• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dostaneme neštovice?!?

(Zamčená)
25. června 2013 
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat na vaši zkušenost ( vím, že u každého to může být individuální a nelze to s jistotou říci, ale o vašich zkušenostech bych ráda věděla ). Co jsem si tak zjistila, neštovice jsou prý hodně infekční, inkubační doba 10-21 dní( zpravidla se tedy uvádí 14-21 dní ), člověk je infekční 2 -3 dny před výsevem vyrážky po dobu než se ji netvoří nové a jsou zaschlé. U syna ve školce se objevily a stále objevují nové případy dětí co chytily neštovice ( syn stále do školky chodí ), jaká tak může být pravděpodobnost, že je chytí, když s dětmi co je již mají, byl v kontaktu - ve třídě, na školní zahradě..., po kamarádovi, co již vyrážku měl ( zjistilo se ale až po naší návštěvě u nich - byli jsme tam cca 5 hodin - většinou v jedné místnosti, pili po sobě... hráli si.....)Máme tedy dvě děti, ani jedno je neprodělalo ( jsou malé - 5 a 2 roky) a i ten mladší se vlastně ve školce " pohyboval" , když jsem chodila pro staršího a i na té zmiňované návštěvě také byl. Co myslíte? 14 den to bude př. týden v úterý ( když počítám ty dva dny, kdy děti byly již infekční a chodily do školky a pak se jim vytvořila vyrážka . a jaká je pravděpodobnost, že je chytí i sourozenec? Když si to tak teoreticky "propočítávám", tak vzhledem k tomu, že ta inkubačka může být až tři týdny, tak se taky může stát, vzhledem k tomu, že máme dvě děti, že můžeme strávit prázniny doma s neštovicemi emoticon Díky za rady , tip a vaše zkušenosti .-)
24. čer 2013 v 15:27  • Odpověz
autor
Všem které mi odpověděly moc děkuji..........bohužel se mi nedařilo odpovědět vám, pravděpodobně pravidla. tak jsem to vložila do diskuze. Starší syn má tedy od včerejška neštovice, bylo to 16 den od pravděpodobné nákazy, 100% ve školce. Zda to dostane v blízké době ( a nebo až za těch 14-21 dní a nebo taky vůbec )ten mladší uvidíme. Nicméně ten mladší byl přímém kontaktu s nakaženým před 11 dny tak je třeba možné, že je dostanou podobně. a nebo až od staršího, který byl tedy asi infekční už v pátek ( když se uvádí 2 dny před výsevem...)tak se necháme překvapit no.
24. čer 2013 v 15:31  • Odpověz
nešlo Ti odpovědět, jelikož jsi to měla založené jako otázku...chceš-li komunikovat s ostatními, zakládej diskuze :slight_smile: S těma neštovisema je to dost individuální, jak vidím. Ale rozhodně je lepší je prodělat dříve, hlavně u chlapečků....
24. čer 2013 v 16:39  • Odpověz
autor
@speedygon jj, už jsem na to přišla, jak to funguje :wink:
24. čer 2013 v 16:43  • Odpověz
Ahoj,
chtěla jsem, aby si je malá prodělala před vstupem do první třídy .. tak jsme si pro ně šli na návštěvu - děti spolu pily, jedly, pusinkovaly se - a nic .. I v jednom pyžámku spinkaly ..
Nakonec jsme byli loni v květnu (ve čtvrtek) na návštěvě a kamarádka mi další den volá, že má malá horečku a další den, že se osypává a že to vypadá na neštovice ..
Říkala jsem si, že my to určo nechytíme .. Ale ... 16-tý den od návštěvy dostal Adámek horečku, do druhého dne pupínky.. Adélka nešťovky od něch ale nechytla - což moc nechápal ani doktor - přitom se pořád miliskují ..
Přinesla si je za 6 týdnů ze školky ..
Jsem moc ráda, že je máme za sebou ..
Oba měli docela hrozný průběh ..
24. čer 2013 v 16:50  • Odpověz
Starší dcera chytla neštovice také ve školce. Po 14 dnech je dostala mladší dcera a dostala jsem je i já... Měly jsme veliký výsev a vysoké horečky. Je zajímavé, že moje sestra neštovice měla a já je jako dítě nechytla přes několikerý kontakt s nemocnými...
24. čer 2013 v 16:55  • Odpověz
autor
Já čekám, zda je chytí ten mladší. ještě je šance, že taky ze školky - když se tam pohyboval, jak sem chodila pro staršího - ještě asi tak týden, jinak pak od bráchy. No uvidíme. Třeba je nedostane taky vůbec. starší celkem OK, teda osypaný je hodně, včera v noci měl i horečku, občas si stěžuj že ho bolí břicho, tak dnes polehává a to je co říct - je to živé dítě. A není to zvláštní? Myslela jsem, že horečky a tak se projeví právě před osypáním.......chtěla jsem koupit ten tenno herbal - nebo jak se to menuje, ten neměli, nakonec mi byl doporučen vira soothe. zatím je fajn, malý se nedrbe a kdyžtak řekne, kde ho to lechtá, já namažu a nebo máme předepsané fenistil kapky. Jen jsem se chtěla zeptat - mazaly jste pak něčím ty strupy co se pak udělají?
25. čer 2013 v 08:07  • Odpověz
autor
A ještě jak by měly vypadat strupy pak u těch neštovic? Jakou by měli mít barvu?
25. čer 2013 v 10:47  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.