodit sám.
8. říj 2007 v 17:23  • Odpověz
Ahoj Marki tak to je šikula.Naše Kačka se naučila chodit když ji byl rok a týden,předtím to taky zkoušela,ale párkrat spadla a tak se potom bála.Na roček dostala takový malinký kočárek a u něho se naučila chodit,nejdřív se přidržovala a pak se najednou pustila a chodila :grinning:.Jinak Míša už se převaluje na bříško a je tak akční že to vypadá jako by už chtěla lozit po čtyřech tak uvidíme.

holky na to tady kašlou teda :slight_smile:
8. říj 2007 ve 20:24  • Odpověz
Ahoj holky, já na to nekašlu....jen se tady dlouho nikdo neukázal tak jsem nepsala, vypadalo by to že trpím samomluvou :grinning:
Marki malý je šikula, začíná brzy chodit....nám to taky brzy začne Beátka už stojí na nožkách a obchází nábytek, nejradši by už asi lítala.
Pavli tak vám to začíná, Miša bude mydlit po čtyřech co nevidět...to dostanou kvitka v květináčích zabrat, teda jestli máte nějaké na zemi :wink:
9. říj 2007 v 09:42  • Odpověz
libi to teda máme už abych to začínala schovávat a vůbec nevím kam :wink:.No a v pokojíčku to ani nemluvím musíme schovat všechny malé dílky od hraček,no už ted mám z toho hrůzu.Co holky jak si rozumějí?ted to ještě asi jde co?To teprv začne až ti mladší budou brát věci těm starším :grinning:
9. říj 2007 v 10:39  • Odpověz
Pavli upřímně je to hrůza :grinning: Adélka ječí, že jí Beátka bere hračky, ale jinak si rozumí, Adélka se snaží být hodnou sestřičkou, ale někdy od ní dostane Betula po zadku...snaží se ji vychovávat :wink:
U vás to musí být skoro stejné jako u nás, že? Jinak schovávame co se dá, ale vše nejde uhlídat, zatím se nic nestalo, jen hlína z kvitek na podlaze, ožužlané hračky :dizzy_face:
9. říj 2007 ve 12:45  • Odpověz
Ahoj no u nás je to zatím v pohodě,Míša ještě nechodí a tak Kačce nic nebere,ale věřím že to bude za pár měsíců horší.Zatím je právě Kačka šikulka ted co Míša začala víc vnímat tak si s ní pořád chce hrát a pusinkuje ji :grinning: ,zatím se ta žárlivost nějak moc neprojevuje,ale je to tím že když už třeba nemá náladu tak si zaleze do pokojíčku.Zatím tam má soukromí,už ji pomalu připravujeme že tam za chvíli bude Miška s ní,no tak uvidíme.Chodí Adélka do školky?Kačka jo a někdy tam i spí tak je to někdy klídek doma :grinning: aspon na chvíli.
10. říj 2007 v 08:00  • Odpověz
Ahojky všem,omlouvám se,že jsem opět poněkud zaspala /škoda že tu není stydícíse smailík :sweat_smile: /
jinak celkem jste mě potěšili,že když si děti berou hračky je celkem normální,i když nevím,jestli to je normální ještě ve dvou letech. Když k nám totiž příjdou ségřini kluci /2 a 3,5let/ tak to je opravdu o život.Všichni musí mít jen tu jedinou hračku,kluci od ségry to občas pochopí a hračku přenechají,jenom Dany si pořád myslí,že na všechno má nárok jenom on :angry: :angry:
Pravda,že jelikož nemá sourozence,tak mu nikdo nic nebere,ale jak mu to vysvětlit,když má kolem sebe děti?Zatím pokaždé,když musí někomu dát "ukradnutou" hračku,děsně řve a bere to jako křivdu největší. :confounded:
Jinak vaše dětičky jsou šikuly. Dany v osmi měsícíh ještě ležel jako placka,ke konci už začal sedět a chodit bez pomoci až v patnácti měsících :wink:
10. říj 2007 v 09:41  • Odpověz
Ahoj holčiny!
Pavli-Adélka chodí do školky a líbí se jí tam, bývá tam i na spinkání. Máme tady ve školce strašně moc hodné učitelky :slight_smile: Jinak Adélka ani moc nežárlí spíše se nechce jen dělit o hračky, ale když je u nás někdo cizí vždy bez problémů a bez pláče hračky půjčí, nebo raději ustoupí když druhý capart vyvádí :grinning: ale jak říkám k Beátce bývá přísná :fearful:
Siloe neboj to se časem srovná a až mu přibude sourozenec bude si muset zvyknout na dělení....to je výhoda sourozenců :wink: A k těm ségřiným klukům.....ještě pár roků to potrvá než se umoudří (vlastní zkušenost, se sestrou jsme na tom byly stejně)
10. říj 2007 ve 20:14  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Tak co se týká půjčování hraček tak Kačka má 4roky a i ji někdy dělá problém něco půjčit,ale je fakt že ted je to už lepší,bývalo to horší,tak se neboj Siloe vyroste z toho.Má 2letého bratrance tak tomu ustupuje to jsem ji konečně vysvětlila že je mladší a že prostě musí,ale pak má ještě 9letého bratrance a to je děs tomu neustoupí a hádají se skoro pořád a o všechno.Ale mají taky světlé chvilky,je už školák a tak ji naučil psát formou že si hrajou na školu,tak to taky není vždycky hrůza :grinning:.Tak zatím Čauky :grinning:
11. říj 2007 v 08:39  • Odpověz
holky tady to zas nějak utichlo :confounded:
16. říj 2007 v 17:37  • Odpověz
autor
Ahojte holky tak jak se všechny mate co vaše ratolesti.Náš malý se už snaží dělat první krůčky bez pomoci.My se chystáme na oslavu narozenin malemu jsme koupili odražedlo tak snad se mu to bude líbit. :slight_smile:
17. říj 2007 v 10:12  • Odpověz
autor
Medvitkova kde si se stratila pěkně dlouho jsi už tu nic nenapsala.
17. říj 2007 v 10:15  • Odpověz
Ahoj tak to se máte na co těšit už bude k neuhlídání :grinning: když začne lítat!Tak at vám výjde oslava ahoooj :grinning:
17. říj 2007 v 11:57  • Odpověz
marki: už máš prodaný ten kočárek? nebo ještě ne? ...jsem zvědavec zvědavý,uznávám :sunglasses:
Danyho čeká taky ještě jedna oslava :wink: ...sice trochu pozdě,no,ale dřív jsme jaxi neměli prachy,tak až po výplatě :grinning: :grinning: ...a pořád nevím jaký dort,tož baby poraďte něco!!!! ojbednávat nebudu,chci ho upéct...jenže nevím jakou polevu na to...vždycky dávám krém z pudingu a to je už okoukané..a taky nevím jaký tvar..minule jsem vyřezávala z obdelníkového piškotu medvídka a letos nevím co :angry: ..marki,jaký dortík budete mít vy?
18. říj 2007 v 10:03  • Odpověz
autor
Ahoj siloe kočárek mame přád doma a co se týče dortu tak ten nám objednává babička v Kumaxu měli jsme tam objednaný i na křtiny.Já dorty neumím takže nepeču.Jo a ten dort bude kulatý a nahoře bude medvídek Pú.Takže já ti asi moc neporadím,ale možná ostatni holky ano.Tak ať vám ta oslava vyjde.Mějte se.
18. říj 2007 v 11:10  • Odpověz
Ahoj siloe tak já ti asi taky moc neporadím,nechávám si péct dort vždycky od mé sestřenice je vyučená cukrářka a má ten dort vždycky bezvadný.Ted měla Kačka ke 4narozeninám pejska.Já peču maximálně rolády a nebo buchty,dort bych možná zvládla,ale nemám fantazii na to ho ozdobit,tak se do toho radši nepouštím :grinning: .
Tak se všichni mějte krásně čauky :sweat_smile:
18. říj 2007 ve 14:40  • Odpověz
autor
Ahojte holky tak Domisek dneska udělal první kručky sam.Manžel ho postavil a maly šel.Tak jsme dneska poprve zvládli první krůčky máme s toho velkou radost .Takže na svoje narozeninky což se nam blíži bude už asi chodit.Tak se mějte hezky a napište.Medvitkova ty už si s náma nechceš psát.
19. říj 2007 ve 20:09  • Odpověz
marki:tak to gratuluji!!!
pavla:no,já dorty dělám zásadně proto,abych si ho mola potom ozdobit :grinning: :grinning: ..jinak to pečení korpusu mě moc neba :grinning:
19. říj 2007 ve 23:42  • Odpověz
ahoj
marki:moc gratuluju!To je teda šikulka.
siloe:no mě by to taky bavilo,ale fakt nemám fantazii to by teda vypadalo :grinning:
20. říj 2007 v 19:42  • Odpověz
marki: a co domíkovi kupujete?? :slight_smile: Dandyna dostal v září dřevěné puzzle a odrážedlo /někde jsem to už psala,jestli tady,tak se omlouvám :sweat_smile: /..to aby mu nebylo líto,že jeho rodiče mu už celkem slušně dlouho šetří na dospěláckou postel :grinning: ...ale do vánoc jí snad už bude mít :sweat_smile:
20. říj 2007 ve 21:54  • Odpověz
autor
Ahoj siloe my jsme mu koupili odrazedlotak uvidime
21. říj 2007 ve 12:20  • Odpověz
marki:jakou??? motorku,nebo ještě takové to dětské autíčko?

jinak nechce mi někdo poradit co kutit po večerech s tím mým dvouletým prckem?..zjistila jsem,že už něco se s ním dá i dělat.Už mi netahá nůžky a neřve při tom,nepije vodu z vodovek a taky už většinou ani nelíže lepidlo :grinning: ...a hlavně chápe,že vyrábění něčeho se děje za účelem vytvoření nějaké věci a ne za účelem kdo toho víc urve,případně vyjí a vylíže pro sebe :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :sunglasses:
Takže se ptám,co jde dělat s takovým dítkem??? Už jsme malovali vodovkama, lepili koláž z reklam,a dneska jsem koupila prsové barvy a budeme asi barvit a otiskovat listy.Máte ještě nějaké další tipy?? Na vánoce Danymu koupím asi nějakou fajnou plastelínu s formičkama lisem,a tak máte s ní někdo zkušenost? jakou třeba značku a tak /jednu takovou mají i v Tescu,takže nevím,jestli tuhle/
tak pište pište!!!!!!!!! (a třeba klidně i o něčem jiném :grinning: :grinning: )
26. říj 2007 ve 12:18  • Odpověz
jo a nevím,jestli se tady můžu pochlubit,že Dany už doma chodí na nočník!!! huráááá (ale musí být při tom dole bez,ale to se snad časem poddá :grinning: :grinning: )
26. říj 2007 ve 12:20  • Odpověz
autor
Ahoj siloe kopili jsme mu autičko jelikoš motorka je na něho ještě moc velka.Prvě že synovec ji měl a je jak nová takže až vyroste s autíčka tak si pučíme motorku.
26. říj 2007 v 16:42  • Odpověz
marki:nejlepší je motorka enduro :sunglasses: je ve dvou velikostech ta menší je taková hodně maličká ...ale možná by Domínkovi fakt ještě nebyla,nějak si ho neumím představit ve stoje :grinning: ...my sice enduro nemáme,ale něco hodně podobného a je to prý to největší odrážedlo na trhu :grinning: :grinning: :grinning:
26. říj 2007 v 17:14  • Odpověz
autor
jak vypada neni to nahodou s jednim koleckem ve predu a dvema v zadu.
26. říj 2007 v 17:18  • Odpověz
autor
siloe neviš náhodou jestli tady v okoli je nějaky klub pro rodiče s dětmi a od kolika let to je chtěla bych s malym chodit někde mezi děti.
26. říj 2007 v 17:25  • Odpověz
jo,a celá ta motorka i ty kolečka jsou takové štíhlé....motorka s tlustými kolečky někdy dětem vadí při odrážení

jinak v těšíně funguje klubíčko /snad jsem nespletla název/ je to při DDM,a je to na více místech ve škole ve svibici,pak někde na mojské myslím že taky v nějaké škole....nikdy jsem tam ale nebyla,DDM má na svých stránkách napsáno,že se tam platí 600za rok,ale od jedné mamči jsem slyšela,že prý platí za každou návštěvu pár korun,už přesně nevím kolik,takže to by šlo...jo a prý je to tam fajné..ale víc fakt nevím :sunglasses: :sunglasses:
pak se ještě scházejí maminky v církvích..vím že katolíci mají svá setkání,evangelící,cébéčko...já jsem chodila skoro rok a půl tady u nás ve svibici do křesťanského centra...ale začalo tam chodit čím dál tím méně maminek a tak už tam taky nechodíme :confounded: :confounded:
takže asi tak...
...jestli ještě někdo o něčem takovém ví,tak sem s tím!!!!...taky bych ráda někde chodila ale já taková stydlivá osoba mám problém zajít někam,kde to neznám /škoda že tu není stydlivý smailík :sweat_smile: /
26. říj 2007 v 18:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.