• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dítě mi zničilo život - dívat se nebo ne?

(Zamčená)
6. srpna 2010 
S trochu cynismu a černého humoru to bylo i vtipné :slight_smile: Ty lidi byli psycho protože to říkali před dětmi,to zase jo.
4. srp 2010 ve 21:51  • Odpověz
antano my jsme taky o prvního prcka přišli, pak byli zdravotní problémy vypadalo to že se nedočkáme ale nakonec se malá povedla, ještě v těhu nedej bože před těhu bych ten pořad totálně odsoudila ale teď když jsem taky mamina a vidím jak je mateřství hrozně těžký a že to fakt obrátí život naruby tak zase nemůžu odsoudit úplně. myslím si to jako yenn, bylo to dost nadnesené ale fakt si nemyslím že by ty maminy nenáviděli svý děcka a nechtěli je, jen prostě ukázali jak je mateřství těžký a že nám z toho někdy dost hrabe :wink:
4. srp 2010 ve 21:57  • Odpověz
Tak my jsme se na to koukali s manžou malej nám u toho dělal čurbes :grinning: Mně přijde, že je to hodně o přístupu těch lidí. Mně přišlo, že ty maminy tam rozhodilo klidně něco, co já bych si až tak moc nebrala... :slight_smile: Přišlo mi to zbytečně sugestivně udělaný, ale to byl určitě záměr tvůrců :slight_smile:
Prostě pro mě není ostuda ját s mrnětem nakoupit, i když cizím lidem chce brát vozíky a pořád má potřebu si něco cpát z regálu do kočáru, prostě to neberu asi zas tak vážně a katastroficky, zvlášť, když 90% lidí, co v tom obchodě potkám, už v životě neuvidím :grinning:
Jinak paradoxně mám pocit, že díky mrněti se víc začleňuju do kolektivu, víc se dostanu mezi lidi :grinning: Asi jsem divná, když mateřství netrávím doma přikovaná na zadku izolovaná od lidí. Díky malýmu jsem znovu navázala vztahy s lidme, se kterýma jsem se neviděla 7 a víc let a to je prostě paráda :grinning: Takže podle mě je člověk tak izolovanej, jak to sám připustí :slight_smile:
Ale klidně bych se na to koukla znovu :slight_smile: některý situace byly jak vystřižený od nás z domu "Má ještě špinavý záda, jak ho držíš, proč ho tak dlouho trápíš, to musíš udělat rychle" :grinning: Ale nikdy by mě ani nenapadlo říct, že mi mrńous zničil život... Snad mě to ani nikdy nenapadne :grinning:
4. srp 2010 ve 21:58  • Odpověz
kate tak u té scény jsme se s manžou pěkně zasmály, protože dneska jsem manžu poučovala při koupání :grinning:
4. srp 2010 ve 22:13  • Odpověz
Teď jsme to s manžem probrali a shodli jsme se na tom, že v něčem ty maminy tam měli pravdu. Pro chlapi se toho po narození dítěte opravdu většinou moc nezmění. Stejně jako ony i já závidím svýmu manžovi, že se může kdykoli sebrat a jít, vklidu se vyčůrat, vypít kafe atd. Navzdory tady tomu bych ale nikdy neřekla (a už vůbec né před synem), že mi zničilo dítě život, protože si to ani nemyslím. Jen mi z něj trochu udělal syn chaos a obrátil ho vzhůru nohama :slight_smile:

Takže závěrem si myslím, že stálo za to vzhlédnout tento dokument ačkoliv byl nadnesenej, ale to asi měli autoři v plánu aby ukázali, že rodičovství vždycky není procházka rúžovou zahradou.
4. srp 2010 ve 22:40  • Odpověz
@strouzek my jsme se u ní taky pobavili :grinning: Ale u nás to je tak, že se většinou střídáme v tom, kdo koho peskuje, protože manža s malým fakt hoooodně pomáhá. No a pak mě ještě "potěšilo", jak se tam to jedno mrně poblinkalo na tu stoličku, že nejen já mám doma čuně, pro který je cokoliv, co je vylitýho nebo jinak rozpláclýho na židličce, podnětem k tomu,a by do toho začal dloubat prstíčkem :grinning: I když on naštěstí teda nezvrací, takže se matle jen v jídle, který pár sekund před tím rukou shodí ze lžičky :grinning:
4. srp 2010 ve 22:43  • Odpověz
No mě to přišlo šíleně sestřihané a vybrané jen negativa. Nevěřím tomu, že jak ta jedna mamina se raduje denně z děcka maximálně 3 minuty. Hrozné je když někdo nenarozené mrně oslovuje "To" a pes s kočkou maji v rodině větší priority. Nikdo kdo své děti miluje tohle říct nemůže. Rozhodně bych nechtěla být v žádné z těchto rodin dítětem. Porod a období po něm je popisováno jako děs a konec života. První porod jsem neměla hezký, ale šla bych do něj znova a na druhý budu vzpomínat jako nejkrásnější okamžik v mém životě. Jsou dny kdy jsem troska, ale nikdy bych tohle svým dětem neřekla. Podle mě to bylo jen natočené, aby to zvedlo sledovanost. Vypovídající hodnota žádná.
4. srp 2010 ve 22:58  • Odpověz
ahoj, nechtela jsem se divat, ale nakonec jsem se koukala, chvilkama mi bylo zle a chtela to vypnout, ale pak jsem se nad tim bavila, protoze jsem si po chvilce uvedomila, ze je to britsky dokument a ten, kdo delal "au-pair" v Anglii se nad tim jen usmival.
Zila jsem tam 2,5roku, vystridala rodiny (typicky anglicke a jedna typicky irska) = vsude to bylo stejne a ty matky opravdu mluvi skarede o svych detech a bohuzel i tak pred nimi mluvi :frowning2: a uklid, co to je? Jsou to neschopne a zdechle zenske, ktere neumeji po sobe uklizet, natozpak po diteti. Ale urcite jsou tam i pracovite, poradkumilovne zeny, ktere po sobe uklizeji. :grinning:
Takze tento dokument berte s nadhledem.... :grinning:
Ted cekame druheho prcka, bude to narocne, ale i tak se na nej moooc tesim, prvorozeny je zlaticko a i kdyz toho mam nekdy plne kecky, tak ho zboznuji....a do restaurace chodime porad, sice ne tak casto, ale chodime. Dite zivot zmeni, o tom neni sporu, ale je to ten nejkrasnejsi dar, co muzeme my zeny dostat....mit dite! :grinning:
4. srp 2010 ve 23:35  • Odpověz
Ještě jsem to neviděla, nahrála jsem si to, až bude čas, kouknu. Jistě to je nadnesené, ten název hlavně,ale základ asi vím, o čem bude. I já mám strach, jaké to bude, jak to zvládnu a že už nic nebude jako dřív, až se nám (nebo doktorům) to konečně povede a já budu čekat... Patří to k tomu, ale mám prostě obavy, strach....
4. srp 2010 ve 23:47  • Odpověz
olusenka - kazdy ma obavy, jak to vsechno zvladne. To je normalni, hlavne bud v pohode vsechno bude OK :wink: a i kdyz zacatky jsou obtiznejsi, zabehnes se :wink:
4. srp 2010 ve 23:54  • Odpověz
Prcekpet, souhlasim, tohle mohlo vzniknout snad jedine ve VB, kde toci reality shows, ve kterych zensky prekvapene koukaji na hadr a uci se, ze je treba pravidelne vytirat. Celej tenhle porad mel nechutnej bulvarni senzacechtivej charakter, bylo mi hrozne lito deti, pred kterymi rodice mluvi o tom, jak je nechteli a kdyby se mohli znovu rozhodnout... rekla bych, ze takhle se formuji budouci psychopaticke osobnosti. A kdyz v zaveru nakonec ty zenske "priznavaly", ze by svoje deti vlastne nevymenily, tak tim poprely vsechno, co nazvanily predtim a podle me se tim jenom chtely ocistit od opovrzeni, ktery na ne po odvysilani pristane. Skoda peknyho vecera.. podruhy bych se na to uz nedivala.
5. srp 2010 v 07:48  • Odpověz
no to je pravda že i nad tím jsem přemýšlela že ty ženský v anglii nejsou tak naučené na domácí práce tudíž najednou přes noc na ně hodit domácnost a ještě dítě je pro ně záhul na nervy a hlavně mi přišlo že to sestříhali právě jen ty okamžiky kdy je mamina v totální krizi, popravdě kdyby k nám přišla televize před týdnem v neděli kdoví co bych všechno povyprávěla, malá celej den protivná,já do toho dostala mrchu a v ty dny jsem neskutečně protivná vynervovaná ....manža nasranej, v bytě megabordel,s manžou jsme se hádali, do toho přišla kamarádka s manželem, na zácloně nám visel kocour protože se tam zachytil když honil mouchu ....... nevím jak u vás ale u nás jsou občas dny kdy nejsem daleko od zešílení a taky mi z toho hrabe tak že sedím řvu a přemýšlím o svým bývalým životě což ovšem neznamená že bych malou brala tak že mi zničila život a že bych měnila, jen prostě když je krize tak člověku hrábne no :grinning:

jinak ty pocity na kurzu jsem měla taky, nemohla jsem pochopit jak něco tak velkýho může projít tak malým, taky jsem měla pocit že jdu "na smrt" protože ženská ví že jí ten porod nemine a přesně jako ta ženská jsem při žehlení hadříků přemýšlela jaký to bude a jak je možný že ženská začne milovat svý dítě hned od prvního okamžiku. takže ač to bylo fakt některý ty momenty nadnesený a šílený tak ve třetině věcí jsem se poznala já i manža a nestydím se za to :sunglasses:
5. srp 2010 v 08:49  • Odpověz
Mně se teda ten pořad líbil. Občas jsem se u něčeho i zasmála (hlavně, jak ten pán hlídal dvojčátka :grinning: :grinning: ) a občas jsem nad něčím kroutila hlavou. Jediné, co mi přišlo špatně bylo to, že ty maminy o těchto svých pocitech mluví před dětma. Hlavně ten pár, co už měl docela velkého kluka, který tomu všemu rozumí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: . A to, že na konci řekly, že by neměnily, to bylo podle mě tak uděláno schválně. Prostě to byl pořad o negativních stránkách mateřství (které samozřejmě existují) a na konci to pozitivní, že jsou ty ženy rády, že děti mají. Taky je třeba brát v úvahu, že šlo o film VB a ti, jak známo, mají černý humor (viz paní, co řekla, že by šlo dítě pryč, kdyby bylo alergické na psa a kočku, to musíte přece brát s nadhledem :wink: ). Nedávno mi moje kámoška, co má roční holčičku, taky vykládala, jak je to náročné, že nic nestíhá a vzpomíná na doby, kdy jsme si my dvě v klidu vyrazily třeba na koupák a četly časáky... :grinning: , ale pak samozřejmě dodala, že malá je její zlato a stojí to za to. :wink:
5. srp 2010 v 10:25  • Odpověz
Já se dívala jedním okem, drué oko bylo na malé.. :grinning: a líbilo se mi to, brala jsem to jako humor,vším čím si ted procházím a smála se,jasně s něčím nesouhlasím...ale konec je pravda: malé za to vše stojí!!
5. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz
Sem na to taky koukala a bylo to zajímavé. Ten název asi trošku přestřelili, ale jinak to opravdu vypovídalo o každodenním životě matek a jak to vypadá když sem tam hlídá tatínek. Snad si ale každá ženská musí uvědomit že když chce mít dítě, tak se jí ten život úplně změní, že už nebude mít takovou volnost jak dřív. Ale pokud se dokáže postarat i tatínek, tak je to v pohodě. A to jsem říkala že si po prvním dítěti půjde tak minimálně na rok odpočinout do práce. No nějak to nevyšlo. Ale doufám že to vidělo aji hodně chlapů, ti jsou celej den v práci a vůbec nevidí co se doma děje a pak se jenom diví proč tu máme takovej bordel, nejsme vyspaný a pomalu na nic už večer nemáme náladu :grinning:
5. srp 2010 v 18:33  • Odpověz
my jsme se s manžou nejvíc smáli tomu vyjádření jak se ten chlap v tom dokumentu divil kdo s dětma má čas a chuť na sex :grinning: :grinning: :grinning: jakobych viděla nás, nevím proč beru HA, jsem v půlce cyklu a ještě nebyl ani ťuk :grinning:
5. srp 2010 ve 21:31  • Odpověz
Me se ten porad taky libil, dost jsem se pobavila. :grinning: Nejlepsi jak ten chlap prebaloval mimco. Myslim, ze by to meli povinne poustet chlapum, aby tu zenskou na MD aspon trochu pochopili. :sweat_smile:
Nelibilo se mi taky, ze tak mluvili pred vetsima detma. I kdyz kolikrat jsem z maleho taky na nervy, jsem utahana, vztekla, zavidim manzovi, ze je v praci a mluvi s normalnima lidma, da si v klidu kafe a on se pak vecer divy ze nemam naladu na nejaky hratky, tak bych pred malym nikdy takovou vec nerekla.
Taky se pristihnu, ze kolikrat zavidim bezdetnejm kamaradka a pak zas ne, jsou takovy faze a taky se za to nestydim. Mym zivotnim snem neni byt super matka, tak se snazim zvladat tu materskou s nadhledem a nebrat vse hned tak tragicky.
5. srp 2010 ve 21:58  •  1 dítě  • Odpověz
mně se tedy nejvíc líbilo, že ten chlap co hlídal dvojčata přiznal, že je to težký a že druhý den by do toho nešel. A že obdivuje svou ženu a každýho co se stará o děti každý den. A taky to, že mimina jsou pro chlapy (někdy i ženy) nezajímavý. Tohle málo kdo přizná. Třeba můj manža si myslí, že se synem je jenom sranda a říká, že by si to se mnou hned vyměnil. Prý by si místo mě šel "sednout" domů a já bych za něj šla makat. No, popravdě bych to občas brala, ale né na dlouho, protože by mi bylo líto, že o něco se synem přicházím :sweat_smile:
5. srp 2010 ve 22:18  • Odpověz
tak to můj manža se koukal se mnou a pěkně jsme se bavili a pak světe div se šel vyměnit kocourovi kočkolit sám od sebe bez keců prý si uvědomil jaký musíme mít stavy a pocity. dlouho mu to ale nevydrželo protože dneska mě už zase neskutečně drásal nervy ale i na tu chvilku to mělo účinek. on si totiž taky myslí že já celý dny jen ležím na gauči, malá jen spí, pak se jdu projít s kočárkem do cukrárny prostě idylka ale že malá má někdy dny kdy prořve to nevidí protože jako naschvál ty dny dělá přesčas takže když jednou za čas má pohlídat malou já se těším že malá bude extra protivná aby viděl tu "pohodu" a pěkně si to užil :grinning:
5. srp 2010 ve 22:32  • Odpověz
Nazev asi trochu prehnany, aby upoutal pozornost, ale docela sila to byla, to teda jo. Nerikam, ze nektere ty pocity jsem treba 14 dni po porodu nemela, ale spis ve smyslu, boze, co jsme to udelali, nezvladnem to apod, byla to starost, aby se malej mel u nas dobre a nestradal. Nebo ze bych sla do prace, ze ta pece o dite je bud o nervy nebo nuda, jasne ze je vetsi odvaz nez menit pliny, me nejvic trapilo kojeni (nepribirani a reflux) a z nej pramenily nase nejvetsi problemy. Ale rikat pred svym cca 4 letym synem, ze ho nechcem, to je sila. A nejvic nesnasim lidi, kteri uprednostnuji zvirata pred detmi. Neni nic spatneho na lidech, kteri deti nechteji, ale pokud je maji a jejich pes je dulezitejsi... Presne, byly to tak trochu zenske, co nevedi, co samy se sebou, asi ani jedna nemela vaznejsi problem a patlaly se v blbostech. A nejvic me dojala ta pani se 4 detmi, jasne ze kdyz se narodi prvni, ze clovek muze zjistit, ze opravdu neni uplne rodinny typ, ale pak si neporizuju 3 dalsi. Spousta tech veci co tam byla, takhle nadavame s kamoskou, jak jsme dopadly, ale stejne se shodnem, ze jsme je chtely a tak to mame :wink:
5. srp 2010 ve 22:48  • Odpověz
kdyz jsem po vic jak roce a pul odchazela od maleho s holkama do kina, mela jsem tezke srdce. Bala se ale i strasne jsem se tesila a pak si to i uzila. Chtela jsem taky, aby se maly predvedl ve sve plne krase jak to taky dokaze, ale on byl naprosto hodnoucky, takze manzel netusi jake to je....si mysli, ze lezim doma na gauci a skrabu se na milusi :unamused:
ten chlap, co priznal, ze dalsi den by uz fakt nedal, tak ten byl dobry. Konecne nekdo uznal a hlavne chlap priznal, ze to neni sranda. Muj chlap se samozrejme na to nedival, povazoval to za hovadinu....na druhou stranu ted bude mit 4 dny, kdy pozna jake to je, starat se 24hodin denne o dite, vc. vareni! Nepredpokladam, ze by i pral. To by uz bylo hodne ukonu....ze bych nechala na tu dobu zavest skrytou kameru do bytu a sem tam koukla jak doma bojuji :grinning:
5. srp 2010 ve 22:49  • Odpověz
no já třeba spím s kocourem , zato malou jsem neměla v posteli nikdy a slyšela jsem i názory že dítě si k sobě nevezmu ale prašivou kočku jo ale neměla bych jí u sebe i kdybych kočku neměla :wink:
5. srp 2010 ve 22:50  • Odpověz
prcku můj by zvládl péči o malou, umí všecko, vykoupat převlíct, povozit kočár, uvařit sunar atd. ale určiě by při tom všem nezvládl péči o domácnost, to mi říkala i jedna známá, šla do práce ona a její muž byl doma a prý to bylo stejně nastejno,přišla z práce a začla jí druhá směna a to uklízet ten bordel co za celý den stihl její muž s malým vyprodukovat :grinning:
5. srp 2010 ve 22:52  • Odpověz
strouzku - ja maleho do postele taky nedavam, mela jsem ho jednou, kdyz mel laryngytydu (ci jak se to pise) a hrozilo, ze prestane dychat, to bylo jednou, co jsem s nim spala v posteli.
Ted nam rostou posledni stolicky a on za nama v noci dosel do postele, nechala jsem ho, protoze ma 13kg, ja velkej, tezkej pupek....ale nevyspali jsme se. A tady jde o to, aby jsme si v noci odpocali a nabrali silu na dalsi den :wink:
5. srp 2010 ve 22:59  • Odpověz
@strouzek No kocour v posteli to je pro me brrr predstava, ale takhle bych to neodsuzovala. My taky nemame malyho u sebe, ze zactku to byl strach, abychom ho nezalehli apod a on se krasn enaucil spinkat sam, no a nekdy rano si ho vezmem jen na pomazleni, nez zacne fnukat a musi se prebalit a zacit krmit. Muj by se taky o malyho postaral, oni to berou tak nejak sportovne, zvladnou to, ale lepsi je se na ne nedivat, no a pak po nich samozrejme vsechno uklidit :grinning:
5. srp 2010 ve 23:00  • Odpověz
prcku tak právě ve chvíli kdy by hrozilo že přestane dýchat bych malou nevzala k sobě už vůbec a byla by jen v postýlce s Nanny. bála bych se že jí zalehnu,nemohla bych ani pořádně spát protože bych podvědomě spala napůl z toho strachu , taky je pro mě špatná představa že malá by ležela v našich peřinách kde je to jedno velký smetiště tělesných výměšků(pot, šupiny kůže, zbytky čehokoliv po sexu, chlupy z kocoura atd) a hlavně v postýlce není možné mít monitor dechu!! takže já s malou nikdy nespala a pokud možno budu se snažit s ní nikdy nespat. s kocourm spím protože prostě on tam začal chodit spávat ještě než byla malá začal tam chodit spávat přes den pak i v noci , když se narodila malá tak jsem se pokoušela ho vyhodit z ložnice a zavřít dveře a málem ty dveře proškrábal skrz a o řevu ani nemluvím. akorát mi vzbudil malou takže prostě spí s náma, nikdy malé do postýlky neskočil takže pohoda. u nás se hlavně ale snažíme aby se malá naučila že ložnice je jenom na spaní, zbytek bytu na hraní,tudíž jakmile se probudí jdeme s ní do obyváku tam jí položíme na gauč, hrací deku atd. zatím to funguje, malá usíná sama v postýlce, nebrečí tam protože ví že tam je zona klidu
6. srp 2010 v 07:07  • Odpověz
Nanny je super věc, taky máme a nemůžu si ho vynachválit. Když malej pěkně spinká celou noc, tak taky spím úplně v pohodě protože vím že kdyby něco, tak spustí alarm. Jinak bych se asi každou chvílu budila a kontrolovala ho, ale takhle se vyspíme hezky všichni. Do postele si ho sece beru, ale dneska se vzbudil třeba o půl páté a pak už úplně vstával v 7, takže spal u mně asi 2,5 hodiny. Celou noc bych ho v posteli nechtěla. A jinak v naší posteli spává přez den.
6. srp 2010 v 08:10  • Odpověz
bufi u nás přesně to samé, prostě jsem klidná když vím že kdyby něco tak nanny upozorní, přesně jak píše výrobce pro klidný spánek dětí i rodičů a fakt to tak je. kdyby byla u nás v posteli tak bych nespala a myslím že ani ona by neměla kvalitní spánek protože by jí budilo jak se hýbeme ve spánku. přes den malou do postele taky nedávám, kvůli těm důvodům jaký jsem psala ale taky kvůli toho že by na ní mohl skočit kocour nechtěně
6. srp 2010 v 08:57  • Odpověz
Ahoj ten pořed jsem bohužel neviděla a moc mě to mrzí . Podle má zkušenosti mě teda dítě život úlně zněnilo a jelikož mám velmy zlobivé dítě tak je to moc náročné od začátku nechtěl spát, furt plakal a dotoho i zlobil. Ale nic není krásnější než pohled na ten úsměv a když se mazlí pak je všem zlobivím věcem odpuštěno. :grinning: A to má podle mě každá maminka.
6. srp 2010 v 09:09  • Odpověz
@strouzek S kočkama mám boj u tchýně, ta má asi 4 a sou zvyklý spat v posteli kde pak spáváme my. No hrůza.... Sice sou čistý, protože sou většinou doma, myši loví jen rekreačně, protože mají pořád zásobu granulí, ale vadí mně tam ty chlupy. Nemluvě o tom že su na kočky alergická. Jako když su v místnosti s kočkou tak pohoda, ale spát v tom... Tak tam malýho nedávám do postele nikdy.
6. srp 2010 v 09:12  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.