• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Darování psa

(Zamčená)
11. října 2009 
Ahojky maminky a těhulky.Bohužel se u nas vyskytl problem s pejskem.Mame dvoumesicni dceru a na hafana neni tolik casu.Navic on neskousl pritomnost prcka,je na nas protivny,vrci,se mnou si ani nechce hrat.Nevite o serveru kam by se mohl dat inzerat?
5. únor 2009 ve 12:05  • Odpověz
berunka- zkus najet na bazos.cz a je tam sekce zvirata a tam prodavaji i daruji zviratka tak zkus to tam okouknout a uvidis jestli tam das zviratko nebo ne... :wink:
5. únor 2009 ve 14:04  • Odpověz
Prípadne sa obráťte na Klub dôchodcov...
5. únor 2009 ve 14:36  • Odpověz
Beru, to je mi líto. Já bych to nevzdávala tak brzo, chce to se pejskovi věnovat, aby viděl, že je pro vás pořád důležitý a dát mu čas, ať si zvykne. Je jasný, že se mu nelíbí, že je doma nějaký vetřelec, kterému se všichni věnují a na něj už nemají tolik času. Ale chvilku na pohlazení si snad najdete, na procházky bys měla mít víc času než dřív, ne? Koukala jsem, že máte kokra, taky jsem ho měla a vím, že to s nima není jednoduchý, ale hned ho dávat pryč? Já bych se s tím snažila něco dělat, přece je to taky člen rodiny, ne? Já si neumím představit, že bych dala některého psa pryč (samozřejmě když by nebyl agresivní, ale i to se dá řešit - mám fenku s útulku, která ze začátku agresivní byla a vyřešili jsme to díky radám p.Desenského..).
No ale jestli jsi rozhodnutá to neřešit a pejska radši darovat, tak zkus ifauna.cz, hafici.cz..
5. únor 2009 ve 14:46  • Odpověz
berunka- ja myslim ze zbavit se ho, je to nejsnazsi...vzdyt je to teprve mesic :rolling_eyes: dejte mu trochu casu a pozornosti...fakt nechci odsuzovat,ale tohle bych nikdy nedokazala bez opravdu nejakyho velkyho problemu (jako treba alergie) :unamused:
5. únor 2009 v 16:52  • Odpověz
Hm, tak nechápu, proč jste si pořizovali psa, když jste vědli, že bude jednou mimi. To je normální, že žárlí, chrání si vás a své teritorium. neměli byste ho hned dávat pryč. Měli byste se mu věnovat. Já prožívám to samé s kočkou, je to náročné, ale přece se jí nebudu zbavovat, když mě doteď těšila!

Pes je živý tvor, nedá se ho jen tak zbavit jen proto, že se vám nechce věnovat se mu. Je to náročné, ano, znám to, ale to se nedá nic dělat. jedniu máte za psa zodpovědnost, cítí, vnímá, není to věc.
5. únor 2009 v 17:15  • Odpověz
mikulko, dá se na to nahlížet i tak, že lépe psovi u někoho kdo na něj bude mít čas, než v rodině s děckem, kde se mu nelíbí a není pro něj tolik prostoru. Takže právě protože, že na něj není čas, je podle mě lepší ho dát někomu, kdo se mu bude věnovat víc.
Záleží samozřejmě na konkrétním jedinci a i na plemeni, náš pes si třeba oblíbil mojí kamarádku a taky mojí mámu a věřím tomu, že s nima by klidně odešel a byl v pohodě.
5. únor 2009 v 17:40  • Odpověz
berunko, a taky bych se přimlouvala to ještě zkusit, kdyby si pes zvyknul, tak bude dítko nadšené :sunglasses: naše dítko teda miluje nejvíc čiči, ale to bude tim že je pes velkej a ještě s ní nemluví :confounded:

jinak bych teda zkusila nějaké diskuzní servery pro pejskaře - neznám, ale určitě nějaké budou a třeba budou mít i inzerci, pak takové ty klasické - ifauna, annonce atd.
5. únor 2009 v 17:46  • Odpověz
Na ifauně je i diskuze, jen se to tam někdy zvrhne a místo, aby ti pomohli, tak nadávaj.. ale najdou se tam rozumný pejskaři a s pár věcma mi dobře poradili..
5. únor 2009 v 17:59  • Odpověz
Berunko ahojky...nebude Ti to lito :unamused: ?....ja bych to teda asi orvala jako blba....Mame kokrika, v nedeli mu bude 10 let. Je to uz takovej dedek trochu, leze mi taky obcas na nervy (ma ted problemy se zazivanim a desne prdi :sweat_smile: ), ale poridili jsme si ho s manzelem jeste par let pred prvnim synem...ted mame doma "kousky" tri, ale coklina bych fakt pryc nedala. Je teda pravda, ze piese, ze vas pes je protivny...je agresivni? To by byl asi jediny duvod, kdybych psa nekomu darovala, ale i na tom se snad da pracovat.

...Muzu Ti rict, ze driv jsem taky se psem delala denni hodinove (i vicehodinove) prochazky, protoze on byl pro nas to nejdulezitejsi...ted uz tolik casu samozrejme nemam. Chodime s nim 3x denne (rano a vecer manzel), odpoledni sichtu mam ja...Nekdy treba jen na 10 minut, coz je teda hruza, ale fakt nestiham. Pres den se mu taky moc nevenuju, ale urcite ho hladim, mluvim na nej, jsme na nej hodni...i deti :slight_smile: . Vecer, kdyz ulozime ratolesti, tak coklinovi hazime micek, nebo se s nim pretahujeme s provazem....mazlime se s nim....Umrela bych steskem, kdyby byl pryc (jenom kvuli tomu, ze mame deti). Zkus to s nim jeste.... :wink: .

Tim vsim jsem chtela rict, ze i kdyz se psovi urcite venuju min nez driv, tak si myslim, ze je u nas porad strasne stastny a rad....zvladnul by to u nekoho jinyho taky (ma rad vsechny lidi, je to takovy nevdecnik :grinning: ), ale ja bych to proste nezvladla, vycitala bych si to fakt desne.

Hodne stesti v rozhodovani!....teda v pripade, ze jeste nejses az tak uplne rozhodnuta....
5. únor 2009 v 18:17  • Odpověz
autor
dekuju vsem za "rady". bohuzel u nas je hlavne problem v tom,ze zacina byt vic agresivni - uz drive jsme to resili s odborniky na cvicaku kdy byl schopny nas pokousat kdyz se mu neco nelibilo.a bohuzel ted kdyz na nej neni tolik casu tak si to na nas vybiji a rozhodne nemuzu mit u ditete nevypocitatelnyho psa u ktereho nevim co udela.proste vim ze bych ho nikdy s ditetem samotneho nemohla nechat :unamused: holt ma takovou blbou povahu a to proste u stenete nepoznate kdyz si ho porizujete. nemyslete si ze je to pro nas jednoduche,ja jsem obrecela i to kdyz jsem dneska davala dohromady inzerat.ale dcera je ted prednejsi a kdyby ji nedej boze neco udelal dokazaly by jste se divat nadosmrti na pokousane dite?????
5. únor 2009 ve 21:53  • Odpověz
berunko, tak v tom případě bych taky neváhala. jen bude o to těžší najít nového majitele:(
5. únor 2009 ve 22:07  • Odpověz
autor
premyslela jsem o tom ze bych kontaktovala nejake myslivce.tam by mel hodne vyziti a hlavne by tam mel pevnou ruku.bohuzel ted je to jeho chovani jeste horsi,kazdou chvili vrci,steka,nechce se pomalu nechat pohladit.jedine co zabira kdyz mu reknu at si prinese hracku a ze jdeme ven.ale to je vsechno.jinak kdyz se mu treba zrovna nelibi ze ho hladim tak zacne cenit zuby a vrcet :frowning2: nemyslete si jsem z toho nestastna ale mimco je mimco.
5. únor 2009 ve 22:15  • Odpověz
Beru, ach jojo....tak to je potom fakt svizel.... :unamused: . Snad to nejak dobre vyresite.
6. únor 2009 v 08:30  • Odpověz
autor
taky doufam,ze se nam podari najit vhodneho panicka.mame ho od 5 tydnu :frowning2: chodili jsme s nim na cvicak,venku posloucha ale doma je ted proste takhle problemovy.a hlavne kdyz se mu neco nelibi tak to prave dava najevo tim vrcenim a cenenim zubu.dovedete si predstavit tu hruzu kdyby tohle zacal delat na malou ktera nebude mit rozum z toho ze ho nema treba tahat za ucho.nemuzeme mit porad oci vsude :frowning2:
6. únor 2009 v 08:46  • Odpověz
Neboj, dobre to dopadne :slight_smile: ....fajn by bylo sehnat nekoho v blizkosti, abyste se na coklina obcas mohli prijit podivat....Drzim palce!
6. únor 2009 v 08:55  • Odpověz
Ahoj, tak já mám tentýž názor jako mikulka, ale nechci se rozepisovat, protože berunka je už stejně rozhodnutá.
dasap, no asi máš pravdu, možná mu bude u nějakého majitele lépe. Jak je vidět, ty máš naštěstí čas na pejska i koníka :slight_smile:
6. únor 2009 v 09:26  • Odpověz
autor
patina: pochopila jsi ale ze to neni o tom ze by na nej nebyl cas ale o zmene jeho chovani?????
6. únor 2009 v 09:32  • Odpověz
Berunko, to je přece jasná volba, pes je agresivní, mohl by ohrozit dítě, tak musí z domu, jakkoliv je to těžké pro vás i toho pejska, jsou situace, kdy člověk-dítě musí dostat přednost, jestliže se musí volit, ne? Přeji ti, ať se vám podaří najít nějaké přijatelné majitele :wink:
6. únor 2009 v 09:40  • Odpověz
Beru, nenech se vytočit :wink: , já Tě naprosto chápu. My sice psa nemáme, ale maj ho tchánovci a je to horor - ten pes je absolutně nevychovanej, dělá si co chce, nikdo nad nim nikdy nedržel pevnou ruku, aby ho naučil poslouchat, když ten pes něco provede, tak ho ještě pohladí a zašišlaj, že to přece nesmí. Prostě katastrofa. A nejhorší je, že ten pes je taky agresivní (což ale nevadí nikomu kromě nás a na nás s manželem se proto koukaj skrz prsty), kolikrát na někoho vyjede a tak - takže já mam hrůzu z toho, až se mrňous narodí, co bude, protože dokud oni tam budou mít toho psa, tak já s nima na chatu jezdit odmítam (to bylo právě původně v plánu, že tam zajedem občas na víkend a tak). Já vim, že je to jinej případ, než ten váš, ale prostě jak začne bejt pes agresivní, tak proboha snad každýmu "normálnímu" člověku je přednější to dítě, aspoň by to tak mělo bejt...
Já mam zvířata taky ráda, ale pokud bych byla ve Tvojí situaci, neváhala bych a udělala totéž co Ty, máš mou podporu :wink: .
6. únor 2009 v 09:46  • Odpověz
Pochopila, nepovažuji to za nic nenormálního. Některá zvířata snáší změny špatně, často potřebují více času a zároveň i lásky. Ty sama musíš vědět jak nebezpečný je pro vaše mimčo. To, že vrčí, cení zuby a nechce si hrát, ještě nic neznamená. Mimochodem ty jsi psala. že na něj nemáš čas.
6. únor 2009 v 09:48  • Odpověz
autor
patina - psala jsem ze na nej neni tolik casu a to je asi pochopitelne kdyz mame dvoumesicni mimco.v tehotenstvi jsem s nim chodila na hodinove prochazky.to ze vrci a ceni zuby nic neznamena?mozna sis tedy mela precist i to ze jsem psala ze kdyz se mu neco nelibi je schopny i vyjet.my ho sice zvladneme,okrikneme a nekousne ale copak to dite zvladne takhle spacifikovat psa?
holkam co me chapou moc dekuju,verte ze je to strasna volba kdyz ho mame od stenatka.ale kdyz i pres vycvik neni schopny poslechnout doma co se tyka vrceni,stekani a podobnych vylevu tak se neda nic delat :frowning2:
6. únor 2009 v 10:01  • Odpověz
AHoj... nebudu nijak moc zasahovat, pac k tomu nemam moc co rict, ale nedavno jsem zasahla v jedne diskuzi, kde nejaka pipina psa utratila ( z duvodu, ktere ma berunka)... Takze muj zaver - lepsi je psa darovat, dat do utulku, myslivcum na honeni zajicu atd. nez jit a utratit ho... Ta pipka to udelal z nedostatku jinych napadu... Nejsem nijak nadsena z rozhodnuti berunky, ale jedno je jsite - mnohem lepsi napad nez mela ta pipina...
6. únor 2009 v 10:45  • Odpověz
berunka - to je smutný :frowning2: ale pokud myslíš, že si na malou nikdy nezvykne, tak ho určitě dejte pryč dřív, než se něco stane :unamused: Já bych nejdřív oslovila příbuzné, kamarády, známé....abych aspoň věděla jak se mu daří dál :wink: Kolik mu je a co je to za rasu?
6. únor 2009 v 11:03  • Odpověz
jo už ho vidím v albu, kokříka :slight_smile: no jo, ty bohužel k dětem moc vhodný nejsou :unamused: ale je krásnej :dizzy_face:
6. únor 2009 v 11:09  • Odpověz
autor
ja bycho ho rozhodne utratit nenechala,to by jsme si ho radsi nechali a nejak bojovali i kdyz by se trapil.problem je v tom ze on malou ted celkem toleruje ale jakmile se mu neco byt jen malinko nelibi tak reaguje jak jsem psala:(
6. únor 2009 v 11:17  • Odpověz
no já nevím, já bych ho asi na inzerát někomu cizímu nedokázala dát :sweat_smile:
On prostě žárlí, že se najednou motáš jen pořád kolem toho 'uřvaného balíčku' a cítí se na druhé koleji. Navíc mimčo, které přišlo do domu až po něm je podle psí logiky jeho 'podřízený' :unamused: Zkus se mu v přítomnosti mimča hodně věnovat a bez mimča si ho vůbec nevšímat, mělo by se mu v hlavě spojit, že mimčo má pro něj výhody :slight_smile:
6. únor 2009 v 11:31  • Odpověz
www.fauna.cz nebo v útulku ti ho vezmou určitě, ale ještě bych to zkusila nějak řešit s odborníkem :rolling_eyes:
6. únor 2009 v 11:37  • Odpověz
autor
Do utulku jsem rozhodnuta ze ho nedam,tam bych se bala jak by chudak vubec skoncil.jeste vyzkousime poradu s Desenskym jestli se to nejak zlepsi ale bohuzel stejne az bude mala vetsi a bude lezt tak on bude muset byt od ni naprosto izolovany protoze mu proste neverim a dite bych s nim nikdy samotne nenechala.bohuzel tohle proste nemuzete tusit kdyz si psa porizujete ze ma takovou povahu.protoze se to ukaze az kdyz je vetsi.
6. únor 2009 ve 13:21  • Odpověz
Beru, a jak už tu někdo psal, nemohl by si ho vzít někdo z rodiny? Já doufám, že naše fenka už je v klidu a na děti reaguje dobře, ale kdyby někdy byla situace, že by byla agresivní na dítě, tak bych jí dala k mým rodičům. (ale věřím, že to nebude nutný).. Ale asi tu možnost nemáte, jinak byste to tak asi řešili, že..
6. únor 2009 ve 13:24  • Odpověz
autor
ardila presne tak.bohuzel nas Fido ma nase moc rad,ale kdyz se mu neco nelibi tak vrci i na ne:( takze mamka mi na rovinu rekla,ze kdyby tohle nedelal tak si ho vezme ale takhle se proste boji jak by reagoval.a ja ji plne chapu.ted zrovna byl manzel doma na obede a kdyz odchazel pohladil ho a stejne vrcel a ohanel se po nem.takze trestani a tak je to dokola a vubec se ty jeho projevy nelepsi:(
6. únor 2009 ve 13:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 7
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.