• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dáváte manželovi peníze z mateřské?

(Zamčená)
28. července 2009 
tak jsem vás poctivě přečetla a nestačím se divit :astonished:

je láska opravdu tak slepá???
je to ještě láska???
není to jen strach ze samoty a zničené sebevědomí???

běhá mi mráz po zádech při představě, co se stane příště :frowning2:
22. čer 2009 ve 23:36  • Odpověz
klarves : neměla jsem to tak hrozný jako ty, ale dost podobný.
Jako dítě jsem si taky přála, aby se naši rozvedli. Zůstávat kvůli dětem je ta největší kravina, co může bejt....
u nás byl taky alkohol, sem tam facka (nějaký velký mlácení mámy si nevybavuju, ale vim, že při jedné hádce vysklili dveře v kuchyni a máma měla modřiny), pak ponižování, podceňování, nadávání (jak mámě tak nám dětem), každodenní hádky (kvůli penězům, žárlivosti, příbuzným), ale i kvůli naprostým kravinám....
většina hádek končila tím, že nám všem táta sprostě nadával a máma brečela.
Táta nám nadával do krav a vylízanejch hovad i třeba jen proto, že se nám líbil film, který jemu ne apod...

Na dětství prostě nemám hezký vzpomínky (z táborů a škol v přírodě jsem se netěšila domů apod.) a puberta byla peklo (v té době jsem tátu fakt nesnášela).
Malé zlepšení nastalo, když jsem se odstěhovala a větší zlepšení, když sem se vdala a ted je to dobrý jen proto, že se táta po jedné vázne operaci dost zmenil a je odkazanaej na cizi pomoc.

No ale co jsem tim chtela rict....

kacisko, nejde vubec o tebe....ty si svuj zivot muzes zaridit a jaky si to udelas, takovy to mas....
pokud mas pocit, ze ten tvuj je v jadru hodnej a ze to tak nemysli...budiz...uzij si to...

ale mysli na malou a na to, jaky detstvi ji timhle udelas...
je mi ji uprimne lito....dalsi clovek, co nebude mit hezke vzpominky na detstvi a bude mit celozivotne posramocene sebevedomi. A nedej boze jeste sklony k tomu si sama najit takoveho chlapa...(coz se me, zaplat panbu , nestalo....na to sem si dala sakra pozor)
23. čer 2009 v 01:14  • Odpověz
Petru,
tak u nás to skončilo tak, že se matka v mých 18-ti s tátou rozvedla, ale ne kvůli tomu, že se k ní choval jak hovado, ale protože si našel jinou. Půl roku na to opravdu z tý střechy spadl, no boží mlýny melou..., ta jeho megera mu řekla, že s kryplem, co už nebude vydělávat takový prachy nebude, tak jí poslal kamsi a matka se k němu nakonec vrátila, ale už s vědomím, že si nemusí nechat všechno líbit. Vyhrabal se z toho a uvědomil si, co v mámě má. Ale hádaj se furt kvůli kravinám, a láska mezi nimi teda fakt není. Spíš zvyk a z mámy strany finanční jistota, z tátovo servis (má uvařeno, uklizeno, vypráno..., což ta jeho milenka nedělala, dělal si to všechno sám :sweat_smile: ) Jezdíme tam, vztahy celkem dobrý, spíš bych řekla, že táta si sype popel na hlavu, sám mi řekl, že ví, že jako táta stál za hovno. Spíš mám teď horší vztahy s matkou, kterou to všechno asi poznamenalo natolik, že myslí jen na sebe, je dost sobecká, což teda byla vždy, no prostě moje sestra se s ní nestýká 6 let a já z ní mám taky dost nervy, tak to asi mluví za vše. Díkybohu jsem si podobně jako ty dala sakra bacha, abych si našla přesný opak mýho táty, a díkybohu jsem si našla skvělýho chlapa, co nepije, je to úžasnej manžel, ve kterým mám zárověň i nejlepšího kamaráda a skvělej táta. Kéž si jednou dá takovej pozor na výběr partnera i Verunka :pensive:
No nemam k tomu fakt co říct, komu není rady, tomu není pomoci. Utáhl jí na krásnou dovolenou, holt ví, jak na ní. Ale všechny tu víme, že až se vrátí, nebude trvat dlouho a zfláká jí znovu. A přitom už měla tak pěkně našlápnuto tím, jak se s malou sebrala a odstěhovala. No pozná sama :pensive: Kéž bych se mýlila, ale dle mých zkušeností bohužel asi ne :pensive: :pensive: :pensive:
23. čer 2009 v 10:42  • Odpověz
klarves : koukam, ze jsi z podobny rodiny jako ja :sweat_smile: fakt jako bych to psala ja...

nasi se teda nerozvedli, ale asi 7 let zili oddelene v jednom byte...to jsme tam jeste bydleli s ml. segrou.
meli jsme 4+1 a tata mel svuj pokoj a zachod, rozdelena lednicka, rozdelenej spajz....no trapny....

tata mel milenku 9 let, mama 15 let. O tom jsem se dovedela az v dospelosti, segry to vedely driv.
nasi celej zivot zarlivy sceny a oba delali jako ze nikoho nemja, samozrejme...fakt fraska manzelstvi.

kdyz tatovi pred 8 lety praskly vredy, tak se k sobe vratili, protoze ho milenka opustila....
chvili to bylo jak takz....ale brzy se zase hodne hadali....
Ted spolu sice jsou, ale taky to nepovazuju za lasku...presne jak pises : zvyk, strach ze samoty, z maminy strany financni zajisteni, z tatovy konfort...no presne jak pises....
ted je to teda i o tom, ze je tata na mame zavislej celkove. Zanedbal jizvu po tech vredech, ktera mu 8 let hnislaa a protoze celej zivot chlastal a kouril atd, tak mel pri operaci zastavu a ma castecne poskozenej mozek...
Chodi, vse si pamatuje, uvedomuje si sam sebe, to vsechno jo...ale chova se tak trochu jako dite a je odkazanej na cizi pomoc (myti, krmeni atd...)
taky trochu Bozi mlyny....(celej zivot byl na vsechny kolem sebe hnusnej)

ted samozrejme nepije , ale huli porad....

on kdyz byl opilej, tak nebyval ani tak agresivni jako kdyz nepil. Kdyz mel navato, tak byl naopak takovej litostivej, litoval se, mel chvilky, kdy se nam omlouval, uvedomoval si, ze udelal spoustu chyb....ale jakmile vystrizlivej, tak jsme byli zase kravy a hovada nevdecny, co ho pochopi az jim bude 30,40.....
porad se citil nepochopenej a ze vsichni okolo nej jsou svine atd....nikdy nemel rad lidi a asi i sebe...
no zivot fakt na hov.....
ovsem na jeho obhajobu musim rict, ze je to u nej predevsim z toho, jaky on mel mladi a jakej byl jeho otec....
deda sice nechlastal, ale byl a je snad jeste horsi chlap nez muj tata. Ted mi je taty svym zpusobem lito...
svym zpusobem za to jak zil nemuze jen on, ale i jeho rodina...tezko rict....taky mel urcite moznost se z toho vymanit a zit jinak nez jeho otec...ale ne kazdy to zvladne.
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
jako dite jsem byla automaticky na strane mamy, ale v dospelosti jsem pochopila, ze i ona mela velkou cast viny na jejich vztahu...o tom se ale rozepisovat nebudu...
Proste manzelstvi nasich byl pro me vzdykcy dost velkej hnus...
a jako dite jsem se fakt nechtela vdavat, s chlapama jsem mela celej zivot problem, hrozne jsem se bala, abych nedopadla jako moje mama atak..

trvaly vztah jsem si nasla az ve 28 letech (manzel)
bala jsem se, ze budu tak dlouho vybirat az preberu, ale taky jsem si nastesti vzala pravy opak myho taty....
bylo by to na dlouho psat, v cem je muj manzel jinej nez muj otec...hlavne ze to tak je....
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. čer 2009 v 11:04  • Odpověz
no jo zase roman....holky, co me znaji vi, ze neumim byt strucna.... :grinning: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2009 v 11:05  • Odpověz
..tak já souhlasim se všema, který radí vzít nohy na ramena a co nejdál od toho vola..

Ale co nechápu, jak může tohle Kaciska řešit na veřejným webu a mít tam navíc desítky fotek :sweat_smile: - ne že by si ten její "zasloužil" nějakej ohled, ale až se mu donese, co o něm Kac. píše na veřejných stránkách + jako bonus jsou tam i jeho fotky - aby to pak přežila :rolling_eyes: :rolling_eyes:
23. čer 2009 v 11:56  • Odpověz
Koukám, že alkohol v rodině je docela častý problém.

Můj otec taky pil :unamused: a co si tak zpětně vybavuju, tak se tam mihla i nějaká ženská a myslím, že i máma sem tam jednu schytala :frowning2:

Do dneška si pamatuju, jak fláknul talíř s jídlem o stěnu a já to pak sbírala,protožemi bylo láto mamky.
Ne jednou, když přišel domů z hospody, tak nás v noci vzbudil a musely jsme všechny tři ukázat žákajdu a balo kázání...

Mimochodem, všechny jsme se učily čelkem slušně na 1, 2.
Jednou se vracel z práce(zastávka v hospodě) a přišel domů potlučenej, jak se zřítil v metru z eskalátorů-

Moje dětská noční můra byla, že se budu vdávat a on se mi ožere na svatbě a udělá zase ostudu :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Do dneška nesnáším vožralý lidi. Neříkám, že si taky nedám skleničku, panáka, ale jsem s píš veselé povahy :wink:

Do dneška si vzpomínám, jak máma čekávala u okna, až se vrátí.

No ale ,jak jste psaly, Boží mlýny... dostal mononukleozu a přestal chlastat. Sype si popel na hlavu a má výčitky.
Jenže ted už je pozdě.

Život jde dál a nějak jsme se s tím popraly my i mamka. Ale vzpomínky zůstaly :cry:
23. čer 2009 ve 12:01  • Odpověz
petua,
jo nad tím se mi taky zastavuje mozek.
23. čer 2009 ve 12:08  • Odpověz
Myslím si, že jen málo z nás nevědělo, jak to skončí...ale dát sem fotky z rodinné dovolené, to je výsměch všem, co tomuto tématu a snaze pomoci věnovaly svůj čas :angry:
25. čer 2009 ve 12:00  • Odpověz
Mám pocit, že si ta nešťastná a týraná žena všechno vymyslela a dobře se pobavila. :unamused: Nedovedu si představit, že by moje rodina jela s takovým ,,zeťákem - hajzlem,, na rodinnou dovolenou. Spíš začínám litovat toho chlapa, kacis to nemá v hlavě v pořádku. :grinning:
25. čer 2009 ve 13:17  • Odpověz
tak jako prr holky,co to tu vymýšlíte za katasrofické scénáře,nic vymyšlenýho nebylo tak v klidu,prostě sem se k němu vrátila a tečka,ta dovča nebyla lehká pro nás i pro naší rodinu ale prostě on všeho lituje a ted je vše ok,a o téhle dizkizi už ví dávno...kdybych nechtěla aby se o tom nedověděl tak se přihlásím pod jiným nickem a určitě tu nebudu mít fotky,na jednu stranu sem chtěla aby to tu viděl,a hlavně aby znal nároz každé z vás na to co dělá.....moc děkuju všem co ste sem psaly a radily,skoro bych od něj odešla ale když vidím jak se změnil a jak se snaží aby nás neztratil...tak mu tu šanci jeste dám,tak tu nepiště tak hnusné věci....sice si řeknete že jsme blbá,ale není pravda že myslím jen na sebe,na prvním místě je verunka a kdyby se cokoliv stalo tak jdeme od něj ale zase když vídím jak se napravil doufám že mu to i vydrží tak nechci zbytečně brát verunce tátu,on jí moc miluje,a je to vidět......chová se krásně jak ke mě tak k ní tak mě hned neodsuzujte....proč bych si tohle měla vymýšlet???plno holek mě tu zná a vídám se s nima tak proč bych tohle si vymýšlela když tu mám kamarádky co mě výdají skoro denně????a samy vědí co se dělo.......
jeste jednou všem díky za rady a podporu......
25. čer 2009 ve 13:41  • Odpověz
Kači ty vážně věříš, že se změnil? :confused: To je jak sliby od alkoholika... ale je to tvá volba a tvůj život. Škoda jen, že Verunka se nemůže rozhodovat sama.. :rolling_eyes:
25. čer 2009 ve 13:52  • Odpověz
No já jen doufám, že mu to opravdu hodně dlouho vydrží a ta náhlá změna bude trvalá a upřímná. Bohužel, víc věřím tomu, že to tak nebude. Mám happyendy ráda, ale tomuhle prostě nevěřím. Ne po tom všem, co tu kaciska psala.
Nicméně, i zázraky se dějí. :fearful: Pokud skutečně četl názory nás všech a kaciska je celá, pokud pochopil, že to jak se chová není normální, naopak že je to trestné, pokud se v něm skutečně objevil opravdový cit a vnitřní touha po změně, dávám tomu aspoň malou šanci na úspěch. Asi tak 10%.
25. čer 2009 ve 14:36  • Odpověz
A já mu dávám rok, maximálně 2 :grinning: Né to jsem si jen vzpomněla na pelíšky..Mu tak dlouho nedávám. Ale pokud to dokáže, tak jen dobře!
25. čer 2009 ve 14:44  • Odpověz
kačenko, dám ti radu, zkus ho opít a poznáš, jestli se skutečně změnil. V opilosti se totiž nikdo nemůže přetvařovat a vyplave na povrch jeho skutečná povaha.Já to tak dělala a když jsem zjistila, že je dotyčný agresivní nebo se chovat nějak povýšeně, tak jsem od něj utíkala pryč. No a jak je ted vidím , jak se chovají v manželství , tak jsem udělalal dobře. Moc bych ti přála, aby to byla pravda, že se změnil k lepšímu, ale ono to tak většinou nebývá. Jestli tě už uhodil, tak tě uhodí zase. Tomu věř. Ale byla bych moc ráda, pokud bych se pletla.
25. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz
kacisko.uhodit ženu může jenom hulvát. a je jedno, jestli jednou nebo víckrát.to, že se ted chová slušně je klasickej model. střídají se období. a postupně se ty intervaly zkracují. je mi to líto, ale jako ty reagují všechny týrané ženy: věří, že se ten blázen změnil. změnil se proto, aby měl další možnost ti ubližovat.
moc ti přeju, abych neměla pravdu.
25. čer 2009 ve 22:55  • Odpověz
no, ja si taky nejsem uplne jista, jestli je ovsem manza takovy, jak ho tu driv licila..... jestli se ji to proste jen nevymklo z rukou byt chvili centrem pozornosti a litovany.....?? Mozna se mylim, ale ta moznost tu mute byt...
26. čer 2009 ve 12:50  • Odpověz
My všechny to vidíme z dálky a máme k situaci potřebný nadhled a jasně vidíme, že manžel Kacisce ubližuje a měla by ho opustit, protože to lepší nebude... ale.... pro nás všechny je to jasné pouze pokud se jedná o někoho druhého... podkud bychom byly v situaci jako Kacis, tak se obávám, že by 90% z nás reagovalo teď stejně jako Kacis... doufali bychom, odpouštěly, věřili ve změnu... nechtěly bychom našim dětem vzít otce, opustit milovanou osobu a hodit za hlavu společný život a majetek... a taky uvrhnout se v "hambu!, kdy by si na nás všichni ukazovali, litovali a nebo by nás obviňovali.... :pensive:
Je to velmi těžká situace....
Kacis držím palce, ať situaci drží pevně v rukou a nenechá manžela ubližovat ji a hlavně jejich dceři.
26. čer 2009 ve 13:12  •  1 dítě  • Odpověz
bobule: Odpouštět a dávat další šance - ANO, ale ne v každém případě. A rozhodně ne v případě, kdy si muž dělá ze ženy na mateřské zaopatřovací ústav a jen tak mimochodem ji mlátí do bezvědomí. Myslím, že dneska už se na týrané osoby hledí jinak, i díky mediální kampani. Pamatujete snad ty plakáty - Popálila jsem se žehličkou- 20x a omylem jsem se málem oběsila na šňůře - 3x. Nikdo normální snad nemůže týrané ženě radit, aby s takovým člověkem zůstala, zvlášť, když má dítě. Ostuda neostuda, litování nelitování, majetek nemajetek. Nikdo neříká, že je to snadné, ale kaciska by pomoc našla, kdyby chtěla. Ať už podporu tady, nebo od organizací, které se tím zabývají nebo od rodičů.
26. čer 2009 ve 13:57  • Odpověz
Andelko, ale ty jsi můj přispěvek nepochopila :wink:
Já samozřejmě mám názor jako většina, že takového chlapa nee a raději být sama... ALE... většina nás radí, kopni ho do zadní časti těla, jenže jen malé procento z nás by to skutečně na K. místě udělalo...
Většina týraných žen najde v sobě sílu muže opustit a řešit svou situaci až poté, co se přesvědčí (dvakrát, třikrát,..., desetkrát), že chlap se nezmění a tyranem zůstává.... :wink:
Andelko, představ si, že by tě Tvůj muž zbil.... zbalila by jsi si kufry a odstěhovala by jsi se hned, navždy a bez snahy zachánit váš vztah? Myslím že ne (jako většina žen) a přesvědčovala by jsi sebe a ostatní že to byl jen momentální zkrat a že už se to opakovat nebude...
Chtěla jsem tím vším jen říct, že Kaciska je ve složité situaci a myslím že nikdo nemá právo ji kritizovat, protože nevíme, jak bychom se zachovaly samy....
Nehledě na to, že člověk když je ve stresu, tak přehání... situace nemusla být až tak vážná jak ji K. popisovala (a nebo mohla být ještě vážnější...), to nikdo z nás neví, jen Kaciska a její manžel... :wink:
26. čer 2009 v 15:49  •  1 dítě  • Odpověz
život není peříčko :frowning2: :frowning2: :frowning2:
a taky nic není černo-bílé, buď dobro nebo zlo. vždy je ve všem od obojího - záleží, co převažuje :pensive:
27. čer 2009 ve 21:26  • Odpověz
Bobulle - je to tak jak píšeš - někdy (většinou) to trvá dost dlouhou dobu, než se žena odhodlá tu situaci vyřešit. Už jsem to tu psala - vlastní zkušenost. Navíc, takoví chlapi bývají dokonalí v manipulaci, takže ženská si dlouho myslí, že vina je jen na její straně a že si za to vlastně může sama...
Jinak doufám, že v tomhle by snad nikdo nepřeháněl - není totiž o co stát...
28. čer 2009 v 07:15  • Odpověz
Je to tak... K. je v těžké situaci a já ji přeju aby to dopadlo co nejlíp pro ni a její holčičku...
Doufám že dá vědět jak se jim daří a jak to vše dopadlo :pensive:
28. čer 2009 ve 14:30  •  1 dítě  • Odpověz
jenom jsem sem nakoukla jak pokračuje kacisin příběh a nestačím se divit... hodně mě zarazilo jen to, že jsou to teprve 3 dny kdy mluví o své fotce v pasu ale ať koukám jak koukám, tak žádnou fotku nevidím (natož albíčko...) chápu, že se ji třeba nemuseli některý názory líbit, ale pochybuju, že by to vedl až ke smazání alba i pasovky... je to přinejmenším hodně zvláštní...
28. čer 2009 ve 22:55  • Odpověz
bobule: Já jsem ho pochopila, jen že mě zrovna ten tvůj inspiroval k zamyšlení na tohle téma a k napsání mého příspěvku. Nebylo to myšleno jako negace, jen reakce. :wink:
Jasně, že pokud by na mě manžel vztáhl ruku v náhlém afektu, během hádky třeba, tak bych se sice sbalila a odešla k našim, ale věřila bych ještě, že to bylo jednorázové pominutí smyslů. Pokud by tak ale činil opakovaně, v přítomnosti dítěte a z malicherných příčin a x žen by mi tvrdilo, že jsem oběť domácího násilí, dostala bych konkrétní rady a podporu a kontakty a už bych sebrala sílu odejít k rodičům, tak to nevím co by mě přimělo vrátit se do toho znovu. Teda vím co, ale nechci na to ani myslet, protože mě to v případě kacisky strašně mrzí. :unamused:
28. čer 2009 ve 22:58  • Odpověz
bobule a spol.co jsou při mě né proti mě,tak děkuju za podporu viz.IP a ti co si myslí že sem si to nedej bože vymyslela tak sem ani nechodte protože mě tohle tááák vytáčí jak nejvíc může..... :angry: ...spíš nechápu toho kdo si to dokáže myslet....

vše je ok,v nejlepším pořádku a budto to vydrží a nebo né a už to tu řešit nebudu....
holky co o mě mají zájem a chtějí vědet jak to s náma vypadá napíšu IP....
29. čer 2009 v 00:06  • Odpověz
peroli-vůbec to nesouvisí s tímto tématem,fotku opět mám jen si potřebuji dát do kupy alba toť vše a at si myslí kdo chce co chce... :dizzy_face:
29. čer 2009 v 00:13  • Odpověz
kaci tak to jsem jen ráda... v první chvíli jsem měla "strach" jestli ti to náhodou manža nezatrhl a nevztáhl na tebe zase ruku... pokuď to bylo jen kvůli výměně fotek a tak... tak to pak jo, to je fajn :wink:
to, že si myslím, že tahle jeho změna mu dlouho nevydrží je asi jen můj "problém", myslím si to stejný jako holky tady, že je to jen přechodný a dřív nebo později se vrátí ke starým kolejím, ale už kvůli malé a i kvůli Tobě ti budu moc přát, aby se tak nestalo a vy žili úplně normálním a "nudným" životem...
pokuď by se to ale nedejbože stalo znovu, tak vem nohy na ramena, uteč a už se hlavně nevracej...
mějte se s malou mooooooc hezky a zase brzy nakouknu :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. čer 2009 v 10:19  • Odpověz
peroli-děkuji vím,že mi nebudete věřit a tak ale opravdu kdyby cokoliv se znovu stalo tak odcházím.....všichni to vědí a všichni to mají na paměti...a hlavně i petr....už se sebou nebudu dál orat... :rolling_eyes: moc si přeju aby to bylo pořád takové jaké to je tedka
29. čer 2009 v 10:23  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.