• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co vám vadí v naší republice?

(Zamčená)
17. srpna 2009 
Mě se náhodou Praha líbí a to jsem z Ostravy,když tam segra žila tak jsem za ní jezdila a je pravda,že i mě dělalo problém orientovat se v metru nechápu jak někam trefíte :grinning: ,ale procházka po Karlově mostě ,nebo ZOO to je super,prostě mě se tam moc líbí.Manžel Prahu nemá rád,ale já ji miluju chtěla bych tam bydlet a nejlíp v bytě s terasou a výhledem na centrum :slight_smile: .Holt závist je děsná my taky máme hypošku a jsme rádi že jsme rádi a i to nám někteří závidí :grinning: no paka.Ale tu Prahu vám trošku i já závidím :confused: ty muzikály :astonished: :astonished: ,chystáme se že si někdy ze segrama uděláme výkend bez dětí v Praze.Jo a ještě bych řekla že ne jen moraváci nemají rádi Pražáky,ale i naopak nevím proč sice ale je to tak.
20. črc 2009 v 15:36  • Odpověz
me vadi jak s ekazdej malem vychvaluje jak je sikovnej cech a ja nevim co a chteji to co je na zapade nejlepe vsecko a hned a zadarmo a neumi ustoupit a neco navic udelat ..proste pro vsechny vsecko ,ale zadarmo a ikdyby tady bylo vsecko nej jak na zapade tak se jako narod vychcanku toho dlouho tesit nebudeme..chci rict,ze v cesku je mnoho zavisti predevsim,chteni veci zadarmo bez priciny atd atd..neustale se srovnavani s nekym nekde jinde ,zadnej patriotismus vuci lidem vyrobkum nic..
20. črc 2009 v 15:43  • Odpověz
aponchie, souhlas...

Marie, abych se přiznala, tak se nesetkácám s opakem, jak říkáš... ale opravdu se často setkávám s tou nenávistí Moraváků vůči nám a kdyžn ne nenávist, tak rádoby vtipné připomínky, jak si tu žijeme dobře. Vždycky si říkám, že není nic jednudššího než se sem přestehovat a zkusit si to :stuck_out_tongue_closed_eyes: A najednou zjistí, že sice vydělávají víc, ale zbývá jim uplně stejně :grinning: A např ceny nemovitostí, jak tu už psala kubaka? To by kde jakýmu Moravákovi padal čelist :sweat_smile:
20. črc 2009 v 16:23  • Odpověz
Ano právě proto se segra vrátila zpátky,chtěly s manžou děti a koupit si byt v Praze to by byly zadlužení až by se zbláznily i když se ani jednomu nechtělo tak teď mají děti dvě kousek za Ostravou postavily domek za dost peněz,ale kdyby ho měly v Praze tak by byl ještě dražšííííííííííííí :astonished: ,ale jako jet tam na výkend stačí když nic jiného :slight_smile: tolik herců jako tam jsem ještě nevyděla a vám už to ani nepříjde že?A já čuměla z otevřenou tlamkou vždycky jako pako :grinning:
20. črc 2009 v 16:35  • Odpověz
Jo jinak když tam začala segra pracovat tak ji jeden chlápek řekl že "jo jo tys tady připlula na kajaku co" jako hanlivě míněno,ale ona ho setřela slušně a rázně hlavně ne sprostě a měla klid.Všude se najde nějaký vůl tady i tam stím se nedá nic dělat nejlepší je myslet si něco o pr...!Nebo ho ležérně ztrapnit :grinning:
20. črc 2009 v 16:38  • Odpověz
souhlasím s nikkou, akorát mi přijde, že to není věc obecně Moravy, ale hlavně Brňáků :sweat_smile: a opačně jsem se s tím taky nikdy nesetkala :grinning:
20. črc 2009 v 16:39  • Odpověz
jeste mi vadi jak ceskej clovek je posedlej raodby znackama,...v USA neco jako Takko znacka old navy a tady sou z toho posrani az za usima to same gap a next..bezne teplakovky na zapade a tady sou uneseni z cehokoliv a jeste za to plati premrstele ceny..sou hloupi :astonished:
20. črc 2009 v 17:06  • Odpověz
marie - naše metro je je brnkačka - vždyť máme jen 3 trasy, které se křižují na 3 uzlech a je to jasně popsané - :sweat_smile: to pařížské metro je výživné - tam jsou trasy, které se míjí, jedou bůhvíkam, tam jsem to za 1 den absolutně nepochopila a byli jsme rádi, že jsme trefili zpět k autobusu. Praha má snad nejmenší metro na světě :grinning: - naštěstí. I tak přejet Prahu trvá přes hodinu a půl - po povrchu.

Já z herců odvařená nejsem :grinning: Je to nejspíš tím, že jsem během své novínářské dráhy se spoustou z nich během 15 let dělala rozhovory, takže na ně koukáte jako na každý druhá. Manžel navíc dělá dramaturga v televizi, takže s nimi je při dabingu v kontaktu dost často. S většinou pracovat fakt není žádný med. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2009 v 18:07  • Odpověz
Marie - jako co je k nezaplacení, tak večerní toulačka Prahou (kolem Vltavy třeba) , to je jako fakt. To mě vždycky popadne taková ta euforie jako když se procházíš na dovolený :dizzy_face: Jak je nasvícená :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: To že tu potkáváš známé xichty tak tě po nějaké době fakt přejde taková ta vyjukanost : Jééé, podívej tamhle je ten a ten :sweat_smile: Hlavně proto, že zjistíš, že to jsou lidi jako každej jinej, leckdy pěkně nepříjemnej, že by si je akorát tak nakopala do řiťky :grinning: To že se občas Pražáci obují do Moraváků ve smyslu, že jsou to senochrupové apod, to je bohužel taky fakt. Některým tu narostla ramena :angry:
Aponchie, já si nemyslim, že je to tím, že se lidi nosící značku GAP a Old Navy cítí jako kingové (nevkládám ti to do úst) ale prostě se jim ta značka líbí, respektivě líbí se jim výrobky. Třeba nextomanie- je to o tom, že tu každé dítě nosí H&M a C&A věci a maminkám se líbí/lo, že Next nenosí tolik dětí, myslim, že teď už to taky pomalu opadává, protože je už začíná nosit víc a víc dětí. Ale nemyslim, že je to posedlostí značkou, spíš tady v čechách není zase takový výběr :wink: A posedlost značkou Old Navy, Abercrombie apod tu zatím nepociťuju. Myslim, že je tu spousta pěkných obchodů s hadrama a doba, kdy každý musel mít boty a tepláky adidas apol :grinning: to je snad dávno za náma :sunglasses: to bych nezveličovala :sunglasses:
20. črc 2009 v 18:12  • Odpověz
A metro je fakt pohoda :wink: Jde jen o kratičkej zvyk :sunglasses: :slight_smile: Ale jsme asi malinko mimo téma , protože téma není o Praze, ale o ČR :slight_smile:
20. črc 2009 v 18:15  • Odpověz
nikko ja si myslim,ze je to umele ventilovane..libi se jim labely a pocit,ze je to zrovna v kurzu..nekdo vyvola psychozu ed hardy na nekom to vidi v tv a uz to leti tak jak ted ta traparna s crocsy..kazdej ma od congu umelaky a origose uz ani nepoznas..next je yprofanovanej na mmb akorat nikde jinde tudiz skoro vsude a pritom to neni nic extra..v zahranici se kamaradi ptali proc po tom tak tady nekdo prahne probuh kdyz je prumer ..ono kdyz nekdo nekde na net da obycejne tricko a napise znacka gap a ani ji neuvidi chmatne po tom uz jen proto ,ze je to ta znacka..HM je celkem slusne tam kupuju i ja male a sobe obcas,ale skoro vubec nenakupuju hadry u nas znackove jsou predrazene oproti cizine a vzory a vyber je na prd..prijde mi,ze oproti kolekcim v zahranici nam jdou vyprodeje ktere nikdo nekoupi tam a minimalne nekolik let zpetne :grinning:
20. črc 2009 v 18:27  • Odpověz
btw mam mraky hader z Carters na miminko a kvalita nula ..a kdyz kuknes na mmb za kolik to prodavaji nechapu..v USA to neni nic moc teda :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: tak to asi potom zpenezim kdyz je tolik lidi co to koupi no ne? :grinning: jinak kdyz jsem dala na mma svetrik znacky Cocinelle a Miu Miu nikdo to nekoupil pac vi prd co to je :grinning: :grinning:
20. črc 2009 v 18:29  • Odpověz
moc se mi libil prispevek od ygreen z 2. stranky :slight_smile:

protoze uz v CR delsi dobu neziju, tak mi tam nevadi skoro nic...obcas me vytoci neochotna prodavacka, ale to je o lidech, taky jsem narazila na prodavacky, kterym se nedalo nic vytknout. MM je taky cizinec, neni bily, ale pocit, ze by tam nekomu vadil, to nemame. Spis naopak, vsichni ho tam vzdycky radi vidi, i treba v obchodech se s nama daji lidi s usmevem do reci. Rasismus jsme jeste nezazili, neochota...to bohuzel porad v CR je, ale nejen tady, napr v Nemecku mi lide v obchodech pripadli daleko vic neochotni, nez v CR. CR a hlavne Moravu miluju :dizzy_face:
20. črc 2009 v 18:36  • Odpověz
Tak náhodou k těm značkám já mám ráda Esprit,protože to tu nikdo v ostravě nenosí alespoň já nevyděla :wink: protože tu ten obchod není a to vám taky závidím,ale ne škaredě :slight_smile: vy máte spoustu obchodů a my zas tolik ne,jsem ráda když mi švagrová donese něco z Espritu když přijede z Německa protože vím,že to tu nebude mít každá druhá a jako že mám i tak dost oblečení co má každá druhá :grinning: a navíc ty věci jsou opravdu kvalitní ne jak od Vietnamců.Jinak moc neznačkuju :slight_smile:
20. črc 2009 v 18:56  • Odpověz
To když knám přijede švagr tak mají v hospodě aspoň všichni o zábavu postaráno,minule jsem byla snima a málem mi prasklo břicho smíchy,všichni se snažily mluvit Německy což tam zvládal jen Jürgen a můj manža :grinning: ,ale aspoň byla sranda hlavně když motaly Němčinu,Angličtinu,Ruštinu už ke konci snad všechno a Jürgen byl rád že je sranda že se oni snaží a i on se snažil tak zas se mi líbilo že byly všichni tak bezprosřtední :grinning: i když úplně blbí včetně mě páč já švagrovi nerozumím tak překláda manža :grinning:
20. črc 2009 v 19:04  • Odpověz
Čím víc pruhů, tím víc Adidas :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
20. črc 2009 v 19:05  • Odpověz
Aponchie, ale každý nemá možnost si zajet do Ameriky nebo do Anglie pro zboží, které se tu prodává dráž než tam a tak holt zaplatí víc, ikdyž je to předražený a to proto, že se mu to prostě líbí. Proč ty máš věci od Carters, když píšeš, že je to nic moc. Jestli si to dostala, tak to beru, pokud kupovala, tak jseš uplně stejná jako zbyteč čecháčků :sweat_smile: To jak tu každý nosí Crocs to je trapárna, s tím souhlasim a když nosí hnusáky uměláky (a poznat to teda je, jestli jsou od rákosníků) tak je to ještě trapnější. Nemám ráda jít s davem a ikdyby se mi Crocsy líbily, tak bych se je nekoupila už jen proto, že bych byla jak přes kopírák :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale to je jediný příklad ,,davového šílenství,, který mě napadá. Nemám pocit ,že bych tu na etapy potkávám masu lidí v určité značce. Opravdu to zveličuješ. A opět říkám, že například Next (jak se divila tvá kamarádka) se tu prodává (ikdyž předraženě) proto, že tu prostě není moc značek s dětským oblečením kde by byl výběr. HM na starší (alespoň na kluky) je tady dost velká bída :rolling_eyes: , takže klidně půjdu do Nextu nebo do Zary, protože je tam další šance něco koupit a nekoupim Zaru nebo Next proto, abych si honila tričko, že na to mám. A taky si myslim, že je málo těch, kdo si myslí, že když koupil např. next, že je to super kvalita. Když je někdo ochotnej koupit věc jednou tak drahou než někde jinde, ikdyž to vydrží stejně dlouho, tak je to jeho věc a dělá to proto, že se mu to prostě líbí, ne?
20. črc 2009 v 19:16  • Odpověz
Ještě že mi v ostravě nemáme výběr :grinning: my tu ani obchod next nemáme moje máří měla dvoje tepláky next co mi dovezla sestřenka z Anglie protože se mi to líbilo takové roztomilé mě se líbí i věci cherokee z tesca je to levné a pěkné na ty děcka hlavně jak je to pěkné a né značkové,teď jsem oběvila "neznačkoví" butik a tam mají taaak krááásné hadříky na Máří no šupa kam se hrabe next :grinning:
20. črc 2009 v 19:22  • Odpověz
já taky kupuju věci z Kik, Tesca ale i z Nextu a Zary, prostě co se mi kde líbí... a nějak jsem zatím nepoznala, jestli se Mikinka z Kik seprala a vytahala dřív než ze Zary za 600,- a naopak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2009 v 19:27  • Odpověz
marusko..cherokee ma hezke veci nahodou a i v tescu v anglii jsou takove nektere samo hezci..osobne si myslim,ze i Loana ma krasne hadriky kdyz si vyberes :sunglasses: btw mam rada hodne rada Lacoste a Abercrombie a Fitch :sunglasses: ja zase rada mene okatych labelu na tricku nez vice..me to pusobi lacinym dojmem ty obrovske napisy atd :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jabber: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2009 v 19:44  • Odpověz
aponchie ty jsi jak mamka ta to taky nesnáší ty nápisy,ale mě se třeba zrovna z espritu líbí tam jsou většinou jen vzory květin nebo slunce,ale nesnáším lebky :frowning2: to fakt nemusím nebo obličeje nějakých modelek nebo co to tam na těch tričkách je :grinning:
loana tak to jsem tady vyděla jen ponožky a spoďáry,akurát švagrová mi přivezla bodyčko jako někdy si připadám jak mačo,ale když má přijet švagrová tak se těším jako malá protože vím,že přijede jako vánoční stromek a že to co doveze Máří tak tady nikdo nebude mít :slight_smile: teď zase doveze podkolínka,tílka krásné plavečky a ještě k tomu všechno ve slevách takových o kterých mě se tady nezdá :astonished: .Ráda u nich nakupuju koncem léta aspoň se za levno docela kvalitně obleču :slight_smile: a pak mě to zase všichni závidí tady protože mě se zdá že někdy mi ti lidi závidí i sopel u nosu(mluvím o určitích lidech),přitom kdyby ne manža tak sem byla jen jednou v Chorvatsku na dovolené a to ještě v patnácti ze segrama :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2009 v 19:58  • Odpověz
Aponchie, já si třeba taky nekoupila nikdy věc (ikdyž se mi líbila) když na tom byla naspaná ta značka. Každej vůl nemusí vědět co nosim :sweat_smile: To by muselo jooo být, abych si to koupila. Mě třeba zrovna přijde směšný, když vidim někoho v Lacoste tričku, oni mají naprosto jednoduché a obyčejné střihy a barvy a lidi to nosí, protože mají na tričku krokodýla a všichni ostatní vědí, že to stálo nemálo peněz. To teda mě je líto dát takový prachy za uplně jednoduché tričko :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: A Abercrombie má docela hodně okázalé nápisy :sweat_smile: ale jejich móda se mi taky líbí :slight_smile:
20. črc 2009 ve 20:08  • Odpověz
To minule říkala segra manžovi ať si to koupí a on ji řekl jestli není jeblá za tolik peněz jen kvůli krokoušovi :confounded: tak to jsem sním souhlasila,si může koupit normální košilové triko nebo jak se to menuje za míň peněz,zrovna nedávno u nás byl pán a měl takové pěkné triko bílé a zelené proužky a nebyla tam žádná značka na tom a přesto se mi moc líbilo takové letní barvičky,ale moje segra je úchyl :grinning: minule její Anežka měla šaty next a ten lístek ji lezl ven tak mamka ji to chtěla ustříhnou a segra se začala smát,že né mami to je next :grinning: :grinning: no pakoš už si stěch značek někdy děláme srandu :slight_smile:
20. črc 2009 ve 20:13  • Odpověz
Abercrombie nema okazale napisy kdyz nechces :sunglasses: muzes si koupit tricko s velkym emblemem nebo ne :wink:
20. črc 2009 ve 20:18  • Odpověz
no však jsem nenapsala že mají trička JEN s obr nápisy :wink: Ale je fakt ,že to je zrovna případ, kdy se vždycky naseru když kouknu na e-bay a vidim za jaký ceny se to prodává v USA a za jaký tady. To je víc než extrem :rolling_eyes: a tímto mě nakupování téhle značky u nás vždycky přejde :sweat_smile:
20. črc 2009 ve 20:27  • Odpověz
Marie, tak tvoje ségra je asi ten příklad o kterým mluvila Aponchie :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Já kolem sebe nikoho takového nemám :confused:
20. črc 2009 ve 20:29  • Odpověz
nikka se nediv byla zvyklá na Prahu a život a teď je s dětma na vesnicy tak se chce taky nějak odreagovat :grinning: tak aspoň si hýčká značky :grinning: ,ale moje sestra je super človíček takže ji lehce odpustím když mi ukazuje kabelku na netu za dvacet tisíc,že by taky takovou chtěla :grinning: to už je menší degenerace však už se taky přes tři roky nikam nedostala a jen se stará o děti a proto ji musím vytáhnout do práglu na rejd :grinning:
20. črc 2009 ve 20:34  • Odpověz
Co mi vadi:
Neustaly stezovani jak se maji lidi spatne a jak je vsechno drahy, prestoze maj doma telku s plochou obrazovkou apod...
Zavist lidi
neexistujici zazemi pro maminky s detma pri cestovani (prebalovaci pulty na benzinkach, zidlicky v restauracich)
Koureni v restauracich
Politici co si nevidi do pusy...

Nemuzu ale napr. souhlasit s neprijemnyma urednikama, mam super zkusenosti. Myslim ze vsude je neco.
20. črc 2009 ve 22:03  • Odpověz
me tady vadi skoro vsechno hlavne vlada ta co obcas vymysli to je na palici
21. črc 2009 v 07:22  • Odpověz
ahoj,

niko, nikomu neberu, že nemá rád značky, já jak kdy, nejvíc mi samozřejmě vadí jiná cena za ně v ČR a jiná za hranicemi. Ale psala jsi, že nevíš, jaký je rozdíl,když polo triko je jednoduchý, ... atd. ale když srovnáš materiál obyč. trika košilovýho střihu a pak polo triko originál Lacoste,tak musíš zákonitě poznat, co je fake a co ne. Proto i za takhle jednoduchý trika utrácím s mm peníze.

Taky nemám ráda, když si lidi stěžujou, že nemají peníze , ... bla bla bla. Když se zeptám jak se má, tak se mají vždycky špatně :grinning: :grinning: Nevím, jestli je tohle i v cizině, ale Češi jsou tímhle proslulí.
21. črc 2009 ve 13:27  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.