• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
dobre rano dneska slavim, Kristynka me vytahla z postele az v 6:30 :wink: jsem stastna jako blecha

Zanetko vlozky do podprsenky? porad? ja mam doma cely balik jeste jsem je nepotrebovala pouzit :grinning: Kristynka si zacala chytat kolinka a a prohlizi si je naucila se pit sama z hrnicku takoveho toho "first cup"od tommee tippee, je to moc roztomily drzi si to sama rucickou a naliva se furt cajickem nebo stavickou. ted mam stavicku z cerveneho ovoce ale redim ji to hodne vodou nebot ji to prijde kysele a tvari se na me jako by jedla stovik.
4. led 2010 v 07:42  • Odpověz
Petko hodne stesti u zkousky,muj drahy ma taky zkousky tento tyden a neuci se :rolling_eyes:
4. led 2010 v 07:43  • Odpověz
Žanetko ty máš fakt dvojčata to je mazec :slight_smile:

já jsem taky pořád na vložkách do podprsenky nemůžu bez nich vyjít :( ale ty peníze za to strašně letí.

Holky volali jsme panu doktorovi a v poledne máme přijít mrkne na ramínko malé a uvidíme zda budeme očkovat. Holky mně je z toho jaksi blbě od žaludku. Mám strach z těch vedlejších reakcí :(
4. led 2010 v 08:05  • Odpověz
Misko neboj, vsak to bude v pohode Kristynka mela slzicky a moldanky ale hned jsem ji oblikla a zaspinkala to v kocarku. Ani teplotku nemela jen to misto mela takove tvrde na nozicce asi 3 tydny
4. led 2010 v 08:17  • Odpověz
holis ale já si stejně myslím, že nás nenaočkuje :( myslím, že to ještě moc dobré nemá:( včera už se to zdálo dobré a dneska to zase nevypadá:( ach jo
4. led 2010 v 08:23  • Odpověz
Bré ránko:slight_smile:

Petí moc držíme pěstičky na zk:slight_smile: a Štěpánek nejvíc:slight_smile:

Jani krásně ses vyspala a kika je šikula s hrníčkem:slight_smile: Štěpula ho taky dostal k Vánocům od FP s mističkou ale zatím sem mu ho nedala...já nevím...sem nějaká opožděná s těma příkrmama a takže i s čajíkem..zatím je jen na mlíku ale za týden má 5 měsíců, tak asi pomalu začneme:slight_smile:

Miško neboj, my taky ještě nejsme naočkovaný a ani tenhle měsíc nebudeme, Štěpán tam má pořád bílej stroupek, takže nejdřív v půl roce...mám strach s ním někam vůbec vylízt aby něco nechyt, ale zase si říkám že on by se určitě jen tak nedal:slight_smile: a jestli vás píchnou tak na to malá brzo zapomene a ty si to prostě nesmíš připouštět...musíš si říct že je to pro její dobro a je to:slight_smile:
4. led 2010 v 09:28  • Odpověz
grabu máš pravdu ona to zvládne

ale mě to taky točí že jetš není naočkovaná mám strach aby někde něco nechytla a vidíš Žanetka napíše že u nich se to nekontroluje.
4. led 2010 v 09:41  • Odpověz
No já si ale Miško myslím, že to taky není moc dobře, že se to nekontroluje a očkujou to hlava nehlava...u našich ve vesnici je holčina, která po je teď po očkování mentálně postižená, právě proto že jí to naočkovali moc brzo a ono se to tělíčko s tím nedokázalo poprat...je jí teď už teda víc, takže se to stalo už dřív a asi to nebylo ještě tak prozkoumané to očkování...ale i tak...prostě sem ráda že to do nich tady nervou jak na běžícím páse :wink: a pneumokoka taky dostane Štěpula až bude mít za sebou hexu, dřív ne...takže my máme s hrazením očkování útrum, ale to je jedno...stejně sem s tím nepočítala, že by nám pojišťovna pomohla...
4. led 2010 v 09:49  • Odpověz
grabu jako každopádně na tom něco, ale já kdybych v proodnici věděla, že tuberu mohu odmítnout s tím, že pokud bude ještě povinná až malé budou dva roky, tak pak ji nechám naočkovat, tak bych ji v proodnici očkovat nenechala:(
Mám strach aby když se třeba škrábne, nebo ji nechtěně škrábnu já nechytla nějakej tetanus nebo něco :( asi moc přemýšlím:(
4. led 2010 v 10:00  • Odpověz
Waci neboj se...naše miminka nic nechytnou...vždyť mají protilátky od nás z mlíčka a navíc nejsou to žádný chcípáčci...jsou to zdravá a krásná miminka a nic se jim nestane :wink:
4. led 2010 v 10:41  • Odpověz
Já ani nevěděla že se může tubera odmítnout...beru to jako povinnost ale bála bych se asi víc kdyby naočkovanej nebyl... :unamused:
4. led 2010 v 10:42  • Odpověz
Ahoj holky,

tak se rychle hlásím :slight_smile: Tak já chcípáčka mám - jak už jistě víte, máme druhá antibiotika. Ta nemoc předtím se asi pořádně nedoléčila a Lůca měla přes svátky zase zvýšenou teplotu. Tak jsme radši zašli k dr. a ta udělala testy a má nějaký velký nález v moči. Takže další atb na 10 dní, asi i nějaký UTZ močových cest. No, snad už to tímhle skončí. Lucinka je hodná a snáší to dobře. Dokonce se naučila spát zpátky v postýlce a nechá mě vyspat :slight_smile: Začala se píďalit, dává si pod sebe kolínka a chce se odstrlkovat :slight_smile: Objevila nožičky, takže si je neustále cpe do pusy :slight_smile: Je to moje zlatíčko :slight_smile:

Za chvíli jdeme k dr. pro recept na další atb, tahle jsou jen na týden.

Uteklo mi něco důležitého ? :slight_smile:
4. led 2010 v 10:47  • Odpověz
dobré ranko,

teda dnes až tak dobré nebolo, ale môžem si za to sama :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Vnoci sa cica zobudila a vstal k nej milan, keď nie a nie zaspať (plač nebol), tk som k nej vstala ja a ťuťkala som ju a bola pri nej cca hoďku. Ona chvilinku zaspala a zas kukadla kukaly z vytrčajúcej hlavinky. No tak teda aj keď ešte "nebol čas" - dala som kozenku, a malú šup do postieľky. No ona stále kukadla a mrmlaničky. Tak maminku Žanetku osvietilo a mrkla do plienky :pensive: - keď mňa to ani len nenapadlo - za jedno že k nej prvý vstal milan a ja vžd keď k nej vstnem tak "čuchnem" a za druhé malá vnoci nemala kako ani nem pamätám !!!! Tak som cicu prebalila, dala do postieľky a spinkalo sa krásne ďalej :sweat_smile:

brouči, tak je to na dobrej ceste :slight_smile: tie nožinky v pusinke, to je určite zlatunké :grinning:

gabika, nestraš, ja teda netuším prečo majú iný prístup lekári u vás a iný lekári u nás :confused: , no je fakt, že malá je zaočkovaná a zajtra ideme na druhú dávku... aj hexu dávajú spolu s pneumokokom ... a tfuj, tfuj, tfuj, všetko je oki. A ramienko má stále s červenou ďubkou. A že sa dá odmietnuť TBC v pôrodke tak so som ani ja netušila... :fearful: Aj keď neviem ako by som reagovala...

a jani, laurinka zatvrdnutú nožku nemala :astonished: . Viem bže sa u nás pred 5 rokmi dalo zaplatiť za "čistejšiu" vakcínu, ktorá mala menej vedľajších účinkov - som sa na to pýtala mudry a tá mi povedala, že u nás sa už teraz dáva všetkým mimčam bez platenia tá vakcína, za ktorpú bolo treba pred 5 rokmi doplácať...
4. led 2010 v 11:15  • Odpověz
Ahojda Kačí...to jsem ráda že ses ozvala...je mi moc líto Lucinky a každý den na vás myslím a posíláme se Štěpulou energii a pusinky ať už je Lůce líp:slight_smile:
Je to holka šikovná...určitě je první co má nožičky nacpané do pusinky:slight_smile:
A to že tě nechá vyspat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: aleluja :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak nevím co ti mohlo utéct...Laurinka má už 2 zoubky...to víš?
Lenčin Adámek má zánět ledvin a byli před svátkama v nemocnici tak sou taky na ATB ale snad se to lepší...snad se zase brzo ozve aby dala vědět co je s nima novýho :wink:
Jinak nevím...určitě tu bylo plno nových věcí...ale já hlava děravá :grinning:
4. led 2010 v 11:16  • Odpověz
Jaji já sem nechtěla strašit..promiň...jen sem to psala jako že se to stalo...ale to bylo už fakt dřív...teď už je to určitě lepší a šetrnější ty vakcíny :wink:
4. led 2010 v 11:19  • Odpověz
No super :confounded: ...malej mluví ze spaní :grinning: to bude mít po tatínkovi :grinning: ten taky povídá ze spaní a je náměsíčnej:slight_smile:
4. led 2010 v 11:21  • Odpověz
Tak už tu jsou zoubky??? A hned dva??? Laurince teda gratuluju :slight_smile: To u nás to na zoubky zatím nevypadá.
Chudák Adámek, to je mi ho moc líto. No já teď byla u dr. a máme ta antibiotika protáhnout na 12 dní, aby se to fakt zaléčilo. V pátek bychom měli mít výsledky z moči, a pak nás čeká UTZ močáku a ledvin.

A už se tady taky nějaké mimčo snaží lézt? Nebo to zase ta naše rychlovka zkouší moc brzy? :slight_smile:

Jaji jojo, je to kouzelný jak má vždycky radost z toho, že si chytla nožku a šup s ní do pusy :grinning: Máme i fotku na našich soukromých stránkách - v sekci prosinec. Jestli chceš, pošlu ti odkaz :slight_smile:
4. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
cavec koceny,

jsem byla s koko venku je tam zima jak na sibiri, ted si hrala v postylce a uz na me hulaka :grinning:

Zanetko ja se tedy zeptam mudry zda je to ok ta zatvrdlinka na nozicce, ma ji tam doted ale jen malickatou. v pondeli tam nabehnu na druhou hexu a dooufam ze vysomruju recepis na prevenar :wink:

Kacenko vitej zpatky, doufam ze bude Lucinka brzy fit.
4. led 2010 ve 12:09  • Odpověz
Gábi a co to kojení? Rozběhlo se to nebo je Štěpánek na UM? Já mám občas pocit, že by malá už taky potřebovala přikrmit, ale zatím přibírá, tak je to asi v pohodě :slight_smile:

Jani díky, snad už to bude to poslední a nebude to nic horšího.
4. led 2010 ve 12:16  • Odpověz
gabi, tak to sa môžeš všeličo dozvedieť, keď ti takto niečo porozprávajú a ani o tom nevedia :slight_smile:
4. led 2010 ve 12:22  • Odpověz
kači, kľudne pošli, ja sa rada pohľadom pokochám :slight_smile:

jani, my sme mali zatvrdlinku možno fakt len jeden - dva dni, no nie tri týždne ako píšeš...takto dlhšie to trvalo pri maťkovi, preto som upozornila na tú "čistejšiu" vakcínu - takto to mudra pomenovala.

o koľkej má peťa tú skúšku, už by mala byť po - nie???
4. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
autor
Ahojte ženušky-mamušky,

tak včera sme nakoniec nikam nešli,až večer od pol6 do 7hod sme boli vonku...zajtra mi dorazí nevlastná segra,tá 16ročná,a kvoli tomu sme sa s Liborom včera chytili...volám si s rodinkou so Slovenska cez Skype,lebo pár minút z mobilu volať mamine alebo segre ma stalo pekný majland...žerie to ako blázon!!!!!!preto mám stále tel.na kredit,takto viem,koĺko prevolám a nemusím sa báť,že mi príde faktúra a dostanem infarkt...aj tak väčšinou volám len na Sk,tu nemám s kým pokecať,takže mi je na paušal tel. k ničomu,a keď,tak Libor má taký veľký paušal,že volávam od neho.
No a k veci...volala som s mamou,bola tam aj staršia segra s deťmi,tak som si so všetkými pokecala a do toho tá mladšia,či može prísť...ale mama jej niečo hovorila a segra jej držkovala...ona je celkovo držka,papuľuje o 106,no mama si ju rozmaznala,to,čo si dovolí,tak ja by som si k mame nedovolila nikdy,ale to je vec mojej mamy a jej manžela ako ju vychovali...tak Libor povedal,že ak mieni takto držkovať,tak tu nemá chodiť,že ju tu nechce...tak sa urazila a odišla od PC preč...viem,že je pubertiačka a odvráva až moc,ale vždy keď je tu a niečo frfle,tak jej svoje poviem a nenechám si držkovať ako si to nechá mama...takže sa ovláda,lebo vie,že potom by počula aj prednášky od Libora...ale zase na druhej strane,od kedy sa malý narodil,tak tu bola už asi 6krát a má záujem,sice je papuľnatá,ale keď je tu,tak čo jej poviem,urobí a má záujem aj o malého...a hlavne,keď tu ide,tak ide SAMA vlakom 6,5hod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a to je pritom posera,bojí sa!!!!
Tak som povedala LIborovi,že to nemal,že som rada,že tu chce prísť,že má aspoň záujem a niekto mi aj pomože a nebudem tak sama pár dní...som mu povedala,či by takto povedal svojmu 17ročnému synovcovi,že si neželá,aby tu chodil...tak na mňa "vyjel" a dosť teda,že čo hovorím o Lukášovi,že on by si tatko nedovolil držkovať...tak som mu povedala,že jasné,tvoja rodinka je dokonalá,ale nech si uvedomí,kto tu koľkokrát bol a prejavil záujem...a povedal,že to majú ďaleko..a ja,že či si robí srandu...že keď može moja rodina a ešte vlakom tu chodiť 6,5hod,tak prečo to oni majú tak ďaleko...som bola fakt vytočená...a dnes som mu napísala sms,že zajtra potrebujem auto,aby som pre Veroniku mohla ísť na stanicu...

Prepáčte,že som sa tu tak vykecala...
4. led 2010 ve 12:41  • Odpověz
Ahoj Lucí,

no oni by totiž měli chlapi zůstat chvíli doma sami s dětma a pochopili by, že každá návštěva je pro ženskou na mateřský vysvobozením. Taky se to snažím Radkovi vysvětlit, že je to doma občas na palici.
4. led 2010 ve 12:49  • Odpověz
autor
Tak a teraz možem reagovať...

Peti,držíme moooooooooooooc palčeky,určite skúška výjde!!!!!!!

Kačenko,som rada,že si sa tu ukázala a Lucinka je taká zlatá a šikovná :dizzy_face: teším sa,keď sa stretneme :zipper_mouth:

Inak aj Samík objavil nožičky,ale už dávno a na tom videu ste videli,čo s nimi robí a kde až ich dvíha...inak aj keď je už na brušku,začína sa všemožne otáčať,myslím do okola a zdvíha už aj riťku a snaží sa posúvať :slight_smile:

Žanetka,aj moja segra ma takto očkované svoje dve deti a v pohode,fakt čo krajina,to iné lekárske postupy a keby to bol častý prípad,že keď nekontrolujú očkovanie po TBC,resp.naočkujú ďalšiu vakcínu a reakcia po TBC ešte je,a boli by z toho vážne prípady ako píše Gábi,tak ver tomu,že by to na SK tak nerobili a tiež očkovali až po úplnom zahojení...tak sa neboj...ten prípad od Gábinky mohol mať aj iné príčiny,si myslím...no opäť je zbytočné to riešiť,všade sa to robí inak.

My sme sa tiež nie dobre vyspali...Libor spal zase len 2 hod,ja to nechápem,už 4deň poriadne nespí,ja by som už asi niekde odpadla,takto to organizmus nemože dlho vydržať,ale čo má robiť?poraďte,čo urobiť,aby sa mu podarilo zase normálne v noci spať...a Samík sa zobudil o pol1 a do pol2 si rozprával v postieĺke,potom som mu dala papať,dala nazad do postieĺky a mrnčal ešte polhod,kým zaspal...a takto zase o 5.15h...no hruza...a zúbok stále nikde...ževraj v tomto období nabieha u mimi fyzilogický 11hod celkový spánok...
4. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
Kačí myslím že tady zatím žádný mimi neleze:slight_smile: Lucinka byla vždycky akrobatka:slight_smile:

Jinak to kojení je pořád nic moc...vždycky něco vypije a pak ho dokrmuju UM ale zatím aspoň trochu mlíčka mám tak snad nám to na chvíli ještě vydrží:slight_smile:

Jaji to já už sem se jednou dozvěděla o nějaký Kláře...ale Jára se dušoval že žádnou nezná...ale uklidňovalo mě že jí ze spaní spíš nadával, než aby se k ní nějako lísal:slight_smile: Horší je to jeho náměsíčnictví...jednou skákal do postele šipku jako do vody...jednou si myslel že nám přes postel jezdí vlaky...jednou zase že je bagr a musí mě někam přemístit a tak...já se vždykcy šíleně směju...ale on se bojí aby nám něco neudělal :grinning:
4. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
autor
Kačko,už som minule vybuchla,keď sa ma ako b.... opýtal,že na čo chcem niekam ísť...tak som mu začala vysvetľovať,že sedím doma ako v zlatej klietke a keď nejdem von s malým,tak nie som ani medzi ľuďmi...no comment...niektoré veci im fakt nedochádzajú...aj včera som sa tešila,že vypadnem niekam odtiaĺto,mimochodom v sobotu hovoril,že zájdeme v nedeľu niekam mimo domu,myslela som,že zájdeme niekam aspoň na obedík a pozrieť autosedačku...no k ničomu sa nemal,tak som na to kašlala,keď ho to samého nenapadlo,nebudem mu to stále ja pripomínať a hovoriť ako niekam potrebujem vypadnúť... :pensive:
4. led 2010 ve 12:57  • Odpověz
autor
Gábi,tak teraz si mi zdvihla náladu a rehocem sa tu ako divá :grinning:
4. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
luci, tak trošku mi libor pripomína milanka pár rokov dozadu :grinning: . Si si istá, že tá reakcia bola kvôli držkovaniu segry??? Ja som si totiž jedno obdobie veľmi často brávala domov obe segrine deti na víkend - teraz majú 7 a 6, vtedy mohli mať tak 1-2 2-3, bolo to kým sme nechodievali často celé leto kade-tade s maťom po pretekoch no a milan bol akýsi čudný :confused: . Až z neho vyliezalo pomaly a postupne - že prečo zas deti k nám ... veď tu boli pred dvoma týždňami ... no a nakoniec narovinu povedal, že on si pri nich víkend nevychutná, že sa dobre nevyspí ... že nechce aby k nám chodili na celý víkend, že ak, tak len na jeden deň....tak som ho teda pochopila ale to zas nepochopila moja sestra, lebo podľa jej vyjadrenia sa jej k nám deti len na jednu noc "neoplatí" - ale to je zas o inom. Takže možno si libor "chráni" svoj klídeček, svoje súkromie ... neviem či som trafila, ale možno je to tak.

Ako jasnačka že som tým nechcela povedať, aby segra nechodila, to v žiadnom prípade, a už vôbec nie pri liborovej robote, kde tak často trávi čas a ty si doma sama ... mám rada slovko kompromis :grinning:
4. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
kači, no ako nádherné :slight_smile: a bola som drzá a popozerala som i staršie, a tie ešte s bruškom sú tiež perfektné :slight_smile:
Veľmi pekné zábery tam máte - teraz nemyslím len tie bruškaté :dizzy_face:
4. led 2010 ve 13:09  • Odpověz
To sem ráda Luci že sem tě pobavila...a kdyby si to viděla ještě jak to bylo celé řehtáš se týden:slight_smile: někdy ti to předvedu:slight_smile:

Já teda naštěstí s Járou s návštěvama nemám problém, to on by sem vzal klidně kohokoliv a já teda taky takže my sme jedině oba rádi když k nám někdo přijede a nenudíme se:slight_smile:

Holky nevím jestli sem vám to už neříkala ale Jára mi chtěl ostříhat Štěpulu...nelíbí se mu jak vypadá jako Rákosníček že má ty vlásky tak naježený a vzadu tak dlouhý...tak sem ho musela sprdnout ať se ani neopováží, že děti do 1 roku se nestříhají:slight_smile: ale zase na druhou stranu...Štěpulovi rostou taky rychle že bude mít v 1 roce už asi culík:slight_smile:
4. led 2010 ve 13:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.