• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
používám jen svoje směsi, nekupuji hotové. droždí používám v pytlíku syypané a dávám jednu kávovou lžičku :wink:

holis teda tak to jsi mě moc nepotěšila. dalších 14 dní

Luci doktor říkal, že prostě některýá miminka to tak mají, že klidně až do půl roku někdy i dýlse budí v noci po dvou hodinách kvůli hladu a nic nepomůže :(
ona je přes den úplné zlatíčko ale je mi ji v tu noc líto:(
29. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz
luci i ja hubnu as to se fest preziram cukrovim :grinning: az se mi udelalo nevolno v asku :sweat_smile:

luci ja pecu nejradeji zakladni chleba s cesnekem nebo muze byt i s majorankou, uzenym, zelim, :sweat_smile:
29. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz
waci ja verim no hlavne ze ji nic neboli a smeje se berunka :wink:
29. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz
luci pokud máš směs která kvasnice obsahuje už žádné nepřidávej
29. pro 2009 ve 13:06  • Odpověz
jj holis to je asi nejdůležitější.já to holt budu muset vydržet:slight_smile: nic jiného nezbyde:slight_smile:
29. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz
luci - my teď děláme celozrnnej s tím, že zkoušíme různý typy mouky celozrnné (líp vypadal z celozrnné hladké :slight_smile: ), no a manža pojede nakoupit nějaký další ingredience :grinning:, abychom mohli zkusit i další chlebíky :slight_smile:

no a ten chleba je:
515ml vody
1,5 polívkový lžíce slunečnicovýho oleje
3 čajový lžičky soli
2 polívkový lžíce cukru
2,5 polívkový lžíce sušenýho mlíka
310 g bílý mouky
590 g celozrnný mouky
2 čajový lžičky droždí

my to děláme tak, že místo vody dáváme mlíko a potom už tam nedáváme to sušený mlíko :slight_smile: a místo slunečnicovýho oleje jsme dávali olivovej, protože slunečnicovej tady nemáme :grinning: Jinak v těch receptech u moulinexu je to na stránce 7 :slight_smile:

A pak jsme jako první dělali základní bílej chleba, co je přímo v návodu u té pekárny :slight_smile: ten byl taky dobrej :slight_smile:
29. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz
luci - jo ještě tohleto je množství na kilo a půl chleba, my jsme hrozní žrouti a ten chleba skoro hned zmizel :grinning: Z toho včerejšího máme už jen půlku (dopekl se někdy o pul jedný v noci :grinning:) takže tam ještě nastavím těch 1500g a peče se o na program na celozrnnej chleba (u nás je to 3 :slight_smile: )
29. pro 2009 ve 13:10  • Odpověz
holky přijel manžel jdeme ven paa
29. pro 2009 ve 13:15  • Odpověz
my zas mliko nedavame vubec radsi dam vodu, prave me po tom mliku nevykynul :grinning: ale tak to si musim vyzkouset je to sranda hlaavne to teseni jakej bude.

jsem ulozila Kiku, a pujdu se segrou do fakultky na 3D tak se mejte papa
29. pro 2009 ve 14:26  • Odpověz
ahojte, tu sa dnes chlebíkuje :slight_smile:

ja teda môžem aj tie hotové chlebové zmesy, fuknem vodu, vysypem zmes a hotovo ... ale chcela by som aj nejaké nezmesové vyskúšať, no tie sa mi už asi 2x nepodarili - hotové zmesy vždy....

zajtra idem robiť prvý krát v pekárni margotkovú bábovku http://www.oblubenerecepty.sk/index.php/domaca-pekare?start=6 , tak som zvedavá aké to bude :grinning:

jani, nee, zatiaľ kojo nebolí, ale stále keď kozenku dávam, tak mám strach v očiach :astonished: , do prstu vie kusnúť už riadne, včera aj milan zvreskol au, keď ho kusla :grinning: :grinning: :grinning:
29. pro 2009 ve 14:44  • Odpověz
kde je martinka, som zvedavá ako dopadla u mudr :confused: , verím že bude lepšie po návšteve u mudr...
29. pro 2009 ve 14:45  • Odpověz
Jani - já tam mlíko normálně dávám, do buchet se taky dává, ale musí mít pokojovou teplotu nebo musí bejt vlažný :grinning: Ale zas ne moc teplý, aby to ty kvasnice nezabilo :slight_smile:
29. pro 2009 ve 14:52  • Odpověz
autor
Žanetka ahooooj,jejda,ty si ma navnadila,Libor objavil v receptoch margotkovú buchtu a chce ju,kúpil si na to aj margot čokoládky,tak ťa asi skopírujem a skúsim buchtu v pekárni podľa tvojho receptu :slight_smile: tak sa nehnevkaj :slight_smile:

Ja tiež stále skúšam v papuľke,či už zúbok nekúka a bojím bojím,aby som ho neobjavila pri zakúsnutí do prsa :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Chlebíkuje sa chlebíkuje,no predsa to neschovám do skrine,keď som to dostala. To by ma mrzelo za tie peniaze nevyužívať to,no nie? :slight_smile:

Fíha,čítala som,že ste mali krušné chvíle s návštevami,nedivím sa ti,že si mala toho dosť,byť stále v pozore,keď bolo toľko ľudí okolo Laurinky...u nás bola len jedna návšteva a tá bola OK,ale ak pojdeme v januári na Slovensko,tak tam budú samé oslavy a milion ľudí,tak už teraz si pilujem nervy,aby to vydržali...

Som zvedavá tiež,ako dopadla Martinka s Adélkou...
29. pro 2009 v 15:32  • Odpověz
autor
A na jeden darček som zabudla-schválili nám úver na domček!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!takže teraz už by to malo výjsť :slight_smile:
29. pro 2009 v 15:59  • Odpověz
holky nejlepší recepty které jsou na domácí pekárnu a jsou zde http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php

já mám pekárnu už dlouho a čerpala jsem ze zeačátku zde pak už jsem si vymyšlela svoje recepty :slight_smile:
29. pro 2009 v 16:11  • Odpověz
autor
Miška,aj mne ide o to,vyskúšať nejaké recepty a časom si už snáď budem vymýšľať svoje,keď si tú pekáreň otestujem :slight_smile: a moc ďakujem za odkaz na stránku :slight_smile:
29. pro 2009 v 16:37  • Odpověz
Ahojda:slight_smile: tak my byli dneska se Štěpulou bruslit...teda on se jen díval...ale byl z toho celej paf:slight_smile: a pak ještě u Járovy babičky dát dáreček a ukázat zase Štěpánka...byla nadšená:slight_smile:

Lucinko no ty si musela být hooooodnááááá takových dárečků:slight_smile: ale on Libi dobře ví jaký má doma zlatíčko, tak se mu ani nedivím že ti chtěl udělat takovou radost:slight_smile: A Samík je úplný zlatíčko a šikulka jak už umí dělat nenene a bouchat do balonku:slight_smile: za chvíli bude chodit:slight_smile:
Luci to je supeeeer že vám schválili úvěr na baráček:slight_smile: tak teď už to pojede a už se těším na kolaudačku:slight_smile:
Jo a za dáreček od Kačenky a Lůcy taky ještě jednou moc děkujeme:slight_smile: i když se Štěpula na poprvé lekl, jak to začalo nahlas hrát a začal brečet :slight_smile: ale pak se hned zase smál:slight_smile:

Jani to neva že je židlička červená i ta je moc hezká :wink:

Jo ještě Luci vidíš...Samík přibral za 1,5 měsíce 350g a nám dr řekla že po týdnu je 140 málo...tak že fakt každej doktor jinej názor...ale Samík má ještě pořád o kilo vícjak Štěpula tak to asi stačí...je to kluk jako buk:slight_smile: Ten náš bude brzo koblížek...Nutrilon mu jede pěkně a někdy už se vzteká že nechce prso ale flašku...
29. pro 2009 v 16:59  • Odpověz
luci však jo, to se naučíš :slight_smile: jinak teda pěkně bohatéhio Ježíška jsi měla :slight_smile: to u nás dostala Nejvíce Zoujinečka:slight_smile: no nic jdeme udělat večeři a pak jdeme koupat a kukat na ulici. tak paa
29. pro 2009 v 17:08  • Odpověz
Jaji tak držím palečky ať te Laurinka nekousne:slight_smile: ono ty zubečky jsou ostré :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Babička teď zase jezdí se Štěpou venku tak bude pěkně provětranej:slight_smile: a večer asi půjdeme pouštět ty lampionky...tak jsem zvědavá jak budou lítat:slight_smile:

Holky jaký mlíčko dáváte miminkům...teda myslím to umělé? ten Nutrilon je dost drahej a tak bych ráda vyzkoušela i něco jinýho...ale nevím co...poraďte prosím co vaším prckům chutná? a co ty kašičky? jaký dáváte? Štěpulovi teda asi to mlíčko stačí, protože spinká krásně...ta kašička se dává jen aby neměli hlad nebo i aby se už učili na něco tužšího? mě doktorka nic neřekla...asi neměla na nás moc času...yla tam plná čekárna...poraďte mi prosím...zítra jedeme na nákup až se budeme vracet domů, tak ať nestojím hodinu před regálem :wink: :pensive:
29. pro 2009 v 17:10  • Odpověz
holky :wink:

mam tu segru byly jsme na tom 3D ve fakultce bylo to mnohem lepsi nez jsem melaa ja.

Gabi: ja doporucuju Hipp, je cenove fakt dostupny 300g 79kc. Kasicku jsem jeste nezkousela ale pak uz je to jedno jakou, vyzkousime pokazde jinou.
29. pro 2009 v 17:18  • Odpověz
Jani a Hipp Kice chutná? a nevadí když přejdeme z Nutrilonu na Hipp...nebo když budu zkoušet víc značek? neudělá mu to něco s bříškem? Já kašičky zatím dávat nebudu...od 5.měsíce začnu pomalinku s tou mrkvičkou a pak bramborem a pak brokoličkou...a pak už půjdeme k dr. tak se jí zeptám co dál:slight_smile:
29. pro 2009 v 18:20  • Odpověz
holky, my jsme se teď pobavili, manža šel malýho přebalovat a on si drží Žirafu, co dostal od ježíška a furt ji nechce pustit :grinning:
29. pro 2009 v 18:31  • Odpověz
Kate to si mě pobavila :grinning: to náš prcek taky zápasí s hračkama a křičí na mě když mu je beru...jako by mě chtěl seřvat, co si to dovoluju:slight_smile: taky se vždycky bavím:slight_smile: kdyby uměl mluvit radši nechci vědět co by mi řekl :grinning:
29. pro 2009 v 18:34  • Odpověz
maminky, pekne si to užívajte....dôjde čas, kedy nás budú chcieť naše zlaté, jemné, milunké miminuška "seřvat" keď sa im nebude páčiť náš názor, naše rozhodnutie .... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :confused: :fearful:
cica spala do 18,30, takže musím kupkanie trolinku posunúť...snáď to správne odhadnem

tá martinka sa neozvala....snáď je všetko vporiadku :confused: , že len nemá čas...
29. pro 2009 v 19:09  • Odpověz
Gabi ja na zacatku ji stridala ty mlika, nekdo tvrdi ze by se nemelo aby nebolelo brisko, ale to jsem se dozvedela az pozdeji, nicmene ji to nic nedelalo, brisko mela porad v pohode. Normalne to zkus koupit, neboj neublizi mu to, ja vim Nutrilon je strasne predrazenej, pritom ty mlika jsou na jedno brdo.

ja kasicku budu davat na noc misto UM pac pry vic zasyti a ten muj hladovec se budi co 3,5h. mrkvicku zkusim podle mlicka kdyz ji bude stacit MM i UM tak zacnu az v tom 6 mesici. ale uvidim urcite to nevydrzim :grinning:

zanetko no ja se tesim az bude drzkovat moje Kikusa :grinning:
29. pro 2009 v 19:18  • Odpověz
taaaaak jsem tadyyyy :slight_smile:
Doktorka malou prohlídla, na plíce jí to nesedlo, má jen lehký nástřik v krčku, mám jí 3-4x denně stříkat do nosíku physiomer a hned odsát, na noc kapat fenistil, aby spinkala, když bude mít moc ucpaný nosík tak stříknout olynt HA a na kašlík dát sinecod kapičky, jinak to prý nic není, že může mít jen suché sliznice. Očkování se nám kvůli tomu posouvá na příští měsíc... Jinak má Aduš suchou kůži, že prý je lehce atopická, tak na to máme mazání.
Taky mi ji vážila a měřila., takže máme 65cm a 6080g :slight_smile: Prý mám místo mlíčka smetánku :grinning:
29. pro 2009 v 19:36  • Odpověz
marti chudinecka malusenka. ale koukam ze teda drobecek to neni :grinning: kristynka mela ve 3 mesicich 5790g a 60cm takze ja mam asi zakrslika :grinning:

no nic damy, jdu se umejt a divat se na garfilda. papa
29. pro 2009 v 19:42  • Odpověz
Jani, ona bude asi velká po Jirkovi, zas budu nejmenší :grinning:
29. pro 2009 v 19:45  • Odpověz
grabu - pak sem hodím fotečku, až najdu káblík od foťáku a taky jsme teď bojovali s mlíkem z flašky :-/ Malýho furt zlobí to bříško, tak jsme mu dávali ten enterol a malýmu to teda vůbec nejede v tom mlíku :slight_smile: Manžu to přestalo bavit, tak jsem šla mrňouse trápit já :grinning: NAkonec jsme to do něj dostali, ale byl to boj :grinning:
29. pro 2009 ve 20:04  • Odpověz
Kate tak to máme opravdu opačný problém..Jára nesmí s flaškou přijít dřív než má malej vypitý prsa..protože jak ji zahlídne vyflusne prso a už ho nechce a chce jen flašku :grinning: zmeťour malej :grinning: ale aspoň že se napapá:slight_smile:

Jani já taky budu od 5. měsíce tu zeleninku jen zkoušet...jen pár lžiček denně a pak až začneme v 6. měsíci:slight_smile: už se na to těším až bude celej upatlanej:slight_smile:

Marti tak to mám radost že to není nic vážného...tak snad jí to po kapičkách brzo přejde :wink:
29. pro 2009 ve 20:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.