• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dítě mi zničilo život - dívat se nebo ne?

(Zamčená)
6. srpna 2010 
Ahojky, dneska večer bude v televizi pořad s názvem Dítě mi zničilo život. Tak se chci zeptat, zda na to bude někdo koukat? Patřím mezi ty, které nemají to štěstí a dítě nemají, snažíme se, ale zatím marně. Jsem alergická na matky, které své děti mlátí a nadávají jim, proto už jen název pořadu ve mě vyvolává hysterii. Jak může dítě někomu zničit život???
4. srp 2010 v 16:25  • Odpověz
Ahoj,
dívat se budu, ale jen čistě ze zvědavosti, rozhodně nepatřím mezi ty, kterým by dítě zničilo život. Není každý den růžový, je to někdy dost náročné, ale o to hezčí jsou jejich úsměvy a životní pokroky. Jsou mého života nedílnou součástí a bez nich bych nebyla nic :wink: miluju je moc :dizzy_face:
4. srp 2010 v 16:29  • Odpověz
já se dívat budu určitě a dokonce se na to těším, taky jsem měla problém otěhulit a k malé jsme se dopracovávali dlouho ale i tak se dívat budu. myslím že to bude zajímavý podívat se na to i jiným pohledem a myslím že to možná nebude tak horký jako napovídá název, kdoví jaký bude obsah a jaký důvody k tomu ty maminy mají že tohle tvrdí, nemůžeme to odsoudit jen podle názvu.
4. srp 2010 v 16:35  • Odpověz
ahoj trinity: dívat se možná budu, dítě mi život každopádně nezničilo a strašně moc ZMĚNILO. a to ve všem, ten kdo má štěstí a dítě mu jí a spí to nepochopí...ale ten komu NE...a do toho se přidá nedostatek spánku a únava a už se chováš úplně jinak,než bych chtěla,nebo než by sis kdy představovala,že se tak chovat budeš.....
4. srp 2010 v 16:38  • Odpověz
Tak to je super, že jsi sem napsala. Vůbec jsem nevěděla, že dnes něco takového v tv bude. Tak to budu koukat taky. Taky jsem ta, které se nedaří, ale zároveň chápu, že dítě život hodně změní. Zničí je teda silné slovo, ale je mi jasné, že jak finančně, tak psychicky i fyzicky na tom budu s dítětem asi nějakou dobu hůř. I když třeba zrovna psychicky na tom snad budu dobře, protože budu šťastná, že dítko mám :wink: :dizzy_face:
4. srp 2010 v 16:39  • Odpověz
Dovolila bych si souhlasit se Strouzkem...Já osobně neviděla jedinou ukázku z tohohle pořadu,takže těžko říct o čem pořad bude,třeba se děj bude odhrávat už s mnohem staršími dětmi které jsou nezvladatelné...Takže koukat budu taky.
4. srp 2010 v 16:39  • Odpověz
autor
Jasně chápu, že dítě změní hodně, možná všechno v mém životě. Ale nesmírně po tom toužím a těším se. Moje kamrádka má dítě jen na obtíž, zničilo jí prý kariéru, už 7 týdnů po porodu je zpět v práci. Rozčiluje mne ta nespravedlnost, já dítě chci, ale nedaří se, ona ho nechtěla a otěhotněla hned po svatbě. Ach jo, je to prostě nefér...
4. srp 2010 v 16:53  • Odpověz
...na jakym programu a v kolik? Mrknu na to :confused: .....
4. srp 2010 v 16:55  • Odpověz
Já myslím, že to ani opravdu není o tom, že by dítě život zničilo, ale změnilo o 180 stupnů. Už nikdy nic není jako dřív.
Ze začátku má mamina čas na sebe jen sporadicky. V noci nespí. Sem tam nějaké dětské nemoci. Osobní krize.
Problémy s kojením, sexem apd. Jsou chvíle kdy by člověk utekl, alespoň na chvilku. Taky mi už ujelo škaredé slovo na malou, když celý den brečela a fnukala a já nevěděla absolutně proč. Pak mě to mrzí, ale nejsem stroj ani matka Tereza co vše zvládá s usměvem.
A pak je to všechno vyváženo prvním usměvem, otočením, lezením, chozením a slůvkem.
Nikdy už nebudu mit pro sebe tolik času jako dřív, ale neměnila bych. Občas závidím bezdětným maminám, jejich volnost a bezstarostnost. Pak si promluvím s kamoškou co se jim mimi nedaří a uvědomím si jaký mám dar a , že jsem sobec, když bych chtěla všechno.
4. srp 2010 v 16:58  • Odpověz
A pokud má někdo pocit , že mu dítě život zničilo a nejen změnilo, tak by opravdu děti mít neměl.
4. srp 2010 v 17:00  • Odpověz
@mystique Kdo je to prosím tě bezdětná mamina?? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak si myslím, že dítě, které např. začne brát drogy a dostane se to do opravdu neúnosného stádia, může život zničit raz dva. :frowning2:

Ale nevíme, o čem ten pořad bude, podívám se na to určitě.
4. srp 2010 v 17:10  • Odpověz
@veria bezdětná mamina je třeba ta co je už ve svazku, ale děti ještě neplánují nebo nemají. Ale jasně, když nemá děti tak není mamina :slight_smile:
Jinak ukázky byli s malýma dětma, takže o drogy určitě nešlo.
4. srp 2010 v 17:18  • Odpověz
@trinitii na akom programe to bude? ja by som sa urcite pozrela. ono asi 30 percent zien nema vztah k detom a nie su to dobre matky. ale maloktora to vie dopredu. vacsina z nich ani deti nechce ( a radsej by ich ani mat nemali), ale nechaju sa k otehotneniu dotlacit partnerom, okolim, ocakavaniami, a klise, alebo sa mi to len tak "pritrafi"...
no a mnohe o tom, ze patria medzi tych 30 percent ani nevedia...
to, ake skody moze takato "matka" sposobit vidim takmer kazdy den :frowning2: tym nechem povedat, ze niektora z nas patri medzi tych 30 percent, ale rozhodne by sa o tomto malo hovorit.
som zvedava, na co presne bude ten program zamerany. tak mi napis, na akom programe to ide a ja si to rada pozriem. ak by sa mi to nepodarilo, som zvedava na vase komentare, ak si to pozriete :slight_smile:
4. srp 2010 v 17:18  • Odpověz
@mystique No tak to promiň, já jsem vdaná a děti nemám, takže za maminu se rozhodně nepovažuju.
Ten dokument má být o tomto:

Rodičovství má mnoho stránek: knihkupectví nabízejí spoustu knih s nejrůznějšími radami pro nastávající rodiče, jak pro matky, tak i pro otce. Můžete si také vybrat z nepřeberného množství aktivit pro své budoucí děťátko od terapie hudbou už ve stadiu plodu až po power jógu pro kojence. Jenže všechna tato teorie vás stejně nepřipraví na každodenní realitu, která s narozením nového člena domácnosti zákonitě přijde. Rodičovství zvládá každý jinak – a někomu se také může stát, že mu dítě dosavadní život zcela rozmetá. Na světě možná i proto přibývá lidí, kteří se dobrovolně vzdají radostí, jež dítě přináší, a raději zvolí život zcela bez dětí. Jiní zase rodičovství posouvají na pozdější a pozdější dobu, což ovšem přináší nejen menší šanci na otěhotnění, ale také mnohem větší zásah do již dlouho zaběhnutých, a tudíž hluboko zakořeněných zvyklostí. V dnešním dokumentu prozkoumáme tuto problematiku na nejvíce extrémních příbězích, které varují před tím, co knihy zamlčují. Rodičovství není procházka růžovou zahradou a nese s sebou spoustu možných problémů, ať už se týkají např. změny libida, náhle drasticky omezených finančních příjmů, psychických problémů, ztráty „normálního“ životního stylu, některých přátel... Takové příběhy se málokdo odváží vyprávět. Tento dokument vám ukáže holou a nevyslovenou pravdu o tom, že ne každý, kdo se rozhodne pro reprodukci, je pak automaticky šťastný. Někteří lidé z toho dokonce šílí...
4. srp 2010 v 17:23  • Odpověz
@ejasmeja na primě
4. srp 2010 v 17:23  • Odpověz
autor
Bude to dneska ve 20:00 na Primě.
4. srp 2010 v 17:24  • Odpověz
@veria však ja Ti to nevnucuji :slight_smile: bavila jsem se o kamarádce co se snaží otěhotět už řadu let
4. srp 2010 v 17:25  • Odpověz
@mystique Však já taky. Přesto se za maminu nepovažuju :wink:
4. srp 2010 v 17:25  • Odpověz

Já bohužel jeden případ znám, ale nevím, jak moc si to ti rodiče uvědomují a vnímají, z mého pohledu by to možná tak bylo. Jedná se ale o potomka již hodně dospělého ne o dítě, já bych se teda ze zvědavosti mrkla, ale nevím jestli to dávají i v ivysílání, musím to zjistit....
4. srp 2010 v 17:32  • Odpověz
hm, nedá ... tak jestli se tu bude živě diskutovat, tak aspoň nakouknu....
4. srp 2010 v 17:34  • Odpověz
@veria tak opravuji pojem na bezdětné kamarádky :grinning:
4. srp 2010 v 17:37  • Odpověz
4. srp 2010 v 17:38  • Odpověz
nedívat! je to na poblití, právě jsem to vypla. je mi z těch lidí zle.
4. srp 2010 ve 20:40  • Odpověz
Tak podle mne celkem vtipnej pořad :grinning: . Jediná věc, kterou bych vytkla, že ty negativní věci říkají přímo před těma dětma :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale zase bylo dobrý to pozitivní zakončení a je to fakt... mateřská láska není mateřství, páč to je někdy pořádnej vopruz :rolling_eyes: :grinning: .
4. srp 2010 ve 21:26  • Odpověz
berynka-naprostý souhas,krásně jsi to shrnula :slight_smile: .Pod tohle se podepíšu :wink: :slight_smile:
4. srp 2010 ve 21:30  • Odpověz
Já jsem tak trochu neplánovaně koukala. nechtěla jsem, ale nestihla přepnout a bylo to fakt strhující :grinning: No pro mě jako zatim bezdětnou, leč těhotnou to bylo trošku silný kafe na dobrou noc :wink:
4. srp 2010 ve 21:36  • Odpověz
autor
Uff tak tohle byla dle mého názoru ukázka lidí, co se nemají stát rodiči. Že prý si v ložnici nechá psa a kočku a dítě odstrčí?? To myslí někdo vážně???!!!? Každý psycholog potvrdí, že dítě vycítí, že není žádano a milováno a proto zlobí o to víc, protože se tím dožaduje pozornosti, toď vše. Proto křičí a řvou... Asi jsem naivní, protože dítě ještě nemám...
4. srp 2010 ve 21:36  • Odpověz
Ahojky já se koukala ale bylo mě s toho uplně špatně jak mužou vubec vzít s prominutí do huby takové věci my máme malého taky vytouženého a cesta nebyla ružová ale je tu snámy a moc si toho vážím a musím říct že i manža byl u toho steklý jaké to jsou .....
no hlavně že na závěr řekly že by neměnily pipky jedny
nejvíc mě naštvalo že před těmy dětmy mluvily jak jim skazily život a že nemužou ani nikam jít atd vždyt ty děti to už chápou a poznají to
4. srp 2010 ve 21:37  • Odpověz
náhodou mě se to líbilo, jsem asi špatná matka, něco bylo dost silný kafčo ale některý věci jsem měla pocit že mluvím já. např. ty pocity před porodem, taky ten pocit že závidím manžovi že může jít do práce, že mi z toho někdy hrabe atd.
jasně před děckama nebo přímo děckám bych nikdy neřekla že mi zničili život protože si to ani nemyslím ale nebudu tu lhát že někdy prostě to tak je že přemýšlím o svým minulým životě, že nemáme s manžou chuť a čas na sex a že nám z toho obecně někdy hrabe a že když dám manžovi malou na hlídání těším se že si to pořádně vyžere aby viděl jaký to je.
hold jsem asi černá ovce mezi úžasnýma matkama, ale mě se to líbilo, poznávala jsem se v něčem a závěr se mi líbil moc, klidně bych se na to podívala znovu :sunglasses:
4. srp 2010 ve 21:42  • Odpověz
no nemám slov byli to pro mě maximální krávy které si neuměli uspořádat život a ani pořádek doma přece je nikdo nenutil aby měli děti jako děs já i můj jsme to nezvládli ani do konce o první dítě jsme přišli a to co ted čekáme nám trvalo hodně dlouho tak tyhle blbky co neví o v životě chtějí nechápu tot vše přeju hezký večer :slight_smile:
4. srp 2010 ve 21:45  • Odpověz
Myslim ze ten nazev byl trosku nadneseny, aby byl porad atraktivnejsi....nerekla bych, ze si nektera z tech matek opravdu mysli, ze ji dite zkazilo zivot :wink: Jen prote vyjmenovavaly ty negativni stranky rodicovstvi a materske, nekdy to byla docela sila, jindy bych se pod to podepsala :wink:
4. srp 2010 ve 21:48  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.