• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
autor
Žanetka,veď o to ide...veď tu viete,ako často k nám niekto chodí a "ruší súkromie"...nie je ako u vás,keď si mala malé deti čo víkend u vás,inak by som to brala,že ta vyletel...ale takto?veď som mu povedala,že o čo mu ide,keď on bude celý deň v robote,a keď večer príde,tak bude mať svoj kľud,lebo Nika pozrie telku alebo pojde na PC,takže ako mu tu može prekážať...mal by byť rád,že aspoň niekto mi tu pár dní bude robiť spoločnosť a nebudem sama...ach joj...

Inak,máte už niekto okrem Gábinky vybavený rodičák? papiere sice mám od Gábinky-Ďakujem ešte raz,ale kde s tým mám ísť?na úrad práce pod ktorý spadá moj zamestnávateľ?mám dať niečo potvrdiť zamestnávateľovi vobec?stačia mi len vyplnené tie tlačivá alebo ešte niečo budú pýtať? a čo sociálka,aj od nej mám niečo pýtať alebo jej poslať?som fakt mimo a neviem,čo urobiť...
4. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: No, vás dočíst...jeden romám vedle druhého :slight_smile:
Kači, to je malá šikulka, že už si hraje s nožičkama :slight_smile:, jen je mi jí líto, že taková malá a už tolik antibiotik :frowning2:

Já se zas skvěle vyspala, Jirka byl na noční, takže jsem šla spát chvilku po malé a ta usla klasicky ve 22h, spaly jsme do 8:10, bylo kojo a pak jsme si schruplx až do 10:30 :dizzy_face: , od té doby nespí, ale byla hodná a hrála si v postýlce, tak jsem si skočila pro snídani a napapala se, zatímco jsem vás dočítala :slight_smile: A teď vřešťulká v postýlce, ale má úplně ospalé oči, tak třeba zabere, no kdyby ne, tak ji dám mlíčko a pak snad zabere :slight_smile:
4. led 2010 ve 13:17  • Odpověz
tak už máme po zkoušce, uvidíme, zadání bylo fajn, možná bych to mohla mít, ale nechci si dělat planý naděje :grinning: v pátek bych to snad vědět mohla :slight_smile: tak uvidíme... další zkoušku mám ve středu a pak ve čtvrtek :slight_smile:
4. led 2010 ve 13:19  • Odpověz
Peti,určitě to máš :wink:
4. led 2010 ve 13:19  • Odpověz
gaby, no tak to musí byť fakt prča... ja mám dve skúsenosti s nočným chodením - raz ešte ako decká keď sme boli, ja ako staršia som ešte pozerala telku s fotrovcami a segra už spala. Zrazu som ja jedná počula buchnúť vchodové dvere a moji rodičia že či som ťuk ťuk. No mne to nedalo a dvere som otvorila. Za nimi moja segra v pyžamku naboso mierila ..... neviem kam?!?!?! :astonished: No a druhé, vnoci sme sa obe so segrou zobudili, mamina prišla k nám do izby, stiahla pyžamové nohavice, čupla vedľa segrinej postele a vycikala sa :grinning: . Ráno sa nás pýtala že to čo ste robili???? čo to tu je???? :grinning: :grinning: :grinning: - toto o nej nikto nevie, ani nám veriť nechcela a potom zakazala o tom hovoriť :slight_smile: .

Luci, ja ťa plne chápem, len ma tak napadlo, že či to neberie z tohto pohľadu....
4. led 2010 ve 13:21  • Odpověz
Jaji, ty jsi mě rozesmála :grinning: Ale já jsem jednou byla taky jako malá náměsíčná a šla jsem ven z bytu, naši na mě koukali, jako na blázna, že jako kam jdu a já že přece na záchod a oni, jestli mi nehrabe, no museli mě odrthnoud, když sem chtěla vlézt místo na záchod do výtahu, ale abych se vyčůrala mimo, to se mi nestalo :grinning: I když, kdo ví, co by se stalo,kdyby si mě nevšimli :grinning:
4. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
marti, netlačia ťa kozenky keď vnoci tak dlho nekojíš??? ja okolo 23 - 24 odsávam, by mi to prasklo!!!

peti, tfuj, tfuj, tfuj aby to bolo, aj keď teraz s tým už asi neurobíš nič :grinning: - ako že to už neovplyvníš som myslela

luci, ešte k tomu liborovmu spánku, ak si spomenieš, som písala jedno obdobie, že som večer tak unavená, že nie a nie zaspať a zároveň som vás prosila, či nepoznáte nejaké relaxačné hovorené slovo.... ja som si nakoniec niečo našla na nete, milanovi som kázala kúpiť to a on mi to našiel na nete tak, že to išlo stiahnuť. Nahovoril to Chudík, pár krát mi to pekne zabralo, potom som si na to zvykla, no ja chcem a určite zoženiem to, čo bolo nahovorené v češtine len neviem kým - a to bolo perfektné, úžasné božské!!!! Toho chudíka ak chceš, tak ti pošlem link, ale až keď tu bude milan, lebo neviem či to v mailoch mám, on to má na 99%
4. led 2010 ve 13:26  • Odpověz
Jaji no tak to můj brácha ten je taky náměsčnej a ten dokonce když byla olympiáda v Naganu tak nosil po baráku televizi(takovou menší, přenosnou) protože se mu zdálo, že táta si ji chtěl vzít druhej den do práce:slight_smile: ale co bylo největší for, že on mu ji postavil na schody a táta se o ní ráno přerazil...ale brácha se dušoval, že on jí tam nedal...ale pak z něj asi za 14 dnů vylezlo, že se mu o tom zdálo...tak že možná byl zase náměsíčnej:slight_smile: :grinning: dřív totiž jen chodil po baráku a nic nedělal...ale teď tohle...ale co bylo horší, že se mu jednou zdálo že je na lodi a chce skočit dolů do vody a přitom stál na balkoně na zábradlí !!!!!!! No naštěstí se probral dřív než skočil, to mohlo tenkrát dopadnout docela blbě!!!
Ale na Járu nemá s jeho nočníma bojovkama:slight_smile: no už se těším až začne být náměsíčnej i Štěpula, když už teď vykládá ze spaní :grinning:

Kačí fakt krásný fotečky:slight_smile:
4. led 2010 ve 13:28  • Odpověz
ahoj holky, tak jsme zpět od doktroa, ale naočkované nejsme, jdeme na kontrolu ramínka zase za 14 dní :( nemá to stále dobré :(
4. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
Holky já si vybírám na netu lyže...chci si teď nějaký koupit, ale sem úplně mimo zase z toho výběru...já se snad nikdy nerozhodnu:slight_smile: já ych se za to nejradši praštila, kdyby to tak bylo že jsou jen dvoje, to bych si snad vybrala...ale takhle...a to jedeme na ty hory už za měsíc...to už abych nějaký objednala:slight_smile:
4. led 2010 ve 13:46  • Odpověz
Gábi já si lyže kupovala před 2 roky a taky jsem měla problém
4. led 2010 ve 13:50  • Odpověz
sme práve skúšali novú chuť na obed - brokoličku pomačkanú s mliečkom. Zo začiatku jazyčkom všetko von :grinning: potom do pusinky ale sa mi zdalo že to v nej drží, tak ma spontánne napadlo - vystrčila som kozenu, odstriekala na lyžičku a dala "zapiť".... a micka zbodla takto celú brokolicu čo som pripravila :slight_smile: . Celkom dobré krmenie, len nevhodné do spoločnosti :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
4. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
Byla jsem venku a teď jsem musela napojit Lůcu :slight_smile: Díky za pochvalu fotek a Jaji, klidně pokoukej jaké fotky chceš :slight_smile:

Luci a jak dlouho budeš mít doma návštěvu?
4. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
Holky vy už takhle přikrmujete, jo? :slight_smile: Já s tím ještě počkám dokud bude stačit mlíčko asi do půl roku :slight_smile: Uvidíme co řekne pak doktorka. :slight_smile:
4. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
autor
Gábi,práve vyplńujem tie tlačivá a ten fialový idem poslať poštou(alebo zájsť radšej na P8 Trojsku osobne,myslíš,že by mi to potvrdili na počkanie? na ČSSZ(PSSZ),odtiaľ mi vyplácali materskú a podľa toho,čo som sa dočítala,tak to fialové tlačivo s vymeriavacím základom mám poslať tam,kde mi vyplácali materskú,tak som to správne snáď pochopila. Vypísala som tam len bod moje meno a RČ a Samíkove meno a RČ,ostatné by mali vyplniť oni,ale žiadam o 2ročnú variantu,tak snáď by som sa mala vojsť do toho bez problémov.

Tie ďalšie dve tlačivá mám potom aj s tým potvrdeným zaniesť na úrad práce podľa miesta bydliska alebo sídla zamestnávateľa?

Vychádza mi to,že by som mala nastúpiť 13.1.2010,tak snáď to dovtedy stihnem...lebo čo čítam,tak im to trvá dlho...skor ma to nenapadlo a stále som si myslela,že materskú beriem ešte celý január...
4. led 2010 ve 14:32  • Odpověz
Luci já mám taky rodičák od 13.1. :slight_smile: Ty si bereš ty dva roky? Chceš mít brzy další mimčo? :slight_smile:
4. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
heeeej vy mate asi fakt hodny deti ze mate tolik casu :wink:

ja jsem uspala v 12:50 Kiku, v 13h zacal pod nama soused vrtat do stropu, Kika vzhuru, 20 min jsem ji uspavala nervy me tekly, 13:20 vztekla jsem to vzdala polozila ji na puzzle udelala kasicku, dala ji ji, plyvala to tak jsem ji dala na stridacku prso a na stridacku kasi vypila oboje a spi. :wink:

tak jsem vas docetla jsem se i nasmala.

Waci a neptala ses doktora zda vam napise prevenar zadarmo? doufam ze se raminko zahoji Kristynka tam ma uz jen flicek ale stroupek zadnej.

Zanetko no me to taky prijde divny ze to mela zatvrdly ale nebolelo ji to pac jsem ji to promackala a ani si nevslimla.

Gabi ja chci taky lyze, moje kriterium je at jsou bilo ruzove :grinning: sice miluju lyze ale mam i prkno tak nepotrebuju zadny extra drahy kdyz jezdim za zimu 5x na hory :sweat_smile:

Luci, muj Jirka nesnasi jakekoliv navstevy mych rodicu jedineho koho ma fakt rad je moje segra, na tu se vzdy tesi, dokonce vic nez na jeho segru, brachu a mamku, jeji navstevu furt odklada. Mozna to tak nemyslel zle to vis oni vzdycky neco tak vyhrknou ani si to neuvedomi, ja jsem vcera taky rekla ve zlosti Jirkovi ze jsem rada ze nejsme svoji :grinning: a ze se vdavat nikdy nechci :grinning: a pak jsme si o tom promluvili a dobry :grinning: jak to vypada u vas?
4. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
jak zjistim kdy me konci Materska???
4. led 2010 ve 14:43  • Odpověz
Jani, já si to spočítala...28 týdnů od nástupu na mateřskou, nastoupila jsem 5.8.09 a měla by mi končit 17.2.10 :wink:
4. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
Jani neboj, i já mám doma draka :slight_smile: Jen mezi hraním vždycky honem něco napíšu :slight_smile:
4. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
autor
Kačko,ty už máš rodičák tiež vybavený? ja som nastúpila na MD 2.7.2009,ja to teda asi neviem spočítať alebo čo...
4. led 2010 ve 14:46  • Odpověz
marti tak ja nastoupila 5.7. tak to mam o mesic driv nez ty :slight_smile: to jsem rada ze to vim tak to nemam teda moc casu. no musim se rozhodnout 2 ci 3 leta :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja chci 2letouuuuuuu ale co kdyz se nepovede???

kaci :grinning: to znam ale na to mam tak 3 min pak zacne jakoze hulakat a viskat ze si ji nevsimam
4. led 2010 ve 14:47  • Odpověz
Jani já jsem napsala mzdovce, jsme kamarádky :slight_smile: Jinak opravdu 28 týdnů od nástupu :slight_smile:
4. led 2010 ve 14:48  • Odpověz
Já jsem nastoupila 1.7. a prý mi končí mateřská 12.1. takže rodičák mám od 13.1. Ještě čekám na papír od mzdovky, pak to tak Radek zaveze.
4. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
Jani to jsme na tom stejně :slight_smile: Ale je fakt, že už se zabaví čím dál tím víc sama. :slight_smile:
4. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
Holky mě končí mateřská taky jako vám:slight_smile:

Luci no dává se to tam jak se žádalo o porodné...takže je to ten příslušný úřad práce...ale nevím kde ho máte konkrétně vy...a ten fialovej ti myslím má potvrdit zaměstnavatel...mě to potvrzovala sociálka protože sem byla na živnosťák...ale když si zavoláš na ten úřad práce, tak tam ti to všechno řeknou :wink: i poraděj co kam vyplnit:slight_smile:
4. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
autor
Kačí,tak nakoniec mi volala kamarátka a presvedčila ma na 3ročnú variantu,mne nejde o tie 2-3tis.Kč navyše,ale proste o to,že už vďaka tehu som bola rok doma a ďalšie 3roky mi prišli šialené,ale na druhej strane,čo keď sa mimi nepodarí do tých 2rokoch,kam dám 2ročného Samíka???no snáď to nejako zvládnem a tie 3roky tiež...

Tak na rodičák by som teda mala nastúpiť 14.1.2010,som zvedavá ako to vybavím...
4. led 2010 ve 14:51  • Odpověz
autor
Takže tú žiadosť mám zaniesť na úrad práce,pod ktorý spadá moj zamestnávateľ?ja som z toho jeleň,to ma picne ísť na P5...porodne som si vybavila zo Slovenska...
Kačí,ten fialový papier ti potvdzuje zamestnávateľ?mne moja mzdovka napísala,že všetko už vyplňuje sociálka,lebo mi platili materskú a oni vymeriavaci základ aj podklady odvtedy majú...
4. led 2010 ve 14:54  • Odpověz
No ty jsi byla na nemocenské, tak je to asi jinak. Já jsem chodila do práce a tam snad zaměstnavatel něco potvrzuje.
4. led 2010 ve 14:57  • Odpověz
Luci to není o tom jak dlouho můžeš být na MD...klidně si můžeš dát dvouletou variantu a být doma 3 roky...ale ten poslední rok nedostaneš ani korunu :wink: mě to na tu 2 letou variantu stejně nestačilo, takže já to neřeším...musí tam být denní vyměřovací základ myslí aspoň 380 a já měla jen 320 :confounded:
4. led 2010 ve 14:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.