• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co se vám LÍBÍ v naší republice?

(Zamčená)
26. července 2009 
Já věřím tomu, že se Pražáci umí povyšovat :wink: , už jsem taky slyšela dost narážek ve smyslu buranů apod, když se to týkalo lidí žijící mimo metropoli :unamused: , ale už neslyšim narážky na Brňáky, Ostraváky apod (jakože konkrétně Moravu a konrétní města). To že ze sebe někteří dělají něco víc, to je bohužel pravda :unamused: Já jsem hlavně v tématu co se mi nelíbí na ČR psala o tom, jak si na Moravě myslí, že si tu žijeme jak prasata v žitě! :wink: To je prostě blbost na entou :stuck_out_tongue_closed_eyes: A třeba se mě malinko dotklo, co napsala Nikes o pražáckém stylu, když jsem se jen pousmála nad něčí argumentem, to bylo všechno :confused: Jako by Morava byla místo lidumilů, kde si nikdo nedovolí s něčím nesouhlasit, nebo začít s dohadováním, či co :sweat_smile: Ale nechci tu vyburcovat diskuzi: Praha vs Morava :confused: :grinning:
26. črc 2009 v 00:17  • Odpověz
No tak písničce Ladovská zima se smějeme všichni, páč si to tu každý moc dobře uvědomuje, že je to pravda a úsměvný :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
26. črc 2009 v 00:19  • Odpověz
Nikky, ale já ti vysvětlila, proč jsem psala o tom pražském stylu. Páč ty jsi uvedla něco v tom smyslu, že "pozor, aby to nikes nebrala jako osobní útok". Jakože ty můžeš s někým nesouhlasit, a je to v pořádku ,ale když to dělám já, a někdo mi na to odpoví , že se mnou nesouhlasí, tak to musím brát jako osobní útok.
26. črc 2009 v 00:29  • Odpověz
No to byla reakce (ano rýpací) na to, že můj příspěvek Aponchii byl podle tebe osobní :wink: Tak jsem si rýpla, aby dávala Pepa pozor :wink: To už byl čisto čistě rýpanec...

Vysvětlila si mi to, ale stejně prostě tu poznámku o ,,pražáctví,, nechápu :sweat_smile: , ikdyž si mi tu vysvětlila proč si to tak nazvala, tak si mi ještě nevysvětlila, proč je to jakože pražáctví :wink: Jakože vy jste míliusové, nebo tak :wink: Nechci se tuale opakovat, to nemám ráda, hodila jsem to už za hlavu, já se tu nechci dohadovat kvůli jedné kratičké větě mířené na jistou paní :wink:
26. črc 2009 v 00:49  • Odpověz
No vidíš Nikky, a podle tvého hodnocení na Aponchie jsem se i trefila, ne? :slight_smile: Nikky, já to tam prostě vidím, tu nesympatiii na Aponchie. A to tvoje poslední slovo to jenom potvrdilo.

Víš, mezii lidmi je nějak vžité, že lidé z PRahy si myslí, že většinou oni mají pravdu, vše znají a ostatní, především moraváci, jsou ti burani, kteří tomu nerozumí a rozhodně se jim nějaký buran z buranova nemůže vyrovnat.. No a toto mě ihned napadlo, jak si psala tu poznámku, kterou bych přehlídla, nebýt těch smajlíků. Já se prostě neumím vyjadřovat, takže nevím, jestli jsi mě pochopila. Třeba tobě , jako pražandě, přijdou určité situace ve Vašem chování přirozené, ale někteří to můžou brát jinak. Dám ti příklad, přijde k nám na hotel host z PRahy a ve dveřích hned spustí " Víte, já jsem z Prahyyyyyy a hledám nějakej hezkej pokoj k přenocování. Pro Vás je to normální, ale mě a taky většině lidem, které znám , vadí to zdůraznění, že je z PRahy, takže všichni pozor. A je to specialita právě pražáků. Nezažila bych, že by se někdo tak hlásil z jiného koutu naši země. A to jsem měla právě na mysli, to zdůraznění, že jako na nás z Prahy takto tedy ne. A taky , jak jsem již psala, ty jsi ve svém příspěvků o nesnášenlivosti pražáků a moraváků nepřipustila, že i pražáci špatně mluví o jiných lidech. No a ted najednou připouštíš, že jsi taky slyšela dost narážek na nepražáky. Tak jak to je?. Když ti někdo , kdo je ti zde na koniku sympatický napíše opačný názor, než máš ty, tak najednou to připouštíš, ale když se ti to dovolí napsat kdokoliv jiný, tak je to jinak?
26. črc 2009 v 01:48  • Odpověz
víte, já zažila v mládí to, že když jsem jako dítě přijela do Krkonoš za tetou, jako obyčejné dítě, koukali na mě s úctou jako na TU z PRahy. Ti mimopražští z nás dělají někoho výjimečného a pak nás za to nenávidí. Ať jsem přijela kamkoliv, tak jsem tam jela jako občan České republiky, který přijel obdivovat její krásy. Překáželo mi, jak stále někdo upozorňoval na to, že jsme TI Pražáci. A na Slovensku to bylo ještě mnohem horší. Okukovali oni nás, ne my je - pro mě to byli lidé na ulici. Někdo není buran automaticky proto, že je mimopražský. Buranské je myšlení a vystupování, chování člověka. Taky znám lidi, se kterými jsem se v pohodě stýkali v malé slovenské vesnici, kteří rozdíl vůbec neregistrovali. Bavili jsme se jako rovný s rovným a musím říct, že se mi hodně ulevilo.
Takže se obávám, že exoty z nás děláte vy :stuck_out_tongue_closed_eyes: maloměštští a ti namyšlenější pražští burani se toho velmi rádi chopí.

Praha je jeden velký blázinec, mraveniště, čím jsem starší, tím víc přestávám stačit tepu srdce a dechovené frekvenci Prahy. Když jsem přijela třeba do Mnichova Hradiště, všechno to dýchalo pomaleji, klidněji, žádné šílenství a randál. V Praze se žije těžce, výhoda je dostupnost všeho a pracovní možnosti. Ale žít bych chtěla jako na vesnici.
26. črc 2009 v 10:43  • Odpověz
Nikééés :slight_smile: Já jsem tohle téma Praha vs Morava psala ve smyslu, že si tam myslí, jak dobře si tu žijeme. Nerozebírala jsem jak se k sobě navzájem chováme nebo nechováme a když Marie nastínila příběh její sestry, jak z ní Pražáci udělali burana, tak jsem s ní souhlasila, že i tací tu jsou. Mimochodem další narážky jsou na to jak Pražáci řídí jak prasata. Jenže Pražáků je prostě hodně a holt je větší šance narazit na debila, co tak fakt jezdí. Jaká je šance, že potkáš řidiče co jezdí jak debil ve městě o 10.000 tis obyvatel a jaká když je těch obyvatel 1.200.000 Potom stačí že někdo vidí Pražskou značku a hned nás hází do jednoho pytle. Ale že většina tu jezdí slušně, to nikdo nevidí. Každý vidí to špatné (tak je to u všech lidí všeobecně - lidi si rádi postěžují, ale už nikdo nechválí) No ale to byla jen vskuvka. :sweat_smile: U tebe jsem nechápala proč mluvíš o mém chování jako o Pražáckém, teď si mi to vysvětlila na příkladu z práce a za takové lidi se stydim :unamused: Ale opravdu nemám pocit, že si tu myslíme, že jsme něco víc. K čemu mi ta informace je, že někde zdělim že jsem Pražák. Já si prostě myslim, že to není tak strašný, jen si každý to špatné v hlavě ukládá. Já bych to shrnula - je nás tu mrtě a mězi náma se najde dost takových, co se chovají jako čuromedáni :wink: proto je větší šance že takového člověka potkáš :wink:

K Aponchii naposledy :wink: snad mi odpustí :sweat_smile: Ty by si napsala do nějaké diskuze, že souhlasíš doslova s člověkem, proti kterému jseš zaujatá? Já myslim, že v takovém případě, ikdyby si souhlasila, tak by si to tam nenapsala. Já nezastírám, že mi není sympatická, že se mi nelíbí, jak tu na některé lidi vytahuje osobní věci a uplně mě vytočila když jsem se s ní dohadovala po IP, snažila jsem se bavit v klidu a ukázat že to není nic osobního (ty IPčka mám pořád uložený) a ona mě pak neskutečně drbe v jiné diskuzi a dělá ze mě pipinu. Ale takových lidí tady je, co mi sympatický nejsou, ale proto tu hned schválně nebudu nesouhlasit se vším co napíšou, jak tu nastínila Aponchie :wink: Jakmile jsem někde napsala něco konra tomu co napsala ona, tak hned vytahovala, že jsem zaujatá. Bavilo by tě to? Ale znovu říkám, že bych na tu větu reagoval i u někoho jiného :wink: Aponchie opravdu není jediný člověk s kterým jsem kdy nesouhlasila a není taky ani poslední. :wink: S tebou se třeba taky v nějaké diskuzi ještě někdy můžu potkat a nesouhlasit (opět :sweat_smile: ) a budeš to brát jako osobní útok, nebo mám to tak někdy brát já? Už si rozumíme? Pardon, že to tu rozebírám, sorry aponichie, že tu padlo tolikrát tvoje jméno. Holt se z tebe stává celebrita :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Pokud to ještě někdo nechápe, tak mi to řekněte a já se zamyslím nad svým chováním :grinning: jinak už nevim jak to vysvětlit.
26. črc 2009 ve 14:09  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.