• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
luci ja mam furt ocistky sice jen kapka na intimce ale furt :angry:rikal doktor ze to nevadi ze to muze trvat dele nez jen 6tydnu. obcas se krvaci z antikoncepce :wink:
jinak uz mam antikoncepci jen jsem ji nejak zapomnela braaat tak snad nebudu tehotna :grinning: :grinning: :grinning: ja nesmim po cisari

zanetko gratuluju moooc k 2 mesicum to je mazec jak to leti

sacvi to uz je krasna vaha :grinning:
14. říj 2009 ve 12:52  • Odpověz
no holky já už nemám očistky ale už mám po druhý menstruaci :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: Fakt sem nadšená navíc po 18dnech. Sem zvědavá jak dlouho to bude trvat než se to upraví.. :confounded:
14. říj 2009 ve 12:59  •  3 děti  • Odpověz
holisko tak vyfoť nosítko..sem zvědavá :slight_smile:
14. říj 2009 ve 12:59  •  3 děti  • Odpověz
Jinak malá má kolem půl 2papat tak jí dám a pak pojedu na nákupy..tchýně bude hlídat..už doma totiž nic nemáme a s malou moc jezdit nechcu aby něco nechytla..stačí nám táta nemocnej
14. říj 2009 ve 13:01  •  3 děti  • Odpověz
Jaji taky gratuluju k dvou měsícům:slight_smile: my měli včera a taky sem si říkala že tohle obřisko už by se mi do bříška nevešlo:slight_smile: :grinning:

Lucinko tak my klidně přijedeme k vám a z bytu si nic nedělej...vždyť je to jen přechodné bydliště a my s Kačkou přeci nejsme nijak rozmazlené:slight_smile:myslím že si to podceňuješ, beztak i tak to máte moc hezké:slight_smile: ale mám jednu výhradu:slight_smile: ty klidně můžeš upéct nějakou buchtu, ale vařím já ju? ať to není všechno na tebe:slight_smile: udělám nějakou omajdu na špagetky a dovezu ji a jen si to ohřejeme a špagety jsou uvařené hned...ať máme klid na kecání a nestrávíme den vařením:slight_smile: Papáš špenát? já mám jeden super recept na omáčku na těstoviny kde je špenát, sýr a smetana...a je to mňam:slight_smile:
14. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz
Já očistky taky už nemám...přešly mě po 5 týdnech...pak asi yř dní klid a taky sem dostala menstruaci..ale teď už dobrý...tak doufám že už další nepříjde...leda až přestanu kojit:slight_smile:
14. říj 2009 ve 13:07  • Odpověz
holky a kdo dojede za nama :grinning:
14. říj 2009 ve 13:09  •  3 děti  • Odpověz
No tak k vám to mam teda Sacvi kapánek dál:slight_smile:
14. říj 2009 ve 13:10  • Odpověz
no možná i dva kapánky :grinning:
14. říj 2009 ve 13:18  •  3 děti  • Odpověz
luci - já už jen špiním, krvácení je fuč...

Jinak dneska to byla zase noc a den, ale malje už je teď klidnější naštěstí...

No a bavila jsem se se sestrou od doktorky a ta říkala, že teď už se s tim toho moc nenadělá, že pak to opravujou na plastice... Aaaachjo...
14. říj 2009 ve 13:20  • Odpověz
Kate tak to je teda skoda ze to tak v ty porodnici zvorali...ale snad s tim pujde neco delat...neves hlavu :wink:
14. říj 2009 ve 13:24  • Odpověz
ahoj holky, dneska mě strašně bolí hlava, tak jen koukám a nic nepíšu, asi to mám z té minulé probdělé noci, doktorka včera říkala, že mohla být Aduš neklidná z džusu, co jsem ten den pila, tak uvidíme no...Jirka te¨ˇd po noční jezdí spát k rodičům, ale za chvilku přijede a veme malou ven, ať se můžu vyspat :slight_smile:
Jo a min. týden mi doktorka dokrm zakázala, no nevěřila mi, že kojit malé prostě nestačí, takže po týdnu kojení a proplakaných dní konečně po převážení zjistila, že nekecám a máme dokrmovat...no nepiclo by vás? :grinning:
Já teda doufám, že mě dobře sešili, to by mě asi kleplo, kdyby ne :frowning2:
K.ate a tu plastiku si pak ta ženská latí sama nebo pojišťovna? To by mě celkem zajímalo...
14. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz
Ahojky holky,
Jaji, do teplých krajin nee, byla u nás taky strašná zima, chvílemi vykouklo sluníčko a to bylo opravdu úžasné. Dnes je u nás hrozná kosa a šílenej vítr, byla jsem dopoledne asi na hodinku venku a docela mi to stačilo...ani nevím, jestli odpoledne ještě vyrazím...strašně se mi do tý zimy nechce...uvidíme. Jsem teď pořád nějaká zmrzlá a když vylezu ven, tak mně šíleně trnou prsa, jak je mám ještě bolavý a ta zima na ně, no nic moc :frowning2:
14. říj 2009 v 15:01  • Odpověz
holky jsem si zatopila na 25 :grinning:
taky uz ven dneska nejdem :unamused: to se nedaaa :angry:
14. říj 2009 v 15:11  • Odpověz
My máme doma 22:slight_smile: ale oproti té kose venku jsou to tropy:slight_smile:
Mě teda dneska stačila ta chvíle venku co jsem jela nakoupit:slight_smile: a už tam nejdu...hned by mě zase ofouklo a byla bych hned znova nemocná...na to kašlu...musím být fit ať můžu příští týden na srazík s Lucinkou a Kačkou:slight_smile:
Malej teď spinká venku a já sem neměla co dělat, tak sem si naložila maso na večeři (dnes máme to výročí, tak aspoň udělám nějakou mňamku) a taky sem si našla na mimiaukci kombinézku na prcka...tak doufám že mi ji nikdo nepřebije :angry: zatím vedu:slight_smile:
14. říj 2009 v 15:18  • Odpověz
cali, u nás včera ani dnes slniečko nehroz, preto som nechápala že píšeš o peknom počasí :grinning: . A ak by si chela kojiť čo najdlhšie, tak Ti poradím semená zo senovky gréckej. Je to málo známe, u nás v BA to ani v lekárni moc nepoznajú len v jednej jedinej, ktorá je zameraná na tekéto vecičky - tak som si to kúpila. Je to na podporu laktácie, ja to mám len preventívne, lekárnik povedal že preventívne mi stačí jedna šálka za 1-2 dni, a že ak by mliečko odchádzalo, tak 3 x denne jednu šálku. Ak chceš, mrkni si tio na nete, dá sa to objednať i tam...bola by škoda, keby si postupne prestala kojiť. Lebo keď sa začne dokrmovať, tak veľmi často sa s kojením pomaly ale isto prestane... ak budeš mať záujem, napíšem ti ako ten čaj pripravovať.

gabika, ďalší dobrý recet spomínaš, no nebuď škrob, sem s ním, ten mi síce Maťko nepochváli, lebo on špenát nee, ale ja a Milan ho môžeme :dizzy_face:

Jani, listujem si v časopise Mama a ja od narodenia po jeden rok a musím Ti tlmočiť jednu vetu zo 4. mesiaca :grinning: :grinning: :grinning: citujem "Dieťa takmer vôbec neplače a neustále sa niečím zaoberá a so záujmom niečo pozoruje..." Nevieš prečo som si pri týchto slovách pomyslela na teba??? :grinning: :grinning: :grinning: ..takže už len mesiac a kúsok xixi
14. říj 2009 v 15:41  • Odpověz
calli, a ešte, ja to teda pijem, zatiaľ som ho mala 3 x a ver či never, vyššiu tvorbu mlieka teda pozorujem, viac a častejšie odsávam, lebo ma tlačí...
14. říj 2009 v 15:43  • Odpověz
autor
Myslíte,že by som to mohla mať akože menštruáciu?je to taká jasnejšia krv...ja antikoncepciu zatiaľ neberiem...normálne sa bojím,aby som nemusela na kyretáž,zajtra si asi skočím k dr...
14. říj 2009 v 15:45  • Odpověz
Zanetko jsi me ted spravila naladu :grinning:

Kika je nakojena a lezi na dece a porad neco povida je to sranda, ale ze by usla to neeee :confused:

Jinak ja kojim porad ted uz co 3h pres den ale vecer ji po koju davam UM a musim rici ze ho vypije min a min tak snad casem UM vyradim uplne :sunglasses:
14. říj 2009 v 16:01  • Odpověz
calli - no doufám, že pojišťovna... :confused: ale nevim, já to budu řešit až po té kontrole po šestinedělí... Každopádně radost z toho nemám a čím dál tím víc přemýšlím o tom, že malej bude jedináček...
14. říj 2009 v 16:03  • Odpověz
jani, aj mne sa niekedy večer stane že nakojím a malá by ešte pila. No ja mám skoro stále mliečko odsaté v chladničke, takže dokrmime tým, teda manžel dokrmi :grinning: väčšinou

K.ate, ty odsávaš keď chodíš do školičky...koľko ml odsaješ z jednej kozenky???
14. říj 2009 v 16:08  • Odpověz
jajka a nevíš, jak se to jmenuje česky? nebo odkaz na nějaké stránky, kde tu senovku gréckou mají? :sweat_smile: Já mám pocit, že přes den jí moje mlíko stačí, ale večer ne e a podle toho, že za týden přibrala jen 90g, tak ho mám asi fakt málo, ale třeba ráno mám vždycky pocit, že mi ty prsa prasknou, tak nevím, proč mi přes den ubývá :frowning2:
No nic,jdu vzbudit pyraňku, ať můžu přebalit a nakojit a Jirka ji vezme na prochajdu, půjdou zanést žádost o porodné :grinning: Ale moc se mu do toho krásného počasí nechce :grinning: Ani se mu nedivím, mě je zima i doma a to mám hrubé ponožky a teploučký župan :grinning:
K.ate, tak snad to bude dobré...jsi mě úplně vystrašila, teď se bojím, co mám dole já, ale dokud krvácím, tak nemám odvahu ani Jirkovi říct, aby se mi podíval...
14. říj 2009 v 16:10  • Odpověz
luci, ja som prvý krát (pri Maťovi) mala MS 6 t po pôrode a odvtedy pravidelne :stuck_out_tongue_closed_eyes: . teraz zatiaľ nemám... :dizzy_face: . Takže kľudne to MS môže byť napriek kojeniu...
14. říj 2009 v 16:10  • Odpověz
Lucinko to je možné že je to menstruace...já ji taky dostala...a přešla mě přesně jako dycky...dva dny krvácení a pak dva dny špinění a byl klid:slight_smile:

Luci a kterej asi tak den spácháme ten srazík?

Jajko tak si piš další receptík:slight_smile:
Dáš osmahnout nadrobno nakrájenou cibulku, do toho osmahnout na kostičky nakrájené kuřecí masínko:slight_smile: osolíš, opepříš bílím pepřem a když je měkké, tak tam přidáš asi polovinu kostky špenátu (lepší je špenátové listy, ale u nás spíš prodávají špenátový protlak), nebo můžeš i čerstvý, jestli seženeš. Pak tam dáš tři kostky tavenýho sýru, nebo jestli seženeš takovou vaničku s taveným sýrem na omáčky (děláto u nás třeba Madeta, nebo Želetava - ale nevim jak u vás) , když se ti sýr rozpustí, zaliješ to mlékem - množství podle toho kolik chceš omáčky:slight_smile: Dochutí se to troškou česneku, ale jen malinko aby to nepřebilo chuť. Pak se do toho ještě nastrouhá niva (ale tu tam teď nedávám, kvůli plísni v sýru - mimi to nemá papat ani v těhu ani při kojení) pak se to zahustí jíškou, teda zápražkou:slight_smile: no a nakonec když je jíška převařená, tak se tam nalije smetana a nechá znova chvilku převařit:slight_smile: no a je to mňamka na špagety...doporučuju ze semolinvý mouky(hrubá krupice) ty nelepí a jsou zdravější než pšeničný:slight_smile: Dobrou chuť :wink:
14. říj 2009 v 16:14  • Odpověz
calli, vnoci sa mliečko tvorí najviac, potom zrána a k večeru najmenej...to je normálne, ako som písla i janke v odkaze pre tebou... ja som to našla medzi koreninami http://www.frshopkk.sk/html/exoticke_koreniny.html potom ešte niekde, ale tam to bolo vypredané. No potom ma napadlo popýtať sa v čajovni, lebo v našej lekárni to vôbec nepoznali a v čajovni to poznala hneď a dala mi číslo na tú lekáreň. A tam sa lekárnik hneď pýtal či to chcem na podporu laktácie... a mrkni ešte na nete i tieto názvy - pískavice a je, veď tá moja je dovezená z čiech, je tu www.gresik.cz, no normálne to idem mrknúť i ja :grinning:
14. říj 2009 v 16:16  • Odpověz
No a nebo velmi podobnej recept dělám se žampionkama...akorát se vynechá niva, česnek a špenát:slight_smile: a dají se místo toho ve fázi dávání špenátu mražené žampiony, co koupíte kdekoli v obchodě:slight_smile: máme vyzkoušené, že mražené jsou lepší než čerstvé, protože pustí šťávu co udělá mňam chuť:slight_smile:

Jinak Jajko já taky špenát nemám ráda...ale tuhle omáčku na špagety miluju...tak třeba bude i Maťkovi chutnat:slight_smile:

Jo a pardon za I ve spojení bílým pepřem:slight_smile:
14. říj 2009 v 16:21  • Odpověz
gabinka, už teraz sa na špagetky teším, ďakujem

malá spí, idem trošku haji i ja :pensive:
14. říj 2009 v 16:21  • Odpověz
Holky a jak poznáte že máte večer málo mlíčka? mě se totiž Štěpánek taky večer u kojení jako když vzteká...je přisátej, ale trhá hlavičkou a občas zabrečí a dudá dál...dělá mi to jen večer...myslíte že tam má málo mlíčka? ale když vytáhnu radavku a zmáčknu ji, tak ještě trochu mlíčka teče...tak snad tam má dost ne? ale je fakt že se vzteká skoro každý den kolem té 19h večer:frowning2:
14. říj 2009 v 16:24  • Odpověz
jaji - jo jo odsávám... a kolik přesně odsaju netuším, minule jsem odsávala cca 20 minut a bylo z toho 150 ml, ale ještě jsem tam mlíko měla... ale pro malýho to bylo ještě málo :grinning: Na zítřek začnu odsávat už dneska postupně :grinning:

calli - nechtěla jsem tě vyděsit. Manža se tam taky koukal až když už jsem tolik nekrvácela... A já na to koukala až tejden po něm... Nemám rados z toho, že se mi tam ještě budou nejspíš rejpat :frowning2:

Jinak holky my s manožou přemýšlíme, že se odstěhujem z kolejí. štve nás ten přístup tady :frowning2: vchod máme 10 m od pokoje, ale musíme chodit přes celý koleje, protože od toho vchodu nikdo nemá klíče... kromě lidí, co tady bydlej jakože v bytě... :confounded: takže s kočárem prolezem celý koleje, musíme si říct na vrátnici, aby nám otevřeli a pak musíme zvonit aby nás pustili zpátky. Dneska jsme čekali asi 10 minut a nikdo nešel. Naštěstí šel kolem manžův kamarád, tak vzali kočár a vynesli ho do vchodu, kudy se chodí normálně, ale je tam asi 15 schodů, takže vyjet se to nedá... No a chlap na vrátnici řikal, že mu to tam sice zvonilo, ale že nevěděl, že je to od těch dveří :-/
14. říj 2009 v 16:31  • Odpověz
grabu, mně se malej kolikrát taky vzteká při kojení, ale když pak vezmu prso a zmáčknu, tak mi z toho to mlíko vystříkne úplně, tak nevim, možná to u mě je spíš tím, že je blbě přiloženej...
14. říj 2009 v 16:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.