• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dělat, když vás nařknou v rodině?

(Zamčená)
23. října 2008 
Ahoj, potřebovala bych názory na naši novou situaci. Právě mi volal manžel, úplně hotový, že byl nařčen z okrádání. Aby jste rozuměli, dělá ve firmě u mého otce (prý bude do budoucna firmu přebírat), má pod sebou jednu celou část, s tím, že mu do toho táta stejně pořád kecá a předělává co se dá, což už relativně zkousl. No a teď si koupil koženou bundu, koupili jsme si koberec a vypadá to, že to táta tak nějak nezkousl (už jsme to jednou zažili), ale ještě nikdy ho nenařkl z okrádání. Pochopitelně, když něco potřebujem tak si to přes firmu za nákupku koupíme, ale to je vše, což ostatně ví.
ještě k tomu to chce probrat i se mnou, oni totiž manžela moji rodiče moc nepřijali a tak nějak na něj když můžou pořád žalují.
Jsem z toho strašně rozčílená a vůbec nevím jak reagovat až s tím přijede, mám 100 chutí ho slušně vyhodit. Manželovi jsem už řekla, že bych byla ráda aby z firmy odešel, ale nevím jestli to udělá protože jsem na mateřské a příští rok jsme chtěli začít stavět (jsme totiž v nájmu), ale i přesto si myslím, že by si neměl nechat šlapat po důstojnosti, (já jsem horká hlava asi bych odešla na hodinu a pak bych začala teprve zvažovat jak to bude dál)

co by jste dělali? jak by jste reagovali na nařčení z krádeže ze strany rodiny?
23. říj 2008 v 10:04  • Odpověz
je hezké že stojíš za manželem a nejdeš proti němu,což třeba od tebe rodiče čekají,že do vás budou tak dlouho hustit až se přidáš na jejich stranu.jsem stejného názoru jako ty a kdby mě takhle někdo nakřl,navíc můj vlastní otec,okamžitě bych požádala manžela aby z firmy odešel a našel si místo jinde,tím i dokážete že na rodičích nejste závislí a že nepotřebujete vaši firmu aby tebe a dítko manžel uživil.
jinak držím pěstičky at vše v klidu a brzo vyřešíte.
23. říj 2008 v 10:56  • Odpověz
Ahoj kapulet.Tak u nás je to podobné jen s tím rozdílem,že manžel dělá ve firmě svého vlastního otce.Někdy si ale říkám,že kdyby dělal někde u cizích,bylo by to pro něj a i pro mě asi mnohem lepší.Peníze sice nějaké vyděla,ale na to že docela dobře prospěrují a je to jeho vlastní otec si myslím,že by mohl dostávat mnohem víc.Navíc takové nasazení,jaké musí každý den manžel absolvovat by nikdo "cizí" absolutně nevydržel.Tchán má navíc velmi zvláštní povahu.Už jako děti (manžela i jeho o 4 roky mladší sestru) vychovával velice tvrdě a mám za zlé tchýni,že tomu jako maminka jen tiše přihlížela.(No,ostatně věděla proč-schytala by to stejně jako dětičky).Takže v práci manželovi nepoleví ani za mák a ještě od něho (když třeba nastane nějaký konflikt) poslouchá,jak by se mu ulvilo,kdyby odešel a že by se co se pracovního tempa týká vůbec nic nezměnilo.Bohužel má celkem krátkozraké vidění,protože jsem přesvědčenáí,že bez manžela by mohl celou výrobu zastavit (mají zámečnickou dílnu),protože on sám ve svých 59 letech a jeden mladý klučina-zaměstnanec by nikdy neudělali tolik práce,jako když tam maká manžel.To ale tchán nikdy nepřizná.To by se tam díky své hrdosti raději udřel po nocích,aby nahradil chybějící prac.sílu...
Po posledním takovémhle konfliktu (vybuchne to mezi nimi jednou za čas,když se problémy nahromadí) kdy jsem byla svědkem tchánových urážek manžela,jsem ho potom prosila doma pomalu na kolenou,aby od něho odešel.Klidně někam do kolbenky za 15 hrubého,že raději budu chroupat suché rohlíky,než poslouchat tyhle urážky a následně to všechno doma trávit,protože to jak je manžel vždycky zdrcený narušuje i náš vztah.
Bohužel,můj manžel od otce neodešel,ale je k tomu jeden veliký důvod.I za tu cenu ponižování z otcovy strany i za cenu té dřiny,kdy mi chodí domů večer udřený a černý až za ušima,ten výdělek (podnícený ovšem třeba 200h práce za měsíc) je to jediné,co ho nutí tam zůstávat.Hlavně taky kvůli tomu,že máme teď veliké vydání ohledně IVF (první jsme zaplatili,ale transfer nebyl,druhé IVF nevyšly ani 4 transfery),jsme totiž rozhodnuti jít do dalšího cyklu a jen těžko by jsme to s jeho nižším příjmem zvládli.Navíc máme ještě nějaké nesplacené dluhy u mých rodičů a chceme jim to co nejdříve vrátit.
Nechci v žádném případě nabádat,aby manžel tam kde je nešťastný zůstal.Jen jsem ti napsala svůj příběh aby jsi věděla,že nejste sami a aby pokud by to bylo jen trochu možné tvůj manžel od tvého otce odešel.Ten můj zůstal jenom z donucení a vím-vidím na něm,jak je nešťastný.
Po jiné práci ale pořád pokukuje.Jenomže míst,kde by si vydělal alespoň to co má u otce,je pomálu-spíš nulová šance něco takového sehnat.
23. říj 2008 ve 12:34  • Odpověz
ahojky, teda vm72, mam pocit, jako bys byla vdana za meho manzela :grinning: . akorat je tam ten rozdil, ze manzel je spoluvlastnik firmy sveho otce, zrovna ted maji taky rozpory, nemluvi spolu, protoze manzelovi se ted zacalo darit vice nez tchanovi, sehnal tenhle rok zakazky za nekolik milionu - abyste si nemysleli, milionari nejsme :sweat_smile: a tchan uz nekolik let nesehnal nic, jenom manzela porad komanduje a do vseho keca, vyplaci si mzdu za to, ze prijde do kanclu na 1 hodinu tydne, manzel uz se nastval, protoze ted je potreba kazda koruna, kdyz jsem na materske a do bylo neco pro tchana, "pana velkopodnikatele" ze se mu nekdo postavil, tak prohlasil o manzelovi ze je to hajzlik, ze ho chce okrast a ze uz ho nikdy nechce videt a ze vymeni fabky ve dverich aby k nim nechodil na navstevy...a tohle rekne par dni pred narozenim vnuka, je mu evidentne jedno, ze by ho tim padem nevidal...je to neuveritely sobec, vzdycky kdyz jsme byli u nich nebo oni u nas, museli vsichni poslouchat jeho, kdyz jsem si povidala s tchyni uplne jakoby nic zmenil tema hovoru a zacal se me ptat na neco jineho, tchyne je stejna od vm72, necha si "srat" na hlavu jen aby byl klid protoze tchan proste nesnese kritiku.
chjo, zase jsem se nastvala, no co, snad aspon porodim, uz prenasim :grinning:
23. říj 2008 ve 13:12  • Odpověz
autor
vm vím úplně přesně o čem píšeš, manžel chodí domů cca 6-7 hod. večer podotýkám jezdí na 5 ráno aby se firma rozjela (mají stavební firmu, manžel má pod sebou malíře, natěrače), změnil kvůli firmě úplně obor, ale do firmy šel je kvůli tomu, že mu byla slíbena pobočka v jižních čechách odkud pochází a kde jsme chtěli i zůstat, jen jak jsme si vzali půjčku na auto a potřebné vybavení náhle se situace ve firmě vyhrotila a byli jsme donuceni stěhovat se na moravu, to jsem hrozně obrečela a nezkousla ale budiž je to za náma (dnes jsem přesvědčena, že to vše byla předem vymyšlená manipulace aby nás dostali blíž k sobě) .. jak píšeš ty nervy jsou otřesné taky jsem ho už prosila ať odejde, už se i neblaze podepsaly na našem vztahu a to kouzelné je prostě pryč, už to došlo i tak daleko, že jsme měli hádavé období (bylo na něj docela dost tlačeno a bohužel nervozita doma také stoupala) a málem jsme se rozvedli (to by asi uvítala máma). Naštěstí jsme to zvládli, ale cítím, že je tu takový jakoby chlad; manželovi jsem ale dala jasně najevo, že pokud to půjde tak dál raději budu jíst suchej chleba než si nechat rozbít rodinu... no a teď tohle, kdyby nebylo půjček asi bych ho dokázala donutit
říká, že práce jako taková ho baví, ale to jednání ho prostě ubíjí, strašně se změnil, a vypadá i mnohem starší, naši by zněj dokázali sedřít kůži zaživa, když se ale ozvem tak z něj udělají lháře a simulanta
23. říj 2008 ve 13:22  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.