• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dítě mi zničilo život - dívat se nebo ne?

(Zamčená)
6. srpna 2010 
bufi náš ven nechodí, jen na balkon, po každém použití záchodku mu to měníme, je zvyklý se i koupat má rád vodu takže spíš musíme dávat pozor aby se neutopil ve vaně, takže je fakt čistý, ale chlupy to je boj. musím každý den vysávat a každý týden prát deky, povlečení atd. ale na druhou stranu je to fajn jak malá už na něho reaguje a těším se jak ho bude jednou nahánět :grinning:
6. srp 2010 v 09:19  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:

mám malýho prcka, tak jsem nestihla prolistovat TV magazín (ani se nedivíte, že? :grinning: ), tak mě moc mrzí, že jsem to neviděla - nevíte, zda se to dá někde stáhnout? nebo bude nějaká repríza? chtěla bych to vidět a zasmát se u toho:grinning:
6. srp 2010 v 09:23  • Odpověz
@strouzek To my máme dva zakrslý králíky a stálo to za to když je Nikolka začala prohánět, sem se fakt nasmála, tahala je za uši a tak. Ale nechali si to líbit, naštěstí nekoušou. Tak su zvědavá co pak Adámek :grinning:

@crawler Zkus se podívat na stánky Primy, třeba to tam bude, nebo nějakej odkaz. Ale fakt je dobrý to vidět.
6. srp 2010 v 09:28  • Odpověz
@bufina díky buf:grinning: a nevíte, jak se to jmenovalo v originále? že bych to našla někde na netu:slight_smile:

a propó - když jsme u těch dokumentů - viděly jste Maximámu? Nadia, co má osmerčátka + doma už dalších 6 dětí? Byla to super podívaná! :dizzy_face: :astonished:
6. srp 2010 v 09:31  • Odpověz
@crawler Tak název v originále teda neznám. Ta maximáma byla super. Já bych už byla asi v blázincu.... Ale nejvíc mně dostal ten její starší spratek, jak nejsu moc proto aby se děti fyzicky trestaly, tak tomu bych vypálila že by se mu otočila hlava 3x dokola.
6. srp 2010 v 09:39  • Odpověz
no kocour taky šikanuje jen nás, demoluje byt a škrábe jen nás, malá ho tahá a zatím drží :grinning:

crawler jj maximáma to bylo něco, fakt úchylárna, tolik děcek bez chlapa, ona je fakt vadná. a to jak to u nich doma chodila totální cirkus, jak jí ten starší kluk bodnul těma nůžkama či čím tak to bylo tak to jsem fakt nechápala. není pořádnou mámou při takovém počtu ani pro jedno dítě a o výchově škoda mluvit. co z těch děcek vyroste, a jak je ukazuje v telce jako cvičený opice to je něco i když na druhou stranu v americe ty matky nezvládají pořádně vychovat ani jedno dítě, nikdy bych nemohla dělat airpairku protože bych musela ty haranty zabít :grinning:
6. srp 2010 v 09:40  • Odpověz
@strouzek Asi se hodně věnovala těm mladším a toho staršího nechala ať si dělá co chce, tak to tak pak dopadlo.... Se jí divím že si ty děti všechny nechala, nebo spíš že si jich tam nechala dát tolik, když říkaly že je to protizákoný. Ale sou to chudáčci, když si představím že bych neměla na malýho čas, protože mám dalších x dětí. Dvě mně bohatě stačí :grinning:
6. srp 2010 v 09:52  • Odpověz
@bufina já to z toho dokumentu pochopila tak, že předtím pokaždé taky zavedl 5 embryjek, ale vždy se uchytilo jen jedno, max. dvě, ona chtěla ještě jedno mimi, jenomže ty embryjka se uchytily všechny a navíc ze dvou se udělaly dvojčátka. Ale mě se líbilo, jak říkala - "já nechtěla tolik dětí, ale copak bych je mohla zabít? který z nich bych měla zabít?" a pak jmenovala a říkala, že je milovala všeechny od první chvíle - s tím se ztotožňuju - já jsem od samé chvíle, co jsem věděla, že jsem těhu (4tt), tak jsemnavázala silný vztah vlastně teprve s embryjkem a měla jsem panickou hrůzu z toho, že mu na příští ko nebude tlouct srdíčko. A to je Išek naprosto neplánované dítě - nevím, jak budu psychovat u dalšího již plánovaného :grinning: Takže já bych taky nedokázala žádné embryjko nechat zahubit - nechala bych to na přírodě a pokud by nějaké samo odumřelo, tak bych se s tím smířila...Jo, jinak já bych už taky asi byla v kazajce :grinning: Ale nemůže popřít, že ty momenty, kdy třeba všech 8 páslo koníky nebylo k sežrání :grinning:DD
6. srp 2010 v 10:00  • Odpověz
@crawler Tak takhle to beru, že by muselo být těžký se rozhodnout který dá pryč. Sranda to byla, jak je všechny snažili nějak nachystat na to focení a stejně se vždycky nějaký otočilo úplně jinam. Náš malej byl taky neplánovanej a stím sem měla dost problém. Malou sem milovala už od počůranýho těhotenskýho testu s dvěma //, ale s malým sem se pořád nemohla nějak smířit. Chtěla sem jít aji na potrat, ale pak sem si to rozmyslela, bych si to nikdy neodpustila. Takže ona to brala asi taky tak. Doufala sem že to bude zase holčička, nakonec to byl kluk. Že bych mu něco koupila, o tom ani nemohla být řeč, žádný oblečky se mně na kluky nelíbily..... Pak se narodil, viděla sem ho pár vteřin a pak až druhej den odpoledne. Stála sem u inkubátoru, bulela jak želva a už bych ho za nic nedala :grinning:
6. srp 2010 v 10:15  • Odpověz
@strouzek já měla taky doma kočku a bylo to super Martínek jí dával co proto a ona držela bohužel nám před měsícem umřela po 10letech ale bylo to suer až bude malej větší tak určo zas kočku pořídím.
@bufina jak píšeš že u tchýně musíte spávat v posteli kde spávaj kočky tak mě to příjde fuj kor když tchýně ví že jsi na ně alergická kočky miluju ale do postele nesmí jen na gauč na deku.
6. srp 2010 v 10:28  • Odpověz
no právě že ne, oni tam říkali že se nesmí dávat víc jak 3 emrya ale ona přemluvila a podplatila doktora aby jí dal víc a to že se uchytili všechny a ještě rozmnožili to je věc jiná. hlavně ale holky pokud má někdo doma 6 děcek bez otce vidíte ještě logický důvod jít si pro dalších 8 dětí??!!!!!!!!! nevychová pořádně ani jedno, a není to o tom že se nevěnovala těm starším kvůli tomu že se starala o ty osmerčata ona se totiž nezvládala starat ani o jedno ze svých dětí. fyzicky to není možné, měla tam pořád pomocnice, plný barák lidí neustále takže ty děcka ani pořádně nemohli vědět kdo je jejich máma. o tom že jsem viděla že ty děcka nebyli všechny zdravé, rozštěp, autista atd. prostě takové množení není normální a zdravé :rolling_eyes:
6. srp 2010 v 10:34  • Odpověz
To je fakt hrozný to jsem bohužel neviděla ale taky to neschvaluju to je moc a jak píšeš mít doma 6 ajít si pro 8 to nepochpím. Asi něco jinýho by bylo kdybys neměla žádný a zadařilo se 8 tak to bych třeba brala ale i tak to není podleně zdravé a hlavně pro ty děti
6. srp 2010 v 11:57  • Odpověz
@strouzek dokument jsem neviděla, jen mě upoutal tvůj rozbor, proč nespat s miminkem. Ono je to totiž spíše naopak. s prvním jsem měla taky tuhle "obavu", byla jsem mladá... S druhým jsem to už neřešila a prostě když poplakával, do postele jsem si ho brala. Zvlášť nad ránem na kojení, usnuli jsme potom jako dudci třeba do 10 dopoledne . Je přirozené, že mládě leží s matkou v pelechu. Pot, slzy, bacily - to je všechno součástí, když ho hladíš, chováš, padá na něj to samé. Je to přirozená imunizace dítěte. Že ho zalehneš, je kardinální omyl - to mateřský instinkt nedovolí. Já usnula vedel malého, který byl otočený čelem ke mně a dýchal mi do tváře naokap nejklidněji a blaženě. Ta blízkost zaručuje jednak bezprostřední kontrolu, protože cítíš každý jeho vzdech, zavrtění a zároveň jsi klidná, protože ho máš takhle pod kontrolou. On spal taky jako špalek. Ale jakmile se zachrul, vzbudila jsem se. Což bylo jenom na kojení. Když spal by´t vedle mně v postýlce, kontrolovala jsem ho, nikdy nespala tak klidně. Když byl přitulený u mě, byla jsem úplně klidná a nikdy jsem nebyla spokojenenější a uvolněná. Ten radar prostě nemusí mít takový dosah jako do postýlky. Je jen na kratičkou vzdálenost, tudíž není nutný takový stav bdělosti. Ale naprosto nehrozí, že bys dítě zalehla - to bys musela být opilá, zfetovaná, prostě nějak uměle obluzená a otupělá.
Navíc kocour - vždyť v půl roce poleze a bude celá od chlupů. Náš honil zase morče po zemi :sweat_smile:
To jen k tomu přístupu spaní s miminkem. :slight_smile:
6. srp 2010 ve 12:44  • Odpověz
kubako no mezi náma je základní rozdíl, za prvé já nekojím a dítě mi spí celou noc bez probuzení po sunaru, tudíž ani není a nebylo potřeba k sobě malou tahat. za druhé já bych nikdy neležela v posteli do 10 hodin, a to i když malá spí třeba do 8 tak vstávám v 6 nejpozději v 7 protože by mě přišlo totálně nesmyslný prospat celý den. dneska jsem teda ještě v pyžamu ale tojenom proto že venku leje a malá spí jak dudek celej den z toho spacího počasí. a jako třetí věc je ta že si špatně informovaná, měla by sis najít statistiky o tom kolik ročně zalehne mamin své dítě(jednou jsem četla článek o SIDS a bylo tam téma i na spaní s rodiči a byli tam dost otřesné statistiky ze zahraničí) a když pominu to že třeba matka má mateřský instinkt nezalehnout své dítě často v posteli spí i otec a nebo ještě další sourozenec. a další věc je ta že se nedá jen zalehnout ale i udusit polštářem, mě se běžně stává že se probudím a polštář všude možně klidně i na druhé straně ložnice. máme na to odlišný názor. co se týče chlupů z kocoura tak malá běžně kocoura hladí, leží na gauči kde předtím spal kocour to mi vůbec nevadí ba právě naopak ať si zvyká na bakterie a chlupy ale nevidím proč by si na to měla zvykat ve spánku! takhle spí ve své čisté voňavé postýlce kde jí nic neohrozí a je hlídaná monitorem, já spím klidně takže opravdu mě nikdo žádným tvrzením nepřesvědčí že spaní v posteli je lepší a ještě k tomu zdravější
6. srp 2010 ve 13:04  • Odpověz
ahojte,
já dokument viděla, ale nic moc mi nedal, se spoustou věcí se dá souhlasit, ale dost mě zaráželo, že ti lidi o tak negativních věcech mluvili před dětmi...

a k tomu společného spaní, kolem toho jsou pořád diskuse :sweat_smile: moje dcerka zpočátku taky spala ve své postýlce, byla kojená, spala celkem dobře...zlom ale nastal někdem kolem 10. měsíce, spánek se hodně zhoršil, měla noční můry, pořád se budila, vydržela být i dvě hodiny v noci vzhůru, tak putovala k nám do velké postele a spánek se hnedle zlepšil, zhruba od 20 m pak začala spát ve svém pokojíku, sama tam chtěla jít a v pohodě, no a teď pár měsíců je zase s náma ve velké posteli, prostě nás potřebuje, říká, že se v pokojíku bojí, tak mi ji naši blízkost dopřeje :slight_smile: máme nadměrnou postel, takže se vyspíme dobře, a ani mně ani mm to nevadí :slight_smile:

@strouzek ono se to může změnit, je fajn, že ti teďka spí dítě dobře, ale třeba když rostou zuby, dítě začíná víc vnímat - může mít v noci noční můry, atd., atd.,...a co tak pozoruju kolem sebe, tak většina dětí v různém věku do postelí svých rodičů putují ať už během noci nebo nad ránem, i když dřív třeba spali samy ve svých postýlce :slight_smile:

a co se týče toho monitoru, tak já zase četla, že miminko vnímá dech maminky (rodičů), takže když spí s mámou v posteli, instinktivně dýchá jako máma, a taky si myslím, že pokud člověk není opilý, tak dítě nezalehne, ale chápu, že se toho někdo bojí, já se taky zpočátku bála...ale od těch 10 m dítě nezalehneš určitě :sweat_smile: ale ať si to každý dělá, jak mu to vyhovuje :wink:
6. srp 2010 ve 13:18  • Odpověz
Taky si myslím, že pokud neni mamina nebo otec něčím ovlivněny tak dítě nezalehnou. Já beru malou do postele až nad ránem nebo když je v noci neklidná, tak ji chci mít u sebe. Ikdyž jsem ji kojila ( rok ), tak jsem ji do postýlky vracela, aby jsme se všichni vyspali. Jinak mala když s nama leží v posteli nad ránem tak se klidně otočí k tatkovi a osahava mu oblicej a je to takove mazlivé. Myslím, že se tímto taky získává hlubší vztah.
Jinak Nanny jsem odpojila cca v 10 měsících, protože se nevyspím. Pořád pozoruji pravidelnost toho světýlka a dechu malé. Ted si myslím to nejhorší období máme za sebou.
Jinak zvířata mám ráda, ale do postele nepatří žádné. Je to každého věc, ale mě to vadí. Měla jsem kocoura v bytě a ted na baráku máme velkého psa, ale nikdy nebyl v ložnici. Nemá tam co dělat. Nejsem uzkostlivě pořádku milovná, ale do postele fakt ne. Ikdyž byl kocour čistý a pes taky tak pořád pelichaji a mají svůj pach. I chovatelka nám říkala bafana do postele nikdy, musí chapat, kde je jeho místo.

6. srp 2010 v 15:22  • Odpověz
@kubaka Moc se mi líbí tvůj přístup, připomíná mi to moji výchovu :grinning:
6. srp 2010 v 15:47  • Odpověz
artuse nám už zuby rostou fest,má hodně oteklé dásně, přes den to je poznat je protivnější ale v noci spí pořád stejně!každopádně na to abych si jí vzala do postele by musela mít nevím co, ani když měla minule horečku z očkování se mnou v posteli nebyla!jak říkám rozdíl je v tom že většina zastánkyň je kojících, a většina co děcka do postele nebere (nebo aspoň co já znám holky co mají stejný názor ty jsou na UM) a přesně o tom to je, vstávat v noci několikrát tak bych si taky měla potřebu brát malou k sobě, jestliže spíme od porodnice celou noc s max jedním probuzením zatím nejsem absolutně nucená malou k sobě brát!
6. srp 2010 v 16:45  • Odpověz
@strouzek když dcera šla k nám do postele bylo jí přes 10m a kojená v této době nebyla, kojila jsem 9m, takže ono to není jen o kojení nekojení :wink: děti se budí a nemohou spát i z jiných rozličných důvodů :wink: ale jak říkám, nám společné spaní nikdy nevadilo a nevadí, ale už jsme hodně off topic :wink:
6. srp 2010 v 18:53  • Odpověz
artus tak to jsem asi byla divný dítě, já dle svý máti jsem nikdy s našima nespala!!! a to že teď už nekojíš neznamená že si nikdy malou u sebe za těch 9 měsíců v posteli neměla. mý malý stačilo aby aby jí 3x hlídal tatínek a naučila se na drncání v kočárku ta já jí pak další měsíc od toho odnaučovala, tudíž děcku stačí málo aby se naučilo nějaký zlozvyk., takže pokud si byla zvyklá si tam malou brát a nebo si jít tam brát i přes den či ráno pak chápu že jí to k vám do postele láká. jak jsem uvedla snažím se a budu se snažit co nejdéle aby malá znala ložnici jen jako místo na spaní a zatím to funguje. jak to bude v budoucnu nevím ale jde o to že ty sis vzala dítě k sobě kvůli zubům ale jsou ženský které už v těhu ví že s dítětem spát budou a okamžitě tam to dítě strčí po příchodu z porodky
6. srp 2010 v 19:04  • Odpověz
@strouzek no když nejsi nucena, nemáš potřebu, není důvod, tak jasně. Ale ty argumenty prostě jsou vytržené ze souvislostí - řekla bych, že víc dětí ročně je utýráno svými rodiči než zalehnuto při společném spinkání. V některé porodnici to maminkám dokonce doporučovali, když bylo miminko neklidné. Vracejí se ke kořenům...
Ale to tě nenutím, když to u tebe není nutný nebo to nechceš, žádný problém.

Já kojila, vstávala v noci, takže být vzhůru od 7 - bych asi umřela. :grinning: Mou prioritou v prvních měsících bylo spokojeně spící dítě (kdekoliv) a vyspaná a najedená matka :slight_smile: Mě se to spaní a kojení líbilo, slastnější pocit jsem nikdy nezažila. Nemohla jsem se toho přituleného tělíčka nabažit. Proto jsem s tím neměla problém. Jak psaly holky - ráno nás otlapkával, koulil se mezi námi a bylo to kouzelné, nezapomenutelné. lTaky máme velkou postel, tři se tam vejdeme ještě teď.
Malej leze ke mě dopostele ještě teď -trochu nepohodlí, ale ty jeho ručičky ovinuté kolem mého krku se nedají setřást.
Takže je to věc volby, - ale ne, že je to nebezpečné. Každá zvířecí matka spí s mládaty v pelechu . Tam je mám pod dozorem a ony ji. Ono všechno se dá trochu účelově zkreslit. A poplašným reportážím bych moc nevěřila. Už ti neřeknou, kolik dětí odspalo kojenecký věk bez problémů... :slight_smile: a neřeknou, jaký je mezi nimi poměr.
6. srp 2010 v 19:05  • Odpověz
@strouzek rozdíl je asi v tom, že já to za zlozvyk nepovažuju, a vzala jsem si ji tam, protože určité období spala hrozně špatně a neklidně, potřebovala naši blízkost, a já ji tam mám i teď (po období, kdy spala celkem dlouho sama v pokojíku) a je to fajn :grinning: a víc se k tomu vyjadřovat nebudu, jak píše kubaka je to věc volby:wink:
6. srp 2010 v 19:17  • Odpověz
kubako to že se v porodnici vrací ke kořenům to vím, i za cenu vyhladovění dítěte aj. dle mě úchylností takže od tý doby si o tom myslím svý a příště jestli bude jiný prcek budu hledat porodku kde má matka možnost volby a nesnaží se mě dostat do středověku :grinning: ale beru je to věc volby, má je nikdy s malou nespat kvůli jejímu bezpečí, kvalitnímu spánku a i pro mé pohodlí :wink:
6. srp 2010 v 19:21  • Odpověz
Koukám že diskuse se dostala jinam :slight_smile: Holky o kolika zalehnutých dětech jste kdy slyšely? Já patřím k těm co s dítětem spí a rády,nicméně je mi putna že to někdo nechce dělat. Jen mi přijde argument "zalehnutí" poněkud scestný :slight_smile:
6. srp 2010 v 19:23  • Odpověz
@lenkabu jistěže je to věc volky, je mi to taky putna, ale argumenty zalehnutí a udušení jsou zcestné a neopodstatnělé. . Někomu se to prostě nelíbí - tím odůvodnění může vklidu skončit.
6. srp 2010 ve 20:12  • Odpověz
@kubaka volby, troubo :grinning:
6. srp 2010 ve 20:13  • Odpověz
@strouzek co je to sex? :grinning:
vzhledem k tomu, ze spatne dychal, tak jeho blizkost u mne byla to nejlepsi, zalehnout dite podle mne nemuzes (teda jestli nejsi sjeta anebo opila). Souhlasim s tim, ze matersky instinkt nedovoli zalehnout dite. A musim rict, ze ted co jsem tehotna se bojim, aby mne maly nekopl do briska...ale kazde rano se mazlime minimalne hodinu. Ja mela to stesti, ze maly mi spi nadherne od narozeni, takze ja potrebu vzit si ho do postele fakt nemela, teda jenom na kojeni. A pak od narozeni se mazlime a to je moc fajn....a budu to praktikovat i s dalsim prckem, akorat to pak bude grupac :grinning:
6. srp 2010 ve 21:00  • Odpověz
Taky jsem se na dokument dívala a nelíbilo se mi že se to jmenovalo Dítě mi zničilo život,lepší název by byl změnilo život,to je jasné že se každé z nás co má dítě nebo děti změnil život,mě teda osobně k lepšímu,já své děti miluju a jsou pro mě vším.
S tím spaním v posteli,dcerka spávala ve své postýlce,až nad ránem jsme ju brávali k nám do postele,tak stejné to máme i se synkem.Mě osobně to nevadí,já jsem ráda že se k sobě přitulíme a třeba ještě na chvílu usneme.
6. srp 2010 ve 21:11  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.