• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Luci super si vybrala myčku a za takovou slevu:slight_smile: no paráda :wink:
3. led 2010 ve 13:18  • Odpověz
grabu Zopujinka se sem tam probudí taky s pláčem, vždycky přemýšlím, copak se jí asi zdálo:( nikdo ji netrápí nebijeme ji, nekřičíme na ni.. ale pan doktor říkal, že je to normální, že to u dětí tak bývá. Že se jim třeba zdá že jiám někdo bere mlíčko, nebo že se jim m§že vzdalovat maminka....

Jinak holky mrkněte do alba na náš mazanec :slight_smile:

marti Zoují sem tam pije 5 minut a je najezená. neboj mlíčko se udělá na další papání určitě:slight_smile: jinak já jak jsem te´d 14 dní kojila po hodině nebo po dvou v noci, tak mám nadbytek mlíka v noci se probouzím v mokru
3. led 2010 ve 13:22  • Odpověz
malá ej vzhůru a Zdeněk jí čte pohádky a malá se na něj řehtá on náš tatínek jaksi zapomněl číst nahlas a tak sem tam u toho koktá a ona se může smíchy potrhat :D
3. led 2010 ve 13:23  • Odpověz
Waci to si mě pobavila s tím čtením :grinning: a mazanec je krásneeeeeeeeeej:slight_smile: si moc šikovná...já bych taky chtěla umět píct jako ty...já sem na to poleno:frowning2:

Miško ono to přesně bylo jako pláč, když má málo papání a nebo mu seberu flašku když jí dopije a ještě by chtěl...tak se mu asi fakt zdálo že mu někdo bere papu:slight_smile: teď se chová u tatínka:slight_smile:
3. led 2010 ve 13:29  • Odpověz
Holky a s těma teplákama...já dostala na Vánoce od našich takový ty kalhoty napůl kostičkovaný a napůl jednobarevný, moc se mi líbí a konečně nechodím na doma ve vytahaných zežmolkovaných teplákách:slight_smile: takže vám úplně rozumím že si chcete na doma taky koupit něco hezkýho :wink:
3. led 2010 ve 13:30  • Odpověz
Miši, hned bych si dala mazanec, když vidím tu fotku :slight_smile:
jinak Aduš leží na puzzle a čumí na televizi, jíst pořád nechce, asi ji ale šoupnu do postýlky, ať teda aspoň chvilku pospí, taky od rána nespala...
3. led 2010 ve 13:31  • Odpověz
luci, super nákup

miši bombasticky to vyzerá, takže ako ináč, prosím si link na recept alebo recept napiš ak je Tvoj a nie z netu - našla som aj ja linky, ale od teba sú vždy overené a dobré, takže si pekne prosim ako na to :grinning:

a luci, sme doma len dvaja čo jedia normálne :sweat_smile: a zo štoly je 1/2 fuč!!! to ma švagrová prosila nech jej odložím tak to asi nehrozí, budem radšej robiť ďalšiu :sweat_smile:

ďakujem za návody ako na tie popisy, tak to začnem robiť hneď pri vkladaní a bude to oki

ja som rozprávky ešte nečítala...asi najvyšší čas začať ... malá vždy uprene sleduje, keď sa rozprávame. Najviac u mudry, tá je z toho unesená :slight_smile: , že ako múdro sa tvári a sleduje.
3. led 2010 ve 13:33  • Odpověz
děkuji za pochvalu mazance :slight_smile:

Gábi na pečení fakt nic není víš co přijeď a budeme píct spolu a pak to zvládneš jedna radost :slight_smile:

Já mám na doma takové kalhoty ve velbloudí barvě a na zadku na kapsách mají kamínky, je to styl riflí, ale jsou moc pohodlné nikde mě neškrtí... a taky konečeně vypadám normálně a ne jak cuchta ve vytahanejch teplákách, který byly jak grabu píše zežmolkovaný :wink:

Tatínek dočetl a začal malou nosit, protože už ho nebaví číst a neví jak jí jinak zabavit :slight_smile: prej já na to mám větší talent
3. led 2010 ve 13:36  • Odpověz
a čítam, že dnes nás viaceré miminka nechali krásne spinkať :slight_smile: Si to vážim o to viac, že poznám čo to je, keď ma mimčo vyhajať nenechá :sweat_smile: - ešte že to nie je často :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. led 2010 ve 13:37  • Odpověz
tak recept :slight_smile:
Mazanec
350ml mléka vlažného,
100 g rozpuštěného másla nebo hery
5 lžic cukru
lžička soli
550 g polohrubé mouky ( dávám mouky tak aby to těsto bylo pěkně vláčné a nebylo řídké) takže přidávám klidně i víc

pak přidám, mandle, kešu oříšky, brusinky (nesnáším rozinky), sušený ananas, papaja.... prostě vše co doma najdu. někdy mám i želatinové kuličky, tak to tam picnu :slight_smile:

Může se upéci i v pekárně jako krychle. Já dělám jen těsto a pak nechám kynout na plechu a až mám nakynuté tak potřu rozšlehaným vejcem šups do trouby na 180-200 stupňů a peču zrhuba 15 minut pokud je zvrchu už červený, tak přikrývánm alobalem a pak opíchám špejlí zda už je hotovej :slight_smile: a je fakt výbornej u nás nikdy nevydrží do druhého dne
3. led 2010 ve 13:49  • Odpověz
Tak jsem zase tady... naše učení chodit spinkat dřív se moc nedaří, posunuli jsme spaní na pul druhou, ale malej stejně čumákuje do půl třetí... Ale pak pěkně usne... dneska to vypadalo nadějně, že usne už o pul druhé, ale pak přišly prdíky a zas čučel do půl třetí... :grinning: No co, musíme mít víc trpělivosti... Ale asi počkám s tím posouváním do doby, než fakt o pul druhý zalehne a bude spinkat... :slight_smile: jinak vstával dneska v 9 pak ve 12 a teď ještě spinká...
o pardon ještě lžička sypaných kvasnic nebo půlka kostky jsem to ale ťulda jsem zapomněla na to nejdůležitější:slight_smile:
hoplky no nic jdeme s malou na vycházku manžel už mě tu prosí abychom šli dneska dřív normálně chodíme až kolem půl třetí a třetí
3. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
aj my fičíme von, cica sa práve zobudila...dáme zemiačik, mliečko a ideme....

miška, som ti poslala do IP doplňujúce dotazy :sweat_smile: :confused: :sweat_smile:

peti, a keď cez deň fungujete, tak sa kubik nezobudí??? Keď si hovorila že večer spinkať nevedel skôr lebo ste sa aj vy dlho učili.... alebo chodíte po špičkách. Ja viem čo je to s mimčom v jednej izbe, ale oproti vám sme mali výhodu, že sme mali jednoizbový byt, taže sa dalo ísť do kuchyne a mimčo nechať vkľude. Ale večer sa malý naučil zaspávať pri telke, jasnačka že na ňu vidieť nemohol, ale nerobilo mu to problém. Cez deň kľud potreboval...preto sa pýtam...
3. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
Miší no já bych přijela ráda a něco se přiučila...ale je to docela daleko:frowning2: fakt škoda že všechny nebydlíme blíž u sebe...

Kate no já tě fakt obdivuju...já být tak dlouho vzhůru tak je ze mě mrtvola :grinning:
3. led 2010 v 15:00  • Odpověz
Žanetko už jsem odpověděla :slight_smile:

gábi tak až
3. led 2010 v 16:00  • Odpověz
jé se mi to odeslalo jen půlka :slight_smile:
gábi tak až Štěpánek povyroste tak sedneš v Praze na vlak a vystoupíš až ve Skalici nad Svitavou a pobudeš u nás třeba týden a budeme píct :slight_smile: není to problém :slight_smile:
3. led 2010 v 16:02  • Odpověz
ahoj holky :wink:

tak jsem dnes zkusila krmit kristynku lzickou, udelala jsem ji kasicku no to tedy bylo, v pulce jsem to nevydrzela kasi jsem rozredila vodou a zbytek vypila, boze co me to ceka to krmeni lzickou to asi teda chci kojit co nejdyl :sweat_smile:

maznec jsem si opsala nicmene jsem se rozhodla preci ze budu hubnout :pensive: tak si ho dam az pristi vikend tenhle jsem dozirala cukrovi :astonished:

jo holky ja mam teplaky sice vselku ok ale sou deravy :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak si chci koupit nejaky pekny na doma at mam pocit ze se libim sobe i jirkovi. hlavne ja teplaky miluju, chodim v nich i nakupovat, tady v cesku se to moc nehodi ale kdyz jsem zila v anglii tam to lidi nosili vsude i do kina :grinning:
3. led 2010 v 16:26  • Odpověz
Waci no děkuju:slight_smile: já pozvání určitě ráda přijmu a aspoň se trochu rozptýlíme a já se něco přiučím:slight_smile: ale až budou prcci fakt větší...teď by to bylo ještě moc složitý:slight_smile: :wink: seš hodná děkuju:slight_smile:

Jani no mám pocit že ale Kika do 15 let u prsa nebude :grinning:
3. led 2010 v 16:36  • Odpověz
holis jak to nechce ze lžičky papat? Zoujinka naštěstí otevírá papulku na lžičku krásně a krásně polyká :slight_smile:
3. led 2010 v 16:38  • Odpověz
Miso :sweat_smile: ona pusinku neotvira ja ji to tam nejak nandala a ona to jazyckem vyplivovala a smala se pak si do toho dala ruku do pusinky to uz jsem byla trochu na nervy :grinning: pac se cela zalepila :grinning:
3. led 2010 v 17:11  • Odpověz
jani to s tím jazýčkem oni ze začátku dělají, malá to dělala taky že to jakoby vytlačovala a teď už to nedělá, ale trvalo to týden než to pochopila :grinning: takže vydržaj

Gábi já s tím budu počítat :slight_smile: a budu se moc těšit :slight_smile:
3. led 2010 v 17:18  • Odpověz
už sme späť, boli sme i v tescu, došli mi tampony do podprdy - teda pri maťovi som ich už o takomto čase nepotrebovala....

waci, keby som tak vedela, čo je ošatka na chleba :confused:

gabika, som presvedečená, že čokoľvek urobíš podľa návodu mišky sa ti podarí :slight_smile: . Ja som si myslela že kysnuté nikdy robiť nebudem!!!!!!

jani, miši, to s tým jazýčkom sme mali taky tak a podarilo sa čo-to spapkať. Dnes bol opäť zemiačik, zajtra skúsim asi brokoličku.

žienky, ktoré miminká si už chytajú nožičky??? my ešte nee
3. led 2010 v 17:47  • Odpověz
Žanetko tohle jsou ošatky na kynutí chleba http://www.pekarskyraj.cz/inshop/osatky_na_kynuti_chleba/

jinak nožičky si zatím nechytáme :wink: zhruba si začnou chytat tak v 5 měsíci
3. led 2010 v 17:54  • Odpověz
tak my jdeme koupat a koukat na vážky a spinkat tak paa zítra
3. led 2010 v 17:59  • Odpověz
Waci :slight_smile: :wink:

Jaji no já jsem se už několikrát snažila a dycky to zvořu a nedá se to jíst...jediný co umím je bábovka :grinning:

Štěpula už si nožičky chytá docela dlouho...ale zatím spíš jen za kolínka a za špičky jen někdy ale do pusy si je ještě necpe :dizzy_face:
3. led 2010 v 18:43  • Odpověz
gabi,ja som miške písala, že ja a kysnuté cesto - nee. A vďaka pekárničke a wacinke :slight_smile: :wink: :dizzy_face:
3. led 2010 ve 20:08  • Odpověz
dámy, tu sa spí?!?!?

milanko mi odfotil fotku maťka, vykrojil hlavinu - je to síce rozmazané ale kuknite :dizzy_face:
3. led 2010 ve 20:46  • Odpověz
Jají ty máš dvojčata :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. led 2010 ve 21:53  • Odpověz
jaji - přes den se malej budí třeba po hodince spánku... on dokáže usnout (to dokáže i večer, třeba teĎ spinká), ale třeba po pul hodince, hodince se prostě zase probere... Podle mě to má chudinka taky posunutý, protože vydrží dlouho spinkat v kuse cca do dvou , do tří do odpoledne a potom už se budí častěji až do těch cca 2 do rána... :confounded: nechodíme tu po špičkách, ale on to tak má... včera jsem jásala, že o půl druhé usnul, ale za půl hodinky byl vzhůru (a to tu bylo zhasnutý a byl tady klid) a potom usnul zas o půl třetí a spal do těch 9 a pak do 12 a potom ještě cca do 15... A od té doby má "den" :grinning: No už na tom pracujem, tak snad se nám povede ho přeorientovat... :slight_smile:

grabu - když on mě nechá spát klidně do 12 - 13 hodin :grinning: takže spánku mám dost, jen máme ten den prostě posunutej o cca 4 - 5 hodin... :grinning:

holky zítra prosím držte pěsti, i když to asi stejně bude prd platný, od 11 hodin, jdem na tu zkoušku, malýho bude hlídat manžova ségra, má tu 150 ml cca mlíka, tak snad to bude stačit, on malej stejně asi bude spinkat... My se s manžou ještě učíme nebo se teda snažíme :grinning:
3. led 2010 ve 22:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.