• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Darování psa

(Zamčená)
11. října 2009 
jeee co by kdyby... ty jsi byla vzdycky rozumna a premyslela 15 let dopredu?? to ti blahopreju, jsi jedina koho znam...problem se resi kdyz nastane, po valce je kazdej general, ze...

jezevcik je taky pekne agresivni zmetek...
8. únor 2009 ve 21:02  • Odpověz
beruska asi v tomhle hold vic premyslim nic vic a prani neco mit je az na druhem miste, kdyby tomu nebylo tak mame doma utulek opustenych psu a kocek.
jinak se psem to bud umis nebo neumis, je to o vychove, stejne jako s detma bud to je nevychovanej spratek nebo vychovane dite
8. únor 2009 ve 21:04  • Odpověz
mela jsem psa s PP s rodokmenem az buh vi kam a byl to stejnej vycuranek jako vsichni ostatni...

srovnavat psi a vlastni deti... :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. únor 2009 ve 21:13  • Odpověz
beruska a rekni mi v cem to je jiny s vychovou?
8. únor 2009 ve 21:16  • Odpověz
Alisek, ne kazde dite ktere se muze nahodnemu pozorovateli jevit jako sprtek je nevychovane a myslim ze tady nekteri zapominaji na to, ze i pes ma svou povahu, jako clovek. A tu nikdo nezmeni....Souhlasim s tim, ze nejvetsi podil na chovani ma vychova, ale neni to 100% a nektery pes proste muze byt nevrlejsi a nikdo to nezmeni, Neznamena to, ze je nevychovany
8. únor 2009 ve 21:19  • Odpověz
predpokladam ze s PP by nemel byt uplny debil...
8. únor 2009 ve 21:19  • Odpověz
beruska by ses divila ale muze, predevsim proto, ze papirovy psi jsou tak preslechteny a to vede k nezvladatelnosti jeho povahy, a taky jsou daleko casteji nemocni, orisek je chytrejsi nez buh vi jakej papírák

yenn, ne kazdy ale vic jak polovina deti takovych je, ale kdyz je dite nevychovany tak ho rodic vice ci mene zvladne usmernit a to plati i u toho psa, je to o autorite pana vuci psovi
8. únor 2009 ve 21:24  • Odpověz
jsem zvedava jaky budes mit jednou deti :grinning: :grinning:
8. únor 2009 ve 21:27  • Odpověz
beruska to ja taky :wink: ale doufám, že budou hodnější a lepší než já
8. únor 2009 ve 21:29  • Odpověz
to nedoufej, to je marny sen vsech rodicu a 50% jsou porad geny....
8. únor 2009 ve 21:32  • Odpověz
prave kvuli tem genum doufam :grinning:
8. únor 2009 ve 21:35  • Odpověz
JJ, je to vždy 50% geny a 50%výchova a vliv prostředí.... :wink:
8. únor 2009 ve 21:39  •  1 dítě  • Odpověz
Alisek a vidíš, já si kokra vybrala :slight_smile: a o psy se zajímám snad už od 10-ti let. jednoho kokra jsme měli a byla uštěkaná, rozežraná, měla svou hlavu, ale nakonec.... hlavou rodiny nebyla. a i když jsem věděla že děti chci brzy, šla jsem opět "do kokra" vím že je to jedno z nejvíc kousacích plemen, ale vychovat se dá - samozřejmě některý pes více, některý méně. a když máš psa s PP a znáš trochu rodiče, většinou to o štěněti aspon trochu napoví. já si jela pro naši fenečku 400km. a opravdu je strašně hodná, skoro neštěká, plazí se i před jorkšírem. ale taky umí být číslo když chce, s dětmi vychází dobře.

já zas mám názor že blbý může být i voříšek (když se třeba kříží se svými potomky,...) a stejně tak blbý může být i pes papírový... to je jako když dva vysokoškoláci mají dítě co nedodělá základku...
8. únor 2009 ve 22:36  • Odpověz
taky máme psa se kterým jsme si užili-je hodně dominatní,když jde po ulici,tak jí každej pes uhne(lidi taky),stačí jeden její pohled.Poslouchá na slovo,to zase jo,manžel je pro ni Bůh,ale děti bere jako slabší-hladit ju nesmí a musí chodit kolem ní obloukem.Vychovala si je tak sama.Občasné vrčení a vyjetí jí tolerujeme,kdybychom to chtěli změnit,museli bychom ji zlomit a měli bychom doma spráskanýho psa a ne takovýho,co je někdo a to my zase nechceme.Dobře ale ví,kdo je pán a kde jsou hranice a já zase vím,že se na ni můžu spolehnout,že když na to přijde,tak děti jen postraší ale nekousne.Je docela lekavá a teď už i nahluchlá,tak se musí dávat pozor.Pokud ji chcou hladit,tak jedině s námi-ona to dostane rozkazem a nechá si to líbit.Ještě máme jednu fenku a ta je na děti zlatá,když jí vadí jde se schovat pod postel.Je podřízená té starší a ta má komu vládnout a je klid :wink:(předtím si myslela,že by mohla vládnout i nám).Máme je moc rádi obě a ony nás a kupodivu i ta starší má ráda naše děti-jsou součástí její smečky,tak si je taky hlídá.
Jsem ráda,že dáte kokříkovi šanci a zkusíte mu vysvětlit,kdo je pán a jaká jsou nová pravidla.Myslím,že 4 měsíce by na základy mohli stačit.Tak držím palce apořádně ses tím poperte,lehký to nebude,kokři jsou paličáci :slight_smile:
Až se trochu uklidní je potřeba ho s miminem seznámit,ukázat mu ho a vysvětlit,že je naše-my to udělali hned po příchodu z porodnice-psiska je očuchali,oblízli a byli naši.Pak je chodili kontrolovat k postýlce-strkali tam čumáky a chodili hlásit pohyb :grinning:
8. únor 2009 ve 23:50  • Odpověz
tak abych se ještě ospravedlnila, samozřejmě že nemám nic proti těm opravdovým ochráncům zvířat. asi jsem to měla dát do úvozovek. měla jsem na mysli takové ty radikály co milujou všecky zvířátka a nejlíp by je vypustili do polí a lesů na svobodu, ale ve skutečnosti toho o zvířatech moc nevědí.

jen bych ještě chtěla říct ke gabce a i berunce, ono s tím dítkem jde do tuhého až když začne běhat, v 7 měsících kdy nejspíš tak sotva leze, tak uhlídat není problém, ale až začne chodit, tak si nemalujte, že dítě a psa ohlídáte. pokud bydlíte v bytě, tak neuhlídáte ani omylem. a rok a půl starému dítěti není možné věřit, že když mu něco zakážete (do pejska se nepíchá, netahá se za chlupy a podobně), že to bude respektovat i když se nedíváte.

naše čuba taky trochu žárlí, ale bydlí venku na dvoře, takže se s dítětem k sobě dostanou jen pod kontrolou. ale ona před dítkem spíš utíká, a zatím si stále myslím že by neublížila. ale rozhodně na to nespoléhám.
jinak je to přesně ten typ, co vedle pána jde se staženým ocasem :slight_smile: já jí teda moc necepuju, základní povely umí a to mi stačí, ale ona je z útulku, sebrali jí nějakému ožralovi co jí týral, tak to holt má v sobě a lepší už to asi nebude.
9. únor 2009 v 00:01  • Odpověz
dasap - já si nemaluju, že dítě i pes bude poslouchat na slovo. proto jsem psala, že nevím, jaké to bude....
naše fenka je moc hodná (zatím se tedy agresivně vůbec neprojevuje) a raději uteče na místo nebo někam dál od dětí když ji vadí. a když má chut tak se honí i s dvouletým prckem :wink:

budu to řešit až to přijde, nemá cenu se dopředu stresovat. bud to vyřeší zábrany do dveří nebo pokud by to nešlo jinak, dám pejska aspon na čas k našim a uvidí se..
9. únor 2009 v 08:20  • Odpověz
on je taky velký rozdíl mezi psem a fenou - fenka je obecně líp vychovatelná, snáz se naučí poslušnosti než pes...plno známých co mají fenku kokra jí chválili jak je hodná a naopak o psech všichni tvrdí, že jsou nevyzpytatelný...ale o povaze psa se dá dočíst v atlasech plemen apod..a podle toho si taky pejska vybrat, protože právě zrovna u kokrů a jezevčíků je to nebezpečí, že stačí trochu povolit co se týče vrčení třeba při hře apod...a stane se z něj kousavý "zmetek".
Nicméně Berunce držím palce aby se jim podařilo pejska usměrnit
9. únor 2009 v 10:18  • Odpověz
autor
holky dekuju za drzeni palcu a ty ktere me tu neustale moralizuji prosim uz si to odpustte,stacilo mi to.snazime se jeste s Fidem pracovat,tak snad i tem nejvetsim rypalkam tady dojde ze se ho fakt nechci jen tak zbavit a pomalu ho vyhodit na ulici.
Romce jeste jednou moc dekuju :wink: :wink:
9. únor 2009 v 10:49  • Odpověz
jj Berunko, našla jsem i diskuzi cos zakládala o výchově kokra - pro ty rýpalky - že ses snažila řešit jeho povahu už na podzim, kdy bylo mimi ještě v bříšku. tak at se rýpalky raději hádají na jiných diskuzích :wink:

držím palečky at to s Fidem zvládnete
9. únor 2009 ve 12:38  • Odpověz
autor
Gabi ony se vzdycky takove "radilky" najdou a nejlepsi na tom je to ze vetsinou radi ty,ktere s tim problem nemaji vubec zadne zkusenosti a jen si nekde neco precetly nebo slysely.ty mam nejradsi.
pro takove maminy mam jednu informaci - s vychovou naseho Fida jsme zacali v necelych sesti mesicich na cvicaku kde mel opravdu pevnou ruku a kdyby jste ho videly jak venku posloucha....takze to neni o tom ze je to nevychovatelny zmetek.
9. únor 2009 ve 13:41  • Odpověz
Berunka-je to prostě kokr paličák a zkouší,co mu projde :wink: Uvidíte,že když se tomu budete cíleně věnovat,tak ho usměrníte.Jsem ráda,že se to s ním pokusíte vyříkat.Koneckonců dát pryč ho můžete vždycky a zatím je čas...Škoda že nejsi z Brna,mám skvělou cvičitelku a vychovatelku,která psům opravdu rozumí.Hlavně musí pochopit,že i doma je poslední ve smečce a že to mimčo je před ním-a to on samozřejmě nechce a bez boje se nevzdá :wink:
My jsme museli dlouho-přes rok držet základní pravidla-všude jdu první,jím první,on až co (jakoby) zbyde,můžu mu kdykoli sebrat cokoli-pán dal,pán vzal,když vyjede-uzemnit-doslova(chytit za hlavou a přitisknout na chvíli k zemi).A hlavně strášně moc chválit-přehrávat,když se mu něco povede a nezavrčí a pod.A být důsledná(to mi teda dělalo největší potíže)A taky nesmí na gauč,tam můžou jen výše postavení a když něco chceme dělat s ní,sedáme si za ní na zem,nikdy ona za námi.
Moc držím palce a vím že ho máte rádi a taky vím,že dítě je vždy důležitější(taky bych nečekala až mu skočí pes do obličeje).Takže držím palce tobě i Fidovi,snad to paličák pochopí,že je to pro jeho dobro :slight_smile:
9. únor 2009 v 15:41  • Odpověz
sabuse, přesně takového jezevčíka jsme měli když jsem byla malá. nebyla to žádná extramrcha, ale párkrát nás někoho rafla. taky proto, když jsme si v útulku vybírali psa, bylo moje nejzásdnější kritérium, že musí být hodný na lidi, protože kousavce už bych znova fakt nechtěla :stuck_out_tongue_closed_eyes:

berunko, tak časem napiš jak pokračujete. třeba se nakonec srovná i sám. jsem si vzpomněla jak mi vyprávěla naše sousedka, oni mají taky kokra, už je mu asi 12 nebo kolik, že na děti taky hrozně žárlil, ale nakonec se to nějak urovnalo a už je v pohodě. a ač tedy ty sousedy nějak moc dobře neznám, tipla bych si, že po cvičáku s ním určitě neběhali :wink:
10. únor 2009 v 00:04  • Odpověz
berunka: cetla jsem prvni a posledni stranku - odsuzovat ani radit nechci :wink: Taky mame psa s ne zrovna idealni povahou. Deti se boji, celkove povahu ma bojacnou. Taky jsme chodili na cvicak a delala jsem vsechno mozne, aby byla vice spolecenska, ale je to takova povaha. Nastesti posloucha jak hodinky. Na me je dost fixovana a spatne nese, ze mame miminko. K male se dikybohu zatim chova skvele, ale me zacala ignorovat, jakmile se nucham s malou, hazi na me ublizene pohledy atd. Proč to ale pisu :grinning: ? Neda mi primluvit se za pejska, zda nechcete jeste zkusit pozvat si zkuseneho kynologa, aby vas navstivil, videl kde je chyba a pokusit se následne o napravu? Doporucila bych ti Vladimiru Tichou, jestli chces sezenu ti kontakt. Nebo jsem nekde videla, ze by jste se obratili na Desenskeho....
U nas se jedine bojim, az mala poleze :confounded: snad to zvladneme, musime, ja bych ji nebyla schopna dat pryc. Tobe preji at to zvladnete ku spokojenost vas i pejska :wink:
10. únor 2009 v 05:23  • Odpověz
autor
jindri primlouvat se nemusis uz jsem tu nekolikrat psala ze to zkousime jeste znovu :wink: jsem ve spojeni s maminkou z konika ktera se zabyva cvicenim pejsku a uz mi poslala rady,kterymi se ridit.takze to uz aplikujeme.zatim mi prijde ze je to lepsi aspon se trochu uklidnil.na Desenskeho jsem se zprvu chtela obratit ale mam znamou ktera s nim primo spolupracovala a nemam na nej od ni dobre reference.takze radsi zkusim Romcu tady odsud :wink:
10. únor 2009 v 11:10  • Odpověz
berunka: tak to je super, že jsou vidět nějáké pokroky, třeba to fakt půjde:slight_smile: vyzkoušej třeba i to co radila Astrane, Fido musí pochopit, že je poslední ve smečce takže to s tím jídlem, že má dostat jako poslední, chodit jako poslední do dveří apod...zní to jako banality, ale fakt to funguje, máme to sami vyzkoušené na našem hafanovi. Jo a ještě je důležité při každé hře mu na konci sebrat hračku, pes to nebere tolik jako hru, pořád je to pro něj kořist, která když mu po hře zůstane je to pro něj vlastně výhra nad páníčkem, proto je důležítý mu jí sebrat a uklidit, tím pádem on prohraje a nebude tak sebevědomej
10. únor 2009 ve 12:55  • Odpověz
Beru.....mám psy dva a taky ani ne dvouměsiční mimina,psy mám už přes pět let,zatím je vše ok,opravdu horší to bude až budou holky běhat,lozit,plazit.....a jestli uvidím jen náznak změny chování bez pardonu jdou z domu k babičce....hned sice s lítostí ale nekompromisne.mám je moc ráda ale své deti miluju a tečka.klidne se na mne zesypte je mi to fuk,mne bylo 12 bráchovi 3 a doma nám náš starý pes předvedl co umí..........nevím kdo jste to nezažil si na mne zmlsnete a rejpejte do beru dál já ji obdivuju že se snaží,řeší to tak dluho.klobouk dolu,za normálních okolností mám trpelivosti ažaž ale v tomhle případe si člověk musí srovnat priority.
10. únor 2009 ve 13:16  • Odpověz
oprava-z domu by šli samozřejme pejsci ne holky :sweat_smile:
10. únor 2009 ve 13:18  • Odpověz
fanys: :grinning: je fakt, že než jsem měla Mařenku, dívala jsem se na maminy, které dávají své psy pryč, úplně jinak a pro slova odsouzení jsem neměla daleko. Teď už smýšlím jinak :wink:
10. únor 2009 v 15:55  • Odpověz
Beru: aha, tak to držím palečky :wink: Na Desenskeho mam tez rozporuplne informace, vim, ze se psy to umi, s lidmi moc ne. Spis se zabyva deprivovanymi, tyranymi psy, nez rozmazlenymi (promin, to nemyslim zle), ale zase na druhou stranu, vice hlav, vice vi :wink:
10. únor 2009 v 15:59  • Odpověz
http://www.cas.sk/clanok/105551/zdrvena-rodina-po-smrti-dietata-pozor-na-psy.html
myslim že toto je dostatujuci argument prečo to chce beru urobit :wink:
10. únor 2009 v 16:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.