• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Jani my taky nikam nechodíme s malým...vždycky ho jeden z nás hlídá a druhej jede nakoupit...včera sem ale udělala vyjímku a byli sme v tý Ikee ale nikdo tam neprskal tak snad ok:slight_smile:
18. pro 2009 ve 12:45  • Odpověz
holky díky moc, zaukoluju manžu, aby něco přinesl :grinning: snad to pomůže :slight_smile:

Jinak my tady máme tak 25°C, máme rozbitý topení a nejde to regulovat a malej má na sobě overálek s dlouhým rukávem... nebo bodyčko s dlouhým rukávem, takový lehký gatata a ponožky...
18. pro 2009 ve 12:48  • Odpověz
autor
Chcem sa spýtať,pečiete niektorá vianočku-vánočku na vianoce?a dali by ste mi svoj receptík? :slight_smile:

Gábinka,moc ďakujem za radu,práve preto som sa opýtala,lebo viem,že to niekto riešil,že ak je vonku viac ako -5stuňov,s miminom vonku nie,že by mu to mohlo nejako uškodiť...no tak to teda dobré vedieť,ešteže ťa Gábi máme a tvoje skúsenosti na kurze :slight_smile: takže tiež len budeme kúkať cez okienko von,ale je to škoda,keď je tam tak pekne,no čo,musíme vydržať než podrastú a mrázik im vadiť nebude.
Samík má na doma oblečené len body s dlhým rukávom a len punčošky alebo tepláčiky s ponožkami,je odchovaný na studeno :slight_smile: a doma máme tiež tak 21-23st. :slight_smile:
18. pro 2009 ve 12:49  • Odpověz
Jani - my nechodíme v podstatě nikam... manža nakupuje a tak a já jsem většinou doma s malým nebo teda ve škole :grinning:... mám strach i abych něco nechytla já, protože mi to jednou stačilo, byla jsem pak hotová... Jednou jsme s ním teda byli na vánočních trzích, ale do obchoďáků ho zatím neberem vůbec...
18. pro 2009 ve 12:51  • Odpověz
Gábi moc pěkný výtvor,klidně bych to takhle nechala. Jinak k tomu oblíkání - každé mimčo to zvládá jinak - já třeba pořád poslouchám od rodičů, že malou strašně navlíkám a švagrové kluci že běhají jen v trenýrkách a jak jsou zdraví. Holt naše holka je prostě zmrzlík a oblíkám jí ven víc než švagrová kluky, no a co. Minule jsem se už kvůli tomu pohádala s tátou. A v tom momentu jsem se i zařekla, že už si nikdy na nic nepostěžuju, protože se to vždycky obrátí proti mě. Lůcu doma oblíkám jen do bodýčka s dl. rukávem a dupaček, popř. punčošek (konečně jsem je sehnala :slight_smile: ). Má občas studené ručičky, ale to prý není znak zimy. Má se děťátku sahat na nos a ten nesmí být studený. A na zátylek a ten nesmí být spocený :slight_smile: Podle toho jsem se začala řídit a Lůca je spokojená. Jestli máte doma 23, tak stačí body,dupačky a přikrývka třeba jen na spaní. Lůca je pořád v pohybu, takže se určitě zahřeje sama :slight_smile:

Taky bych šla ven, ale byla jsem včera a byla fakt zima. Sice měla Lůca teplo v kočárku, ale dýchat ten ledový vzduch - to není dobré.

Holky poraďte mi - koupili jsme tu bezmléčnou kaši, ale má se dělat v Nutrilonu, tak tomu nerozumím. Je nějaká kaše, která se třeba zalévá jen vodou? Já prostě tolik mlíka neodstříkám, abych jí z toho udělala kaši. A dr. říkala, že jí zatím jiné mlíko dávat nebudeme, tak tomu nerozumím.
18. pro 2009 ve 12:52  • Odpověz
Gábi a ponožky má pořád, i na noc, protože má věčně zmrzlé nohy a jak říkaly naše babičky - všechny nemoci jsou od nohou :slight_smile:

Luci mám výborný recept na mazanec, z toho by šla i vánočka, ne? Chceš ho napsat?
18. pro 2009 ve 12:55  • Odpověz
brouci: no kase mas mlecne ty uz obsahuji UM, takze staci zalit vodou, a nemlecne, ty musis zalit vlastnim MM nebo UM :wink:

no Kika je horkokrevna ale ja zimomriva, ja ji nechavam hodne i bez plinecky vetrat, hlavne vecer kdyz je protivna.

no uz se vzbudila tak ja jdu za ni :wink: tak papa konici odpolende nakouknu kdyz teda nejdeme ven :pensive: doufam ze brzy budeme moci jit ven
18. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz
Bože omlouvám se za tu hrubku - Zpocený, ne Spocený :sweat_smile:
Gábi, moc hezké :wink:
Jinak já dávám Aduš bodýčko s dl. rukávkem a k němu většinou tepláčky a na nožky ještě ponožky, jinak nic, byla by spocená jak myš :grinning:
A s tím venkem to ani nevím...no my byli včera, ale to proto, že jsme šli na tu ortopedii a máme ji kousek, tak jsem se s ní zpátky prošla a je pravda, že pak nějak dlouho spala, až mě překvapilo, že pak večer usla a spala až do rána :grinning:
brocek..no vidíš, já jsem to taky napsala blbě :grinning:
18. pro 2009 ve 13:01  • Odpověz
Jani díky, ale stejně tomu nerozumím jaký je v tom rozdíl. Tak to můžu koupit rovnou mléčnou a zalít jí vodou. Nebo to mléko v kaši je jiné než to UM?
18. pro 2009 ve 13:01  • Odpověz
Holky já se picnu, malá konečně spí a oni tady zase sousedi kutají. Takže vrtačka, kladívko ........ Už abychom bydleli v tom baráčku.
18. pro 2009 ve 13:03  • Odpověz
Hlky díky za rady...tak to ho neoblíkám ani moc ani málo:slight_smile: to je dobře:slight_smile: a Kačí díky za tip jak poznat že je akorát...podle toho nosíku a zátylku:slight_smile: a na kecy ostatních kašli...nám doktorka v porodnici říkala že je to naše dítě a že maminky stejně dycky budou říkat, že je málo oblečený,moc hubený a že máme doma pořád bordel...no a...je to naše mimi tak ať se nestaraj :wink: ty víš co je pro ní nejlepší :wink:

Jo a Luci ještě jsem si vzpomněla s tím jak si psala že Samík kakal až po 5 dnech...no nemusí to nic být...Štěpán taky tak málo kakal...ale teď co ho cpu víc tenhle týden tak kaká pomalu kaýdý den...jen jednou až obden...tak asi fakt potřeboval víc...protože jak měl málo tak to všechno spotřeboval a pak nekakal :wink: jo a to jestl málo pije poznáš prý i tak že to kakání je spíš zelený než žlutý...protože když je zelený tak je to prý jen z toho předního mlíčka na žízeň ale už ne na hlad...taky sem si tho občas všimla že je spíš zelený...tak asi taková jen malá rada jak poznat jestli Samík dost papá...

Kačí a s tou kaší to teda nechápu a na návodu je že do odstříkanýho nebo do nutrilonu?
18. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz
kupelka a wecko hotovo :stuck_out_tongue_closed_eyes: - malá pauza pri dočítaní ...

brouči, nie je to potom tak, že tá bezmliečna je práve pre mamči čo mliečko dodajú vlastné a mliečna pre mamči, ktoré ho nedodajú???? ja tiež neviem, no zaujímalo by ma to... keď ju máš doma....koľko mlieka treba na jednu dávku????

o tej zime som ja u nás nič nepočula... a včera som malú na balkon dala, no tu nie je taký mráz, teraz je -3,3.
18. pro 2009 ve 13:14  • Odpověz
to s nosíkom - tak malú kontrolujem od narodenia, leb vonku v kočíku je to horšie :grinning: , tam je nosáned teraz chladnejší...aj keď micka je teplučká.

gabi, a vy ste mali kakaníčko stále zelené??? myslím ten mesiac??? My sme mali zelené kako pri spurtíkoch, som o tom písala....a pozor, kako môže myť zelené i keď mimčo neprebalíme hneď - môže byť zoxidované :grinning: . čo sa nám stane málokedy, lebo slečna kadí väčšinou pri kojo alebo tesne po pri grgnutí...no sem tam keď spí a to to nepočujem...
18. pro 2009 ve 13:18  • Odpověz
broucek já mám kaši která se zalévá vodou od hami
18. pro 2009 ve 13:20  • Odpověz
Jaji je tam napsáno - rozdělat v Nutrilonu. Jsem z toho jelen :grinning:

Jojo, pokud má mimčo nazelenalou stolici, tak se tomu taky říká "hladová stolice". Malá jí měla během nemoci, asi jak pořád spinkala a nechtěla moc pít.
18. pro 2009 ve 13:20  • Odpověz
jaji - my ted máme za oknem na teploměru -9 °C... což už je docela velká zima...
18. pro 2009 ve 13:22  • Odpověz
18. pro 2009 ve 13:22  • Odpověz
Ne jaji pořád zelené nebylo...ale občas jo...ale já to slyším když malej kadí...to jsou dycky rány jak z děla a aji u toho tak kručí a tlačí...takže to i vidím a hned ho pak přebalím..jen když to je v noci tak ne... :wink: ale četla sem že to zelené je z moc pití a málo jídla...no a ejhle..my málo papali...a teď je zase hezky žluté...celý týden:slight_smile: takže na tom asi fakt něco je
18. pro 2009 ve 13:23  • Odpověz
... a ja krémujem o 106, keď ideme von :confused: :confused: :confused: ...
brouci - "hladová stolice" je blbost prej, stává se že to bud zoxiduje, jak říká jajka a nebo je zelený z toho, že mimi pije jen přední mlíko... aspoň tak nám to řekla doktorka...
waci fakt? A je bezmléčná?

tak to já na Lůce poznám že kadí - ten výraz musím někdy vyfotit. A jak dělá že ona nic, to se vždycky směju :grinning:
holky co doktor asi jinej názor, protože mně pan doktor říkal, že mohu s malou normálně ven, když ji pořádně zachumlám a to ji vždycky mám zachumlanou. A když šáhnu do kočárku, tak k ní se teda moc ledového vzduchu nedostane. no nevím asi fakt každej má jinej názor :slight_smile:

My chodíme ven normálně a to u ná včera bylo k večeru -8 a byli jsme na vycházce
musím se na ni podívat
18. pro 2009 ve 13:26  • Odpověz
ano, gabika, je to tak ako píšeš, z toho predného mliečka ... ja som preto prestala dávať z oboch kozeniek, lebo slečna bola lenivá ťahať ... potiahla keď nedostala druhé a bolo to oki :slight_smile: - ale to bolo ešte ne začiatku :dizzy_face: .

peti, ale veď tak to gabinka napísala - že len z predného mliečka, ktoré je na smäd - čiže menj sýte ako to zadné ... podľa mňa tvrdíte obe to isté a ja sa s tým na základe prečítaného tiež stotoťňujem :grinning:

mrkli ste ten link???
18. pro 2009 ve 13:26  • Odpověz
autor
Kačenka,ak máš čas a chuť,ten receptík by som určite chcela,Libor má takéto "buchty" rád,hlavne mazanec a vianočku,k tomu 1L kakaa :grinning: :grinning: :grinning: a je spokojný :slight_smile:
Je pravdou,že každé dieťa je iné,Samík je kus chlapa a tak mu stačí málo obliekať,on sa potom hneď spotí a je zlý,nemá rád teplo,ako my,takže je fakt odchovaný na studeno,hlavne každá mamina vie odhadnúť a poznať,koľko má svoje dieťa obliecť tak,aby mu nebolo zima ani teplo,ale tak ako mu to vyhovuje...takže nech si kecajú ostatní čo chcú,ty máš doma proste drobečka zmrzlinku,no a čo????Keby ležal pri nej v kočárku Samík,tak tými jeho faldíkami ju pekne zahreje :grinning: :sweat_smile: :dizzy_face:

Čo sa týka tej kaše...aj ja mám doma od nestlé,robila som mu je,keď mal ten prujem,normálne by som urobila mlieko z UM a dala do toho dávku,aká je potrebná,keď nemáš svojho mliečka viac,inak nemliečne a mliečne kaše sú určite preto,lebo ak má niektorá mamina veľa mlieka,tak použije nemliečnu a ak nemá,tak dá mliečnu :slight_smile: tak ako to napísala Janička :slight_smile: takže neviem,prečo ti dr poradila nemliečnu,keď nemáš viac svojho mliečka. Zariaď sa podľa toho a tú kašičku tak priprav...

Ja si tiež nemyslím,že by im v tom mrazíku bola zima,keď ich oblečieme a zabalíme poriadne,skor ide o ten mrazivý vzduch...

Gábinka,o tom zelenom kaku viem,ale Samík ho nemá,nemal ho 5 dní a včera mal normálne žlté,takže to asi fakt všetko spotrebuje,nedivím sa,veď je zo všetkých mimi najväčší...uvidíme,koľko pribral,ideme 28.12.,inak to ešte nejako vydržím do polroka.
18. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz
peti, už vidím že si to písala brouči a ne gabike... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz
K.ate tak u nás neměla čas zoxidovat, páč jak se vykakala, tak byla hned přebalená. Ale to je jedno :wink:

Lucí pošlu recept :slight_smile:
18. pro 2009 ve 13:32  • Odpověz
jaji mrkla jsem na link a my jsme kojenci :wink: novorozenec se počítá od 0 do 28dnů a kojenec je od 28 dne do jednoho roku od 1 roku do 3 let je batole a od 3 do 6 eventuelně do 7 je předškolní období od 6 nebo 7 sedmi do 15 let je školní období a to rozlišujeme ještě na mladší skolní věk a starší a tak bych mohla pokračovat dál ....

broucek ne je s mlékem:( ale proč máš mít bez mlíčka? vyrábí se to vůbec?
18. pro 2009 ve 13:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.