• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Tak sem si půjčila od sousedky odsávačku a už jí sterilizuju a zkusím jestli po koju zbylo ještě mlíčko a jestli to papání teda Štěpa fláká a nebo mám fakt málo...abych věděla co dr říct...no a kdyžtak si pak koupím svoji odsávačku a budu mu dávat odsáté...když to sám eumí...blbounek můj malej:slight_smile:
19. pro 2009 ve 21:10  • Odpověz
No grabu já mám asi tak 168cm a skoro 75kg :angry: Mně zůstalo hrozný břicho..vy to aspoň můžete vykojit ale co já nooo :frowning2:
19. pro 2009 ve 21:12  •  3 děti  • Odpověz
sacvi - břicho mám docela taky, ale co jsem koukala, že jsem vytáhla kalhoty, který mi byly tak tak a jsou mi volný všude, i přes zadek :grinning:, ale furt mám ještě hodně kilo navíc :frowning2: No snad se mi je podaří shodit... :slight_smile:

Jinak mám v albu fotečku, jak manža "kojí", dneska jsme malýmu dávali ty prášky kvuli prujmu v té lahvičce no a malej se vztekal ke konci a asi mu to nechutnalo, odstříkala jsem mu na to 110ml, flašku pak už začal flusat, ale prso mi málem sežral celý, když mohl :grinning: Vypadal vykuleně, proč dostává flašku, když je máma doma :grinning:
19. pro 2009 ve 21:21  • Odpověz
Kate no to sou šikulové oba...a jak Kubíček krásně drží flašku:slight_smile: no hned si mě osušila slzičky...:slight_smile: Já sem totiž teď obrečela že to mlíčko co sem zkusila odsát...prostě není...odsála sem stěží 10ml z obou prsou dohromady...Štěpánek je teda vipil...ale i tak...nikde nic...nevím jestli sem to špatně neodsávala...ale myslím že ne:frowning2: takže asi už fakt nemám dost mlíčka aby mu stačilo a budeme muset přikrmovat...no...ach jo...ale nedá se nic dělat
19. pro 2009 ve 21:31  • Odpověz
peti, že manža koji, šak ten malý šikulko už papá sám :slight_smile: ... do školy môžete ísť obaja, ak ešte kubika naučíte prebaliť sa :grinning: :grinning: :grinning:
19. pro 2009 ve 21:32  • Odpověz
No nic holky jdu se s Járou dívat na nějakej film nebo budu bulet...asi si pustíme nějakou komedii:slight_smile: tak paa a dobrou noc všem
19. pro 2009 ve 21:42  • Odpověz
Noo pozoruju k.ate že malýho už nikdo hlídat nemusí když už se tak hezky kojí sám :grinning:

grabu dobrou a žádný bulení :wink: Malej je zdravej a to je důležitý...podívej jak jsi dlouho plně kojila..to zaslouží obdiv :dizzy_face: Tak hlavu vzhůru :sunglasses:

Jdu za spící princeznou a už budeme spící princezny dvě :grinning:

Dobrooou holky :slight_smile:
19. pro 2009 ve 21:55  •  3 děti  • Odpověz
G A B I K A - n e h i s t e r č i !!!!!!!!!!!!!!!!

Ja plne kojim a nikdy sa mi nestalo, že by som niečo po kojení odsala - ANI 10 ml! Odsajem len vtedy, keď odsávam mimo kojenia. Keď vypapá laura jednu kozenu, nevyžmýkam z nej ani kvapku. A ak si chytí aj druhú, tak taky tak !!!!!!!!!!! TO JE VPOHODE!!!!

Ináč priznám sa, že tiež som z toho zo začiatku mala depky, no švagrinka kojila 2 ROKY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a že nikdy jej po kojení nič na odsatie nezostalo.

Dúfam že už slzy v spojitosti s týmto " P R O B L É M O M " nemáš :grinning: :grinning: :grinning:
19. pro 2009 ve 22:03  • Odpověz
Holky, ani nevíte, jak vám rozumím, taky jsem pořád sama, to, že jdeme jednou za týden k rodičům nebo jednou za čas k ségře mi moc nestačí a doma jsem sama, i když je Jirka doma...přes týden buď spí nebo je v práci a o víkendu sedí u počítače, takže na malou jsem sama, povídám si skoro jen s ní, teda ne že by Jirka se mnou nemluvil, ale znáte chlapa, když sedí u počítače, to abyste jednu větu řekly 10x než to on vůbec zaregistruje. No a ven nemám jít kam, ptž buď jsou nemocní nebo jsou dál než kam bych stihla během té chvilky mezi kojením dojít a hlavně mi přes týden nemá stejně kdo pohlídat malou, všichni jsou v práci. Já byla tak ráda, když přijela kamarádka s malým a šly jsme na trhy, konečně jsem mluvila i s někým jiným :pensive:
Ale věřím, že se to zlepší. Máme hold mimča a musíme si zvyknout na nový život, prostě to už nejde jen tak se sebrat a jít posedět, chjooo :frowning2:
Ale zase jsem ráda, že mám aspoň vás :dizzy_face: :dizzy_face:
19. pro 2009 ve 22:08  • Odpověz
No jo holky, ale on si to ještě sám neohřeje :grinning:

grabu - jinak se nenervuj, já po kojení taky kolikrát nevymačkám ani ň a po půl hoďce musim malýmu dávat ještě z druhýho prsa... Když odsávám kvuli škole, vždycky chudáka malýho zkouším "ukojit" z jednoho prsa a druhý odsát, ale občas to prostě taky pořádně nejde, nervuju se a pak to mlíko teče ještě hůř :wink: Takže hlavně KLID a nenervuj se :slight_smile: Nevim, co máš pujčený za odsávačku, ale mně se občas stane, že tam stačí to prso dát trošku jinak a hned to teče o něco líp... :wink:
19. pro 2009 ve 23:00  • Odpověz
Gábi, já dneska i včera měla zas málo mlíčka, takže večer nastoupil nutrilon... Jinak jsem našla toto, tak si to zkus pročíst a třeba to pomůže :wink: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=109101
Jdu spát :slight_smile:
Dobrou noc :wink:
19. pro 2009 ve 23:04  • Odpověz
holky, tak já zkouším tisknout ten kalendář, no jsem zvědavá, jak to dopadne :grinning: zatím mám leden a teď tisknu uvodní stránku, tak doufám, že se to nepokazí :grinning:
19. pro 2009 ve 23:30  • Odpověz
dobry rano,

u nas se dnes spalo, 19-2:30 - 6-15 a to uz nechtela spinkat tak ji hlidal tatinek :wink:

Gabi, precti si ty diskuze o kojeni at se uklidnis.

Holky ja to nemyslim zle ze jsem tlusta, taky bych si prala mit 51kg jak pred tehu, ja mam 164cm, teda prala bych si jit na liposukci :grinning: :grinning: :grinning: ale na tu nemam ;-D tak to nevadi jak rikam Jirka me ma rad i tak.

Petko libi se mi jak Kubicek pekne drzi flasku to u nas se ji zatim jen tak dotyka.

no nic jdu namazat linecky
20. pro 2009 v 09:08  • Odpověz
Jani - on se ji původně snažil z tý pusy těma rukama vytlačit a furt koukal po mně, asi mu chudákovi fakt nelezlo do hlavy, že má flašku a ne mě, když jsem doma :grinning: a navíc takový "hnusný" mlíko s tim prášečkem :grinning: ale pak chvilku vydržel ji v tý puse udržet :grinning:
20. pro 2009 v 09:15  • Odpověz
dobré ranečko ...

vstávanie o 21,15 - 1,10 - 3,30 - 8,20 - čiže posledné spinkanie bolo skoro 5 h vkuse :slight_smile: :dizzy_face: :sweat_smile: - jááj, kde je našich 7-8 hodín?!?! - ALE, dopacujeme sa k tomu - verím čoskoro :dizzy_face: .

Gabika ešte som ti včera zabudla povedať, že keď sa ti väčšinou nedarí mimčo vnoci zobudiť, lebo chce haji, tak ty vnoci odsávaj a potom mu to behom dňa skús fuknúť - ja som takto odsávala (a mrazila) noc čo noc, kým micka spala tých 7-8 h. A de-facto som tým podporovala samotnú laktáciu.

Marti, super link :dizzy_face:

Peťka, tak teda doplnok - ešte ohrievať sa naučí a máte voľno obaja :grinning:

Jani, ešte že si linecké spomenula, aj ja fičím - s jahodovým džemíkom :slight_smile:
20. pro 2009 v 10:44  • Odpověz
baf :grinning: Doufám, že jste se lekly :grinning:
Gábi, jak to děláš stím scrapbookem? Já šla spát až v 1h, jak jsem nad tím přemýšlela a furt mi to nešlo :grinning: To je fakt závislost :grinning:
Jinak u nás se vstávalo v 5 a pak před 8h, snad už teď konečně usne, Jirka jí pouští Izera, tak se jí to asi líbí, ptž je ticho :grinning:
holky, já mám doma ještě tolik práce, ale bolí mě hlava a v krčku a nos mě štípe :frowning2: Jirka už je asi 3 dny nachcípaný, tak to mám asi od něj :pensive:
20. pro 2009 v 11:21  • Odpověz
calli - já se teď chystám dělat těsto na rohlíčky, ale nějak se mi nechce, škrábe mě taky v krku a nějak nevim, co s tím, cumlám vincentku, ale to nepomáhá :frowning2: achjo :frowning2:
20. pro 2009 v 11:27  • Odpověz
No, Adélka snad konečně usla, tak já jdu něco dělat, ať pak další dny můžu jen spát, pokud mi nebude líp :pensive: , ale snad bude :grinning:
20. pro 2009 v 11:47  • Odpověz
calli - tak to mně malej chrní už od cca 9 ... jsem zvědavá, kdy se probere :grinning:
20. pro 2009 v 11:48  • Odpověz
marti, peti, mne na hrdlo poradila laurinkina mudra PREVENTAN - je to bomba - vhdné pre tehulky i kojacie maminy - a ja som sa vďaka nemu vyhla antibiotikám.

linecké sú natreté :slight_smile: a pocukrované :dizzy_face:
20. pro 2009 v 11:57  • Odpověz
jaji - no já uvidím, třeba to zvládnu s čajíkem a kdyžtak manža skočí zase do lékárny a nebo já, zítra stejně pojedu do pojišťovny :slight_smile: Holky hodila jsem do alba fotku, jak mi malej pomáhal s protokolama :grinning:
20. pro 2009 ve 12:03  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:

Děkuju za komentáře a za link Calli:slight_smile:
Jaji já nejsem na nerv že sem nic moc už po koju neodsála...ale mrzí mě že mám už tak málo mlíčka že mu jedno prso nestačí a yzunkne obě...no ale aspoň že mu teda zatím stačí obě:slight_smile:

No a s tím odsátím...malej včera usnul ve 20h a vzbudil se až po 6h takže já prsa nalitý jako melouny a stačilo mu jen jedno...tak sem hupky dupky do kuchyně a odsála jsem to druhé...a bylo v něm 100ml:slight_smile: tak sem to teď zkusila ohřát, že mu to dám k obědu...a on potvorák ještě neměl hladík a vyzunknul jen 30ml a už nechtěl...a já chtěla zkusit jestli mu ta 100 bude stačit...no teď už to nezkusím když má jen 70 ale i tak mu to dám až bude mít hladík...já totiž nemám nic v čem bych to mohla zamrazit :unamused:

Kate malej už za tebe maká i do školy jo:slight_smile: :grinning: doře sis ho vycvičila:slight_smile:
20. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz
ahoj holky já byla s mamkou ráno ve městě a koupila jsem malé v dm usínáčka takovej ten čtvereček látky a nahoře hlavička zvířátka mám z toho strašnou radost. Venku už jsem nebyly 3 dny, jelikož je tu -11 a strašné sychravo :frowning2:

Malá dnes poprvé jedla naškrábané jablíčko a moc jí chutnalo. tak uvidíme zda se mi osejpne :slight_smile: ale jak se rozčilovala, když jsem ji dala jen 5x na špičce lžičky. Jablíčko bylo nádherně sladké a malé moc chutnalo. tak jí teď každý den nebo obden vždy dám trochu naškrábaného jablíčka a uvidím :wink: Možná mě odsoudíte nebo tak že jsem jí ho dala, ale už má 3,5 měsíce a já na doktory a na propagaci kojení kašlu. Kojím, ale malá musí taky ochutnat i něco jiného a jablíčko jí neuškodí pak chci zkust mrkvičkovou šťávičku, ale nejprve budeme týden na jablíčku
20. pro 2009 ve 12:36  • Odpověz
Waci co bychom tě odsoudily, vždyť i jajka psala že se můžou zkoušet takhle papat trošku různé věci:slight_smile: a jestli se na to už ctíš a myslíš že malá taky...tak proč ne:slight_smile: jen přejeme dobrou chuť:slight_smile: Já sem to teda zatím zkusila jen s přiložením banánu k pusince a jen ho oblíznul ale vypadá že mu bude chutnat:slight_smile:

Tak sem mu po hodině zkusila znova dát tu flašku a nejdřív ji nechtěl...asi to bylo ještě teplé, tak sem mu dala prso, jestli má hlad...a on dudal jak blázínek a tak sem mu tam místo prsa strčila flašku a vyzunknul to celý:slight_smile: jen asi potřeboval nejdřív nasát prso aby věděl že je to maminka a pak se dopil flaškou:slight_smile: ale teď už budeme zase celej den na prsu:slight_smile: asi až večer zase odsaju aby mi nepraskly prsa:slight_smile: no doufám že přibral...i když mě příjde že spíš se zase vytáh do délky za ten týden:slight_smile:
20. pro 2009 ve 13:20  • Odpověz
Jo Calli s tím scrapbookem jsem to tu včera vysvětlovala Lucince jak se to dělá...tak nevím jestli si to četla...ale když se vrátíš o max dvě stránky tak tam jsem jí psala co s tím a že na www.baby-cafe.cz jsou všechny návody...jestli chceš poradit něco konkrétního tak klidně...ale nevím co ti nejde, tak kdyžtak písni a já se budu snažit ti poradit:slight_smile: :wink: já musím ještě dneska udělat dva a nějak nevím jak to stihnu..mám ještě žehlení, ozdobit stromeček a vysát a vytřít a uklidit koupelny:slight_smile: no něco asi hold padne až na zítřek:slight_smile: nemám 8 rukou:slight_smile: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. pro 2009 ve 13:23  • Odpověz
grabu je to zase něco jiného krmit jki lžičkou a je to docela legrace i když to má jen na chuť :slight_smile: děkuji za podporu :slight_smile:
20. pro 2009 ve 14:11  • Odpověz
autor
Ahojte maminky,

všetky ste moje zlatíčka a moc vám ďakujem za včerajšie slová,ja som už akosi nemala silu tu už nakúknuť...mala som fakt hroznú depku...do toho prišiel Libor až niekedy pred 21hod a pýtal sa ma,čo mi je...tak som mu to všetko povedala a on sa ešte ako trubec spýtal,že ako to že mi hrabe už doma...no tak som sa neovládla a všetko mu vykričala...že čomu ako nechápe...a že na utorok si beriem auto a niekam idem...a on že? a kam pojedeš?no proste niekam!!!!ja viem,že za to určitým sposobom nemože,ale na druhej strane,nech sa ma tak hlúpo nepýta...
viem,že tiež nie ste každá stále s niekým,ale v mojom prípade je to fakt zúfalé...
Žanetka,ani ku mne nemá kto prísť...a ďakujem za príjemné a pekné slová,že som fajn hostiteľka,aj keď si to nemyslím...
Mne by stačila aj občasná návšteva nejakej susedky...no dosť už o tom,lebo...

K tým kilám: meriam 175cm a vážim 66kg,takže na tých 60kg sa dostanem aj keby neviem čo...našla som si včera nejakú 90dňovú dietku,vypadá super,žiadne obmedzovanie,len budem 4dni jedávať 4druhy stravovania,spočíva to v tom,že každý deň budem správne potraviny a nie jesť jedno cez druhé...ak by ste sa niektorá chcela pridať,tak sa možme aspoň podporovať...našla som to tu na koníkovi a veľa ženám to pomohlo a odbúrali nezdravé stravovanie...keďže nemožem chodiť nikam cvičiť,vyskúšam to pilates a Libor mi kúpi nejaký "stroj" na doma...uvidíme...aspoň nebudem mať čas furt riešiť,ako som tu sama...

Gábinka,neboj,mliečka máš určite akurát,to nevadí,že vypije obe prsíčka,holt už nie je miminko,aj Samík vypije niekedy len jedno,niekedy obe...
A už spal normálne,tak snáď mu to zostane. Zaspal o pol9,vstával sice o pol1,ale dala som dudlík a spal až do 3hod,potom do pol7 a s nami do pol10 :wink: takže Žanetka,tie naše detičky nás skúšajú aj v noci :grinning:

Inak,včera mal Samík vlastne 4mesiace a dnes poobede sme mu vyskúšali dať lyžičkou ryžovu kašu (neviem,či nemá zase prujem :pensive: ,ale mal za sebou 5xriedke kako) a najprv bol vyvalený,čo to má v pusinke a že mu to netečie,ale je to akési husté,ale potom akosi s jazýčkom prišiel na to,že to musí prehtnuť...sme sa tu smiali,dal si asi tak 4x na špičku lyžičky,ale viac nechcel,triaslo ho ako mu to nechutilo :slight_smile: a som fakt za to,skúšať im dávať chute a trenovať to hlavne tou lyžičkou,lebo niektorým deťom to može trvať moc dlho,kým si na ňu navyknú :slight_smile:
Takže Miška,neodsudzujem ťa :wink:

Marti,ma mrzí,že ťa trápi nejaká chorobka,nech sa to rýchlo spraví :slight_smile: no na cmúľanie toho moc nemožme,ja mám doma len septosan a osciloccoccinum a ten mi zabral perfektne,aj Preventan je super,takže by som nečakala a hneď si to naordinovala :slight_smile:

To bude zase román,ale rada by som reagovala všetkým...

Ešte Zuzke...viem,že to tiež nemáš jednoduché s tým spinkaním,verím,že ťa to moc vyčerpáva,ale ešteže existuje nádej a verím,že tie naše deti pochopia,že v noci sa spinká :grinning:
20. pro 2009 ve 14:24  • Odpověz
autor
Inak,Peti,malý je zlatý,ja mám malého vyfoteného s flaškou len v mobile,nejde mi to stiahnuť,ale aj on si ju už vie držať sám,za chvíľu nám to všetko nandajú :slight_smile: a nebudú nás potrebovať,ale je to fakt zlaté,keď na niečo prídu prvýkrát a potom to skúšajú stále :slight_smile:

Gábi,tak tak,nemáš 100rúk,takže v pohode urob dnes niečo a zajtra niečo,svet sa nezrúti,no nie?

Práve som rozmýšĺala,čo uvarím na 1. a 2.sviatok vianočný,dajte tip,čo papávate vy babenky :slight_smile:
20. pro 2009 ve 14:27  • Odpověz
luci - my 25. dojídáme zbytky z 24. :grinning: protože já miluju bramborovej salát, tak ho vždycky máme kotel :grinning: u nás se nějaký specifický jídlo nedělá, ale u táty dělají kačenu se zelím..
20. pro 2009 ve 14:33  • Odpověz
luci 25 dojídáme zbytky a 26 krůta nebo kachna
20. pro 2009 ve 14:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.