• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
ne ne z kuchařek vůbec :slight_smile: jsou to staré recepty, které jdou přes koleno :slight_smile: akorát myšky byly z té knížky :slight_smile:ale já strašně ráda peču....

tak mléčná čokoláda:

250g ztuženého tuku (omega, Iva, ceres soft...)
50g kakaa
125g sušeného mléka (já dala ten nutrilon)
250 g moučkového cukru

dělám zase ve vodní lázni, nejprve rozpustím tuk a pak přidám ostatní suroviny, ten tuk nesmí být horký a nesmí vřít. prostě jen ho rozehřát a nasypat tam zbytek a promíchat a míchat až z toho máš hladkou směs. Pak naleješ lžičkou do formiček a necháš ztuhnout já dávám na balkon, je tam zima a krásně to ztuhne a pak to vyklápím, tak že vezmu formičku a bouchnu s ní o prkýnko ono to povolí a ještě jednou bouchnu a ono to vypadne :grinning:

a ještě jeden recept co u nás milujeme a už mě dnes o něj manžel uháněl jsou
Burizonové koule možná je někdo znáte :slight_smile:

300g cukru kuripce nebo krystal
1 salko slazené kondenzované mléko
kostka másla
2-3 balíčky burizonů

Buď zase na vodní lázni, nebo pozvolna na plotně rozpustím cukr na karamel pak odstavím a rychle ale fakt rychle do něj vmíchám kondenzované mléko a máslo, které mám na kousky rozkrájené, aby se lépe rozpustilo a pak tak přidám burizony. vše důkladně promíchat. Nechám chvilku směs vychladnout, ale ne do úplného vychladnutí ale tak aby se daly tvarovat koule. Ale v poslední době to s manželem děláme tak, že vezmu takové ty papírové košíčky a do toho dávám lžící hromádky a nechám ztuhnout. Nejsem aspoň jak prasátko, protože to fakt hodně lepí a vypadá to taky dobře a hlavně u nás to nevydrží ani do vánoc :grinning:
11. pro 2009 ve 21:11  • Odpověz
miška, čokoládu mám opísanú a burizony v karamele milujem - no moja mamina to mala tiež pôvodne ako guličky, ale robíme to tak, že tú zmes fukneme na pocukrovaný alobal, vytvarujeme taký valec (ako srnčí chrbát, ak poznáš ďalší zákusok), dobre to postláčame, posypeme cukrom a zabalíme do alobalu. Ten cukor je tam len preto, aby sa alobal neprilepil. A tiež to u nás fičíííí - a opäť - jednoduché, šikovné a vynikajúce - veď toto je jeden z vianočných druhov čo som písala Lucke že robíme.

...práve som dorobila cesto na vanilkové rožky, pridala som do nich ešte citronovú kôru - som sa dočítala že je to mňam...tak uvidím zajtra...

kto že to tu hovoril že piecť vianočné nebude??? - že by aj Jajka???

A miška, teším sa príležitostne na ďalšie receptíky :slight_smile: - moc dík
11. pro 2009 ve 22:24  • Odpověz
Jani, nám malá ještě nedávno při položení na bříško řvala jako bychom ji vraždili, ale teď to miluje. Být to na ní, tak už lozí po čtyřech :grinning:, hlavičku už drží krásně i když ji mám na rukou, tak ji skoro nemusím držet, ale samozřejmě, že ji přidržuju :slight_smile:

Miško, to ale muselo být hodně čokolády, když jsi ji dělala z nutrilonu :slight_smile: Taky bych si dala :slight_smile: Jsi šikulka :wink:

Holky, dělají vám mimča někdy u kojení, že si cucnou, pustí se, zas se přisajou, cucnou, pustí se a to dělají třeba 5minut? Aduš to tak u posledního kojení dělala a já nevím, co to znamená, ale bylo to legrační :grinning: Myslíte, že už třeba měla dost?
Jinak jsme ji dneska orientačně vážili a má skoro 6kg :sweat_smile: , pucloška jedna :grinning:
11. pro 2009 ve 22:35  • Odpověz
Ale jak tak koukám k Peťce do tabulky, tak vážíme stejně jako všichni kolem 3 měsíce :slight_smile: Aspoň mám jistotu, že Aduš netrpí hladem :grinning:
11. pro 2009 ve 23:00  • Odpověz
ahoj holky :wink:
12. pro 2009 v 08:40  • Odpověz
dobre rano :wink:

my za chvily jedeme smer Zabreh :wink: mimusko uz zase spinka. Juu ja se tesim, zjistila jsem ze nemam vubec nic pekneho na sebe :unamused: tak snad neco po vanocich az budou slevy.

Zanetko mudry se poptam, tak uviidime kdyz ja se tak bojim, ona pesticky taky normalne nema jen kdyz je na brisku a to se ji tam nelibi.

tak ja jdubalit, mejte se hezky, od rodicu na vas kouknu
12. pro 2009 v 09:18  • Odpověz
dobré ranko

...tada aj to dnešné bolo pre mňa dosť náročné ... malej sa asi niečo vnoci snívalo, zravu obrovský rev a ne a ne sa učičíkať....neviem či to bolo, ráno som pátrala po zuboch, no nezdá sa mi, že by ďasienka boli zdurené....

ALE, naša micka sa dnes ráno prvý krát pretočila z chrbátika na bruško :dizzy_face: a ja som to nevidela ... položila som ju na moju posteľ, zakryla paplonom - mojim a išla som jej popraviť postieľku. Otočím sa a že čo sa to tak klube pod tým paplonom a že ako sa to tam celá dostala. Kuknem a ona na brušku :grinning: . Ale bola zlatá, predviedkla mi to neskôr, keď som ju prvý krát nevidela....

tak krásny víkend prajem
12. pro 2009 v 09:28  • Odpověz
jaji :slight_smile: tak to je šikulka :slight_smile:

jinak přeji krásnou sobotu... My měli noc celkem klidnou, až na to usínání, no, uspávala jsem ji od osmi do 22h, pak chrupkala do 5, napapala se a spalo se do skoro 9h a zas nechce spinkat, tak leží v postýlce a kouká na medvídky...
12. pro 2009 v 09:58  • Odpověz
calli - mně malej dělá kraviny, když pije a chce tlačit... začne se smát a to prso pustí, pak se zas přisaje a takhle furt do kolečka, ale je při tom hrozně roztomilej :slight_smile:

Jani - malej na bříšku má taky občas ruce v pěst, ale sem tam je i povolí... on se totiž na tom bříšku chytá plíny a snaží se opřít o předloktí a občas mám pocit, že zkoouší překulení na záda, ale ještě mu to nejde...
12. pro 2009 ve 13:15  • Odpověz
peti, ty máš mimčo o mesiac mladšie ako janka....
12. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz
jaji - já vim, ale tys to řešila taky "v našem" věku,ne? pokud si pamatuju tak někdy kolem té tříměsíční prohlídky a na tu my jdeme teď v pondělí :slight_smile:
12. pro 2009 ve 13:46  • Odpověz
no, v troch mesiacoch išlo o pasenie koníčkov - o to, že sa laurinka zdvíhala krásne ale bez rúk ... , tie pästičky neviem kedy by sa mali viac otvárať, no nám to mudra povedala až na cviku, že už by nemali byť často zovreté... a to bolo po 3,5 ... a včera, nás upozornila že pozrite, ako ich pri tom cviku nádherne otvára ... doma ich má už veľmi často otvorené a málokedy zovreté.... ono mimča napredujú veľmi rýchlo, podľa mňa sa laurinka pretočila práve vďaka tomu cvičeniu, ináč by sa ešte netočila, ... na točenie z chrbátika na bruško je čas až okolo 5-6 mesiaca. Aj keď je fakt, že čo poznám deti, tak sa dosť často točili práve okolo 4-5 mesiaca ...
12. pro 2009 ve 13:58  • Odpověz
a peti, práve som vybrala prvú dávku vanilkových rohlíčkov... som sa zľakla že pôjdu do koša, nevedela som odhadnúť ako dlho tam majú byť, po 9 minutách sa mi ešte nezdali, tak ako hovorila tvoja babička som ich špiclovala cez sklo a potom som ich rýchlo vyberala ... už som dva zbodla a sú mňam :slight_smile:
12. pro 2009 ve 13:59  • Odpověz
jaji - jsem ráda, že chutnaj :slight_smile: Babička je zkoušela dělat a nakonec nacpala do formiček, protože měla nějakou blbou mouku a to těsto se jí hodně drolilo :grinning: Takže na rohlíčky nekupovat mouku "noe" z kauflandu :grinning:
12. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz
tak malá holky kaká už 3 den sama, tak snad je to konečně na dobr cestě, promiňte že vás tím pořád otravuji,a le já mám z toho strašnou radost
12. pro 2009 v 15:53  • Odpověz
miši, aké otravovanie, aj preto sme tu :grinning:
12. pro 2009 v 16:50  • Odpověz
...aj keď dnes tu ako každý víkend viac nie sme :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...
12. pro 2009 v 19:25  • Odpověz
ahoj holky, jdu vas pozdravit, mela jsem hekticky den, jsem v Zabrehu u rodicu,

Jirka je na Vanocnim vecirku a me to tak moc mrzi, ze sel sam :frowning2: nejdriv nebylo hlidani, ted by bylo jenze si domluvil kamarada :frowning2: a aby toho nebylo malo ten kamarad furt pojd sbalime nejaky baby :confounded: tak se bojim, hlavne me tedy mrzi ze vubec sel, ja bych bez nej nesla, ale nerekla jsem mu to ze se me to nelibi, jsem trdlo :pensive:

holky tak jsem vas docetla to jste toho moc nenakecaly, no nic jdu si prilehnout ke Kristynce, dnes mame premieru mimo domov, spinkame vedle sebe u krbu, tak pa zitra.
12. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz
Tak máme za sebou první návštěvu pohotovosti... mrňous se naučil přetáčet ze zad na bříško, ale zrovna ve chvilce naší nepozornosti a zkutálel se nám dolů z postele... Naštěstí je prej v pořádku, na rtg nic nebylo a on už když jsem ho oblíkala na cestu do nemocnice měl radost, že jdeme ven... No já si připadám jak naprosto neschopná máma, že jsem ho nedokázala uhlídat... I když doktorka říkala, že jí takhle syn spadnul taky... a sestra přidávala historku, že mají 10ti měsíčního vnuka a pokaždý, když ho hlídal její manžel, spadnul mu z postele, tak prej říkal, že už nemůže hlídat v zájmu mrněte... No, doufám, že mě kvuli tomu nezavrhnete... Jen fakt dávejte na mimča pozor, já jsem si myslela, že malej je hodně daleko od kraje na to, aby se mohl takhle překulit a stačila chvilinka a už to bylo... :confounded: :frowning2:
12. pro 2009 ve 22:15  • Odpověz
Jejda Peti, tak to jsem ráda, že se mu nic nestalo. To není vaše chyba a ty určitě nejsi neschopná máma, jsi moc dobrá máma :wink: A doktorka ti přece říkala, že jí syn taky spadl, tak vidíš a je dobře, žes s ním jela na pohotovost, to by neschopná matka určitě neudělala :wink:
12. pro 2009 ve 23:38  • Odpověz
calli - no já jsem byla z toho šíleně vyklepaná, manža musel být s malým v chodbě, protože mrňous se uklidnil během dvou minut, ale já byla ubrečená a histerická (to jsem vůbec nevěděla, jaká jsem histerka :confounded:), takže malej jakmile mě viděl, začínal brečet kvuli tomu... Když se na něj manža smál, byl vysmátej, ale jakmile viděl mě uřvanou, začal zase natahovat... :confused: nikdy bych neřekla, jakej má tohle na mimino vliv...
13. pro 2009 v 00:05  • Odpověz
Peti, ještě že je malej v pořádku, my máme taky vždy vše obložené aby nebyla možnost spadnout. nedivím se ti já bych byla histerická taky. To asi každá mama :wink:

malá dnes holky spala od 19.30 do 05.30 jsem koukala jak něco. a pak hned po koju zase usnula a vstávala v osm a chtěla papat a u toho se celá pokakala :grinning: tak mám radost.

Holis já bych mu to taky řekla. Nedivím se ti. :frowning2: A ti jeho kamarádi jsou blbí, když mají takové kecy. Zdeněk má taky večírek 18.12. ale nejde, protože jim řekl, že chce jet za námi domů a nechce nás nechat samotné. Tak jsem moc ráda :slight_smile:
13. pro 2009 v 08:16  • Odpověz
waci - mě nenapadlo, že se může posunout o takovej kus, jsem blbá... teď leží s manžou ve velký posteli, ale už k ní mám přiraženou postýlku, aby nemohl spadnout, i kdyby se otočil několikrát...

Jinak u nás noc z pohledu malýho klasika posledních pár dnů... Bolelo ho bříško, ale jak se vyprděl už byl v pohodě, usnul kolem druhý, ale já ho pořád v postýlce kontrolovala jestli dejchá a jestli je v pohodě... Pak se vzbudil o půl osmý a o půl jedenáctý... No, jsem ráda, že dodržoval zhruba intervaly doporučený doktorkou a já jsem ho nemusela budit...
13. pro 2009 v 11:11  • Odpověz
Peti nevyčítej si to. Já jsem spadla jako malá taky, hlídala mě sestra a spadla jsem jí z postele a přežila jsem to taky :wink:

my asi doháníme ty 3 měsíce nekakání, protože se dnes pokakala podruhé a je strašně spokojená že jí to jde samotné
13. pro 2009 v 11:36  • Odpověz
cus bus lejdyyyz

Petko, juu tak hlavne ze je prdolka v poradku, nevycitej si to, to se stava ze mimusko neuhlidas, priste das pozor :wink: hlavni je ze mu nic neni.

Jinak jsme spali u rodicu poprve mimo domov a super, Kristynce to bylo uplne jedno. ted si odpociva v kocarku, vcera v tom mrazu spala sama venku 2h, jsem cucela

konici opatrujte se ja nakouknu vecer doma v Olomouci
13. pro 2009 ve 14:35  • Odpověz
Ahojky,

tak Peti neboj, možno nie si posledná komu sa také niečo prihodí. Hlavne, že ste v poriadku.

Jani aj nám mráz prospieva, drobec konečne spí lepšie cez obed, potiahne aj cez 2 hodinky, čo u nás nebolo. :wink:

Vanilkové rožky som upiekla aj ja, podľa receptu od Lucky. Sú super. :wink:

A inak ja my sa už chceme pretáčať a furt nič. :frowning2: Zatial iba ten bok.

A dnes bol podarený, na boju hrazdičky má macka, tak sa k nemu pootáčal na položke o 90°C a potom nohou odkopol hrazdičku trochu ďalej a potom si ho pchal do pusiny. teda najprv ho ulovil ústočkami apotom si ho tam rukou pridržal, aby mu nezdrhol a druhou rukou sa pridržal hrazdičky.

A ešte - dnes ráno sme sa fotili - teda drobec sa fotil, tak hádam cez týždeň pridám nejaké foto.
13. pro 2009 v 17:16  • Odpověz
Holky, díky za podporu :slight_smile: Byla tu u nás dneska návštěva a malej byl vysmátej a úplně v pohodě... Zítra jdem na kontrolu ve třech měsících, tak uvidíme, jestli mu píchnou hexu nebo ne...

aurel - doufám, že jsem poslední, komu se to stalo, protože ty nervy bych nepřála nikomu...

Jinak jsem koukala do chytré knížky a tam radí mimču posouvat usínací hodinu po 15 minutách (každej den ho dát spát o 15 minut dřív, až se člověk dostane na žádoucí hodinu), tak to zkusím, asi to bude lepší než po něm chtít rovnou dvě hodiny :slight_smile:
13. pro 2009 v 18:18  • Odpověz
Peti, tak veľa zdaru pri posúvaní spánku, nech neskončíš ako naša suseda. Majú ročnú malú a chodí im spávať o jedenástej, ale to je ich chyba, ani sa moc nesnažia ju naučiť zaspávať skôr. Minule som ich počula jašiť sa o pol desiatej.
13. pro 2009 v 19:47  • Odpověz
aurrel - ono nám to tak docela i vyhovuje zatím, ale chci aby malej měl dobře ten režim nastavenej, až pujde do školky a do školy...
13. pro 2009 ve 20:11  • Odpověz
Zuzi, moje Koko se taky jeste nepretaci, na matraci na posteli jo ale na tvrde podlozce ne :wink: vsechno dozeneme neboj :wink:

Petko tak vidis malej je v pohode, oni ty deti kolikrat vydrzi vic nez my.

Zitra jdeme koupit kristynce nausnicky a dostane k vanocum od babi a dedy tu jidelni zidlicku,

jdu cucet na Superstar

joooo a ta zima je bozi kristynka spinka tvdro sice tvaricky studeny ale je spokojena a ja mam bozi klid :grinning:

papa koceny
13. pro 2009 ve 20:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.