• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Štěpula dneska zase škytá po každým jídle...má to tak jednou za týden ale pořád se té škytavky ještě nezbavil...dřív teda škytal každý den, tak tohle je úspěch ale i tak bych byla ráda kdyby už neškytal, protože to s ním vždycky tak hází a on kňučí a mě připadá že ho to musí olet:frowning2:

Taky vaše miminka ještě škytaj? mně doktorka říkala že se to spraví jak se mu zlěpší zažívání...no ale myslím že už ho má docela dobrý a pořád stejně škytá :confounded:
14. pro 2009 ve 12:13  • Odpověz
Kačí ach jo...to je mi tě fakt líto...kdybych mohla nějak pomoct tak řekni... :wink: věřím že je to náročný...já si to ani neumím představit:frowning2:

Jaji ty ses fakt nezmar v tom pečení:slight_smile: a pak že jen jeden druh...haha:slight_smile:

Tady je -2 st. takže já už teda oblíkám dost a i deku dávám, protože Štěpula venku vydrží i 4 hodiny spinkat tak aby neprochladl :wink:
14. pro 2009 ve 12:18  • Odpověz
gabi, mne voľakedy laurinka štikala často, teraz už mene,j ale štikúta ... mne stačí dať jej kozenu a štikutka je väčšinou po 1-2-3 cucoch preč, niekedy po trolinku viac, no VŽDY je preč tak max do 10 sekúnd :confused:
14. pro 2009 ve 12:18  • Odpověz
Jaji dr, jsem nevolala. Říkala, že se ještě týden bude dávat dohromady. Ale neříkala, že bude takhle řvát. :unamused:

Gábi Lůca taky škytá :wink:
14. pro 2009 ve 12:20  • Odpověz
Gábi můžeš pomoc - vezmi si jí na 2 dny :grinning:
14. pro 2009 ve 12:21  • Odpověz
No to já mu Jaji taky dám prso a je po škytavce...jenže on je taková pijavice že se pak nechce pustit a když mu to seberu tak řve...takže sem ho naučila na vodu...ale tu zase nechce pít z flašky...tak musím dávat na lžičku...a na tu už si zvykl a hezky otvírá psinku:slight_smile: a většinou to tak po 3-5 lžičkách vody taky přejde...ale je mi ho líto jak to s ním hází:frowning2:

Už se těším na ty příkrmy když už takle hezky otvírá pusinku tak to bude sranda:slight_smile: když sem ho viděla jak se vrhnul na ten banán tak myslím že nebude mít problém papat všechno...ale to se ještě uvidí:slight_smile: ještě má dva měsíce čas:slight_smile:

Holky budete dávat příkrmy lžičkou nebo rozmixovaný do flašky? jak se to vůbec dělá u takhle malých miminek...já sem Adélku krmila od 7. měsíce lžičkou, tak nevím jestli není ta lahev s polívkou lepší...co myslíte?
14. pro 2009 ve 12:24  • Odpověz
Kačí tak jo...Štěpán by jí to třeba vysvětlil jak se chovat k mamince aby se netrápila :wink: :grinning: nebo za tebou můžu přijet a vzít je do kočáru na prochajdu ať si můžeš odpočinout...co? a jak Radek...je někdy doma aby ti pomohl nebo to je na tobě?
14. pro 2009 ve 12:27  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsme doma, máme píchnutou hexu, i když mi přijde, že to ramíínko malej ještě neměl uplně dobrý, přišlo mi to u dr dneska takový zmatený a nic moc :frowning2: ... No váží 6600 g a měří 65cm... MYslela jsem, že bude vážit o něco víc, ale co už :grinning:

Jinak my malýmu dáváme overálek na to fleecovou mikinku a tepláčky, na to teplou kombinézku chlupatou, je ve fusaku a přes to je ještě deka a má ještě čepičku. Ruce buď má zabalený v tmo fusaku, ale ta kombinézka mu je na ručičky větší, tak je má schovaný i v ní...
14. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz
Radek pomáhá jak může, ale kojit nemůže :grinning: A prochajdy máme zatím zakázané - až tak od půlky týdne a na chvíli.
14. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz
Holky malá nemá ještě ani 6 kilo. Jak to děláte, že máte už přes 6?
14. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz
Aha tak to je škoda...myslela sem že bych je vzala tak na dvě hodky aspoň ven aby ses mohla prospat...no já sem to zatím nezažila že by Štěpán chtěl tak často pít, takže to je pro mě docela divný si to představit, ale zase to musíš brát pozitivně že Lůca zase povyroste a bude určitě zase o něco šikovnější:slight_smile: Štěpula je pořád prcek, když neměl spurt, sem fakt zvědavá jestli o něco vyrostl za ten měsíc...ale připadá mi že trochu jo :slight_smile:tak uvidíme:slight_smile: Kačí hlavně se netrap...ono jí to prdelku určitě brzo přejde...já vím že nervy sou na pochodu ale musíme to nějak zvládnout :wink:moc na tebe myslím

Peťko no to máš krásný ve 3 měsících:slight_smile: to má o 5 cm a o půl kila víc než měl Štěpán:slight_smile: tak to máš doma už kus chlapa:slight_smile: a neplakal Kubíček když ho píchali? jak to je velký ta jehla? já z toho mám hrůzu:frowning2:
14. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz
Kačí mě máma o víkendu taky říkala že je Štěpán maličkej na to že mu sou už 4 měsíce...tak neboj ona těch 6 kil brzo dotáhne...a Kika od Janky ještě taky nemá 6 kg holčičky jsou hold drobnější:slight_smile:
14. pro 2009 ve 12:44  • Odpověz
moje VELIKÉ OVERENÉ ODPORUČANIE - MIXOVAŤ NEEEE. Švagrová malej stravu mixovala, bola už veľká a stále chcela mixovavé - aj keď to neznamená že iné mimčo sa to neodnaučí skôr :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ja som maťkovi zeleninu - polievku LEN tlačila vidličkou, ovocie strúhala, banán tiež vidličkou a vpohode to papkal... a neboli žiadne problémy. Aj mäsko som mu len jemnulinko nakrájala na malilinké kúsočky, ale nemixovala!!! a to maťko mal polievočku už okolo 5. mesiaca...

moja beruška teda vodu stále neee, ani z fľašky, ale ani z lyžičky :angry:

kači, no micka, nezávidím ti, musíš to zvládnuť, ale ty si šikovná a budeme držať palčeky :wink:
14. pro 2009 ve 12:44  • Odpověz
grabu - řval jak tygr... i potom, když jsme ho v čekárně položili, tak hrozně brečel, ale ono to bylo i tím, že vedle něj byl chlapeček, co ho očkovali před náma, tak vždycky jeden z nich zmlkl, poslouchal toho druhýho a pak začal brečet a takhle se střídali, jak kdyby si vykládali, jak to bylo hrozný :grinning:, ale stačilo dát malýmu na chvilku prso a mlíko a zapomněl na všechny křivdy, co jsme mu udělali :grinning: Stejně jako po tom rentgenu na pohotovosti... Jak je velká jehla a tak nevim, držel ho manža, já jsem byla úplně mimo dneska , ani nevim proč, možná z nevyspání.... Jinak ten chlapeček, co ho očkovali tak měl 4 a půl měsíce a měl 9,5 kg :grinning: Kam se my na něj hrabem... :slight_smile:

brouci - nevim, jak to děláme, ale chtěla bych mít trošku lehčí mimčo :grinning:
14. pro 2009 ve 12:46  • Odpověz
grabu a k tomu mixování já někde četla, že se má jen pasírovat a dávat lžičkou, že dřív se mixovalo a dávalo z lahvičky, ale že to není úplně ideální :slight_smile: No a škytavku když už malýho štve zaháníme mlíkem :grinning: Jako všechno... Já se budu pokoušet ho naučit na dudlík, mudr se na mě koukala divně, když jsme ho s sebou neměli, a že se už malej naučil cumlat si ruce... jenže co s ním mám dělat, když dudlik vyflusne a cpe si tam stokrát radši ruku :grinning:
14. pro 2009 ve 12:48  • Odpověz
gabi, koľko má ten tvoj štepulko,.... že je malinký??? veď si pamätám že mali s laurinkou cca podobne a to bolo teda dosť :sweat_smile: ???... v tabuľkách boli na hornej hranici, čo sme pozerali....

mňa sa na cvičku pýtala jedna mamča, že koľko má vaše mimino??? - 7 mesiacov??? :grinning: :grinning:

ja by som hnedď menila za "ľahšie" miminko, keď ma už chrbát bolí z toho, aká je ťažká :grinning:
14. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz
Holky máte už koupený Vánoce? já sem o víkendu dokoupila poslední dárky...teď už jen musím do IKEY pro rámečky na ten digiscrapbook a už začnu balit ať to všechno stihnu do Vánoc:slight_smile: je toho nějak moc:slight_smile: a jak sem původně nechtěla Štěpulovi nic kupovat, že jen jeden dárek, že z toho stejně nemá rozum, tak sem mu nakonec ještě koupila takovou plyšovou krávu co je měkká jako polštářek a je ještě větší než Štěpula a knížku s říkadlama:slight_smile: no neudržela sem se:slight_smile: a pro všechny z rodiny jsem ještě objednala na netu lampiony přání abysme si je všichni mohli na Vánoce pustit a něco si přát...je to jen taková blbůstka ale potěší:slight_smile: nevim jestli to znáte ale je to něco takovýho http://www.lampionyprani.cz/galerie/ pro představu:slight_smile:
14. pro 2009 ve 12:50  • Odpověz
grabu - my máme dárek jen pro malýho zatím, jinak vůbec nic... :grinning: budem kupovat zase až na poslední chvíli.. tenhle tejden máme hodně hektickej, zítra mám test a zkoušku, ve středu odevzdávám jeden protokol a měla bych ještě esej, ve čtvrtek další test a mám odevzdávat 11 protokolů (hotovej samozřejmě ještě nemám ani jeden... :grinning:), takže vánocovat začnem až potom :grinning:
14. pro 2009 ve 12:53  • Odpověz
Holky co čtu na netu, tak je to asi fakt spurt. Prý je ve 3.měsících nejhorší, tak je to pravda .... No snad to vydržím a otočí se to zase zpátky. Uvidíme v sobotu.
14. pro 2009 ve 12:57  • Odpověz
Jajko no já vím že byli na stejno ale Štěpula se pak zasekl a Laurinka pokračovala dál...ve 3 měsících měl jen 6090g a jen 60 cm...tak je myslím nejmenší co se délky týče :confounded: ale on to dožene:slight_smile:

Kate tak to už se teda bojím ještě víc že bude Štěpula řvát...já tam jdu sama..Jára musí být v práci:frowning2:

Díky za rady ohledně mixování teda respektive nemixování jídla...já sem to tak Adélce taky dělala že jsem sí to jen romačkala vidličkou a ona papala jako Otesánek...tak se to Štěpula určitě taky naučí:-ú jen si pamatuju že ze začátku kakala celý ty kousky zase ven:slight_smile: ale tak po 3 týdnech si zvykla:slight_smile:

Kate štěpula taky 100x radši dumlá ručičku než dudák...ale já mu jí vyndávám a cpu tam dudák...on ho má naštěstí taky rád...takže se někdy nechá přemluvit a dudá ho místo ručičky...ale já se tím nestresuju...no tak si pocucá ručičku no...vždyť sme to dělali všichni:slight_smile:
14. pro 2009 ve 12:57  • Odpověz
Kate teda ty máš nervy :grinning: :wink:to já bych asi padla:slight_smile:
14. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz
Broučí určitě to přejde...a třeba i dřív než v sobotu...hlavu vzhůru :wink:
14. pro 2009 ve 13:01  • Odpověz
holky děkuji moc za radu. Já oblékám jak Žanetka, malá je vždy pěkně teplounká, ale raději jsem se chtěla informovat. NO vidíš Žanetko, já jsem prostě kus telete to je tak když nedočítám, tak pak nevím, proč máš přikrmovat od 4 :wink:

jinak s tím nemixováním souhlasím, mně to mamča taky říkala, :wink:

Broucek my jsem si spurtem prošli a jsem ráda, že je to za náma :wink:
14. pro 2009 ve 13:03  • Odpověz
grabu - ale třeba to Štěpula zvládne v pohodě... Já nevim, on si možná malej pamatoval tu sobotu, byl takovej brekavej už když jsme ho tam jen položili, ještě před tím, než to žihadlo dostal :wink: Já si toho ani nevšimla že už mu to doktorka píchla, jakej to byl fofr :grinning:
14. pro 2009 ve 13:03  • Odpověz
laurinka dudu len keď ide spinkať, ináč jej tiež chutia viac ručičky - alebo mamine líco, ako som písala že mi cucflek urobila :grinning:

gabi, no mne to ušlo, že sa vám to spomalilo - aj ja chceeeem :dizzy_face:
14. pro 2009 ve 13:06  • Odpověz
Holky taky vašim miminkům tak rychle rostou vlásky? Štěpán jich už má tak 2x tolik než když se narodil a má je už tak 4cm dlouhý:slight_smile: jen mě teď začly nějak vlasy padat...asi přelínávám na zimu:slight_smile:
14. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz
peti, tiež si mislím, že si kubik pamätal lekárske prostredie .. kamoška mi to tak presne popísala - že len čo vošla do ordináci na druhé očkovanie, plaaač - ako naša sabrinka, keď ide do prenosnej klietky, vie že ide k zverolekárovi a to je kňučaniááááá :grinning: . Som zvedavá ako bude reagovať laurinka na druhé očkovanie.

A gabi, my sme mali tie očkovania dve, jasné, plač bol, ono je skôr výnimkou keď nie je... ale ostatné bolo celkom vpohodičke. Večer jedna dávka brufenu a nič viac. Teplotka minimálna na druhý deň bola 37,3, viac nie a laurinka bola taká, by som povedala kľudnejšia.... uvidíš, nestrachuj dopredu
14. pro 2009 ve 13:11  • Odpověz
že mIslím :astonished: :astonished: :astonished: mYslím :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
14. pro 2009 ve 13:15  • Odpověz
slečna je hore po 3 hoďkách :slight_smile: ideme papať :dizzy_face:
14. pro 2009 ve 13:16  • Odpověz
grabu - nám malej vypelichal a teď mu začínaj zase růst vlásky :grinning: Takže se vrací k hustotě v porodnici :grinning:
14. pro 2009 ve 13:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.