• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Luci dočetla jsme včerejšek, je mi tě moc líto, ale prakticky ani já nemám kamarádky a s kým si pokecat. Jsem ut zavřená od rána do večera a už to bude rok. Protože od ledna jsem byla na rizikovém. sice včera jsme třeba vypadli na nákup, ale neodpočinula jsem si vůbec byl to shon abychom byli rychle doma a dnes to bylo to stejné manžel už mi vyvolávál, že mu malá pláče a že flašku nechce :(
20. pro 2009 ve 14:49  • Odpověz
autor
Mišik,čo sa dá robiť,ja som bola tiež doma už do února,kvoli tým komplikáciam a mala som ich celé tehu :pensive: som rada,že je Samík zdravý,ale na druhej strane som sa nestala matkou,aby som prestala žiť ja sama...no snáď sa to spraví...
no asi tiež tak urobíme,že dopapáme,čo zostane a urobím kačku alebo krutu... :slight_smile:
20. pro 2009 v 15:14  • Odpověz
luci, ja som myslela tých ľudí čo si sa s nimi stretávala voľakedy - že kde sú... že či ste sa od nich presťahovali som sa pýtala...

a nebojte, ak nebývate niekde na lazoch, tak naozaj to na jar bude lepšie, verte mi :dizzy_face:

lucka, 90 dňová dietka je bomba vec, ak ju dodržiavaš...ja som s ňou dala dolu 10 kg a držala som si ich...aj chlapom sa z nej darí chudnúť ... no neviem či to bolo z toho alebo nie, no poznám jednu babenku čo si 90 dňovku dala počas kojenia a - dokojila. Ja ju chcem tiež, ale až dokojím...teraz ešte nee.

My sme dnes fukli mrkvičku - no to boli grimasy - očakávala som že sa na ňu hodí a ona neee :grinning: - budeme skúšať ďalej...
20. pro 2009 v 15:14  • Odpověz
Holky, tak já mám už daný těsto na vanilkový rohlíčky v lednici... no jsem blb, nechtěl se mi vytahovat robot, tak jsem vlašský ořechy strouhala na struhadle :grinning: No jo no, lenost vykoupená ještě horší prací :grinning: mám z toho puchýř na prstu :grinning:
20. pro 2009 v 15:20  • Odpověz
Luci to jsme na tom stejně. Jenže my jaksi stejně nikam nechodíme. Miluji plesy, ale na plese jsem s mojím manželem byla všeho všudy 5x on netancuje a mě to tak trochu mrzí, ale jinak bych ho nevyměnila je zlatej a dělá pro mě první poslední. Dnes mi mamka chtěla koupit nějaký světřík nic jsme neobjevili, ale stejně jsem jí odpopvěděla že nevím kam bych v tom chodila a ona na mě vyjela, že neznamená že když mám mimi, že o sebe přestanu dbát. což má pravdu. Nakonec jsme zabrousili do zlatnictví a koupila mi stříbrný řetízek s takovou křišˇ%tálovou hvězdou která mění barvy při lomu světla no prostě náshera a ještě k tomu náušnice. dostanu to od ní na vánoce už se na to moc těším, ale mám z toho radost a moc se na to těším, až to pod stromečkme rozdělám

Jaji mrkvičku jsi dala vařenou nebo syrovou jako šťávičku z ní?
20. pro 2009 v 15:41  • Odpověz
Luci ty ses nám ale rozkecala:slight_smile:

Já vůbec nevím co budeme letos papat na Vánoce, protože jedeme k našim a nebudu muset vařit:slight_smile: jen budu pomáhat, ale vymýšlení mi odpadlo:slight_smile: takže sem docela ráda...nápady mám vyčerpané:slight_smile:
20. pro 2009 v 15:43  • Odpověz
Waci tak to já sem dostala stejnýho sprďáka od mojí mamky minulý týden :grinning: úplně stejný scénář:slight_smile: akorát s tím rozdílem že já sem nezkončila s řetízkem ale s kalhotama:slight_smile: :grinning:
20. pro 2009 v 15:46  • Odpověz
k.ate teda já bych už ořechy na struhalde nestrouhala, toho jsem si užila dost :D
20. pro 2009 v 15:47  • Odpověz
autor
Žanetka,no tí,čo chodili k nám,tak to bola väčšina rodina a jedna kamarátka a tá má teraz svojich starostí dosť,takže nemá čas na mňa...
Inak som robila tú tvarohovú štolu,čo som ti dala sem odkaz a fakt sa mi podarila :grinning: nechám ju odležať do štedrého dňa a potom odskúšam :slight_smile:

Jejda,to som tam zabudla napísať,že počkám s tou dietou až neprestanem plne kojiť,myslím,že potom to tak nebude vadiť,keď už budeme len tak 2-4x denne kojiť,no nie? takže som rada,že aj ty s tým máš dobrú skúsenosť,zdá sa mi to fakt ako nenásilná dieta,takže hádam to dám :slight_smile:

No Peti,"lenost" sa ti nevplatila :grinning: au au ...

Miška,to je pravda,že žena by sa nemala stať len čisto matkou,ale u mňa to je teraz všetko tak na bode mrazu až hruza...nebaví ma sa vypáradiť,keď idem s malým len niekam na prechádzku...ja mám tiež doma veľa krásnych vecí,aj čo som dostala od Libiho za malého a k narodeninám a ešte som to na sebe nemala :pensive: aby som sa cítila fajn,tak potrebujem svoju váhu minimálne ako predtým...v týchto mrazoch to je des a hruza,ani nikam už vobec nemožeme...no tiež verím,že keď príde jar,bude to lepšie :slight_smile:

Gábinka,nešiel mi stiahnuť Photoshop(opýtaš sa prosím Jaru,odkiaľ ti ho stiahol on?),tak mám zatiaĺ ten GIMP,ale teraz chcem stiahnuť nejaké tie kity a ono to po mne chce "peniažky",teda aby som si to zaplatila...
20. pro 2009 v 15:50  • Odpověz
grabu jsem si říkala, že ještě že ty mamky máme :slight_smile:

mně včera manžel koupil rifle,ale ještě si je musím dozdobit kamínkama já miluji všechno blejskavé, tak si chci na kapse dát kamínky a koupil mi bílé tričko spíše halenku a tam jsou kamínky, ale mám to pod stromeček. Ale jinak jsem jaksi ani obleční neobjevila, jaksi se mi nic moc nelíbí.

holky já vás obdivují já a dieta to nejde dohromady

znáte mléčnou dietu? ségra díky ní shodila 10kg a myslím to trvá jen týden nebo 14 dní teď si nejsem jistá
20. pro 2009 v 16:01  • Odpověz
autor
Gábi,chcela by som nejaký ten kit s vianočnou tématikou,poradíš mi,kde si také niečo nájsť,napr.na to baby-café?
20. pro 2009 v 16:04  • Odpověz
autor
Miška,a to je aká dieta?
20. pro 2009 v 16:18  • Odpověz
miši, mrkvičku som uvarila ... skúsim ešte zajtra a pozajtra, potom dáme zemiačik a potom ovocie. Pri maťkovi som začala opačne - jablčkom ako ty :wink: .

čo sa týka diety, na tej 90 dňovej je fajn že to nie je dieta hrrr - rýchle zhodenie. Dať dole 10 kg za 14 dní :stuck_out_tongue_closed_eyes: to asi nebude zdravé...

luci, tá babenka mala mimčo 5 mesačné, keď nahodila dietku a - dokojila...
20. pro 2009 v 16:18  • Odpověz
Jídelníček:
1. den - 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka

2. den - bílý jogurt, 150 g tvarohu, 150 g vař. masa, 250 g tvarohu, 2 vejce a čaj

3. den - 100 g ovoce, 100 g zeleniny, 100 g salámu, 250 ml mléka, 150 g vařeného masa

4. den - bílý jogurt, 250 ml mléka, 100 g zeleniny, 100 g zeleniny, 100 g salámu a čaj

5. den - 100 g zeleniny + 2 vejce, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g ovoce, 100 g zeleniny + kyselé mléko,

6. den - 100 g šunky, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g vařeného masa, 250 ml kyselého mléka,

7. den - 2 vejce, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g vařeného masa, 250 ml mléka

8. den - 200 g ovoce, 200 g zeleniny, 200 g ovoce, 200 g zeleniny, 200 g ovoce,

9. den - 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka

10. den - bílý jogurt, 150 g tvarohu, 100 g salámu, 250 ml mléka, 150 g vařeného masa,

11. den - 100 g ovoce, 100 g zeleniny, 100 g salámu, 250 ml mléka, 150 g vařeného masa

12. den - bílý jogurt, 250 ml mléka, 100 g zeleniny, 100 g zeleniny, 100 g salámu a čaj,

13. den - 100 g zeleniny + 2 vejce, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g ovoce, 100 g zeleniny + kyselé mléko
20. pro 2009 v 16:20  • Odpověz
holky k těm dietám, mně se to moc nezdá... :confounded: koukali jsme s manžou na "jste to co jíte" a tam mi přišel ten přístup lepší, my se podle toho snažíme fungovat, i když ne uplně, ale myslim, že je fakt lepší přehodnotit komplet stravování, než hubnoutdietou určitou dobu a pak se vrátit k tomu starýmu... :confused:
20. pro 2009 v 16:22  • Odpověz
ještě tohle
Jídla jsou po 3 hodinách - takže v 7.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00
Denně je nutno vypít alespoň 2 litry tekutin (čistá voda, minerálka bez bublinek) - lze dochutit citrónem
Černá káva pouze v hodině, kdy se pije mléko
Při vaření masa se může vypít při hladu vývar (pozor - pečené, smažené pokrmy - NE)
Zelenina - syrová nebo vařená
Maso - solit minimálně
Tvaroh - netučný v kelímku
Jogurt - s živou kulturou
20. pro 2009 v 16:22  • Odpověz
každá dieta je hodně zásah do těla a pokud se pak nehllídáš taks tejně nabereš. Možná je lepší dělená strava. tak prakticky mám úpotřebné živiny.
20. pro 2009 v 16:25  • Odpověz
holky pro tuto chvíli se loučím, malá se probudila, jdeme se jí věnovat :slight_smile: paaa
20. pro 2009 v 16:38  • Odpověz
autor
Žanetka,aha,ja som si to neprečítala dobre a pochopila,že nie je dobré dať tú dietku ešte počas plného kojenia :sweat_smile: no tak asi to skúsim po novom roku :slight_smile:aj Libor povedal,že sa do toho so mno dá.

Peti,ono nejde o dietu ako takú...ide o to,že za tých 90dní si telo prehodnotí metabolizmus a zvykne si na to "zdravé" jedenie,reps. nemiešania potravín,ktoré sa k sebe nehodia z hľadiska správneho stravovania...áno,niektoré sa možu vrátiť k starému stravovaniu,ale nemyslím si,že po takých dňoch,keď si telo zvykne na iné jedenie,sa do toho oplatí ísť...jednak si myslím,že by to telo tým len trpelo,bolo nafúknuté,prejedené,bolo by mu ťažko zo všetkého...takže väčšina sa do toho už nevráti. A naozaj to nie nezdravá dieta,pije sa pri nej veľa tekutín,jedia sa bielkoviny,uhľohydráty,sacharidy,ovocie a zelenina v správnom množstve,ktoré telo potrebuje. Do toho nejaký ten pohyb a myslím,že to stojí za to vyskúšať. Po tom mojom jedálničku v tehotenstve si musím určitý detox urobiť...a toto sa mi zdá najnormálnejšie. No ale veď je jasné,že nie každý zdieĺa takýto názor. :slight_smile: táto mi príde určitým sposobom ako delená strava :slight_smile:

Miška,o tejto dietke som nepočula. Jednu chybu to pre mňa,že som zistila teraz po porode,že mi vadí mlieko,nikdy mi nevadilo,ale bola som stále nafuknuta ako balon a nevedela prečo...Skúsila som vysadiť mlieko a je mi dobre...
20. pro 2009 v 16:47  • Odpověz
Luci, tá 90 je zo začiatku náročná - je treba sa naučiť nové receptíky a neviem či je to najzdravšie, ale dopoludnia sa je LEN OVOCIE. Ja som to držala a výsledok sa dostavil :slight_smile: . Ináč musím uznať, že je bohatá na všetko čo si spomenula, veď podľa toho je vlastne podelená. A tiež mi zo začiatku robil problém ten 4. deň - vtedy sa je len ovocie.
Luci, a fakt tú dieteku pri tých kilečkách čo máš potrebuješ??? Podľa mňa si na tom veľmi dobre a určite o hodne lepšie ako ja ... no možno to tak cítiš, ale myslím že keby si si urobila BMI index 100 pro by bol perfektný - u mňa je dobrý, tak u teba by bol perfektný :grinning:
a dobre si to pochopila, tá babenka kojila a mimčo už aj normálne papalo papu,nahodila 90 dňovku a mliečko sa stratilo

a ešte jeden poznatok, pri tej dietke po pár dňoch papania podľa stanovených pravidiel som sa cítila lepšie :slight_smile:

ak ju budeš chcieť, celú knižku mi milan stiahol tu z netu a mala by som ju mať niekde v e-mailoch
20. pro 2009 v 17:53  • Odpověz
....som dnes vyhodila všetky rafaelo .... :angry: . Použila som na ne UM čo som dostala od známej že ak bolo treba laurinke ... oni už nepotrebujú a majú nakúpené a trvanlivosť má do 5/2010. tak som jedno použila do rafaelo a :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ale mám plnku do kormutkov, už len naplniť :grinning:

lucka, ja som mala v pláne tú štolu robiť až priamo cez sviatky :sweat_smile: , minule sme ju zjedli hneď ako som ju urobila, som nevedela že je lepšie ju urobiť vopred...
20. pro 2009 v 17:59  • Odpověz
autor
Žanetka,keby to bolo jednoduché,asi by to nestálo za to. Už týždeň študujem nejakú takú dietku,ktorá by nemala potom extremny jojo efekt (čiže čo zhodím,to naberiem potom hneď),ale nejaký pozitívny výsledok pre mňa a moje telo. Myslím,že podĺa toho by som sa naučila variť aj jesť v takých surovinách a pomeroch,ktoré by mi nesposobovali to,že sa "prežeriem",bude mi ťažko,a pod. My s Liborom máme radi zdravé veci,ale človek,keď niekedy nevie,čo by zjedol,poriadne zhreší...pri tejto dietke mi príde normálne aj zhrešiť nejakým dortíkom,ale stačí malý a nie že "zožeriem" pol plechu...chce to skúsiť aj Libor,tak ak sa mi osvedčí,tak sa mi bude aspoň dobre variť a pripravovať jedlo pre nás oboch,nie jemu iné a mne iné...Čo mám doma váhu,tak váži tuk a vodu v tele,mám to na dobrej hranici,ale naozaj sa takto necítim dobre,asi som bola pred tehu dosť dlhú dobu zbytočne pod váhou na svoju výšku,ale cítila som sa tak dobre,svedčia o tom veci,ktoré mám v skrini a do ktorých sa teraz ešte nedostanem :sweat_smile: takže to rozhodne nechcem skúsiť len preto,že si chcem niečo dokázať alebo zabiť čas,ale zase chcem nosiť veľkosť 36,svoje veci v skrini,cítiť sa dobre a spokojne :slight_smile:

SI zlatá,tú knižku by som určite chcela.

Takže tvoj názor,že ešte nezačínať pri kojení? a čo keď budem kojiť rok? :sweat_smile:
20. pro 2009 v 18:04  • Odpověz
autor
Teda,takže takto ti UM pokazilo rafaelo :rolling_eyes: u nás sa robieva len zo salka,kokosu alebo ešte máslo+múčkový cukor :slight_smile:

Ja už nepečiem nič,lebo čím viac maškrt doma,tým je to horšie :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No správna štola sa dáva uležať 2-3 týždne pred Vianocami,vtedy dostane tú správnu konzistenciu k jedeniu :slight_smile:
20. pro 2009 v 18:07  • Odpověz
Lucka neviem, som napísala že neviem čo to bola náhoda, ale ako začala jesť podľa 90 dňovky, tak sa mliečko stratilo...fakt netuším či to bolo dietkou alebo nie. Ja som sa rozhodla, že až keď dokojim sa na dietku dám :slight_smile: .

To ako taká váha funguje??? - vysvetkui prosím ak vieš .... ja by som sa na ňu bála postaviť :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale rada by som to aj so strachom v očiach vyskúšala... má nejaký špeciálny názov, že by som si to omrkla v markete??? alebo na nete??? nie je to len nejaký "ofajč" ???? daj mi prosím odporúčania :dizzy_face:
20. pro 2009 v 19:22  • Odpověz
Luci, pošli e-mail adresu do ip.....

som trošku smutná, ja sa budem hanbiť sa s vami všetkými stretnúť, keď čítam ako je väčšina z vás štíhla ... Keď je niekto vysoký a má kilečko hore tak je to lepšie ako keď je niekto nízky a má kilečko hore - to je také malé pivo :rolling_eyes: .... že iná depka z váhy ma omíňa :cry:

luci, popiš tu váhu prosíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím
20. pro 2009 v 19:25  • Odpověz
luci - právěže v tom pořadu "Jste to, co jíte" byla i ženská, která kojila a měla jídelníček sestavenej tak, že hubla, ale na tvorbu mlíka to nemělo vliv... To se mi právě líbilo :slight_smile: Že člověk jí tak, aby neměl hlad... Jen by to chtělo mít sestavenej ten jídelníček kolik čeho mám jíst... :grinning: Už jsem i přemýšlela, že půjdu k nějakýmu dietologovi nebo výživovýmu poradci.
20. pro 2009 v 19:28  • Odpověz
jaji - neboj, když přijedu já, tak uvidíš, že seš na tom skvěle :grinning: Já teď jak mám stresy ve škole a do toho vánoce, tak se láduju hrozně moc sladkým :-/ Jinak jsem se snažila jíst sladký minimálně, ale teď to do sebe cpu horem spodem... Prej když má člověk takovýhle chutě je to nedostatkem sacharidů jiných... :confounded: a ono to tak možná i je, protože jak nemáme čas, tak to jídlo flákáme a pořádně nejíme :-/
20. pro 2009 v 19:32  • Odpověz
autor
Žani,micka moja,čo to tu píšeš za hlupotiny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :angry: :angry: :angry: veď máš peknú váhu na svoju výšku,a prosím neuraz sa,ale vypadať ako ty v tvojom veku je super(nie že by si bola stará,ale si od nás staršia a máš už dve detičky)...staršiu segru mám rada,ale keby si ju videla,tak inak potom píšeš!!!!!!!!!
Je to normálna váha,kde si zadáš vek,výšku a ona ti potom vypočíta tuk v tele a vodu a nemyslím si,že by to bol nejaký chyták...pred tehu som mala tuku 19% podľa tabuliek pod normu,teraz mám 24,5% a aj tak vypadám...
značka to je EXACTA,stála okolo 1000Kč

Žani,myslíš,keď dokojíš plne alebo úplne sa dáš na tú dietku? :wink:

Peti,ja to mám naopak,keď mám stres,tak chudnem,takže byť v práci,tak ani dietu nepotrebujem :sweat_smile:
20. pro 2009 v 19:45  • Odpověz
No ja som svoju váhu nejako nikdy neriešila. Na váhu som sa postavila v tehu po veľa rokoch a zostala som aj prekvapená, že je tam čohosi viac. Nejako nepatrím k najchudším, ale veď aká by to bola ženská bez zadku :wink: .
To ako vyzeráme nie je podstatné, záleží koľko váži naša duša a srdiečko.
20. pro 2009 ve 20:28  • Odpověz
ja až keď úplne prestanem kojiť....

sa neurazím na vek, no mne sa páči keď sa maminy ako ja o seba starajú a je ich okolo mňa hodne... a ver či never, čo sa týka kilečiek, som na tom teraz lepšie ako som bola po maťkovi.... ale je to ťažké, hlavne, ja som nikdy nebola úplne štíhlulinká, vždy som čo-to kryla oblečkom.... a taaaak rada by som na seba dala čokoľvek, aby to na mne sedelo jaaaak riť na šerbel :grinning:

peti, veď ty si teraz tak super "podstav", že ty si jedna z mála vyvolených, ktoré takto hneď po pôrode sú v mínuse..... a kojom ti to možno bude pokračovať. Ja by som si mala dávať super bacha, pri maťovi som v jeho 1. narodeniny vážila viac, ako keď som išla rodiť :pensive:

luci, idem ti to poslať.
20. pro 2009 ve 20:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.