• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
grabu nevím vždycky jí to trochu zmizne, ale udělají se zase jinde. A má to fakt jen na papulce, jinak nikde na tělíčku jí nic nenajdeš

k.ate a není to jen tvůj pocit? já měla ten stejnej ta se mi na to díval manžel a mám to prý pěkné ani že nejde vidět jizva a nic. tak ale uvidím jak dopadnu v pondělí u doktora :wink:
13. říj 2009 v 10:50  • Odpověz
k.ate mám je bavlněné čepičky :frowning2: jsem z toho fakt zoufalá, malou to sice nesvědí, protože si to neškrábe tak dle toho usuzuji, ale mě to strašně trápí. Za týden jdeme do poradny tak se zptám pana doktora co to máme :frowning2: kdyby to měla i jinde na tělíčku, tak řeknu fakt alergie na něco, ale že to má jen na obličejí
13. říj 2009 v 10:54  • Odpověz
waci - manža se právě koukal a řek mi to jako první, že se mu to nezdá... :confounded:
13. říj 2009 v 11:05  • Odpověz
aha, tak to bych šla být tebou ke svému doktorovi
13. říj 2009 v 11:11  • Odpověz
Waci tak to budou fakt potničky...když to ma pod čepičkou a občas to zmizne a udělá se jinde...zkus jí to fakt potřít odvarem z heřmánku...to Štěpulovi pomůže:slight_smile: tak snad i vám...taky to míváme a občas i na hrudníčku ale zmizí to neboj :wink:

Kate tak to je mi líto, ale zkus to fakt u toho dr. něco ti snad poradí...určitě s tím jde něco dělat
13. říj 2009 v 11:18  • Odpověz
Přidala jsem taky nějaký fotečky jak se Štěpula směje:slight_smile: konečně sem ho vyfotila:slight_smile:
13. říj 2009 v 11:19  • Odpověz
holky co oblikate na noc, Kika mela v noci studeny rucicky :unamused:
13. říj 2009 v 11:22  • Odpověz
tak jsem koukala na stránky svojí doktorky, abych věděla, kdy tam můžu zavolat, aby byla v ordinaci a ona je pryč :frowning2: Na Celosvětovým gynekologickým kongresu až do 23. října :confounded: no stejně tam zavolám a domluvím se na tu kontrolu po šestinedělí a zeptám se sestry, co s tím, ale akutní případ to asi nebude, takže stejně budu muset počkat .-)
13. říj 2009 v 11:22  • Odpověz
holis - my dáváme jen čistý bodyčko :grinning: dávala jsem overálky ze začátku, ale malej byl pak zpocenej jak myš...
13. říj 2009 v 11:23  • Odpověz
waci - jinak malej když se mi osypal po jídle, měl puntíky taky jen na obličeji (a asi dva na hrudníčko, ale jinak nikde nic..
13. říj 2009 v 11:25  • Odpověz
autor
Ahojte maminky,

tak som tu :slight_smile:

Gábinka,tak ten zrazík by sme mohli spáchať nejako budúci týždeň,len sa vás opýtam či cez týždeň alebo cez víkend a či dopoledne alebo odpoledne a či prídete ku mne alebo sa stretneme v nejakom nákupnom centre a dáme si tam nejaké papu a popozeráme po obchodíkoch?

Inak,niekto tu písal,že vozí prcka vedľa seba na prednom sedadle...ja som už išla s malým asi v dvoch týždňoch sama a bez problémov,ja sa vobec nebojím a navyše bez toho by som sa nikam nedostala,takže šoférujem,kedy len chcem a potrebujem a musím s nadšením povedať,že sme kúpili to zrcátko,ktoré sa dá dozadu nad sedačku,kde je autosedačky s malým a keď šoférujem,tak ho perfektne vidíme v spätnom zrkadle,nesedíme ani pri ňom vzadu,takže ODPORÚČAM a k tomu,že máte prcka vedľa seba vpredu...bola som v servise so svojím autom a len tak ma napadlo opýtať sa pána odborníka,kde sa dá vypnúť vpredu airbag,keby som tam dala malého...a ani som to nedopovedala a zvýšeným hlasom mi začal rozprávať,že to je to to najnebezpečnejšie,čo možu rodičia robiť s dieťaťom,že to je len výmysel nejakého pohodlného človeka voziť dieťa vpredu,že keď robili crash testy a nabúralo auto zpredu a potom aj zboku a mimi bolo vpredu vedľa šoféra,tak bolo okamžite mrtve,je to to najnebezpečnejšie miesto v aute,jednak musia byť vypnuté airbagy(a kvoli čomu sa tam asi dávajú,aby ochránili a keď je ich potreba vypnúť,tak aká bezpečnosť) a jednak predný náraz býva najčastejší a je to najkratšia vzdialenosť k danému nárazu a keď je vedĺa šoféra,tak šofér má tendenciu stále si mimino všímať...
Takže to moja skúsenosť a jednoznačne aj keby bolo neviem čo,malý bude vždy vzadu.

Na doma mu obliekame bodýčko a na to overal a ponožky alebo body+tepláčky a nejakú tenkú mikinku alebo tričko s dlhým rukávom,inak tiež nemáme najteplešie doma,ale nenavliekame prcka moc nahrubo,je odchovaný na "studeno" a keď ho moc naobliekame,tak je nesvoj a plače a nie je to ani zdravé,Gábi,tak sa neboj,obliekaš ho akurát.

To šitie vám babenky nezávidím,snáď vám to moc nezvrzali...držím palce
13. říj 2009 v 11:27  • Odpověz
autor
Tak Libi používa vůni Givenchy Pour Homme,Allure Homme Sport a má aj nejaké iné,ale tieto sú jeho naj a aj pekne voňajú,nie sú také vtieravé ťažké a korenisté vone...A Libi vás moc pozdravuje :slight_smile:

A na Vianoce?včera som nakúpila nejaké hračky pre segriné malé a ostatné fakt neviem...ale už tiež premýšĺam...segre kúpime určite niečo do nového domu...mamine nejaké vitamíny a niečo z Tescomy na zavesenie,minule dostala hodinky,šatku...švagor má rad lietadla a rád ich skladá,sú to tie náročné skladačky,puberťáčkam nejaké mikiny a trika...
13. říj 2009 v 11:32  • Odpověz
zkusila jsem uvařit odvar z bio heřmánku a budu jí to potírat. Snad není alergická na heřmánek jako já.

Jinak na noc dáváme overálek. Tak teď mám tak hodinu a půl klid, mamka si ji vzala do kočárku a šli na vycházku :slight_smile:
13. říj 2009 v 11:33  • Odpověz
autor
Na noc obliekame body a overálek a dávame spací pytel,pretože sa odkopávame a je nerád prikrytý,a tiež má nad ránom občas studené ručičky,ale Jani,ak nemá studené nožičky a noštek,tak to je OK.

Gábinka,tak o to sa snažíme aj my stále odfotiť ho,keď sa smejká,ale mám vždycky smolu...

Inak už od nedele ho dávame do hracej deky a je z nej úplne nadšený,dnes som ho tam položila a to ste mali počuť ako sa rozrozprával :slight_smile:
13. říj 2009 v 11:36  • Odpověz
k.ate já přemýšlím co jsem jedla nejím ani ovoce ani zeleninu. :frowning2: ale měla jsem čokoládu tak to by mohlo být ono. :frowning2:
13. říj 2009 v 11:36  • Odpověz
autor
Miško,ja si tiež myslím,že to má potničky,keby to bola nejaká alergická reakcia,tak to má dosť zarudlé...
13. říj 2009 v 11:37  • Odpověz
grabu malej se krásně směje. je moc krásný :wink:
holky koukám všechny ty naše miminka, jsou náadherná :wink:
13. říj 2009 v 11:37  • Odpověz
ahoj mamči,

aurelka -au, au, au, že pozdravujem šikovnú pani doktorku. To ja mám šitie ukážkové. Mala som to krásne zošité po maťkovi aj dr teraz pri pôrode konšatovala že vôbec nevidno že som už rodila a že ona mi to zašieje tiež tak krásne a aj tak zašila...

waci, mi máme tiež problémy s tváričkou. lekárka nám dala holtov krém, ono sa sáce na nete uvádza že nie je vhodný pre kojené deti (neviem prečo), no nám dr povedala že je vhodný a zabral nám. Už máme krásnu tváričku a ak nám aj sem-tam niečo vyskočí, holtov krémsi s tým poradí. Popýtaj sa na to mudr :slight_smile:
13. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
a práve sme sa vrátili z poradne - 5990 g a 62 cm :grinning: :grinning: :grinning:
13. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
waci, nečakaj týždeň do poradne, popýtaj sa na to v lekárni, fakt sa toho krému nemusíš báť, nie je kortikoidný, nám zabral cca 2-3 dni ak si dobre pamätám a tiež sme mali vyhádzanú len hlavičku, užíval ho aj maťko, keď bol malý - dočítavam, preto takto postupne reagujem :grinning:
13. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz
lucii to jsem psala já že mám malou vepředu, když my máme autosedačku vajíčko a ta musí být protisměru jizdy a to tam fakt vzadu nevidím co malá dělá. Vepředu vypínám airbag. a ono pokud se má něco stát, tak se to stane i kdyby nevím co. Osud je osud.

jajka no uvidím, co na to heřmánek a co kdyžtak na to doktor. teda vy už jste velkééé :grinning:
13. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz
gabi, waci, fotky :slight_smile:
13. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz
aha to se dá koupit bez předpisu? tak to já se poptám :wink: děkuji
13. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz
luci, urob fotečku s dekou, som zvedavá :grinning:

s tým noštekom studeným ako píše lucka sa orientujem i ja, nie podľa studených rúk, ale nošteka
13. říj 2009 ve 12:18  • Odpověz
dá na recept i bez ...a dokonca si to dával na tvár i môj manžel, keď mal problém a zabralo to aj jemu - teda ešte pri maťkovi, teraz je v pohode. a stojí to pár korun, aj dnes som si ho v lekárni brala, snáď ho máte i vy v čechách. Ja by som fakt nečakala, načo, a fotečky sú síce krásne, no môj manžel kým mala malá vyhádzanú tváričku tak ich retušoval, lebo sa mu to nepáčilo. Teraz u nič neretušuje :grinning:
13. říj 2009 ve 12:21  • Odpověz
ja som s mimčom sama v aute ešte nebola, a keď sme boli, tak malá bola vzadu, tiž vo vajíčku opačne, nie v smere jazdy...ani neviem, že či vajíčko môže byť v smere jazdy?!?!?! asi nee. A tiež bojim, bojim, že ak budem s malou sama a bude rev, a ona vie urobiť revisko taký, až je bordová, ak sa jej niečo nepáči...tak mi tiež nebude všetko jedno...no, neviem ako to poriešim ak budem musieť ísť autom sama... :sweat_smile:
13. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz
haloo, kam ste zmizli??? ja sa sem dostanem a vy ste fuuuuč :frowning2:
13. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz
jajka jsem tu pořád, jen mi větrem vypadl internet. Ok já se poptám v lékarně. holky mamka je s ní ještě pořád venku, mamka bude pěkně zmrzlá. Malá ta je v teploučku :grinning:
13. říj 2009 ve 12:30  • Odpověz
no, mne teda vonku všetko ejdno nebolo, oči mi slzili od vetra, nadávala som si že som sinezobrala šál. Malá zaspinkala cestou od dr tak je teraz sama na balkóne a ja pekne v teplúčku :grinning:
13. říj 2009 ve 12:35  • Odpověz
mamka má šálu zimní bundu a kozačky a rukavky, tak snad to ustojí :grinning:
13. říj 2009 ve 12:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.