• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co na to říkáte?

(Zamčená)
17. února 2011 
Vládní škrty mi tolik nevadí,protože vím,že na dluh se do nekonečna žít nedá,ale toto mě vážně vytočilo :rolling_eyes: :
http://www.novinky.cz/finance/225318-povinne-uspory-na-penzi-maji-po-smrti-duchodce-propadnout-pojistovne.html
Nejen,že ty peníze propadnou pojišťovně,když se důchodu nedožiju,ale co když se ho přeci jen dožiju a ta pojišťovna do té doby zkrachuje? :confused:
To jsou tedy vyhlídky,co? :sweat_smile:
16. únor 2011 v 11:37  • Odpověz
budu si šetřit raději pod polštář :angry:
16. únor 2011 v 11:40  • Odpověz
Kašlu na stát ať mi vrátí všechno sociální pojištění co jsem kdy zaplatila a bude se spoléhat jen sama na sebe..nejhůře jsou na tom ti co pracují a poctivě platí daně..
16. únor 2011 v 11:43  • Odpověz
Přeci nemůžou nařídit, abychom si spořili v privátních fondech. Kdo nám co dá, když zkrachuje? Krásně naši zákonodárci chtějí nahravát podvodníkům a tunelářům :angry: :angry: .Jak píše simon, raději peníze pod matraci.
16. únor 2011 v 11:44  • Odpověz
zase připravený super byznys pro pár vyvolených něco jako solární elektrárny
je to moc dobře vymyšlený, celý život budete spořit a kolik lidí se dožije těch bůhví kolika let, kdy bude moct jít do důchodu a když už to doklepe, tak kolik let ho bude brát(bez tak to za chvilu bude důchod v 70)
16. únor 2011 ve 12:03  • Odpověz
chápu princip solidarity - jeden žije dlouho, druhý krátce a pojišťovna na to musí někde brát - je to jako se současným důchodovým systémem, taky tam celý život platíme, a když zemřeme, tak existuje pouze princip vdovského důchodu a to jen za určitých podmínek je vyplácen doživotně druhému partnerovi.... a tak mi to příjde jen jako přesunutí břemene nedostatečných důchodů na pojišťovny, s tím, že te'D už bude moct stát dát úplně ruce pryč s tím, že kdo si spořil má a kdo ne, tak nemá nic nebo jen málo - že si každý mohl zvolit výši měsíční úložky ...protože jestli tomu dobře rozumím, tak stát chce přesunout celé břemeno výplaty důchodů na pojišťovny.
Naběhne pojiš'továk, ukáže tabulky - při téhle úložce budete mít za 30 let tohle a při téhle tohle...tak to potěš koště...
Tak to je fakt síla, fakt by mě pak zajímaly garance - krach pojiš'tovny a jaká bude minimální výše důchodu...jak tohle odhadnout...Navíc mě nejvíce straší to, co bude za 30 let, kolik budu potřebovat měsíčně peněz, aby mě to uživilo...Můj sen je vlastní pasivní dům, na vlastním pozemku a když to jinak nepůjde budu chodit na klestí do lesa a pěstovat brambory...se to na staré roky naučím /tak zlatý prut někde zakopaný v zemi by taky nebyl špatný.../...
16. únor 2011 v 16:39  • Odpověz
já když jsem dneska tenhle článek přečetla, tak jsem si nejdřív myslela, že si ze mě zase někdo dělá srandu nebo co, ale čeho je moc, toho je fakt už přespříliš. Nevim, ale za chvíli fakt všichni raději budou doma škudlit do polštáře než tohle všechno :rolling_eyes:
16. únor 2011 v 16:47  • Odpověz
Řekla bych, že ministr, který je schopný o něčem takovém jenom uvažovat a navíc to veřejně prezentovat, to nemá v hlavě srovnané a měl by jít dělat něco, kde napáchá pokud možno co nejméně škody.
Nejdříve posunou věkovou hranici odchodu do důchodu, takže je velká šance, že spousta lidí se důchodu ani nedožije, ale spořit si bude muset povinně. A do privátních fondů - děkuju pěkně, to zase budou za pár let nahánět dalšího Koženého někde na Bahamách :angry: Připadá mi to jako hezký, vládou podporovaný tunýlek :grinning: Naštěstí je to jen návrh a pevně věřím, že to nemůže projít.
V něčem mi ta naše vláda připomíná malé dítě - taky zkouší, kam až může zajít, co všechno vydržíme. Bylo by dobré je trochu klepnout přes prstíky :grinning:

16. únor 2011 v 17:24  • Odpověz
a proto si proste sporit nebudu, aspon ne oficialne
16. únor 2011 v 17:27  • Odpověz
Ahojky, tak to je přesně ten náš Kocourkov, co se divíme :unamused: . Potřebujeme hodně dětí, aby na nás ke stáru vydělávali, tak teď rodinám sebereme a tohle je to samý. My si na důchod nespoříme a vše co máme dáváme do baráčku (ten se alespoň hodnotí narozdíl od peněz, které bych teď neviděla a chyběli by mi a možná za 40 let si za ně koupila 10 rohlíků.
16. únor 2011 ve 21:44  • Odpověz
"nemám slov "je tady prostě bordel a furt bude ale já ted apeníze jak tu bylo zmíněné radči dám pod polštář:slight_smile:
16. únor 2011 ve 23:27  • Odpověz
Byla by to prostě oficiální a legální zlodějna. Ale myslím, že v tomhle případě nepůjde nespořit, anebo jen pod matraci. Mluví se o povinném spoření. Tzn.že neovlivníme jestli ano nebo ne. Prostě se vám to strhne a nazdar. Podle mě by to vypadalo jako zdravotní nebo soc. pojištění. Taky se vám prostě strhává a bude strhávat i kdybyste nechtěly.
17. únor 2011 v 11:31  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.