• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dáváte manželovi peníze z mateřské?

(Zamčená)
28. července 2009 
kaciska:
Napíšu ti jeden můj příbeh... Sice to neni o mým manželovi,ale o mém otci.
Přesně tohle měla má máma. Tata si nadělal 3 děti holčičky, po roce. Pobírali sociální dávky, tata pracoval,ale výplatu nechával denně v hospodě a dokonce i sociálku a my neměli co jíst.Mamka chodila po sestrach a skemrala chleba,aby mohla nakrmit 3 hladový děti... Když se s ním mamka rozešla, podřezal si tata žíly. Zavřeli ho do blázince,ale mamka jako hodná, šla podepsat papír,že není blázen a on ji ještě ten den zmlátil ve vlaku, že má na sobě hezkou bluzku a že je namalovaná... TAkhle to šlo několik let, mlátil ji před náma, kolikrát jsme ji jako malé holčičky volaly sanitku, několikrát otec zmlátil i nás.Matka nikdy neměla odvahu od něj odejít se třemi malými dětma,protože ji otec vždycky říkal, kdo by tě chtěl se třema děckama.Rodiče neměla. No, on je nemocný.je totiž strašně žárlivý,ale tak, že to vážně hraničí s nemocí. Po několika letech otěhotněla znovu a narodil se bráška, kterému je mimochodem už 16 let. I přesto, že se konečně otec dočkal vytouženýho kluka, nebyl nikdy dobrým otcem. Na city hraje do ted na mamku, na nas, na vsechny. Udelal spoustu dluhu a to vylozene za blbosti. nakoupil si takovych kravin na splatky, bral uverove karty atd., ze nakonec nemeli penize na to to splacet a prodali byt. Ja a sestry zijeme sami,ale bracha jeste zije s nasima. No, popravde, otce mam rada,je to ten, kdo me splodil, ale na druhou stranu, si ja otce predstavuju jinak.a tohle jsem mu rekla do oci, pri cemz jsem dostala ranu do hlavy pesti,ale co,aspon zna pravdu... Mamka nikdy od nej neodesla,protoze si na to citove vydirani, ponizovani a zadluzenost zvykla.Hlavne on jezdi kamionem a je doma jednou za mesic a to jen na vikend,takze je to pro ni oddych.
No, timto jsem ti chtěla říct, že bych byla asi raději, kdyby tenkrat od tatu odešla a my nemusely zažívat takový peklo,co jsme zažívaly.Všechny nás to poznamenalo.Bratr toho nezažil tolik,protože už jsme byly starší a mamku jsme vždycky ubránily. Ať se rozhodneš jakkoliv, chlapa nezměníš.a to nikdy.to jsem se už naučila.nasliboval mamce taky hory doly, ale je úplně stejný jako před 26 lety,když se narodila moje nejstarší sestra... Budu ti držet pěsti, aby všechno dopadlo dobře...
29. čer 2009 v 11:54  • Odpověz
Ahoj, já jako dítě taky trpěla kvůli otci, který chlastal, dělal nám doma peklo, napadal mojí mámu, já se jen klepala strachy, bránila ji, urážel ji....prostě jsem byla na nervy :confounded: Jediné, co jsem si přála, aby jsme od něho odešli, ale máma taky byla slabá a říkala, že sama aby to neutáhla, nemá kam jít a tak...Já mám dnes š děti a vím, že bych se určitě snažila něajké řešení vymyslet, podnájem, rodiče, cokoliv, ale vím, že bych s takovým člověkem nebyla a nedovolila, aby tím moje děti trpěly :angry:
Nikdo se nezmění, max. k horšímu, protože jakmile pocítí, že ta žena od něho neodejde, tak mu to jen dodá odvahy a chová se hůř a hůř :frowning2:
Já bych odešla hned a nedoufala bych, že se snad někdy změní. BLBOST! :rolling_eyes:
Kaciska: opravdu mě mrzí, v čem jsi musela vyrůstat...nikdo si neumí představit, jak to člověka poznamená na celý život :frowning2: ...pokud to nezažije
30. čer 2009 v 16:47  • Odpověz
Omlouvám se :sweat_smile: , myslela jsem venuss v čem vyrůstala, ne kacisku :wink:
30. čer 2009 v 16:55  • Odpověz
Kaciska, koľko peňazí mu momentálne dávaš?

Už máš vlastné konto s vlastnou väčšou čiastkou na účte?

Už máš prístup k všetkým Vašim peniazom?

Už rozhoduješ aj Ty o tom na čo ich použijete?

Bola si už u kaderníka, na kozmetike a on sa uskromnil a prestal chodiť tak často do posilky?
2. črc 2009 v 11:41  • Odpověz
Holky já myslím, že Kačisce nemá smysl už psát.. Když chtěla odejít, hledala tady odvahu a podporu - teď mu ale zase chce věřit, takže tyhle věci prostě slyšet nechce.. Je to její osud a když se tak rozhodla, tak ať to zkusí - když ji bude dál mlátit, je to její volba.. Špatná volba, ale její.
2. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
Jaspina, máš pravdu, ale je mi v tom případě nejvíc líto toho dítěte, to se samo zatím rozhodovat nemůže :frowning2:
2. črc 2009 ve 12:31  • Odpověz
vy tu děláte jak kdybysme naši dceru týraly nebo co,ano určitě to nebylo dobré když sme se hádaly a praly...ale ted se nic už takového nedějě a myslím si že si s té doby co bylo u nás dusno,tak si nebude nic pamatovat,pokud nám to ovšem vydrží,tak laskavě přestantě psát že vám je líto verunky když se nic neděje,,,nikdo nikoho nemlátí nikdo tu neřve vše je ok..verunka se má skvěle....tak vás prosím....
KVETA-ano máme společné konto a můžu čerpat po dohodě s manželem ,u kadeřníka a na nehtech sem taky byla a manžel mi zaplatil i masáž :wink: ...a žádné peníze manželovi nedávám :dizzy_face: takže vše je na dobré cestě ale o prachy tu ani tak nejde ale o to že se k nám chová jako člověk...a já mu tu šanci prostě dám....
2. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz
Kaciska, o prachy ide. Na prachoch najlepšie vidieť ako to s manželstvom je - myšlienka dr. Plzáka. ČO to znamená, že môžeš čerpať po dohode s manželom? Potrebuješ jeho výslovný súhlas, aby si vybrala peniaze z účtu? A manžel môže čerpať peniaze z konto len po dohode s Tebou?

K Verunke: Kaciska, deti sú veľmi citlivé. Pozri si Vaše fotky z dovolenky. Manžel Ťa objíma, Ty si takmer na každej od neho otočená bokom, kým on je k Tebe otočený trupom. Je jasné kto má ku komu aký vzťah z tých fotiek. No a výskumy ukázali, že deti reč tela vnímajú omnoho citlivejšie ako dospelí. Takže Verunka pravdepodobne veľmi dobre cíti, čo sa deje a ako to medzi Vami /za tými úsmevmi do fotoaparátu/ naozaj je.
2. črc 2009 ve 13:34  • Odpověz
KVETA-ano po dohodě,prostě sme se na tom tak dohodly když budu něco chtít oznámím to manžovi a to samé obráceně
a na fotkách z dovči mě nenapadlo zkoumat kdo je ke komu a čím otočený,prostě sme se fotily normálně a nevidím v tom žádný problém...
2. črc 2009 ve 14:20  • Odpověz
Já si myslím, že o tom jak často kdo chodí na kosmetiku nebo jestli si nechává dělat nehty vztah není.. Já třeba taky, když chci kupovat něco většího, tak o tom s přítelem mluvím.. Protože to kupuju za NAŠE peníze.
Co se týká Kačiska - asi je z našeho pohledu mnohem jednodušší to hodnotit. Skoro každá se někdy ocitla ve vztahu, který měl do ideálního daleko a přece ho nedokázala utnout hned, i když to věděla.. City jsou někdy prostě silnější než rozum a i když budou všichni říkat, že ten vztah je špatný, tak dokud o tom člověk nebude fakt přesvědčený sám, tak neodejde. Nebo jo (pod vlivem těch ostatních) a zase se vrátí.. Jestli Kačiska cítí, že mu tu šanci ještě potřebuje dát, tak to prostě dělá. Pokud on ji nevyužije, odnese si to ona sama - ať už v podobě poučení nebo něčeho horšího.. A i když na to moc nevěřím, zdám i případy, kdy se kluci fakt totálně změnili z agresivních.... na v pohodě partnery - v obou případech to ale přišlo až s novou přítelkyní.. Kdy o tu první přišli a další už si začali vážit. Tak snad si to Kačisky přítel uvědomí dřív a bude ta vyjimka, co potvrzuje pravidlo.
2. črc 2009 ve 14:34  • Odpověz
kaciska: Kveta měla na mysli řeč těla, ta je většinou neuvědomělá, ale mnohé napoví (steně tak se ale může plést :wink: )
My taky utrácíme peníze po dohodě. Ale jen větší obnos. Kolik utratím za jídlo, domácnost a za sebe (kosmetika, oblečení, časopisy, kadeřník, kafe s kamarádkou) mi nikdo nekontroluje. Já sama vím, jestli si to můžeme dovolit a zbytečně neutrácím. A po tom, kolik utratí manžel za podobné věci taky nepátrám. Vyjde to tak na stejno. koupi dražších věcí nebo něčeho pro oba spolu konzultujeme. Když je čas tak osobně, když ne, tak po telefonu. Když teď nedávno kupoval manžel externí disk za skoro 3000, radil se se mnou o tom. Stejně tak když jsem já chtěla koupit knihy za víc jak 1000, taky jsem se s ním poradila. Asi to máte taky tak nějak, ne?
2. črc 2009 ve 14:39  • Odpověz
jaspina: Taky jednoho takového znám, taky přišla změna až se změnou partnerky (ona je jiná povaha než ta první, která si s ním opravdu užila svoje a možná se opravdu poučil). Že by se muž změnil takovým obratem ve vztahu s tou samou partnerkou, to se vidí málokdy, ale výjimky existují všude. Nezbývá než doufat a věřit, že změna k lepšímu bude trvalá a rodinná pohoda vydrží hooodně dlouho. Verunka je rozkošná holčička a klidný domov si zaslouží.
2. črc 2009 ve 14:45  • Odpověz
Andelko, řeč těla "neplete" :wink: ... je neuvědomělá a člověk ji neni schopen v dlouhodobém horizontu vědomě ovlivnit :wink:
2. črc 2009 ve 14:51  •  1 dítě  • Odpověz
bobulle: no já nevím. Před časem sem někde o tom četla článek. Nějaký odborník na tohleto taky zkoušel zjistit podle fotek dvojic, jaký mají mezi sebou vztah. Pak se k tomu vyjadřovaly ty páry(nebo jenom ženy, to už nevím) a dost to nesedělo. někdo říkal, že v té "poloze" byl právě proto, že to bylo na fotku. chtělo by to fotit páry, aniž by o tom věděly, protože na focení se člověk určitým způsobem aranžuje.
Ale je fakt, že my máme hodně podobných fotek společných, se stejným postojem, ale co to o nás vypovídá to nevím. Jen, že to neděláme neuvědoměle, ale právě uvědoměle, protože nás někdo fotí. :sweat_smile:
2. črc 2009 v 15:14  • Odpověz
andelko,přesně tak to máme taky,dohodly jsme se že si takové ty menší částky jak píšeš ty ....oblečení,kafe s kámoškou,kosmetika kupuju automaticky ale třeba kdybych si chtěla koupit já nevím myčku na nádobí tak se o tom poradím s manožu a dohodneme se v klidu a tak...prostě náky kompromisy na obou stranách..
verunka je pro mě a jak pro petra největší štěstí na světě a už nedopustím aby zažila něco podobného i kdyby mě to mělo stát definitivní konec s petrem ale prostě jak řikám...poslední šance a je jen na něm jak s ní naloží....
2. črc 2009 v 15:19  • Odpověz
kaciska: Já si to myslela, že to máte podobně, tak to je ok. A máš pravdu, záleží na něm. Tak doufám, že si to nepokazí a že ví, co ve vás má. Ale kdyby se to mělo vrátit, tak honem pryč, to by nemělo cenu.
Držím všechny palce co mám. :slight_smile:
2. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
děkuju....
2. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz
Kači, taky tobě a Verunce držíme palce :wink: snad se Petr poučil tím, že viděl, že jsi schopná se sebrat a odejít a že už se taky příště prostě nemusíš vrátit - a třeba mu to pomůže v tom, aby si vás víc vážil :dizzy_face:
3. črc 2009 ve 14:00  • Odpověz
Kači, jak je?
12. črc 2009 ve 21:43  •  1 dítě  • Odpověz
bobul-ahojky v pohodě,a chlapem super ale verunka tůůůze zlobí...... :sweat_smile:
13. črc 2009 v 10:01  • Odpověz
Tak hlavně že nezlobí chlap :wink: :slight_smile:
13. črc 2009 v 16:10  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj Kači, pořád dobrý? užívate si sluníčka? proč už nemáš fotku v pase??? :confused:
25. črc 2009 v 18:35  • Odpověz
ahojky jojo je všechno ok zatím, :wink: a doufám že bude....sluníčka si moc neužíváme,je tu pořád zataženo a prší,ale dneska svítí tak sem zvědavá..... :dizzy_face: fotku sem neměla páč sme měnily pc víš. :dizzy_face: a nějak to furt blblo ale tedka snad dobrý..jdu snídat tak papa a napište jak se vede.
27. črc 2009 v 08:55  • Odpověz
to je dobře, že je vše OK :wink:
tak at vám konečně to sluníčko svítí, abyste si ho pěkně přes léto užili :wink:
tady v Brně svítí pořád, někdy už mi přijde, že až moc :grinning: ale v zimě zas budu nadávat, že je zima a těšit se na léto na slunko :grinning: :grinning: :grinning:
28. črc 2009 v 11:13  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.