• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děti narozené v červnu 2008.Co vše už zvládají?

(Zamčená)
15. ledna 2009 
Ahoj,zdravím všechny,kteří mají děti stejně staré jako já.Samozřejmě i ostatní,co sem zavítají :slight_smile: Mám holčičku,narodila se mi na konci června 2008,takže ji je ted půl roku a zajímalo by mě,co všechno už by měla v tomhle věku zvládat?Jak tak čtu po různých diskusích,tak takhle starý děti už třeba lezou,nebo se snaží sedat,nebo já nevím co.Ale moje malá se jen umí přetočit ze zádíček na bříško,ale opačně už ne.To je spíš náhoda když se otočí z bříška na záda.To začne ječet,protože se ji na bříšku nelíbí a já ji musím obrátit na záda.A to je furt dokola.Pak se ještě sama chvili udrží v sedě a to se ji líbí.Ale sama ae neposadí.To jsou jen dvě tyhle věci co umí.Co si o tom myslíte?Co už zvládají vaše děti?
14. led 2009 v 00:24  • Odpověz
Ahoj, v tom co děti umí jsou velký rozdíly. Někomu se chce a někomu ne :slight_smile: Můj malej se narodil 21.6. a ještě teda neleze (jenom se umí posouvat pozadu) :slight_smile: Z bříška na záda se mu taky moc nechce překulit. Na bříško to umí parádně, protože na zádech ho to nebaví. Taky už vydrží chvíli sedět a pár dní se staví na všechny čtyři a péruje na kolínkách. Co teda neumí a viděla jsem, že zvládají jiný děti, je takový to letadlo - ruce nohy ve vzduchu a houpe se na hrudi a bříšku.
14. led 2009 ve 14:29  • Odpověz
jj, jsou v tom velké rozdíly. Náš Aleš umí letadlo, staví se na kolínka, ale neleze...ještě... PAk se bravurně přetáčí na bříško a zpět. Válí sudy po celé místnosti. Leze, tedy píďalkuje dozadu. Slintá :grinning: A povídá pořád. Staví se na ručičky. Jinak já jej nepodporuji v sezení. pořád je na zemi a na břiše. On tak spinká celých 7 m. :grinning:
14. led 2009 ve 20:21  • Odpověz
Ahoj, tak náš Luky se narodil 3.6. a ještě do nedávna jsme mysleli, že bude trochu pozadu za ostatními. Měl docela velkou predilekci hlavičky tak jsme s ním museli cvičit Vojtovku. Ještě ve třech měsících nedokázal pást koníčky... Asi po měsíci cvičení se vše zlepšilo, predilekce ustoupila, na bříšku se mu líbilo. Dnes se otáčí ze zad na bříško i naopak a před třemi dny se začal plazit. Teď už ho naháníme po celém bytě :grinning: Každé dítě je ale jiné, to nám říkal i náš fyzioterapeut, takže hlavně nesrovnávat... :slight_smile:
15. led 2009 v 09:58  • Odpověz
jak píšou holky, každé dítko je jiné a vyvíjí se jiným tempem, každopádne si myslím, že dítko dělá to, na co se cítí a v čem si je jisté. Náš malej se začal otáčet brzy (asi ve 3,5 měsíci) na bříško, ale zpátky do neumí šetrně doteď, vždy majzne hlavou o zem, což není v pořádku. Ale je napřed ve vývoji, co se pohybu týče. Den před 6. měsícem začal lézt po kolínkách a týden na to si stoupnul. Sám si ale ještě nesedne a tak ho ani neposazujeme. Stačí mu tedy málo z toho lezení si sednout, ale stále to není ono, ale halvně že stojí. Je to i takovej hubeňour, tak možná rpoto mu to jde dobře. Ale každopádně nesrovnávej, kdyby byla tvoje holčička pozadu, jsitě by si toho pediatr na běžných prohlídkách všimnul! :wink:
15. led 2009 v 10:41  • Odpověz
Tak Adélka je narozená v půlce června. Otočí se na bříško (turborychlostí). Na záda spíš přepadne omylem, navíc nemá motivaci, chce být pořád na břiše. Strká pod sebe kolena a snaží se na ně vylézt. Ještě se jí to nepovedlo, ale díky tomu se naučila posouvat po zemi. Taky se na bříšku otočí kolem dokola kolem své osy. Večer před spaním "říká" mama, baba, ham. Teda občas se jí to povede, občas to zní jako všechny tři slova dohromady, každý si můžeme vybrat to svoje. Letadlo dělá už dlouho, má ruce i nohy nad zemí a děsně s nima mrská a při tom na nás křičí a střídá to se smíchem.
15. led 2009 ve 12:01  • Odpověz
Ahojky, tak Lukasek je narozeny 26.6. Otáčí se ze zad na bříško a naopak, válí sudy, tudíž docestuje přesně kam chce, za moment je už zase jinde. Začíná pod sebe podsouvat kolínka. Když ho máme na klíně, opřeného o břicho, snaží se sednout. Koníky pase v pohodě, už jsou náznaky letadla. Říká máma a bába. Krom slov, kterým nerozumím :slight_smile: a zpívá si :slight_smile:...
15. led 2009 ve 12:23  • Odpověz
ahoj, náš malej se narodil 26.6. a umí se přetočit ze zad na bříško, zpátky se to ještě nenaučil, pokud teda nemyslím přepadnutí zpět, když se natahuje pro nějakou hračku, pak se točí kolem svý osy na obě strany, dělá letadýlko, začíná strkat kolínka pod sebe (tzn. občas se mu to podaří, ale čumáčkem reje v dece :grinning: ), hraje si s nožičkama, ale do pusiny je ještě nestrčí, výská, směje se, ale ham, mama nebo něco podobnýho neříká, sám si nesedne, takže ho ani neposazuju, ............. když mě ještě něco napadne napíšu :wink:
15. led 2009 ve 13:29  • Odpověz
no já si říkám, že máme nějakého lenocha. máme přesně půl roku. koníčky pásl hodně brzy, ale třeba vůbec ho nezajímá lezení. z bříška se na záda neotočí. naopak to jo. nechám ho vteřinku o samotě a šup je na bříšku... a babička ho naučila, na co má nohy a pokud ho držíme v podpaží, tak se mu nožky nepodlomí a zjistil, že když s nima bude hýbat, tak půjde... no a tak to máme celý den. sedět nebude, ležet už vůbec ne, jen chce chodit. jsem z toho už na nervy. nic jiného ho nebaví. a taky si jednu dobu hodně povídal, ¨naučil se BUM a někdy mamamama ale teď si jen pobrukuje. už se začínám obávat... :unamused:
15. led 2009 ve 14:05  • Odpověz
Hollky, našla jsem hezkou stránku na toto téma, ale bacha na tabulky, snad nikdo není tabulkový... :dizzy_face:
http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclanku=2006092201
15. led 2009 ve 14:28  • Odpověz
Ahojky, tak my jsme narozeni také 26.6., přetáříme se z bříška na záda a opačně.
Lozíme po celém bytě,napřed se jen odrážela špičkama, teď už kolínkama a snaží se na ně i kleknout,ale to nám zatím nejde.
Nožičky strká do pusinky, všechno bere, pro vše doleze.Tak máme veselo.
Nesedíme, jen když ji chytneme ,tak se přitáhne.
15. led 2009 v 18:55  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.