• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co vám vadí v naší republice?

(Zamčená)
17. srpna 2009 
Mě vadí neochotné prodavačky
bordel na ulici
kolikrát nepřijemnej personál v restauracích
nedostatek restaurací kaváren s dětskými koutky
17. črc 2009 v 11:42  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: Haha dobre tema!

Radeji se zdrzim hlasovani neb me uz jedna maminka narkla, ze na CR jen nadavam, bohuzel nepochopila moje vyroky a asi neochotne prodavacky miluje lol
17. črc 2009 v 11:52  • Odpověz
Mě v celku nevadí nic...jsem celkem splachovací a když mi něco vadí tak jdu pryč. :wink:
17. črc 2009 v 11:56  • Odpověz
Tak ty prodavačky mi teda taky vaděj, nekdy se teda najdou ochotný ale převažujou neochotný. Div vám kolikrát mezi dveřma nevynadaj že jdete. Ale je to asi jako v každem povolání. Je to o lidech...
Hlavně ten nepořádek na ulici, všude papírky apod. To v německu nevidíte:slight_smile:
17. črc 2009 ve 12:00  • Odpověz
Určité politické frakce :grinning:
17. črc 2009 ve 12:02  • Odpověz
nepořádek v ulicích, podél silnic, celkově neupravenost okolí
neochotný, nepříjemný personál at v restauraci, prodejně, tak na úřadě

kdybych byla cizincem, tak sem nikdy nepojedu na dovolenou, max. do Prahy a i to bych zvážila
lendych...je fakt že v německu to nevidíš ale jsou země kde vidíš 2x více bordelu na ulicích než u nás :wink: Díky za to co tu máme :sunglasses:
No, když jsem viděla bordel i třeba v Paříži na Montmartru, to teda byla síla... tady jsme na tom ještě dobře.
17. črc 2009 ve 12:03  • Odpověz
neochotný personál v restauracích a vobchodech, nevážej si zakazníka a nechápou že když jsou nepříjemný že už nepřídete a že to určitě i řeknete známým a přicházej o zakazníky

nepořádek v ulicích

nepříjemný uředníci

nedivím se že nas např němci nebo angličani videj jako východ...
17. črc 2009 ve 12:10  • Odpověz
vadí nepořádek... na jakoby ničím pozemku..... obecní... a tak neochota lidí pracujících ve službách :wink:. stáel se remcající a stěžující lidé na ulici. :angry:
:grinning: vždyť život je fajn a co nemohu změnit tak stále neobemílám a co ano tak proto něco dělám.
17. črc 2009 ve 12:17  • Odpověz
peppapig:jen písni jak to vidíš.... na další maminy se vyprdni.
17. črc 2009 ve 12:18  • Odpověz
peppapig klido piššššš:slight_smile:
17. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz
Já jsem u nás taky ráda :wink: Ale některé věci mi prostě vadí :angry: Chování na úřadech, poštách, obchodech je fakt někdy na ťafku, ale znám i spoustu příjemných lidí v těchto povoláních, tak se to dá přežít :sweat_smile:

Nejvíc mi ale asi opravdu vadí úroveň kuchyní v restauracích. Ve svém městě si můžu vybrat a zajít do osvědčených restaurací, ale když někde vyjedeme, tak se fakt kolikrát modlím, abychom si proboha tentokrát pochutnali a když přinesou třeba studené brambory, tak ať se nemusíme cítit trapně, když na to upozorníme :rolling_eyes: Zvlášť teď když mám dítě velmi ocením kvalitní jídlo. Dětské menu jako hranolky, špagety s kečupem nebo ovocné knedlíky z mražáku, rybí prsty ... to snad nemůžou ani myslet vážně :frowning2:
Myslím, že problém je ale i v nás zákaznicích, když nám nechutná a ještě je i nepříjemná obsluha, tak to klidně řeknu - slušně a na spropitné můžou zapomenout a ať si o mně myslí, co chtějí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pravděpodobně už se stejně nikdy nepotkáme :sunglasses:
17. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
bordel v ulicích, vyčůraný lidi a protivný důchodci :grinning:
17. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
P.S.: Už se moc těším na další díly pořadu ANO, ŠÉFE na Primě, které se prý připravují. Tohle byl můj nejoblínenější seriál! :slight_smile:
17. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz
jo a zapomněla bych na lidi, co nechají na ulici ležet h...o po svém psovi, to je fakt na ránu :angry:
17. črc 2009 ve 13:25  • Odpověz
Vadí mi přílišné řešení zcela přirozených věcí - těhotenství je považováno za nemoc a děti zkoumány podle tabulek... Pak mi taky vadí to, že málokdo dělá svojí práci rád a dobře, ty výsledky tomu odpovídají. S nepříjemným chováním ve službách a na úřadech si umím poradit, takže s tím problém nemám :slight_smile:
17. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz
mám to tady ráda....hodně ráda ale jedna věc mně nejen vadí ale neuvěřitelně se.e........jak si češi pořád stěžujou že s emají špatně a stát jim nic nedá,nezařídí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: místo aby zvedli prdel a šli makat.
17. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz
lenkabu : přesně tak. Neznám ve svém okolí pracovité lidi, kteří by se u nás měli špatně.
17. črc 2009 ve 13:32  • Odpověz
Mně vadí:

že lidé myslí jen na sebe, jsou sprostí, neochotní ...,
nepříjemné prodavačky v obchodech,
všude bordel a špína,
málo parků a pěkných míst - většinou nechají stromy růst, jak se jim zachce a pak to vypadá jak v pralesech, místo toho, aby to bylo pěkně upravené a posekaná tráva,
to, že kolem cest jsou vysázené stromy a hluboké příkopy (skoro nikde v zahraničí jsem se s tím nesetkala), většinou mají cestu a hned vedle ní trávu a ne žáden hluboký příkop, kde se plno aut rozšrotuje místo toho, aby měli větší šanci na přežití,
to, že je tady diskriminace naopak a že jistí lidé furt něco chtějí po státu,
že některé matky (samozřejmě i otcové) vůbec nedbají na bezpečí svých dětí - např. nepřipoutají své dítě do autosedačky

a tak bych mohla psát ještě hodinu.
17. črc 2009 ve 13:37  • Odpověz
dobrej postřeh s příkopama :wink:
17. črc 2009 ve 13:45  • Odpověz
aurecon : "diskriminace naopak" - VELKÝ SOUHLAS! :wink:
17. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz
vadí mě, že si málo vážíme naší přírody a historických staveb, neinvestujeme do ní/nich a přitom z toho chceme co nejvíc vytřískat
taky mě štve, že jsme málo vlastenečtí
17. črc 2009 ve 14:44  • Odpověz
sice ziju v zahranici, ale mam padny duvody, proc do CR nejezdit :stuck_out_tongue_closed_eyes: predevsim je to ten vsudypritomny pesimismus a skepse :rolling_eyes: Na otazku 'Jak se mas' kazdy odpovida 'No nic moc' nebo 'Aaale jde to, snad to nejak do duchodu doklepu' nebo 'stoji to za ho*no' nebo 'Skoda mluvit!' nebo 'Nestoji to za nic!' :rolling_eyes: Ja jsem snad jeste nikdy v zivote neslysela zadnyho Cecha, kterej by na to odpovedel pozitivne, tady v UK se na podobnou otazku vzdycky odpovida pozivitne proste proto, ze lidi nechtej ostatnim otravit den tim, ze by si stezovali s kyselym oblicejem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Podle Cechu je vsechno spatny, negativni, nic nestoji za rec, vsechno stejne dopadne spatne, atd atd atd...Ja pamatuju, ze kdyz jsem bydlela v CR, byla jsem v permanentnim stresu z toho strasnyho pesimismu (ani jsem o tom nevedela, ale porad jsem se citila jakoby napnuta). Ted (7 let bydlim v zahranici) jsem v klidu a v pohode a na otazku 'Jak se mas' (How are you) odpovidam jedine pozivitne, protoze to taky pozitivne minim...Pro me je navsteva CR naprosto depresivni a sklicujici zazitek prave kvuli te hrozne ponure nalade.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

O urovni ceskych sluzeb a vnimani zakaznika se ani nebudu zminovat, protoze to je naprosto katastrofalni (v porovnani s vyspelym svetem) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. črc 2009 ve 14:58  • Odpověz
autor
zanett s tim pesimismem mas pravdu
17. črc 2009 ve 20:03  • Odpověz
Holky vidim to velmi podobne jako vy. Presne jak pise zanett, na ulici je nahodou clovek narazi na veseleho cloveka, ktery vam vrati usmev ci mile gesto (btw zanett, zapomela jsem ti napsat svou zkusenost z cz ambasady, omlouvam se, pisnu vecer :wink: ). Ja si vzdy rikam, ze ten pesimismus je obraz historie atd, proto jsou cesti duchodci strahani zivotem, ale clovek by se nemel stale koukat do minulosti, ale zit pritomnosti a radovat se z toho co ma a ne z toho co nemel (to je priklad moji babicky a dedy, ikdyz dedovi je pres 80 let, je Ing. a kandidat ved csc, stale tvori nejake spisy, tedy pracuje pro druzstvo ci co, ale co ho vidim, jen si ztezuji, ze nemaji penize, ze vse je drahe, ale statisice si s prominutim hrabou do hrobu. Skoda slov.

Neprijemne osoby ve sluzbach, na uradech v cr si mnohe damy mysli, ze jsou hvezdy, stejne se chovaji na ceske ambasade v Londyne (Kdyz jdu v cr neco vyrizovat, pripadam si jako, kdyz jdu na vyslech ci k maturite). Nejen na ambasade,ale i na ulici se muj muzik dockam rasismu, jen proto, ze pochazi z Indie. Krasna vizitka naroda. Pamatuji se, mam kamaradku slovenku, ktere rodice zakazali, aby domu na navstevu dovezla tehdejsiho pritele, misence, maminka ji rekla, ze zadnou opici doma nechce a celemu mestu by byla pro smich atd. Smutne. Verim, ze se CR chce stale vyrovnat a porovnava se se staty EU, ale v mnohem nejsme v EU ani jednou nohou a hlavne diky spoluobcanum.

Neporadek na ulicich? Byl a bude vzdycky a vsude, tady to taky neni ruzove, ale v CR je to tak, ze venku bordel delat muzu, ale doma ve svem mam uklizeno ukazkove.

Jako smutny skutek beru to, ze se lidi porad porovnavaji a predhani a chlubi, kdo ma vi c a kdo ma min, a kdo ma titul a kdo nema je hnup atd. Vidim to i na nekterych svych cz/sk kamaradkach tady v UK.

Mohla bych pokracovat, ale fakt nehci dostat titul, jak uz jsem od te nejmenovane maminy dostala. ja si malokdy stezuji, ja jsem happy z mala, k lidem jsem mila presne jako moji rodice. Pres to vsechno CR miluju a hroooozne se tesim na pristi tyden, az se domu zase dopachtim jupiii.
17. črc 2009 ve 20:22  • Odpověz
Mě vadí,že my jsme tady všichni trochu nervní a protivní,málo se smějeme.chápu třeba prodavačky nebo servírky,se teď sebe trochu musím zastat před mateřskou jsem pracovala jako servírka a když vás za den vytočí 20 lidí a dalších 5 vám uteče bez zaplacení tak na smích už nezbívá sil,ale je pravda že někdy se nervnu v obchodě když já jsem milá a prodavačka se chová jako prase :confounded: .Mám švagrovku v Německu a když tam jedem tak to vydím jak se tam chovají pořád se na vás smějou a jsou takoví uvolněnější a hodní :slight_smile: Asi bysme se měly všihni víc usmívat je to lepší.
A bordel na ulicích mi taky vadí,proč ti co nemůžou sehnat práci nejdou uklízet já na tom nevidím nic ponižujícího maximálně můžou říkat,že oni uklízí náš bordel a nemusí se za to stydět!
A politika tak to nemusím ani komentovat :wink:
17. črc 2009 ve 20:28  • Odpověz
zanett tak to kecas :grinning: me uz tady kolikrat lidi odpovedeli, ze could be better :grinning: :grinning: :grinning: ale jinak mas vpodstate pravdu, vetsina spis rekne not too bad i kdyz des stoji vazne za hov*o :0)

me vadi neporadek a psi hovna ( ale to mi vadi i tady) neskutecne me pejskari vytaceji, cesky narod je plny pejskaru,ale kazdy dela, ze jejich pes hovna nedela a jeste snad nikdy jsem nevidela nikoho jit s pytlikem a to lejno vzit a vyhodit...si vzdycky rikam, jestli by nechali svoje dite aby se vydelalo na ulici...

:unamused:

dalsi vec co me vytaci je Prazska Ruzyne, to je fakt ostuda zeme, jako jedine letiste na svete je tam na vse 300% prirazka misto aby bylo levnejsi jako to je ve vetsine jinych zemi..

Ale co se tyce dovolene tak ja bych teda oponovala, ze byt cizinec tak tam nejedu...ja bych prave nejela vubec do prahy, ale jela treba do jiznich cech nekam do chatky k jezeru...ja jizni cechy miluju, letos se tam chystame na par dni na dovcu a uz se tesim jako mala :slight_smile: krom bordelu je CR krasna zeme :slight_smile:
17. črc 2009 ve 20:29  • Odpověz
A dětská hřiště alespoň v Ostravě jsou ee ,to vy co žijete v "jineém zahraničí" :grinning: máte lepší mnohem bezpečnější a hezčí,alespoň co já můžu soudit třeba z De :slight_smile:
17. črc 2009 ve 20:39  • Odpověz
marie, chapu naprosto jak to s prodavackama myslis. Velka vetsi, na ktere jsem narazila ja byly protivne, nastvane zeny, ktere neumi ani dekuji ani prosim. Na druhou stranu zakaznici umi byt taky pekni kakabusove. Moje mamka pracuje v obchode od 18ti let a stale to povolani miluje, nad blbcema se nerozciluje a v kuse si zpiva a usmiva se :slight_smile: Ano chapu platy stoji za nic (tady je taky statni minimum platu pro podobna remesla, ale clovek je stale schopen sam a normalne vyzit, kdezto v CR by obyc prodavajda mela asi problem platit z jednoho platu hypoteku, jidlo, ucty atd atd. Tak me to aspon prijde).

Ne vzdy je ten britsky usmev od srdce, pretvarka je v UK na prvnim miste, presvedcila jsem se o tom ne jednou, ale je fakt, ze lepsi je se slusne usmat nez nekomu sproste vynadat :slight_smile:
17. črc 2009 ve 20:41  • Odpověz
Jj mě baví když příjdu tady k nám do večerky tam je taková ukecaná ženská pořád se směje kecá to je super prostě to tě musí bavit takový člověk ,ale nesnáším když minule jsem byla v obchodě a prodavačce tam spadla izolepa tak jsem ji to podala a ona se bavila s kolegyní a ani mi neřekla bůůůů no tak to mě nadzvedne a dobrý den prosím atd. to se taky moc nevydí,většinou v těch velkých obchodech tam se tak chovat musí(i když by to měla být samozřejmost)
17. črc 2009 ve 20:44  • Odpověz
1 2 3 ... 5
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.