• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co byste si poridili,kdybyste vyhrali nekolik milionu?

(Zamčená)
28. srpna 2009 
kubaka
tak to je přesně to, co mě tady přímo sejří. tady v tomhle státě by nebyli chudý lidi,jen prostě se nechce každýmu dělat
když na Palmovce po mně chtěl nějaký pobuda drobný,tak jsem mu vysvětlila,že prachy mi nerostou na stromě,ale že musím makat, ale když chce,tak mu práci dám.v tý době jsme potřebovali lidi ma manuální práci
no to jsem neměla dělat, protože celou dobu,než přijel bus mi nadával do ku... pí... atd.takže já NIKDY nikomu nedám hotovost na ruku
26. srp 2009 ve 23:15  • Odpověz
Jé Soanpe, to jsi mi připomněla, jak jeden kamarád, na kterém žebral houmles peníze na jídlo, tak mu dal rohlík se salámem :grinning: :grinning: a ten hajzlík to před ním vyhodil do koše, no tak co to je tohle? :angry:
Kdybychom vyhráli miliony, tak nevím, co bych dělala, asi se zbláznila :grinning: :grinning: :grinning:
27. srp 2009 ve 12:44  • Odpověz
Podobnej zážitek měl manžel taky :wink: Chlápek plakal, že už týden nejedl, že nutně potřebuje drobný... My s manželem takhle peníze zásadně nedáváme (třeba ráda dám, když někdo hraje na nějaký hudební nástroj a fakt se mi to líbí), takže manžel mu dal půlku obložený bagety, co měl u sebe. Reakci si jistě umíte představit :grinning: Takže od té doby šetříme nejen drobné, ale i to jídlo, my z toho mohli mís sváču a houmlesák to hodil demonstrativně do koše :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. srp 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ja bych poridila nam poridila vysnene bydlenicko, tak stejne bydlenicko segre a rodicum. Jinak vysnene faro a ostatni milionky by sly do rodinneho businessu, takze by se pekne tocily a pribyvaly, pak by zivot nabral jine obratky (cestovani, pomoc ostatnim-vyzkum ci registrovane nadace). no byla by to paradicka :slight_smile:
27. srp 2009 ve 12:48  • Odpověz
My se zrovna tento týden s manžou bavili, co bychom udělali, kdybychom náhodou vyhráli třeba 5 melounků, teď je pro nás nejdůležitější splátka bytu, ta nám žere dost peněz, takže bychom kousek frkli do bytu, koupili bychom si auto, já svěrací kazajku (jak jsem psala výše) :grinning: :grinning: :grinning: To by se mi do práce pak chodilo úplně jinak, bych je měla na háku, chacha. :grinning: :grinning: :grinning:
27. srp 2009 ve 13:41  • Odpověz
autor
tak pozor holky dnes jsem vyhrala......80kc!!!!!!!tak se rozsoupnem ne???
27. srp 2009 ve 14:55  • Odpověz
nový boty, protože ty potřebuju
27. srp 2009 v 17:32  • Odpověz
Jeudi - Tak půjdeme všichni z MK do hotelu Hilton na véču o třech chodech a když zbyde, tak si dáme ještě jeden :grinning: :grinning: :grinning:
27. srp 2009 v 17:33  • Odpověz
apo- :grinning: hlavne ten zaver... :grinning:
ja bych taky asi zaplatila dluhy za prestavby, potom teda dostavela posledni stavbu sveho zivota, procestovala francii a evropu vubec a zajistila deti...nic orginalniho :sweat_smile:
charitu-nevim, nevim...
27. srp 2009 v 19:11  • Odpověz
Investovala aby se peníze jen neutratily. to by bylo první,pak bydlení, hodně cestování a charita.
27. srp 2009 v 19:39  • Odpověz
Nechci nikomu sahat do svědomí, ale myslím, že 99% lidí by, kdyby vyhrálo nedalo nic na charitu. A pokud ano, tak jen nějakou zanedbatelnou částku :sweat_smile:. Pokud totiž ty peníze nemáte, tak máte pocit, co vše byste dali na charitu, ale pak když ty peníze člověk má, tak skutek utekl :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:. Pokud však ty, co psaly, že by darovaly penízky na charitu, v současné době charitu podporují i z toho "mála" co mají, pak tomu věřím :wink:.
Jinak já bych asi dala část peněz mým rodičům a pak bych to viděla na nějaký menší domek se zahrádkou a bazénem, auto a cestování. Na charitu bych samozřejmě nezapomněla, ale spíš bych podpořila konkrétního člověka /lidi a volila bych konkrétní potřebné dary (pomůcky, hračky, ozdravný pobyt atd.) :wink:.
27. srp 2009 ve 20:32  • Odpověz
autor
consti to mas asi pravdu s tou charitou..mozna nez dat velkou castku tak lepsi sponzorovat nakeho jedince aby mel vse?tak si to myslela?
27. srp 2009 ve 22:31  • Odpověz
Consti, mám trvalej příkaz, na pár stovek, ale mám... Ale jak jsem psala, postoj, že jiným by ty peníze bodly více, je daný současnou situací, kdy si uvědomuji, že stejně za ně člověk nemůže mít, co chce :wink:
27. srp 2009 ve 22:44  • Odpověz
autor
dneska si za penize koupis vse..i to zdravi se da zaplatit s par vyjimkama
27. srp 2009 ve 22:48  • Odpověz
jeudi, promiň, nic ve zlém, ale těch výjimek je tedy setsakra hodně :pensive:
27. srp 2009 ve 22:51  • Odpověz
Jeudi, prosím, prosím moc, pověz mi, kolik a komu mám dát peněz, abych otěhotněla a porodila dítě? :frowning2:
Na různé nemoci umírají i miliardáři...
27. srp 2009 ve 22:52  • Odpověz
Tak já v tom mám jasnohned by se začalo pracovat na druhém prckovi :sweat_smile: :grinning:V druhé řadě bydleníčko - máme pozemek, takže "jen" ten baráček dostavět...... pěkně 2x 4+1 :dizzy_face: dvojgaráž,bazének zastřešený, posilku.......... a :slight_smile: :dizzy_face: Samozřejmě nové autíčko, hned dvě, jedno bych si nechala obýt oželezem a udělala bych si konečně řidičák.. :sweat_smile: :grinning: Pak by jsme si pořídili malou chatičku v Beskydech v Horní lomné (tam to prostě milujeme :dizzy_face: )
Nějaké penízky by jsme hodili dětem na jejich účet.... spoření.......investovalii by jsme něco, aby se penízky množily a ne jen utrácely....... a potom bych určitě postavila baráček rodičům, jak mým tak od MM nějakej malej aspoň 3+1 se zahrádkou :dizzy_face: ségře bych založila účet, kde by měla penízky, ale nechtěla bych ji o něm říct..... dostala by je až by se chtěla osamostatnit (ještě není plnoletá) :slight_smile: No a pak by jsme si určitě vzali jednoho mrňouse z dětského domava :slight_smile: :dizzy_face: už o tom i tak docela uvažujeme, že jednou, jestli bude baráček tak by jsme tohle chtěli udělat... :slight_smile: :dizzy_face:
27. srp 2009 ve 22:55  • Odpověz
autor
ja vim plno nemoci se neda lecit hiv rakovina a plno dalsich..ale na ruzne operace potrebujete spousty penez a kdyz je nemate tak mate smulu a nebo doufat ze vam nekdo prispeje..

len:mrzi me jestli nemuzes mit deti,ale neztracej hlavu treba to jednou vyjde ...
27. srp 2009 ve 22:59  • Odpověz
jeudi, ale to a spousta jiných věcí prostě není pár výjimek, pokud někdo takové iluze má, že peníze dokáží zázraky, tak nepřeju kruté probuzení,byť by ty peníze měl :cry: :pensive:
27. srp 2009 ve 23:03  • Odpověz
len: nepřestávej věřit, třeba to příroda zařídí! :dizzy_face:
Máš pravdu, některé nemoci prostě nejdou "vyléčit" pomocí peněz.... ale třeba dokáží prodloužit člověku život... dokáží poznat nepoznané.... dát čas......... aspoň trošku více času..... :pensive:
27. srp 2009 ve 23:04  • Odpověz
Jeudi, já vím, že vyjde, ale věř mi, že všecko opravdu není o penězích :wink:
Kdyby mě chlap nechtěl, taky bych mohla mít na kontě milióny a nezůstal by se mnou (a nebo zůstal jen kvůli těm miliónům, ale pak by to zase za to nestálo, že...). Jak píše Gtver - těch výjimek je opravdu mnoho :pensive: Je strašně fajn mít peníze, ale o to víc pak vidíš, že je můžeš cpát po hrsetech každýmu na potkání a některý věci nevytřískáš. A to já jen nemůžu otěhotnět, některý lidi jsou na tom tisíckrát hůř (a ani operace za stovky miliónů je nemusí spasit).

Momentálně teda netoužím po výhře, ale zcela by mi stačilo, kdyby mi na sociálce zvedli telefon a vysvětlili mi, proč jsem za poslední tři měsíce nedostala z nemocenský ani korunu. A proč můj chlap, kterej dře od rána do večera, nedostal od května v práci zaplaceno :grinning: Nemít našetřeno...
27. srp 2009 ve 23:04  • Odpověz
Jsem si vzpomněla, když umíral George Harrison z Beatles. Měl peněz na nejlepší doktory, zaplatil si tu nejmodernější léčbu a stejně mu to pomohlo leda k tomu, že žil v ohromných bolestech o pár týdnů déle :unamused:
27. srp 2009 ve 23:07  • Odpověz
autor
no tak to myslim mela by si za prachy ,,lasku,, ale falesnou coz je asi na prd ,ale kdyz by si ty penize mela tak pak nepoznas jestli je s tebou dotycny z lasky nebo ne..a taky by si mela plno kamaradu a kamaradek jak by zjistili ze si bohata tak by se k tobe meli...takhle se poznaj pratele
28. srp 2009 v 09:19  • Odpověz
jeudi ano myslím tím pomoc konkrétnímu člověku :wink: . My jsme takto pomohli a "vzdali" se věci, která nám sice byla drahá, ale on ji potřeboval víc. Dodnes z těch okamžiků seznámení se s ním a předání a jeho poděkování žiju :dizzy_face: . Byl to doják a já si uvědomila, co je to být zdravý a jak se ti ve vteřině může změnit celý život. Tomu konkrétnímu člověku se snažíme pomáhat i jinak, kontakty na úřady, zajištění pomůcek, kontakty na lékaře, psychická podpora...
Na druhou stranu znám lidi, co mají spoustiu peněz a čím víc peněz, tím větší mají tendenci shromažďovat další prachy a šetřit atd. A nikomu nic nedat, že :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Samozřejmě i mezi bohatými jsou výjimky, ale moc jich asi není :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: .
28. srp 2009 v 10:28  • Odpověz
taky jsem předevčírem měla záchvat dobročinnosti :sweat_smile: - na MMA jsem narazila na aukci té eco tašky z Yves Rochera, která stojí 20 korun a za chvíli se rozškube - byla na 62 korunách. Paní jsem napsala, ať ji nekupuje, že jí ji klidně koupím a pošlu za nákupní cenu. Dostala ode mne dvě a i s poštovným je vyšly na 75 korun. Tamtu aukci neodebrala - takže jsem s čistým svědomím zmařila aukci zloději, co chce vydělat na spotřebních nesmyslech a nevědomosti maminek z nějaké zapadlé vesnice. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ono jde spíš o to, v čích rukách ty peníze jsou, nedá se to paušalizovat.Opravdu majetní, mravní a ušlechtilí lidé zachází s penězi jinak, (viz Bill gates co staví silnice v Africe a nakupuje vakcíny pro děti - tedy cíleně a parůhledně konají užitečné věci) než nějakcí naši rychlozbohatlíci, kteří si koupí Alfu romeo, nebo nějaké takové hlučné a nepraktické auto a předvádějí se, jaký jsou šikovní.
28. srp 2009 v 10:44  • Odpověz
já bych dětem koupila každému jeden byt (do budoucna, zatím bych jen pronajímala), pak jim uložila větší částky, nakoupila něco do dětských domovů (nebo něco podobnýho) a osobně odvezla (abych měla jistotu že to fakt dostanou), něco odložila stranou pro strýčka příhodu a ze zbytku by jsme si jako rodina něco užili (dovolená, oblečení, výlety.. atd atd)
28. srp 2009 ve 12:40  • Odpověz
Moje současná dobročinnost spočívá v tom, že kamarádkám háčkuji všecko možné za ceny materiálu. Čímžto ale zase beru práci lidem, co se tím živí, takže každá mince má dvě strany :unamused:

Myslím, že se tu všechny celkem shodneme, že investice číslo jedna by byla (pokud už ho nemáme) slušné bydlení :slight_smile: Hrozně mě překvapilo, že ne všude tomu tak je, třeba v Řecku jsme jeli vlakem kolem nějakého slumu, těm lidem padaly doslova střechy (často jen plachty) na hlavu, ale téměř před každým "obydlím" stál nablejskanej bourák. Prostě mít auto, který dokazuje nějakou úroveň, bylo pro ty lidi evidentně důležitější než aspoň trochu důstojné bydlení :confused:
28. srp 2009 ve 12:49  • Odpověz
Já bych si pořídila kavárnu. Stály by v ní regály plné knih a voněla by tam káva, vanilka a čerstvý štrůdl a lidi by si četli, povídali a nebo mlčeli. A já bych byla spokojená, protože to je práce mých snů :slight_smile:.

Co se bydlení týká, tak by mě bavila vila z 30. let se zahradou v naší čtvrti. Uzpůsobila bych jí tak, aby u nás případně mohli bydlet moji rodiče, pokud by to potřebovali.

Desátka by šla na charitu, cíleně a konkrétním osobám.
28. srp 2009 ve 13:07  • Odpověz
pěkné bydlení na samotě s velkým pozemkem,kde bych mohla rozjet svojí pomoc zvířatům v nouzi,zajistila bych děti,babičku a tátu. :wink:
28. srp 2009 ve 13:19  • Odpověz
autor
jabjunka ty pomahas zviratkum?to je hezky taky snim o tom ze si jednou zaridim psi utulek ale ne takovy spinavy jako u nas a pejsci se budou mit dobre
28. srp 2009 ve 14:15  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.