• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Darování psa

(Zamčená)
11. října 2009 
Achalteke: Však taky napsala o "svatých" ochráncích zvířat, tim to dala dostatečně najevo, koho má na mysli :wink: - ale to je jedno, to je slovíčkaření, viď, hlavně že si rozumíme :wink:
8. únor 2009 v 10:06  • Odpověz
achal, presne tak - uz to "ochranci" vyslovuji s usklebkem a mysli to jako nadavku
8. únor 2009 v 10:07  • Odpověz
no "svatý" ochránce zvířat asi fakt nejsem, protože jim maso.... :slight_smile:
8. únor 2009 v 10:08  • Odpověz
yenn jo je to tak, ale bohužel s tím nic neuděláš, každému co jeho jest. No nic jako ochránce zvířat se jdu pořádně vyběhat ven se psem...
8. únor 2009 v 10:09  • Odpověz
Achalteke: Přesně... Kdyby neměla pesana ráda, nikdy nezaloží tuhle diskuzi, když jí mohlo být naprosto jasné, jak se to zvrhne.
8. únor 2009 v 10:10  • Odpověz
U nás je hnuuuuusně a mě se nechce ven :grinning: :grinning: budu si muset sáhnout do svědomí :wink:
8. únor 2009 v 10:11  • Odpověz
beru docela te chapu... mela jsem taky psa, vim co to je za mazla... ale bezpeci ditete je vzdy na 1. miste, moje babicka maji taky debila vlcaka, je nevychovanej, kdyz se mu neco nelibi tak vrci - proste tam s malym nechodime, kdyz nas chteji videt at prijdou kdykoliv ale nebudu cekat ze malej vejskne a ten magor po nem chnapne...

zkusila bych rubriky v casopisech ze darujes pejska starsim lidem, ty jsou radi za spolecnika a staraji se o ne jak o mimco
:dizzy_face:
8. únor 2009 v 10:24  • Odpověz
berunka: promiň, ale vychovaný pes si nedovolí vrčet ani útočit na svého pána...
8. únor 2009 v 11:03  • Odpověz
já myslim,že je jedno jestli je z něčí pohledu ten pes vychovanej nebo nevychovanej, mají prostě problém,ten se vyhrotil a berunka ho chce řešit a taky to vypadá,že našla způsob jak to vyřešit. Moji psi jsou taky vychovaný podle mojeho názoru, ale je mi jasný,že někdo kdo má psa vydrilovaného k totální poslušnosti je označí za rozmazlený nevychovance - už jenom proto,že loudí u stolu (a občas si sami nabídnou :grinning: :grinning: :grinning: ) Každej dělá chyby,takže i kdyby tady byla na vině jejich špatná výchova a špatný přístup k plemeni,tak rozhodně nejsou jediný pejskaři,kterým se to takhle zvrtlo. Jenže nikdo z nás s nima nežije,tak těžko můžete odsuzovat za špatný přístup a výchovu :rolling_eyes:
8. únor 2009 v 11:18  • Odpověz
latunka: já jsem nikoho neodsoudila, jen jsem si dovolila vyjádřit svůj názor. Je jasný, že v první řadě je bezpečnost dítěte, jen jsem prostě chtěla říct, že to chce dát čas pejskovi ne ho chtít dát pryč a tou nevychovaností jsem myslela to, že pes vrčí na pána, to si prostě nesmí dovolit. Jediný co mi přijde nezodpovědný je to, že si vybere někdo psa a až když ho má se zajímá o jeho povahu a pak se diví co z něj vyroste...Ani můj pes není vzor cností, loudí třeba právě u stolu, spí v posteli apod..., ale vím, že by neublížil, jakékoliv dítě mu může sáhnout do misky s jídlem a pes jen kouká, jenže je to právě v povaze psa a následně v jeho výchově. Stačilo třeba když byl tenhle pes malej dovolit mu vrčet při hře, u štěněte je to roztomilý tak ho člověk nechá a neuvědomí si jaký to může mít následky...
8. únor 2009 ve 12:22  • Odpověz
ahojte...ja som si raz chcela vziat jedneho psika od pani co cakala dieta,ale myslim si ze mat dieta a psika nieje az taky problem,pretoze kamoska ma 1izbovy byt a ma v nom 2fenocky a 2mesacne babo...psici si maleho oblubili a stale ho bozkaju a chcu sa s nim hrat...bola som toho svedkom ked som bola u nej....maleho som mala na rukach a tie dve bud jeho chceli bozkat alebo mna a hrat sa chceli...podla mna treba psikovi ukazat ze je stale clen rodiny a vela sa s nim maznat aj ked je aj diete,lebo tiez ma cit a tiez ked je zvyknuty na stalu pozornost a potom ju zachnete davat niekomu inemu tak zacne ziarlit....moja tapka ziarli dokonca na surudencou...ona je rozmazneny ale neskutocne psik a ked brat sadne k mamke tak zacne nan vrcat a ku mne sa nesmi cudzi psik priblizit a aj na priatela ziarli uz don aj skocila:slight_smile:ale casom zistila,ze nan nemusi,lebo sa s nou maznal a dal jej mesicko....takze skuste jej nejako ukazat,ze aj ked mate noveho clena rodiny tak aj tak je ona vasa..moja tap napriklad je odmala s detmi,lebo na nasom sidlisku ich je vela a tak si nane zvykla a miluje ich ,rada sa s nimi hraja a dokonca necha sa od nich aj tahat za srst,ale ked jej zacnu ist na nervy a napr ju biju ako bratranec ju raz kopol lebo sa uz nechcela hrat tak sa stiahne a ide sa schovat...
8. únor 2009 ve 12:28  • Odpověz
latunka: naprsto s tebou souhlasím :slight_smile: náš Eda vrčí jen tehdy, když si na pelíšku hlídá uzený ucho :grinning: jako nechá si ho v pohodě vzít, ale trochu u toho hučí ve stylu, mojéééééééééééé uchóóóóóó :grinning: ´
A ješte jedno: my máme Edu v rámci možností vychovanýho (doma, venku moc neposlouchá), ale je hodnej a nikomu neublíží. A i když obdivuju osoby s perfektně vycvičenými psy, tak je mi vždy líto, když vidím psa, jak jde vedle pána se staženým ocasem, poslouchá na slovo, apod. Je evidentní jak ten pes byl řezanej proto aby poslouchal :frowning2:
8. únor 2009 ve 12:33  • Odpověz
berunka: jinak ještě doporučuju knížku Proč můj pes...napsal jí odborník co taky převychoval hodně psů a i my sme se jeho radama dost řídili a pomáhá to
8. únor 2009 ve 12:35  • Odpověz
Holky, já myslím, že je to tady vyřešeno. berunka má kontakty, o převýchovu se chce pokusit, já bych tu diskusi zamknula, berunko, napíšeš adminům?
8. únor 2009 ve 12:57  • Odpověz
No, já jsem taky docela milovník zviřat. Pořád něco zachraňuju a doma máme malou zologickou:grinning: , ale..... musím říct že Berunku chápu. Angl. kokra jsme měli taky, umřel před dvěma lety ve 13,5 letech, měla jsem ho od dětství a milovala jsem ho, ale byl to pes magor. Nevychovatelný, tvrdohlavý a čím byl starší, tím byl nevyzpytatelnější.... Lovecká plemena jsou náročná na výchovu a často jsou problémová. Podívejte se na stránky jakéhokoliv útulku a zjistíte, že kokrů je všude spousta... ne proto že by je z rozmaru vyhodili, ale proto, že jsou agresivní.... :pensive:
Berunce rozumím.... a držím pěsti ať vše dopadne co nejlím pro haváka i pro ně....
8. únor 2009 ve 14:57  •  1 dítě  • Odpověz
autor
bobulle dekuju moc.nakonec jsme se s pomoci jedne maminky tady dali do snahy vse jeste zachranit.ati si tady rika kdo chce co chce ze jsem rozmazlena namyslena atd., muzu odprisahnout ze toho psa mam rada a jen tak bych ho pryc nedala.ale jak pises,bojim se toho az bude starsi.zas na druhou stranu to uz i mala bude velka takze z toho bude mit rozum.nesnasim totiz takove ty maminky co jim je jedno kdyz ditko pejskovi ublizuje.to vidim u svagrove.my nasi malou povedeme k tomu ze pejsek je zivy tvor a nesmi ho zlobit a ublizovat mu.
8. únor 2009 v 15:06  • Odpověz
berunka: rozhodla ses spravne... :wink:
8. únor 2009 v 15:10  • Odpověz
berunku - mrkla jsem na tuhle diskusi až dnes a tvé rozhodování nezávidím :confused:

já mám už druhého kokra - první umřela ve 13-ti letech a bylo mi moc smutno, takže za dva roky nato mě přítel překvapil návrhem, že si pořídíme pejska - dost mě překvapil, vždy byl proti (bydlíme v paneláku, z práce se vracíme odpo...) on to bral tak že uvidíme jestli se umíme o někoho spolu postarat. děti jsme taky plánovali.
Ted máme kokra už rok a půl a jsem překvapená jak je hodná - netypicky na své plemeno. když jsme měli pejska rok, narodila se dcerka. christie (pes) žárlila a malou ingorovala. ted už si zvykla a neublíží ji, i když zrovna včera jí malá vytrhla trochu chlupů... tak se dneska k ní raději nepřibližuje :wink:

pžiznávám ale, že už dříve než jsme si pořídili psa jsem věděla, že bych ji mohla případně dát k našim na barák, pokud by soužití s dětmi nešlo. nevím co bude, až malá začne více lozit a sem tam ji určitě zase vytahá za chlupy, i když je máme obě pod dozorem - ale nejde to vždy :frowning2:

shodou okolností jsme v práci 3kolegyně co máme kokry 1-2roky staré a všechny máme mimi narozené v rozmezí 2 měsíců. a práve jeden z těch kokrů - o kterého se starali vlastně skoro jako o dítě, i když byl poslušný, na vánoce kousnul malého do tvářičky - naštěstí nic vážného, jeden steh - spíše se jen leknul, když na něho malý šáhl zatímco spal.... kolegyně to hodně obrečela, a ted si dává pozor.
8. únor 2009 v 15:25  • Odpověz
Uvidíš jak to půjde, třeba se převýchova podaří. každopádně držím pěsti :wink:
8. únor 2009 v 15:27  • Odpověz
autor
gabka: to je prave ono,ten pes muze byt sebelip vycviceny ale nikdy nevis.taky se prave bojim toho az bude mala vic pohybliva :unamused:
8. únor 2009 v 15:31  • Odpověz
no je to těžké. pejsek si hájí svoje teritorium a bere dítko jako vetřelce. - aspon ta naše fenka strašně žárlí a dožaduje se pozornosti kdykoli se někdo přijde na malou podívat.

a uhlídat dítě i psa je docela nadlidský výkon když už oba běhají :confused:

taky se už snažíme vysvětlovat, že pejsek se netahá, a nedávají se mu prsty do nosu, tak snad to někdy pochopí :slight_smile:

kdyby to ale nešlo a pes by byl na dítě agresivní tak by musel z domu. u nás by to bylo jednodušší, protože naši pejska zbožnujou. určitě i když se rozhodneš takto, nikdo by ti neměl nic vyčítat.
8. únor 2009 v 15:38  • Odpověz
autor
Gabi dekuju,jsou to prijemna slova po te palce co jsem tady od nekterych dostala.ono totiz se jednoduse radi kdyz doma psa a dite treba nemaji.ale ty uz mas vlastni zkusenost a jsem rada,ze nejsem teda takovy exot ze radim na prvni misto dite.i kdyz mi tu bylo receno ze se o nej nedokazu postarat.
8. únor 2009 v 15:47  • Odpověz
pes je pro mě taky člen rodiny. ale vždycky bude na prvním místě dítě. a myslím že kdo to tak nemá, tak pak je něco špatně.... chceš udělat to nejlepší pro dítě i psa a i kdyby to mělo být za cenu, že je oddělíš, bude to správné. líbí se mi že se zajímáš o darování, ne každý by to udělal, spousta psů takhle končí v útulku a věřím, že mnozí i zbytečně, že to majitelé vzdají při prvním problému...
ty taková nejsi, tak moc fandím at to dobře dopadne. :wink:
8. únor 2009 v 16:02  • Odpověz
To je fakt, lepsi darovat nez utulek....No ja jsem mela kamaradku, ktera zdedila byt po tete (teta zemrela)....kdyz to tam prisla vyklizet, tak zjistila, ze jsou tam 4 kocky....zdrave!...nevahala a vsechny je na veterine dala utratit :confounded: ....tak to mne teda prislo jako dost "silny kafe".
8. únor 2009 v 17:15  • Odpověz
Berunko, tak to moc držím pěsti :dizzy_face: ... snad se to podaří zvládnout a bude dobře. A to že je dítě na 1. místě je jasné! Pes je živý tvor, člen rodiny... rozhodně ale by to nemělo být na úkor dítěte...
Maart... to je síla... i když nám se stalo něco podobného. Když jsem se s našima stěhovala do domečku, který jsme kupovali od známé, tak ona měla taky dvě kočky které dle jejich slov hrozně "milovala" a ani se nás nezeptala jestli by jsme se o ně nestarali a nechala je utratit... to je něco co nikdy nepochopím... :pensive:
8. únor 2009 v 17:43  •  1 dítě  • Odpověz
mě by spíš zajímalo, proč si lidi berou psi a po pár letech zjistí, že něco je špatně, proč nepřemýšleli dřív jaké plemeno, zda budou mít na něj víc času když bude rodina a jak bude vycházet pes s novým členem rodiny..Já bych si taky přála psa..už tři roky ale vím že plánujeme dítě, tak to prostě neudělám protože se nechci potýkat s tím, že pes dítě jen tak nepřijme a nechtěla bych se dívat jak dítě zase trápí psa.
tady nejde kdo a nebo co je na prvním místě, tady jde oto proč vůbec k tomu došlo, že se tak musí rozhodovat.
Samozřejmě že dítě je na prvním místě ale kdyby se otom víc přemýšlelo, tak si takovou otázku vůbec nemusí klást. nejsem moralistka ale jen realistka asi s větším zodpovědným cítěním. Přispívám proto, že takových případů je čím dál víc, prostě mě zajímá proč si toho psa berete?!
8. únor 2009 v 18:57  • Odpověz
To je ale furt dokola...Tato diskuze skutečně ztrácí smysl :unamused:
8. únor 2009 v 19:03  • Odpověz
Alisek, do štěněte nevidíš. Můžeš mít pohodového Kokra a nebo agresivního labradora.... a není to vždy jen o výchově...... 50%geny, 50% výchova a prostředí....
8. únor 2009 ve 20:48  •  1 dítě  • Odpověz
bobulle, něco málo o psech vím, mamka ke kynoložka, je to především o výchově a otom jak na psa působíš, bud seš vůdce ty a nebo on, v případě berunky to bude asi pes ale to se hold stáva, já osobně nemám u psů moc autoritu, takže si pořídím maximálně jezevčíka, stím už mám zkušenosti.
Já berunku neodsuzuju, jen si kladu otázku proč lidi o takovým "závazku" víc nepřemýšlejí..tot vše..ale sama mám v okolí lidi co taky otom moc neuvažují a pak psa odsouvaji k rodičům atd.
8. únor 2009 ve 20:59  • Odpověz
ale máš pravdu do štěněte nevidíš, hodně lidií si bere sebou kynology aby jim pomohl vybrat štěně a pak na začátku s ním zkouší pár fíglů, kde se jeho povaha už odkrývá.
8. únor 2009 ve 21:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.