• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Darování psa

(Zamčená)
11. října 2009 
autor
fanys moc dekuju za tvuj prispevek :wink: jsem rada,ze se najdou i takove maminky,ktere me chapou a nedelaji ze me hned tyrana zvirat.myslim,ze pro naseho pejska delam fakt hodne.snazim se mu tedy jeste vic,az abnormalne venovat i kdyz padam unavou protoze malou zacali trapit prdici,takze se moc nevyspime a pres den je to taky vesely.ale i pres to si s pejskem povidam,hraju,chodim ven.to jen pro ty ktere tu rozhlasovaly jak ho pomalu ani nepohladim a je pro me nepohodlny.co se tyka tech zasad od Romanky,kje tam i ta ze mu mame davat jidlo nejdrive z ruky a pak pridavat po hrstech do misky a do dveri chodime prvni my.snazim se ho az prehnane chvalit a rikat mu co se okolo deje.tak snad to zabere.
11. únor 2009 v 09:41  • Odpověz
fanys: Opravdu si myslíš, že za nevhodné chování vůdči tvým dcerám budou moct tví psi? Nebo ty? Mám psa a ročního chlapečka, nikdy bych je nenechala samotné bez dozoru, náš pes je ten nejhodnější na světě, ale nikdy nevíš, co mu může dítě udělat.. Nebylo by lepší najít náhradní řešení? Děti se musí naučit, že zvířata se netrápí a psi, že děti se nekoušou :wink:
Znám případy pokousání dětí od psa z mého okolí.. když jsem se jedné známé holčičky zeptala, co pejsovi dělala, že jí kousnul (1 steh), tak ho prý jenom zatahala za ocásek (a kde byli asi rodiče, že?). Pes byl hned bez milosti utracen.
Na ulici potkávám děti, které se psa hystericky bojí a jiné se na psa bez varování vrhnou a chtějí ho pohladit na hlavičce atd. A rodičům je to jedno... kdyby je můj pes kousnul, tak by hned chtěli, abych ho utratila... ale vychovávat dítě, aby se zeptalo, jestli si může psa pohladit... to už je pro ně moc práce...
11. únor 2009 ve 12:50  • Odpověz
autor
Romco to je presne u moji svagrove - ma dva syny a ten mladsi je teda absolutne v tomhle ohledu nevychovany.jednou jsme byli u tchyne (bydli totiz v jednom baraku) na zahrade,Fida jsme meli s sebou,kluci si s nim hrali - podotykam ze Fido byl jeste stenatko,lehce pres pul roku a vidim toho mladsiho jak za nim zene s klackem a snazi se do nej pichnout :angry: a jeho mama na nej kouka.tak jsem Fida odvolala k sobe protoze mi bylo jasny co by se stalo kdyby se ten kluk trefil.a pochopitelne by jsme hned dostali ceres ze je pes nevychovany.ale ze to dite mu zamerne ublizilo by ona nevidela.ja mam presne ten samy nazor jako ty.nikdy bych nenechala dite samotne se psem a to by mi mohl kdekdo tvrdit ze za nej da ruku doohne ze nekousne.protoze to dite mu muze udelat cokoli a pejsek taky citi bolest a bude se prirozene branit.proto i nasi malou budeme jak to bude mozne vychovavat k tomu,ze pejskovi se neublizuje.
11. únor 2009 ve 12:55  • Odpověz
Berunko, já jsem takhle viděla z okna asi 6ti letýho klučinu, jak řezal mladého psa (tak půl roku). Tak jsem na něj houkla a pak jsem mamince vysvětlila, že až pes dospěje, rozhodně si to líbit nenechá a jejího syna 100%ně pokouše (bestie jedna psí, že :sweat_smile: ) Děti si myslí, že pes je plyšák a budou to zkoušet tak dlouho, dokud je rodiče neusměrní nebo pes nepokouše. Ach jo.. a ke švagrový s Fidem raději nechoďte, znám lidi, co aby ti ukázali, že je tvůj pes zlej a nevychovanej, tak si na něj vezmou klacek...
11. únor 2009 ve 13:11  • Odpověz
Nám se osvědčilo,když pes něco provede,chytit za hlavou(za krkem?)(tak ne tebe nemůže) a na chvíli přitisknout k zemi.nemají to rádi a poníží je to a ty celkem eleganteně vyhraješ
11. únor 2009 ve 13:24  • Odpověz
Berunko jen te chci podporit a rict ti, ze DELAS SPRAVNOU VEC!! dite je prednejsi a at se nam to libi nebo ne, pes je zvire a je proste nevypocitatelne a pokud to neni pes s pratelskou povahou tak delas naprosto spravnou vec, protoze opak by byl nezodpovednost vuci dceri.

JEn se podivejte, kolik je pripadu, ze pes pokouse nebo dokonce zabije male dite? je to zvire a jako takove se mu proste nebude libit ze novy clen smecky je najednou v hierarchii smecky nad nim aniz by si to vybojoval..u kldineho a hodneho psa se to da lehce zvladnout,ale u psa jako popisuje berunka je to uplne jina vec. BEru delas dobrou vec,ze se snazich chranit dceru.

Tady minuly tyden umrelo 2 mesicni miminko, akorat to bylo vcera v novinach, rodice ho nechali u babicky na hlidani a psovi ruplo v hlave a na miminko zautocil..druhy pes se samozdrejme pridal a miminku nebylo pomoci.. a to se babicka branila zuby nehty, jeji vlastni psi zabili dite a sli proti ni..takze to nebylo,ze by nedavala pozor, davala..Takze ja bych v situaci, ze bych mela psa, kteremu stoprocecntne neverim vubec nevahala, sel by okamzite z domu, dite pro me vzdycky bude dulezitejsi nez pes.
11. únor 2009 ve 13:32  • Odpověz
jinak ja sama jsem byla pokousana psem, byl to rodiny pes mych pribuznych a prokousl mi nohu :unamused: aniz bych si ho vsimala, proste po me najednou vyjel a bylo to... Proti psum nic nemam, mam je porad moc rada, ale nic moc zazitek pro male dite...
11. únor 2009 ve 13:36  • Odpověz
Taková situace se nedá paušalizovat, každý "normální" majitel pejska ví, jaký jeho pes je a podle toho by se měl zachovat :wink: My máme dvě fenky a jsem šťastná, že podobnou situaci nemusím řešit, protože od prvního dne jsou to "maminy" se vším všudy. Byla jsem připravená na různé možnosti, fenky jsou sice dobráci od kosti :grinning: , ale až tak kladné přijetí mláděte mě překvapilo :dizzy_face: Prostě je to individuální záležitost, Berunka asi dělá, co může a ono se zdálky strašně snadno moralizuje, když člověk v té konkrétní situaci (myslím konkrétního psíka) není.
11. únor 2009 ve 13:39  • Odpověz
gtver: ja chtela jeste dodat, ze jedni znami maji dve male deti, Tylerovi jsou skoro 3 a Ellie bude rok a maji nemeckeho ovcaka Starbuckse a to je neskutecny mazel, na deti dava pozor, ulizal by je k smrti a celkove je to strasny pohodar.. znam vice lidi co maji hodne psy, proto nerikam, ze je to tak u kazdeho psa..

Kazdy pes je proste jiny, takze ja doufam,ze az si poridime pejska bude hodna povaha a bude mit rad deti, ale kdyz se tak nestane a pes nema mimi rad tak se proste neda nic delat, dite musi mit prednost.. :wink:
11. únor 2009 ve 14:01  • Odpověz
caira, ano, přesně o tom mluvím :wink:
11. únor 2009 ve 14:04  • Odpověz
Beru: manža je myslivec a stejně musel dát pryč jednoho psa, páč začal být agresivní a pokousal i jeho taťku...najednou mu ruplo v bedně, utíkal a začal být nebezpečný, zkoušeli ho převychovat i jiní borci, ale...pes to má jako vrozenou vadu, nedá se s tím nic dělat...je u jednoho pána, ale pokousal i jeho syna :unamused:
Takže jedině najít nějaého odhodlaného majitele, který ho zkusí srovnat.
Jinak máme doma jezevčici a ta je zlatá, ví, že si nemůže nic dovolit a s Tomem si hrají..teda ona před ním už utíká :slight_smile: Tomík jí krmí i rohlíkama :grinning:
11. únor 2009 ve 14:13  • Odpověz
Probůh, tak to mi fakt nedá nereagovat! Nemám nic proti ochraně zvířat, ale slepý fanatismus, který nerespektuje argumenty druhých mě dokážou vytočit do vrtule!
Názor, přemýšlet při pořizování psa o tom, že někdy budou děti... Svého psa mám od 11 let! Měla jsem v té době uvažovat, jak bude naše fenka reagovat na dítě, teré budu mít v jejich 12 letech?! Jak moudrá rada! No nic, pesice je na děti na štěstí v pohodě, takže doufám, že problém nebude :wink:
Je mi líto, Berunko, že takovouhle situci musíš řešit! Já osobně bych asi taky zkoušela vše možné, možná i toho psího psychouše... Na štěstí tu jsou i ženštiny, které pro tebe mají dobré rady, tak držím pěsti, ať zaberou a vy pejáka nemusíte dávat pryč :wink: A když nebude zbytí, ať si chytré ochránkyně třeba řežou žíly, ať pro kokříka najdete ten nejlepší domov :wink: (hihi, teď mě napadlo, co ten pořad na ČT1 - teď nevím, jak se jmenuje...že bystesi mohli sami vybrat majitele, který by se vám pro pejsana líbil:wink:)
11. únor 2009 v 15:39  • Odpověz
Mám psi ráda, ale v tomto případě bych reagovala stejně jako Berunka. Nechápu, jak jí vy, matky můžete odsuzovat.. Sice psa nemám, ale ze zkušennosti vím, že stačí jen mžik - syn je pro mě nejdůležitější, ale stane se, že se otočím a třeba spadne .. vy se snad na své dítě díváte 24 hodin denně?
11. únor 2009 v 16:02  • Odpověz
Romankav-samozřejme že se na hypotetickém pokousaní od psa muže ale taky nemusí podílet i rodič,výchova psa i dítete,přístup,zodpovednost.....ale taky nepředvidatelná situace,jde o moment.....koukala sem na brášku kterýho dost zmasakroval náš pes ,neměl k tomu duvod,brácha mu neubližoval.....nijak ani v té chvíli ani předtím....proste šok,a i když mám ráda pejsky má to své hranice,nikdy nepostavím psa před dítě,i když ted je moderní si pořizovat psy místo detí ale to je už jiná kapitola já sem ráda že se nám daří zatím žít pospolu v symbioze.říkám zatím.......a neříkám to jen tak ale holt ´pes je jen pes a nikdy nebudu riskovat zdraví svých detí,ale zaplatpánbuh je to jen hypotetický názor,a nejsem sama postavena před tenhle nemalý problém. :wink:
jo a nikdy bych psa neutratila kdyby teda nebyl moc agresivní a opakovane přes veškerou snahu nekoho pokousal-já sem psala že bych je dala k babičce,a beru to taky řeší :dizzy_face:

beru-já si myslím že to velí zdravý rozum bud se pokusit se sžít nebo pes z domu at to zní jakoli tvrde,každopádne držím palce at se vá mpovede to první :sweat_smile:
11. únor 2009 ve 21:28  • Odpověz
no ako v tom clanku je stafort...a to je bojove plemeno,ktore potrebuje poriadnu vychovu a unho clovek nevie kedy mu prepne....je rozdiel mat bojoveho psa a priatelskeho....a clovek musi vedit svojho psa ovladat a musi ho poznat...on musi byt jeho panom....a bla bla bla....pes nieje zly ak ho ho k tomu vychovate,alebo ak bojvy pes dosiahne ,ze moze mat co chce tak to je smola...a chyba majitela...
12. únor 2009 v 15:46  • Odpověz
no já mám toho nejhodnějšího staforda na světě :dizzy_face:
12. únor 2009 v 16:55  • Odpověz
na plemeni podle mě až tak nezáleží.Jasně,nekteří jsou paličatější,jiní plašší...Ale pokud ten pes není vyloženě psychopat( a takových moc není),tak se usměrnit dá.Naše paní bejgičačka si staršího syna oblíbila víc a ž když zjistila,že neustále trousí nějaké dobroty a nosí jí v misce nedojezenou kašičku :slight_smile: Sice pak trochu ztloustla a musela držet trochu dietu,ale jelikož je moc mlsná,tak jí to dělalo radost a vlastně i vychovávalo-napřed jedl malej a pak teprve co zbylo-pes :wink: Pomalu se tak usměrnila hirearchie v naší smečce :grinning:

Achalteke-stafordi jsou strašně přátelští psi,jen potřebují hodně zaměstnat,aby jim nezbývalo moc energie na lumpárny.Znám strašně hodný pitbuly,a stafordy a bulíky-samou láskou by člověka porazili :grinning:
12. únor 2009 v 19:10  • Odpověz
astrane - jo tak náš stafík je pohodář, je fakt, že když je vyběhanej tak pak už zbytek dne prochrápe a i když ne tak o něm kolikrát ani nevim. Jediný s čím je trochu problém je že má fakt sílu a když tu mám děti, tak kolem nich láskyplně vrtí ocasem a občas je tak nějak omylem švihne a ona je to docela pecka....
12. únor 2009 v 19:17  • Odpověz
autor
holky po dlouhe dobe se sem opet vracim.bohuzel i pres rady ROmanky ktere moc dekuju budeme muset dat pejska pryc.bohuzel proste dceru a to ze ja mam ted na starosti ji neprenesl pres srdce a dneska to doslo tak daleko ze me malem zhryzal ruce :frowning2:
30. dub 2009 ve 13:48  • Odpověz
na seznamu je sbazar,tak tam das za odvoz..chudak malej a nezvykl by si jeste??
30. dub 2009 v 16:04  • Odpověz
aha koukam ze uz je to stare tema tak nic no to uz je asi vyresene
30. dub 2009 v 16:05  • Odpověz
sem blbka ja koukala na prvni stranku no berunko jestli uz to doslo az takhle daleko tak bych se opravdu bala pejska si nechat a co je to za rasu??a je to urco zarlivosti??neni nemocny??
30. dub 2009 v 16:07  • Odpověz
Beru, to je blby,no. Ale s tim asi uz nic nenadelas, snazili jste se dost dlouho....
30. dub 2009 v 16:44  • Odpověz
a skusala si ist za veterinarom a s nim sa poradit????on ti urcite bude vediet ,pretoze on mal aj psychologiu psa :wink:
30. dub 2009 v 17:04  • Odpověz
Beru tak to je škoda. :frowning2: Ale možná by to chtělo zkusit zajít za veterinářem.Já jsem měla pejska,který byl začal být taky dost náladový někdy až zlý,hlavně po narození malého.A zjistili jsme,že měl nádor :cry:
30. dub 2009 v 17:11  • Odpověz
a napriklad mozu ho trapit aj zubky...alebo creva...moze byt rozna pricina a ake nic tak potom ist za clovekom,ktory sa venuje problematickym psikom....kamoska ma aj jej stranku tak ju skusim zistit
30. dub 2009 v 17:18  • Odpověz
beru: zajdi na veterinu, nech ho prohlídnout, stejně nový majitel bude chtít určité potvrzení, že je pes zdravý. A pak ho někomu fakt věnuj, něž se něco stane :pensive:
30. dub 2009 v 18:33  • Odpověz
beru je mi lto líto...ale znovu doporučím ifauna.cz - psi. Zaregistruj se na moderované forum, kam můžeš dát i fotky a pejska nabídnout. Myslím, že přes ifaunu se dostane do dobrých rukou :wink:
30. dub 2009 v 19:03  • Odpověz
Pokud budete mít ještě zájem s pejskem to zkusit,zkuste kontaktovat Rudolfa Desenského
www.psycholog-psu.com .
Pokud chcete jen inzerovat...........cz-pes.cz mujpes.cz ifauna.cz
30. dub 2009 v 19:44  • Odpověz
beru,ale jestli to nejde,tak si to nevyčítej.Zkusila jsi to a teď mu můžeš vybrat toho nejlepšího,komu ho svěříš :slight_smile:
30. dub 2009 ve 20:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.