• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
autor
ahojte babenky,

tak my sme už boli aj vonku,teraz malý dospáva...v noci opäť nespal dobre,asi fakt tie zúbky...som zvedavá ako vydržím dnes :frowning2:

Gábi,teda,to je hrozné,že Jaru trápia takéto problémy,aspoň nie som sama...teda je mi to ľúto,ale tiež to má za sebou už dvakrát behom krátkej doby,však? No my keď ideme na dlhú cestu,Samíka v aute povyzliekam,nechám mu len rifličky alebo nohavice a svetrík,zakúrené máme v aute hneď,takže keby som ho nevyzliekla,tak mi bol protivka celú cestu,neznáša teplo!
No v tom Tescu to je ťažké...oni chcú aj povymieňať niektorých riaditeľov,je to o tom,aká ruka tam vládne,zatiaĺ,čo mi Libi hovorí,tak keď vznikne na obchode nejaká diera,že sa niečo vypredá,snažia sa ju niečím novým zaplniť a nemať prázdne regále...(veď ich chudák sám dokláda) a maká koľkokrát naozaj aj samotný riaditeľ/riaditeľka,takže v Říčanech to je asi špatné vedení...no ľudia chodia ako blázniví,stále nakupujú... :confused: :fearful:
Gábinka,tak to je fajn,že mliečko ešte svoje máš a do toho polroka to nejako ukočírujete,nie?aj keby nie,Štěpánkovi chutí UM,tak sa nemusíš báť,že by ostal hladom. Teším sa,že sa zase uvidíme,snáď po novom roku to výjde :slight_smile:

Žanetka,teeeeda,takú hviezdu máte doma?Laurinka je už teraz známa :wink: Libimu sa páči tá fotka s tou riťkou na FB :slight_smile: a je super,že banánik chutná,vraví sa,že banánik možu všetky deti,teda,že im chutí,no u nás ani omylom...ale ako mi dr vravela,ešte nedávam nič,len moje mliečko :slight_smile: ale teším sa na to,až bude všetko nové ochutnávať :slight_smile:

Miška,vy zase jablčko máte v obĺube,to je tiež fajn,hlavne,že chutí :slight_smile:

Idem nachystať nejaké veci,budem robiť veľa z lístkového cesta,niečo som okúkala na nete,tak vyskúšam. Inak Žanetka,sedliacky chlebík je mňamka a aj krásny tvar sa podaril :slight_smile:
31. pro 2009 v 10:39  • Odpověz
autor
Včera večer sme inak objednali už do kuchyne varnú dosku,trúbu,digestor,takže 3 veci a toľko peňazí fuč,ale na internet majú do dnes super zľavy,tak sa vyplatilo,napr.varná doska zľavnená z 26tis.Kč na 14tis.Kč,dobré nie?...no hruza...a už máme vybrané aj bezpečnostné dvere,to bude pálka skoro za 30tis.Kč :confounded:
31. pro 2009 v 10:41  • Odpověz
Luci mně taky doktor říkal, že vydržíme do půl roku a pak začneme s příkrmama, ale malá je holt při chuti a prostě potřebuje i něco jiného, dávám jí už i čajíček jablíčko s meduňkou. MOc jí chutná. Krásně mi kaká i když dostane jablíčko a nic jí to v žaludku a střívkách nedělá a je moc spokojená. Takže na doktory v tomhle směru kašlu. Je to ale opravdu tím že je propagace kojení. Moje kamarádka chodí ke staré paní doktorce a ta jí hned na začátku řekla, že má zkoušet dávat čajíček a od 3 měsíce jí zkouší dávat jablíčko, mrkkvičkovou šťávu...
Jinak holky ramínko nám pořád hnisá a to máme jít 4 na očkování, takže zase nic :/
31. pro 2009 v 10:49  • Odpověz
autor
Miška,to je jasné,propagácia kojenia je o ničom,ale Samík stále pekne priberá,takže uvidíme,ochutnať som mu dala a mrkvička mu ide,banánik niieeeeee. A z toho ramienka si nič nerob,ani Samík ho nemáš ešte úplne OK,ale už na 80% zahojené,takže vravela,že to necháme ešte mesiac,to by už malo byť OK :slight_smile:
31. pro 2009 v 10:52  • Odpověz
lUci jenže tím pádem když by nám asi nevyšel ten prevenar. my jsme zjišťovali info prevenar versus synflorix, a prevenar je na trhu mnohem déle než synflorix. takže jsme se nakonec rozhodli, že dáme prevenar kterej je vyzkoušenej déle.Tím synflorixem není naočkováno ještě tolik dětí a tím pádem neví jaké jsou vedlejší účinky\.. a teda moc se mi se Zoujinky nechce dělat pokusný králík:(

Luci já banán nezkoušela tak nevím, mám z něj strach
31. pro 2009 v 10:59  • Odpověz
miši, som písala že ráno bolo kako ako každý deň a všetko vporiadku :grinning:
a ako robíš domácu presnídavku???? prosím si tip (to by som nebola ja)

Luci, aj laurinka priberá dosť z môjho mliečka ... ja mám tiež staršiu mudru pri laurinke, ona povedala že je trend to-hento-ono, ale nikdy mi to kojenie nezdôrazňovala takým spôsobom ako to vy v čechách popisujete... (aj keď to je možno aj tu, ale ja reklamy nee a tak to možno fakt len nevnímam) aj teraz, keď nám hovorila o tom LEN OCHUTNÁVANÍ kvôlli alergii tak to JA som sa opýtala že či môžem dať malej aj viac ak bude chcieť a ona že ale ano, kľudne, prečo nie :dizzy_face:
ak by som od 1.1. nenastupovala do práce (do skoro konca marca som ešte na normálnej dovolenke), tak by som sa tiež malú prikrmovať nesnažila....

luci, som rada že sedliacky chutlil, u nás je najobľúbenejší

a my ideme 5. 1. už na preočkovanie - preventan+hexa
31. pro 2009 v 11:20  • Odpověz
kapustnica postavená, so šalátom pomáhal maťo, udené sa robí tiež ... hlavička umytá, laurinka hajinká a ja mám chvilinku klííííííídeček :slight_smile:
31. pro 2009 v 11:22  • Odpověz
Ahoj babulky :slight_smile:
Noc byla zase celkem klidná, jen to usínání večer nám pořád nějak nejde, ale co už...usla kolem 22h a to jsem ji 3h po sobě kojila, nenažranku malou :grinning:, probrala se někdy po 6h, napapala a v 9hh jsme papali zas, no, před chvílí se probrala a teď si povídá v postýlce, je strašně zlatá, jak se tam směje a jaké zvučky vydává :slight_smile:
Jinak já jí nezkoušela dávat ještě nic, teda krom heřmánkového čaje a na ten se teda tvářila...hned ho vyplivla a už jsem neměla šanci jí ho dát, ten její kyselí obličej mluvil za vše :grinning: Mě zatím vyhovuje, že ji kojím a jsem hlavně ráda, že se mi to kojení rozběhlo, sice to trvalo dlouho, ale vysdržela jsem :slight_smile:
Chtěla jsem se zeptat, už se vám mimča, když jsou na bříšku, snaží dávat nožky pod bříško? Aduš se o to dneska pokoušela, už chce asi běhat :grinning:
31. pro 2009 v 11:24  • Odpověz
autor
Žanetka,neboj,ja na propágaciu tiež nedám,mám svoj rozum a snáď zdravý úsudok,ale zase na druhej strane,keď ešte nemusím a som doma,tak prečo ho stále nekojiť,keď možem a stačí mu to :slight_smile: ochutnať som mu už dala a za chvíľu budeme pokračovať :wink:
Ty si teda šikovná,takže u vás na Silvestra funguje tradícia kapustnice ako u nás(myslím u mňa doma na Slovensku),aj tu by som ju urobila,ale z toho kupovaného mi to proste nechutí,doma na SK má moja mama,segra,tetka...svoju kapustičku a z toho je tá pravá kapustnica :slight_smile: mám rada tú kyslú vodu z toho :slight_smile: to sa mi doma všetci vždycky divili,ako možem také kyslé piť,ale je to tak zdravé a mne to chutí,no už som to nemala dlho,vždycky,keď sme u maminy,tak si zabudnem vypýtať...a možno si kúpime svoj súdok a ja si svoju kapustičku vyšlapem :slight_smile: (doma som v súdku šlapala vždycky ja :slight_smile: )

tiež som si umyla vlasy,dám natáčky :slight_smile:,dala si chlebík so sýrom,mám tu kafíčko,nachystanú čokoládku Merci a mám chvíľu relax :slight_smile:,teda keď si odmyslím to mručanie Samíka :angry:
31. pro 2009 v 11:46  • Odpověz
hej lejdyz tak moje Kika zapomnela vstat a spinka uz hodinu a 1/4 :wink: jsem ji byla zkontrolovat zda jsem zapla monitor a je zaplej, dnes rano kdyz spinkala po prve tak jsem ji sla zkontrolovat a kdo s ni nebyl v postylce, no kocka lezela u nohou, spali tam spolu, ale to kdyby vedel Jirka :confused:

uz mi koupil dzus, ackoli jsme mu rekla tropicky tak mam multak kterej nesnasim

my mame na vecer ovocnej salat, a salat s balkanskym syrem, a jednohubky syr, klobasa, oliva mnam tak se tesim.

Jirka vari ted "jejich" zelnacku, pac my delame bilou a oni delaji oranzovou i s klobasou a k obedu budou jeste hranolky takze takova dieta.

Jinak co se tyce stavenky tak hruskova ji vylozene nechutna nebo nevim dnes ji jirka udelal cajik a ten tak miluje pritom je hnusnej horkej fenyklovej nebo co. Tak me lakate s tema mrkvvickama a jablickem,

Waci a jaky ma po jablicku hovinko? :grinning:
31. pro 2009 v 11:51  • Odpověz
Luci to je super ze jsi tak usetrila, ja taky nekupuju nic v kamenym obchodu pac na netu je to mnohem levnejsi, jen jim nezapomen poslat zarucni listy k orazitkovani mas na to 14 dnu, ja to ani u jednoho spotrebice neudelala a tak se modlim, no mame je rok tak jeste rok musi vydrzet aby me to nebylo lito.

jinak taky mam rada kyselou stavu ze zeli, jako Jirka vari zelnacku ale ze sterilovanyho zeli to jsem teda neslysela :confused: a tak uvidime jaka bude
31. pro 2009 v 11:54  • Odpověz
Jaji my jsme oloupali jablíčka nakrájeli na čtvrtky podlili trošinkou vody, ty jablíčka co máme jsou hodně sladká, tak jsem ani cukr nepřidávala, ale pokud jsou málo tak přidám cukr. Správně tam má jít ještě skořice, ale to mi nepřipadá pro malé mimi vhodné i když v kupovaných ji mají také. Podusila jsem do měkka,až to bylo tak ponorným mixérem jsem je rozmixovala a naplnila skleničky zavíčkovala a sterilizovala na 80 stupňů 30 minut protože jsem tam nedala ten cukr, tak raději delší dobu. A z hrušek dělám stejně, akorát ty hrušky namočím do vody kde je kyselina citronová, aby ty hrušky nezhnědli

holis hovínka má pořád stejné jako bych ji jen kojila a pořád nám nesmrdí :grinning:
31. pro 2009 v 11:54  • Odpověz
autor
Marti,tak nám zase zaspávanie ide už super,ale teraz tie noci..no comment :unamused:

Jani,teda ten Jirka ťa ale zlobí :grinning: hlavne,že ale nakúpil a máte čo papkať,no nie? :slight_smile: tá tvoja Garfildka je teda expertka,takto sa túli ku Kristýnke...a to Jirka nechce,aby sa k nej približovala?
Jani,segrina Vanda-3roky do dnes miluje fenyklový a detský čaj :confused: tým deťom to proste chutí a zase možeš byť rada,aspoň si hneď nenavykne na sladké,no veď uvidíš,čo jej bude chutiť :slight_smile:
31. pro 2009 v 11:56  • Odpověz
Miso ja si prave rikala zda uz je nema hnedy kdyz ma jablicko :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci, no jirka nema rad garfildu pac se snazila v pondeli aby videla jak prebaluju a skocila a skrabla kristynku :pensive: ne schvalne ale skrabla, pritom to je moje vina ja mela davat pozor.
31. pro 2009 ve 12:06  • Odpověz
ne pořád máme žluté bobečky :slight_smile: no nic jdeme spinkat :slight_smile:
31. pro 2009 ve 12:15  • Odpověz
autor
Jani,tak to je dobré rada,uvidíme ako prídu záručné listy,možno už potvrdené,ale aj tak ďakujem :slight_smile:
No veď práve,sterilizované zelí z obchodu mi moc nechutí,nie je to proste ako domáce,ale občas z neho teda varím,keď iné nie je a Libor má chuť.
V kamenných obchodoch už kupujem máločo,idem tam len,ak si chcem niečo poriadne prezrieť,inak to objednávame vždy potom z netu a zatiaĺ ťuk-ťuk všetko OK :slight_smile:
No s tými zvieratkami to je asi zložité,človek si musí zvyknúť,keď tam má už malé mimi,že aj na zvieratko musí dávať pozor...
31. pro 2009 ve 12:18  • Odpověz
Luci, chtěla jsem mrknout na to videjko, ale nejde to spustit :frowning2:
31. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz
miši, práve, na ten cukor som bola zvedavá, tiež radšej pohľadám sla´dunké jablčka, aby som cukor dávať nemusela. A steilizovať na 80 stupňov??? to sterilizuješ v trúbe ? - o tom som počula, ale nikdy nerobila. To dáš vodu do plechu, nastavíš 80 stupňov a hotovo??? alebo v hrnci na 80 stupňov??? ja síce nemám teplomer a všetko sterilizujem v hrnci pri vare, čiže pri 100-vke, a vždy je to oki :sweat_smile:

jani, ja poznám kapustnicu tiež červenú, ale na horehroní aj u nás robia bielu

marti, laurinka má nožky nie tak že rovno pod sebou, ale má ich skrčené - dosť často - tak naširoko, máva to tak hlavne pri spinkaní, často ju musím dávať nižše v positeľke, lebo je načapená na mrežu alebo hore :grinning:

luci, mám rovnaký názor ako ty, ak by som bola doma, ešte by som papu v mojom prípade nedávala.... ak by sa mi zdalo že má laura málo, kľudne by som jej fukla :slight_smile:
31. pro 2009 ve 13:15  • Odpověz
autor
Ktoré videjko myslíš Marti?na FB?to v tom lehátku mi ide teda...
31. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz
autor
učím sa vkládať videa,tak skúsim dať odkaz,či to ide,to je tá cielená hra s nožičkami kopať do tej hrazdičky :

http://www.youtube.com/watch?v=90SETwGvImo
31. pro 2009 ve 13:40  • Odpověz
autor
Marti,už to ideeeee :slight_smile: teraz nahrávam prvé papanie mrkvičky,si všimnite tie grimasy,krmil Libi :grinning:
31. pro 2009 ve 13:47  • Odpověz
autor
Babenky,čo majú FB,tak si ich možu pozrieť,ale pre ostatné vložím odkaz,ak chcete pozrite : :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=1TJdFbEf-pI&feature=autofb
31. pro 2009 ve 13:51  • Odpověz
autor
Fíha,tak tu kecám sama...
31. pro 2009 ve 14:02  • Odpověz
Tak jsem tady :grinning: vstávali jsme kolem 13 hodiny a malej ještě chrní :grinning:

Jani - záručák nemusíš mít orazítkovanej, pokud chceš reklamovat ten spotřebič v prodejně, kdes ho koupila, stačí podle zákona prokázat, že jsi to koupila u nich a oni ti to musí uznat... :wink: takže pokud od toho máš fakturu, tak u té firmy, kde jsi to koupila, to reklamovat můžeš i bez potvrzenýho záručáku... :wink: V podstatě stačí jen výpis z účtu nebo tak, prostě důkaz, že jsi tu věc kupovala u nich :slight_smile:

Jinak manža včera s malým dělal hovadiny šílený při přebalování a malej se smál jak blázínek... Jen z tý naší kamery se to do počítače blbě dává:frowning2: Navíc se to dá dát jen do manžovýho a ten se k tomu moc nemá...
31. pro 2009 ve 14:35  • Odpověz
Ahojda holky:slight_smile:

Tak my měli opět ukázkovou noc:slight_smile: spinkalo se 12 hodin až do 7:30 a pak ještě do10h no já sem vyhajaná do růžva:slight_smile: pak sem si zajela na poštu a přišla nám ta druhá mistička na papání:slight_smile: tak mám radost:slight_smile:
Včera jsem jedla banán a malej na mě tak zíral a mlaskal že sem mu musela dát ochutnat a to bylo pomlaskáníčko:slight_smile: no já myslím že on spapá všechno co mu dám:slight_smile: ale zatím mu budu dávat jen moje mlíčko a UM a od 5. měsíce zkusím jen ochutnávky zeleninky a ovoce a pak až od 6. měsíce začneme přikrmovat:slight_smile: já ho chci zvykat postupně a tak aby ho nebolelo bříšenko:slight_smile: On totiž opět nekaká každý den...teď teda tak jednou za dva dny jo...takže je to lepší než 10 dnů...ale i tak radši ho nechci cpát aby mu nebylo zle:slight_smile:

Luci no super jste nakoupili za fajn ceny:slight_smile: šikula:slight_smile:
A videa jsou parádní:slight_smile: Samík je šikula:slight_smile: ještě pak vlezu na FB abych zhlídla tu mrkvičku :wink:

Jaji my taky zavařujeme v hrnci ve vařící vodě :wink: nemám teploměr a nevím jak jinak to udělat :wink:

Marti s tou odsávačkou to je jak říkáš...úplně v poho i když ze začátku jsem měla problém s odtékáním mlíčka do flašky...ale měla jsem tam moc na fest ten špunt :grinning: :pensive:
Já odsávám každý den než jdu spát, protože od té doby co malej začal vynechávat i noční papání tak mě pak ráno budí jak mě už bolí nalitá prsa...takže to než jdu spát celý odsaju a ono se tam udlá do rána nový a aspoň mám pak jednu dávku místo UM na den :wink:
31. pro 2009 v 15:31  • Odpověz
halooo já tu nechci být sama...kde ste kdo? moji chlapi oba spinkaj už asi 2 hodiny a já se nudím
31. pro 2009 v 16:12  • Odpověz
Luci já sem na FB nenašla tu mrkvičku :confused: já chi vidět jak Samík papá :wink: :grinning: ať vím co nás čeká :grinning:
31. pro 2009 v 16:22  • Odpověz
grabu - já matlala olivovým olejem prkýnko z ikey a ještě budu pokračovat :grinning: malej spí, manža udělal k obídku výbornou polívku :slight_smile: tak ted obědváme :grinning:
31. pro 2009 v 16:35  • Odpověz
autor
Ahojik babenky,

tak som práve dopiekla všetky dobrotky,Libi je už doma a robí ešte mňamky ako očká,krája schwarvaldskú šunku a pod. Samík zaspinkal a ja nahrávam to video s mrkvičkou-Gábinka,nestihla som a tak to robím až teraz :slight_smile:

Teda Štěpánek krásne spinká,ale hovorí sa,že deti,čo už takto papkajú UM,tak v noci takto spia :wink:

Peti,teda vy tiež pekne vyspinkávate :grinning:
31. pro 2009 v 17:02  • Odpověz
Jaji já mám zavařovací hrnec, ale dá se to i v klasickým hrnci, nebo jak píšeš tak v troube, ale to jsem ještě nezkoušela :wink:
31. pro 2009 v 17:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.