• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Darování psa

(Zamčená)
11. října 2009 
Beru, to mi přijde, že nemáte u psa dostatečnou autoritu, to přece nejde, aby začal vrčet, když se mu něco nelíbí, musí vědět, kdo je šéf.. Jednou jsem někde četla pokyny, jak si tu autoritu získat, ale nemůžu to najít :frowning2: ale zkus kouknout sem, třeba tam něco najdeš.. http://www.cz-pes.cz/diskuse/8_0.html
6. únor 2009 ve 13:48  • Odpověz
autor
my uz jsme vyzkouseli kde co,dokonce i cvicak kde nam vylozene ukazovali co mame delat kdyz si tohle dovoluje.ale proste i s pomoci odborniku jsme s tim bojovali a bojujeme od jeho pul roku.manzel ho hodi na zada kdyz si neco takoveho dovoli,vytrepe ho za kuzi za krkem,nedostava pamlsky jen tak,nesmi na gauc ma svuj pelech a stejne nic nepomaha.
6. únor 2009 ve 13:53  • Odpověz
Takže to neni změna po tom co máte mimi? Já myslela, že doteď byl v pohodě. Tak to má prostě blbou povahu a s tím toho asi moc nenaděláte.. Je fakt, že na našem kokrovi, tak většina pouček selhala :unamused: No zkuste ještě Desenského, třeba pomůže. Ještě jsem si vzpomněla, jak pomohl známým.. pořídili si thajského ridgebacka (bohatý lidi, který si ho pořídili jen proto, že je drahej, vzácnej, na okrasu, aniž by věděli cokoliv o jeho povaze :stuck_out_tongue_closed_eyes:), když oba pes pokousal, chtěli ho dát pryč, dali ho kamarádky rodičům (protože jsou to lidi, kteří dělají v zoo, mají hodně psů, zkušeností apod.) a kamarádky mamku málem pokousal taky. Tak ho vrátili těm původním, že si ho nenechaj, že se ho bojej. Tak jsem jim poradila Desenskýho, začali to řešit a teď mají mazlíčka :slight_smile: Takže myslím, že Desenský by mohl pomoct
6. únor 2009 ve 14:02  • Odpověz
berunka: zkus mu dát ještě čas, známý měli stejný problém, jejich pejsek - podotýkám že to byl pitbul taky nesnesl miminko takže pár měsíců čelili vrčení pejsánka, ale cca po 4 měsících si zvykl a bylo vše v pohodě. Zkus pejska od malé neodhánět, nech ho aby si jí očuchal a zvykal si, pokud ani potom nepřestane být agresivní začala bych zvažovat dát ho pryč
6. únor 2009 ve 14:25  • Odpověz
Rozhodně neodhánět od dítěte. Dát mu očuchat nohu apod. Co kastrace? :unamused:
6. únor 2009 v 15:35  • Odpověz
berunko: je mi líto, že řešíš takovouhle situaci. Je těžké teď něco radit, protože to vypadá, že váš pes byl spíš "mazlíček" a nebyl dostatečně vychovaný a vycvičený (nemyslím to ve zlém, myslím spíš, že neví, co si může dovolit a co ne). Ještě než dáš psa pryč, zkus prosím zavolat panu Eichlerovi: http://www.boxer.cz/eichler/kontakt.htm myslím, že je to jeden s nejlepších odborníků na chování psů v ČR. Pana Desenského bych asi nezkoušela, jeho výchovné metody jsou dost rozporuplné (i když neříkám, že třeba někomu nepomohl). Mimochodem myslivcům bych ho nedávala (pokud tedy nebudeš toho člověka znát osobně) - myslivecké metody výcviku - parforsní (v překladu "silou") jsou někdy dost brutální.
6. únor 2009 v 15:36  • Odpověz
berunka - a kolik je mu let? Jestli už není na nějaké převychování třeba i moc starý...
6. únor 2009 v 15:41  • Odpověz
berunka: ješte dotaz, vy ste si nejdřív pořídili psa protože se vám líbil a pak ste si teprve o něm zjišťovali jakou má povahu? To je ta největší kravina co může člověk udělat, mělo by to být přesně naopak, vybrat si psa podle povahy aby ho člověk zvládnul protože to co tady čtu o tom vašem rozhodně není zvládnutý a vychovaný pes, za to ale nemůže on, ale výchova...a kokříci jsou bohužel nádherný, ale zákeřný, taky jsem ho strašně chtěla, ale tohle byl hlavní důvod proč sem si vybrala jiného a nad kokrama se rozplývám maximálně na ulici když nějákýho potkám
6. únor 2009 v 16:03  • Odpověz
Berunko, moje kamarádka s manželem mají taky kokřici no loni v únoru si domů také přivezli miminko. Můžu říct, že měli podobný problémy jako vy - fenka vyjížděla, vrčela, cenila, ale na mimi si netroufla. Od ní to byl typický znak žárlivosti. Také přemýšleli, že jí dají pryč, ale nakonec to s ní zkusili, začli být hlavně důslední v kárání a dodržování pravidel a světe div se do tří měsíců se to srovnalo. Navíc ta fenka je hyperaktivní, což jí teda zůstalo, ale jinak je v pohodě (osobně teda nesnášim její šílenej štěkot). Přimlouvám se tedy za trochu strpení s ní ještě, ale pokud to nepůjde chápu, že jí pro bezpečí rodiny dáte asi pryč. Fakt bych zkusila odborníka :wink: .
Proboha hlavně fakt ne myslivcům - jejich dril je fakt hrůznej :angry: .
taky máme psa (z útulku) a čekáme mimi a to psa labradoro x staforda, kterej je miláček rodiny a je mi jasný, že bude žárlit, ale my se s tím popereme, je to člen rodiny a opravdu bychom nepřenesli přes srdce kdybychom ho museli dát pryč, to si prostě vůbec nedovedu představit :pensive: ....
Držím palce ať to vše dobře dopadne :wink:
6. únor 2009 v 16:40  • Odpověz
jinak taky doporučuji ifaunu - určitě ti tam poradí :wink: já tam hledala kdysi rady ohledně svýho bláznivýho koně a dobrá rada pomohla :wink:
6. únor 2009 v 16:42  • Odpověz
autor
sabuse: nevim teda jak z ledovym klidem muzes rict ze je nas pes nevychovany.precti si co jsem tu zpetne psala.vubec nas neznas a takovyhle soudy to jsem opravdu nepotrebovala :unamused: jinak mu budou tri roky.
6. únor 2009 v 18:32  • Odpověz
Vím, že je zbytečné, co teď napíšu, berunka je rozhodnutá, ale i tak mi to nedá.

Zvíře, jakmile si ho osvojíme, je člen domácnosti a musíme ho vzít takového, jaký je, pokud ho teda nevrátíme hned po 14 dnech, kdy si na nás ještě nezvknul. Samozřejmě nemůžeme vědět, jakou bude mít pes povahu (nebo kočka), ale je na nás, abychom si s ním dali práci a potlačili to, co nám na něm vadí. MUsíme ho vzít jaký je a věnovat se těm horším věcem.
Pokud by byl pes nevychovaný, což si nemyslím, že je případ berunky, je to vina člověka, vždy člověka.
Pokud je pes agresivní, pak si troufnu říci, že zčásti je to opět vina člověka. Musí s ním pracovat, dát si práci.

Perunko, tvlj pes žárlí, to je jasné, a na malou by si zvyknul, ale stálo by vás to hodně času a energie. Museli byste s ním jednat jako že je to vaše starší dítě. Vzít ho zkrátka jako rovného člena domácnosti. A to se vám nechce asi. A taky máte strach o malou, což trochu chápu. Co musím malinko odsoudit, že jste se nesnažili to změnit. Řekli jste, že pes je agresor a pryč s ním. Ale proč je agresivní, a proč to nezksuit změnit?

Jen prosím, abyste mu aspoň našli vhodné majitele, a ověřili, že nebudou psa trápit, nebo nedej bože, že ho opět nedají pryč... jakmile se jim třeba narodí dítě apod. Tak, jako jste to udělali vy. Zajistěte mu prosím lepší osud, než měl s vámi.
6. únor 2009 ve 20:17  • Odpověz
Mikulko, nezlob se, ale neprehanis to uz trosku???Ja strrasne nemam rada takove to polidstovani zvirat, coz ty ted teda delas ale vehementne....
Berunka si psa poridila jeste jako netehotna, bezdetna, nebyl s nim problem a asi to byl pproste jejich milacek, stalo se to, ze se narodila Eliska a s pejskem zacaly byt potize, myslim, ze neni pravda, ze by Berunka s manzelem se na nej uplne vysrali a nesnazili se to zmenit, myslim, ze k nemu byli trpelivi a snazili se, ale ocad pocad, v prvni rade je bezpeci dcery, to si myslim, ze je jasne vsem.Pokavad si berunka neni jista a nemuze s jistotou rict, ze je klidna, kdyz psik je ve stejne mistnosti s dcerou, tak jeji obavy chapu a chapu i jejji jednani.myslim, ze ji vuubec neni jedno, ze bude muset dat psa pryc a ze se tady nechechta ze se ho kooonecneee zbavi...ze je ji to lito...jde snad jasne videt, ze ma snahu dat psicka do spracvnych rukou, zalozila tema, neni ji jeho dalsi osud lhostejny....
6. únor 2009 ve 20:54  • Odpověz
Alcatko, naprosto s Tebou souhlasim od prvního slova k poslednímu.
6. únor 2009 ve 20:56  • Odpověz
Peti, me to strasne rozciluje, takovy reci, jako ze at mu zajisti lepsi osud nez mel s nimi,.... :rolling_eyes:

ted teda ctu(to mi uniklo)ze s nim byl problem uz mnohem driv..ale to nic nemeni na situaci, ze za to beru nemuze, ze se snazili a snazi a ze chapu jeji jednani ted.
6. únor 2009 ve 21:00  • Odpověz
já souhlasim taky s Alčou a to proto,že my jsme měli zakrslýho králíčka ještě před tím než jsem byla těhu,Oskárka:grinning: no a ještě před porodem jsem ho dala ségře,sice ségře já vím,ale dala bych ho stejně tak nebo tak bohužel pryč k někomu hodnému,protože Oskárek si nikdy nezatrtkal a začínal bejt strašně agresivní a divokej a nezvladatelnej,normálně jsme ho nemohli vypustit po pokoji,pač jsme ho pak honily hodinu než se nám ho podařilo chytnout aspoň za chlup a dát ho zpátky,no a proto,že Oskárek by si nazatrtkal asi nikdy,pač my by jsme mu to chtěli dopřát,ale nebyla žádná samička:sweat_smile: tak musel bohužel jít.Byl nezvladatelnej a byl by stále víc divočejší,takže jsme ho aky museli dát,ač neradi,tak jsem si jistá,že to byla jediná možná volba a to jsme se ho samozřemě nikdy nechtěli vzdát.Tak a teď je mu dobře:slight_smile: ještě by si mohl někdy užít s nějakou králíčkou :sweat_smile:
6. únor 2009 ve 21:30  • Odpověz
Alci, no já jsem v tomhletom možná dost "rázná" a velký milovnice zvířat, který na ně nedaj dopustit, by si na mně asi pěkně smlsly, ale mně se strašně nelíbí ten přístup, že pes je "stejnej člen rodiny jako dítě".

Já jsem možná v tomhle zas opačnej "extrém", ale já mam v tomhle ze zvířat velikej respekt a prostě jim nevěřim, i když jsou sebehodnější a poslouchaj sebevíc - to malý dítě může vždycky udělat něco, čim toho psa třeba vyleká a neštěstí je na světě. A co teprv pak, když je to pes, se kterým jsou takovýhle problémy...

Udělala bych totéž co Berunka a vůbec bych neváhala, a kdo se tu do ní za to naváží, tak by se měl trochu zamyslet :pensive:
6. únor 2009 ve 21:34  • Odpověz
petua: Máš pravdu, pes není člověk a určítě by se neměl polidšťovat. Ale kdokoliv si koupí psa, musí počítat s tím, že je nutné psa vychovat, aby s ním nebyly v pozdějším věku problémy. Pes musí vědět, že je v hierarchii své rodiny nejníž, tozn. i dítě je výš (a má vyšší práva) a nesmí si dovolit na dítě vrčet apod.

Nesouhlasím s tebou, že jsou psi nevypočitatelná zvířata, pokud znají své postavení v rodině, mají dostatek zaměstnání (což záleží i na plemeni, lovecký pes bude mnohem náročnější než třeba mopslík), mají koutek k odpočinku, kde je nikdo neotravuje, jsou schopní bez problémů dítě přijmout "za své". Někdy vznikne opačný problém, když chtějí třeba rodiče dítě potrestat a pes se ho snaží ubránit :wink: Nikdy bych ale nenechala i sebehodnějšího psa s dítětem o samotě, děti jsou někdy kruté a když zabodnou do ucha nebo oka psovi třeba pastelku, tak to by ten pes musel být plyšový, aby dítě nekousl nebo se nějak jinak nebránil.

Určitě ale stojí za to, a to asi v životě vůbec, když mám nějaký problém, postavit se k tomu čelem a snažit se ho vyřešit než se problému prostě zbavit.
6. únor 2009 ve 22:32  • Odpověz
autor
Alco a Petuo moc vam dekuju za podporu.Vy jedine jste totiz asi pochopily,ze jednak to neni jeste stopro ze se podari mu vhodne panicky najit a jednak ze jsme se s manzelem opravdu snazili zajistit mu vychovu.
A vy ostatni - kdyby jste videli co hodin jsme stravili na cvicaku,na poradach s chovateli,co hodin ho manzel doma vychovaval. A taky nevidite to,ze do teto doby to s nim relativne slo.To ze ma proste blbou povahu a vrci uz u nej nezmenime a uprimne receno chtela bych videt,jak povahu psa v nem potlacite.... Kdyz uz to tady tak zlidstujete tak u cloveka ktery je cholerik by jste to taky dokazaly zmenit????
Rozhodne nam neni jedno ze bude muset nejspis pryc,me osobne to rve srdce,obrecim kazdou myslenku na to ze to tak je.Ale presne jak tu psala Alca,ted je pro nas nejdulezitejsi dcera a jestli nekdo stavite psa nad dite tak to zas teda nechapu ja.
6. únor 2009 ve 22:42  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neurážej, neprovokuj".
7. únor 2009 ve 14:16 • antonella
Nemam slov to hle je sobectvy ! Měla jste si to rozmyslet driv nez ste si poridila pejska ! Maj větci dusi nez si myslite , nejsou to veci ale cloveku se vse vrati !

Omlouvam se nejsem ceska tak mam problemi s psanim :frowning2:
7. únor 2009 v 15:42  • Odpověz
antonella - nejdřív si přečti co Berunka píše a pak něco vykřikuj :wink: Tady se nikdo nechce zbavovat psa jen proto, že ho omrzel!
7. únor 2009 v 15:47  • Odpověz
romanka: souhlasím, hezky napsané.

Mně šlo hlavně o tohohle: NEŽ SI POŘÍDÍM ZVÍŘE, měla bych si dobře rozmyslet, jestli budu schopna se o zvíře postarat i za 5, 10 let. Přece, berunko, věděli jste, že budete mít dítě, dřív, nebo později. Měli jste počítat i s variantou, že pes nebude podle vašich představ, hodný na polštářku (také nechápu, proč jste si brali velho psa).
Prostě NEŽ si člověk pořídí zvíře, skutečně by si to měl moc moc rozmyslet a počítat se vším. Tím předejde zklamání u sebe a také zklamání pejska.

Myslím, že an tom, co jsem napsala prvu, není nic přehnaného. Já beru zvířata jako rovna člověka - tedy mají své bolesti, povahy, trápení i radosti.

V případě, že bych vyzkoušela vše, aby se pes snášel s mým dítětem, ale opravdu vše, a skutečně by to nešlo - ohrožoval by mi dítě na životě či ublížení, pak bych uvažovala, že ho musím někomu dát. Ale ten výběr by byl pečlivý, rozhodně bych si ověřila, komu pejska dát a ještě bych to i několikrát zkontrolovala. To už jsem psala.
7. únor 2009 v 16:03  • Odpověz
autor
mikulka opravdu me nebavi porad dokola rikat ze nas pes je jinak vychocany,venku poslechne na slovo,se psy se nepere,navstevy bere v pohode.a ohledne velikosti neprijde mi 13ti kilovy pes jako velky.a co si budem povidat ty gaucaci jsou vetsi potvory,jsou to prave oni kteri mi na psa venku utoci.a verte ze jsme si vse rozmysleli nez jsme ho poridili.ale sebehodnejsi pes se muze s prichodem ditete zmenit a nebudu tu stale opakovat ze do povahy psa nevidite a NEPREDELATE JI!!!
Romance moc dekuju za podani pomocne ruky.jako jedna z mala sice napsala svuj nazor ale dokaze i pomoci.moc si toho vazim a s tvou pomoci to zkusime tak jak jsme si psali pres IP :wink:
7. únor 2009 v 16:50  • Odpověz
berunko, ale já jsem nepsala nic o tom, že by váš pes byl nevychovaný.
Psala jsem o zodpovědnosti, kterou by v sobě měl mít každý človek PŘEDTÍM, než si pořídí zvíře. Dříve, než to prostě udělá. Rozmyslet si to. nepořizovat si zvíře jen do doby, než... něco. Je to prostě zodpovědnost. Zvíře si nepořizujeme jen na určité období, ale na celý život.
Opravdu jsem psala o něčem jiném. A taky jsem to nepsala ve zlém přece.
7. únor 2009 v 17:47  • Odpověz
Berunka neni schopna postarat se pejska ktery najednou neni k zvladnuti , no to je teda nahoda zrovna ted ste na to prisla.Ovsem kdyz nejste schopna zvladnou chudacka pejska tak co pak dite az bude vetci !

Je to sobecky !!!

To hle je utulek kde se pejsek bude mit lip nez u vas slecna se o ne stara jako o vlastni
http://www.utulektibet.cz/
na prevyhovu ho muzete dat http://www.psycholog-psu.com/ RUDELF JE SUPER HLAVNE TO NENI SOBEC
A pomohl moc psum, plno jich zachranil pred smrti bouhzel je malo lidi ktery bojuji za prava zvirat i kdyz jsem si myslela ze u vas je to jine :frowning2: To hle je dalsi priklad ze lidi mysli na sebe
7. únor 2009 v 18:16  • Odpověz
Antonella, tak teď jsi tomu nasadila korunu! Ale vzhledem k tomu, že neumíš dobře česky /což si napsala a také je to poznat/, je vidět, že jsi úplně nepochopila důvody, které berunku vedou k tomuto kroku. Doporučila bych ti se slovníkem znovu si přečíst úvodní příspěvek, abys pochopila, o co tady vůbec jde. Ale i přesto napsat, že berunka nebude schopna postarat se o dítě, když není schopna zvládnout "chudáčka pejska", tak to je skutečně troufalost! :angry: :angry:
7. únor 2009 v 18:38  • Odpověz
Drahá Antonello, jsi dost mimo mísu a fakt se pozastavuju nad Tvojí odvahu vypustit z tlamy něco takovýho, že Ti neni hanba :pensive:
7. únor 2009 v 18:42  • Odpověz
Ahojky maminky a těhulky.Bohužel se u nas vyskytl problem s pejskem.Mame dvoumesicni dceru a na hafana neni tolik casu.Navic on neskousl pritomnost prcka,je na nas protivny,vrci,se mnou si ani nechce hrat.Nevite o serveru kam by se mohl dat inzerat?

Opravdu to neni pochopeni , pejsek jen zarli protoze na nej uz neni CAS !! Drache maminky nez si prodite pejska tak a tom premysletejte pes neni vec jak si dominvate ze za tri roky zjistim ze nemam cas nebo ze ho nezvladam ............ aniz si to uvedumujete tak zvirata maj cit a bohuzel pes si to pamatuje a dlouho tim trpi kdyz ho date do nove rodiny
Neni jak vymenit boty jen protoze uz vam nejsou pohodlne .... to hle je sobecky a vam se divim ze stim souchlasite !

http://www.fondationbrigittebardot.fr/ to hle jsou stranky velke Brigit Bardot vem te si sni priklad ne ze byla a je krasna ale venovala cely zivot v boji za prava zvirat kdyby byli vsichni jako oni svet zvirat by byl lepsi bez lidskeho sobectvi.
ALE 85% Ma vase nazory :frowning2:
7. únor 2009 v 19:05  • Odpověz
Antonella, ale všimla jsi si, že tam jde o malé miminko? Nenadřazuj prosím zvířata nad lidi! A "velká" Brigitte Bardot - tak to bohužel, pokud vím, nikdy neměla děti, sice byla krásná, ale nyní je to zatrpklá, nesnášenlivá, rasistická furie sympatizující s nacionalisty, fašisty, antisemity. Ano, tak dopadlo božská BB, která zasvětila život zvířatům.
7. únor 2009 v 19:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.