• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
waci vyrábí - prý abychom jí nedávali jiné mléko - propagace kojení :grinning:
18. pro 2009 ve 13:33  • Odpověz
Holky vy ste šikulky pořád něco pečete a já to neumím:frowning2: já jen tak bábovku nebo štrůdl...jinak nic:frowning2:

Luci tak to je dobře...pokud je stolička žlutá, tak všechno stráví a je to šikovnej chlap:slight_smile: sem taky zvědavá kolik bude Samík mít na kontrole...už bude tak o 2 kg víc než Štěpula, když sme se tak zasekli :unamused:
18. pro 2009 ve 13:35  • Odpověz
broucek, ale zase kaše bez mlíčka mi přijde taková jalová mi máme hami rýžovou s malinama a je moc dobrá, no je od 4 měsíce jenže já ji malé neschovala a snědla jsem jí ju :grinning:
18. pro 2009 ve 13:35  • Odpověz
no, tak potom by sme mohli ísť von až do -10, podľa toho linku.... ešte popozerám ďalšie, aby som porovnala...
100 pero nájdem aj iné názory :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. pro 2009 ve 13:38  • Odpověz
my teď musíme s příkrmama hodně opatrně, říkal pan doktor, že pokud bude malá papat pěkně moje mlíčko a bude přibývat počkáme až do toho půl roku. jelikož je hodně citlivá, ymslel to kvůli tomu ekzému :(
18. pro 2009 ve 13:39  • Odpověz
jaji, takže pro nás platí, že můžem ven až do -10, je tak? :slight_smile:
18. pro 2009 ve 13:39  • Odpověz
calli podle toho článku ano, ale kdysi se holky tohle vůbec neřešilo já jsem zimní miminko a maka mě měla normálně venku v kočárku. manžel je podzimní miminko a taky trávil čas v kočárku na balkoně
18. pro 2009 ve 13:42  • Odpověz
autor
Žanetka,tak som si prečítala článok,to som v šoku,že nemáme kremikovať,ale myslím,že tie kremiky,čo sú špeciálne do mrazu pre deti,tak by uškodiť nemali,nie? No s tým mrazom to je otázne,možno len tak na polhoďku a stačí,som fakt v rozpakoch z toho...
18. pro 2009 ve 13:42  • Odpověz
mně můj doktor řekl že mám mazat buď infadolanem, protože ten máme doma, nebo si mám koupit od nivei krém do nepříznivéhop počasí, tak ten máme doma a mažu tím
18. pro 2009 ve 13:45  • Odpověz
No já teda taky nevím...zeptám se v pondělí doktorky až tam půjdeme...možná že jen tak na chvíli na prochajdu ano...ale asi bych ho tam nenechala spát 4 hodiny jako normálně...ale zase ho budit, když příjdeme domů...no já teda fakt nevím...
18. pro 2009 ve 13:45  • Odpověz
autor
No tak asi to tak bude,vonku teda pojdem,ale nebudem to preháňať s nejakými 3hodinovými prechádzkami,celkovo sa teraz asi viac všetko rieši,no nie?
S tou kašičkou Kači na to prď a urobej Lucinke normálne z UM,to nie je nič zlé.
Miška,teda,takto si spapala Zouínke kašičku? :grinning:
Gábi,to neva,mojmu Liborovi by si s pečením stačila :slight_smile: on má rád práve bábovky a štrúdly :slight_smile: a nemyslím si,že nevieš piecť :wink:
18. pro 2009 ve 13:46  • Odpověz
Luci když ony ty kašičky jsou tak strašně dobré .

Luci a jak píšeš v dnešní době se fakt řeší všechno strašně moc. Mě fakt třeba točí i ta propaganda kojení a pak si maminky vyčítají že nemůžou třeba kojit a stydí se za to,. Jak třeba já, že jsem musela jít koupit nuterilon :( a nakonec ho malá ani nechce
18. pro 2009 ve 13:49  • Odpověz
autor
Gábi,no tak snáď Samík viac ako 8kg nebude mať,lebo to neviem,kde mi rástol :fearful: ale drobeček to nebude,takže s tým rátam a Štěpánek ho už len tak nedoženie :grinning:
No tak keď by ste prišli z vonku Gábi,tak ho nemusíš budiť,ale vezmi ho a polož ku otvorenému okienku.
18. pro 2009 ve 13:51  • Odpověz
Takže MAZANEC:
30g droždí
500g polohrubé mouky
90g cukru
250ml vlažného mléka
40g loupaných mandlí
50g rozinek
125g rozehřátého másla
2 žloutky
špetka soli
mouka na zpracování těsta, vejce na potření

Rozdrobíme droždí, přidáme lžíci mouky, lžíci cukru, zalijeme 100ml vlažného mléka a rozmícháme. V teple necháme vzejít kvásek. Pak vsypeme zbylou mouku, cukr, žloutky, sůl, rozinky, 3/4 sekaných mandlí, máslo a zbylým mlékem zaděláme těsto, které necháme asi hodinu vykynout. Vytvarume mazanec, který dáme na plech s pečicím papírem a necháme ještě 15 minut kynout. Mazanec ozdobíme zbývajícími mandlemi a potřeme vejcem. Pečem na 190 stupňů 15 minut a dopékáme 45 minut při 100 stupních.
18. pro 2009 ve 13:52  • Odpověz
Luci no mě to opravdu moc nejde...já neumím moc to těsto a nemám na to trpělivost...radši vařím než peču :dizzy_face:
Waci já jestli nám řekne dr. že musíme přikrmovat tak asi nejdřív koupím ty vzorečky abych věděla co bude malej chtít a pak teprve budu dávat to co mu bude chutnat:slight_smile: ale pořád tajně doufám že to bude dobrý a budeme jen na koju:slight_smile:
18. pro 2009 ve 13:53  • Odpověz
my chodíme na vycházku tak na půl až třičtvrtě hodiny a pak jdeme domů i malá a nechám ji spát v kočárku jak dlouho chce ale doma na verandě s tím že ji vysleču čepku a budničku a pak jdeme třeba ještě jednou ven a to před koupáním tak na půl hodinky a to berema i pejska.
18. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz
grabu - a malej by se ti vzbudil, když bys ho vytáhla z kočáru? Ten náš lajdák když usne natvrdo, můžu ho vytáhnout z kočáru, vyslíknout a on pořád chrní :grinning:

Jinak mám zápočet z jednoho předmětu, měla se v něm odevzdávat napsaná esej, já ji ještě neposlala tomu přednášejícímu a on mi tam ten zápočet už napsal :grinning:
18. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz
holky nevíte jak je to teda s tím očkováním na pneumokoky od novýho roku...bude to teda hrazený nebo ne? já totiž abych se kdyžtak zeptala dr. až tam půjdeme v pondělí co ona na to :dizzy_face:
18. pro 2009 ve 13:55  • Odpověz
Kate tak gratulace k zápočtu ale koukej to poslat...nebo ho naštveš a zkouška bude tvrdá:slight_smile:
No Štěpula se vzbudí když s ním manipuluju...jen v noci ne...ale přes den jo...třeba i když mi usne u prsa...což se teda stalo asi 2x a položím ho tak je hned vzhůru...on je taková cíťa na manipulaci...

Waci teda dvakrát by mě nikdo ven nedostal...já sem lenoch co :dizzy_face: :grinning: :dizzy_face:
18. pro 2009 ve 13:58  • Odpověz
grabu tak to první jdu většinou sama a pak to podruhé i s manželem a to jdeme i ke stromečku :wink:
18. pro 2009 ve 14:00  • Odpověz
grabu - to končí jen zápočtem :grinning: takže už ho mám uplně hotovej, ale stejně mu to pošlu, když už jsem se s tim psala:grinning:
grabu to očkování zatím to nikdo definitivně nepotvrdil
autor
Kačenko,už to mám opísané a deň pred Štedrým dňom ho upečiem :slight_smile: mocinky ďakujem :zipper_mouth:
No tak až budeme robiť nejaké tie rodinné sešlosti na domečcích,tak ti varíš a ja pečiem :grinning: a Kačka bude degustovať :grinning:
18. pro 2009 ve 14:02  • Odpověz
Luci beru, ale já ráda vařím i peču, takže ................ :grinning: teď na to nemám teda moc času, ale až bude baráček, tak už bude Lůca větší :slight_smile:
18. pro 2009 ve 14:10  • Odpověz
já dělám vánočku před štědrým dnem.

holky no nic manžel je doma jdu se mu věnovat :wink:
18. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz
Gábi, ty chodíš se Štěpulou v šátku i ven? Já ji nosím jen doma, ale koukala jsem, že máš v albu fotku z nějakého obchodu...
18. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz
ten mazec vy v čechách robíte asi ako vianočnú klasiku ?! - ja to nepoznám, ale prirovnávate to k vianočke a tú môžem, ale neviem... no kysnuté cesto - na to sa cítim ako gabika. nemáte niekto alternatívny recept do pekárne???? na to si trúfam vpohode :grinning: . aj štolu mám recept od vás z čiech od švagrovej ... teda už ho nemám, sa mi zapatrošil :frowning2: .. napište i ten, pekne prosííííím.
18. pro 2009 ve 14:20  • Odpověz
jaji - mazanec se dělá na velikonoce, ale vánočka je podobný těsto :grinning:
18. pro 2009 ve 14:21  • Odpověz
Žanetko, ty ale letos vůůůbec nic nepečeš :grinning: :grinning:
18. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz
grabu - tak jsem se inspirovala a ten kalendář pro mamku udělám jako scrapbook
18. pro 2009 ve 14:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.