• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
tak Luci nevím jak je to s tou nemocenskou...ale půjdeš s tím na úřad práce kam spadáš bydlištěm :wink:
4. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
autor
Bože,vás tu tým otravujem...a moc ďakujem...
No vidíš Gábi,to ma nenapadlo...ale zase keď budem doma 3roky,ten tretí rok alebo aj skor si možem privydelávate niekde a dostanem ešte aj pár korun za rodičák,no nie?
Ja mám denný vymer.základ skoro 900Kč,takže by mi to asi vyšlo...
4. led 2010 v 15:01  • Odpověz
Luci právě si se Štěpulou prohlížíme tu krtečkovou knížku d tebe a Štěpula jí úplně miluje...teda on vůbec zbožňuje krtka, takže se na něj pořád směje:slight_smile: asi jak je černej a kontrastní tak ho zajímá:slight_smile: koupila sem mu ještě jednu k svátku s kouzelnýma slovíčkama a on ty knížky tak miluje že si v nich vydrží číst i hodinu:slight_smile: se mu dycky směju jak si sám otáčí tránky :grinning:
4. led 2010 v 15:03  • Odpověz
autor
Čiže tu v Slanom s tou žiadosťou zájdem,však? snáď som to pochopila dobre :slight_smile: niekam sa dovolať,aby človeku poradili je umenie :pensive:

To je super,že sa Štěpánkovi krtek páči,aj Libi púšťa cez internet na PC krtečka Samkovi a tiež ho žerie :grinning:
4. led 2010 v 15:28  • Odpověz
Holky a ten denné výměr je to, co mi posílá zaměstnavatel ve výplatní páske, kde mi píše vlastně jen tuto částku a inak nic, ptž to už vyplácí sociálka? Jestli jo, tak by mi měla vyjít ta dvouletá, ale nevím, jak to bude, jestli se ta mateřská snížila od nového roku i těm, co už ji pobírají, jestli jo, tak mi to asi nevyjde, zatím mám ten základ 470,-
4. led 2010 v 15:29  • Odpověz
Jooo Marti tak to netuším:frowning2: vůbec ani nevím co se pro nás změnilo nebo nezměnilo...stejně to bude taková almužna, že z toho sotva poplatím stavebko, pojištění a penzijko a nic mi nezbyde:frowning2:
4. led 2010 v 15:32  • Odpověz
Adélka teď sleduje Úžasnou planetu a je tam o včelách a jí to ohromně baví :grinning: Sem si řekla, že jí budu pouštět takové rozumné pořady, ať nasává vědomosti do hlavičky :grinning: To asi natočím, je to sranda ji poslouchat :grinning:
4. led 2010 v 15:36  • Odpověz
calli nechci rozumovat, ale neměla bys mít Adélku pořád otočenou na TV. Prý to není dobré - prý jsou pak z toho dislektici (snad to píšu správně :slight_smile: )
4. led 2010 v 15:41  • Odpověz
autor
Som rada,že sa kvoli rodičáku nemusím trepať so Samkom až do Prahy,ale vybavím to tu :slight_smile:

Kačí,dislektik je Libor a nemá to sposobené tv,mama mi vravela,že som tiež rada čumela na TV,hlavne na večerné správy a vidíš aká holka šikovná zo mňa je :grinning: to je jasné,každý niečo skritizuje a povie,že to,či ono by mohlo urobiť a sposobiť mimi...každá robíme ale,čo uznáme za vhodné... :wink:

Inak Kačko,segra tu bude asi do piatku :slight_smile: chcem sa opýtať,budeš chodiť s Lucinkou na plávanie,keď bola tak chorá?pýtala sa si na to dr,či možeš? Gábi a ty čo?

O tej almužne mi nehovorte,to je hroza,čo nám budú chodiť za peniaze,snáď nájdem niečo,čím si budem mocť privyrábať doma...
4. led 2010 v 15:51  • Odpověz
No Lůca taky čučí na TV, ale snažím se, aby to nebylo moc často. Jí to teda zase moc dlouho nebaví, takže to snad nebude mít nějaký vliv :slight_smile: Slyšela jsem o té dislexii, tak se snažím od té doby to hlídat :slight_smile:
Chtěla bych s ní chodit plavat. Uvidíme, buď hned omarodí a přestaneme nebo "co tě nezabije to tě posílí" a bude už jen zdravá :slight_smile: Určitě to zkusíme :slight_smile:
4. led 2010 v 15:56  • Odpověz
holky ja mam denni vymerovaci zaklad napsanej na vypisu z uctu, me to na 2letou taky vyjde ale pravda co kdyz se nepovede a kam s 2 letou holcickou??? :frowning2: taky si dam teda tri :slight_smile:

ja davam taky Kiku z boku k tv nebot se potrebuju apson najist, ted kouka na Jetix a ja mam klid, doktorka mi rikala ze nemaji byt primo pred tv.

ja taky nevim jak ted vyjdu ja mam materskou jako kapesny na obleceni pro me a hracky pro kristynku ale ted? ze 7600kc paradu moc neudelam :wink: a to mam toho tolik co potrebuju, no je leden melo by se pridavat tak snad Jirkovi neco pridaji :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky nam vrati soud auto tak budeme mit ted dve tak aspon budu moct jezdit i ja :grinning:
4. led 2010 v 16:00  • Odpověz
no, budem vyzerať moc múdra, a hlavne keď my tú možnosť nemáme .... ale ak som pochopila správne, že môžete zostať na materskej aj 3 roky s tým že korunky budete poberať len 2 roky - tak prečo tie, čo sa chystáte na mimčo si nedáte tie 2 roky???? Z toho čo dostanete si odkladajte tak, aby ste mimnuli len to, čo by ste dostali ak by ste boli na tej 3oj ročnej platenej. No a keď sa mimčo poarí, máte bonus a keď nie, tak to budete mať na ten tretí rok .... snáď som to napísala tak, že sa to dá pochopiť....
4. led 2010 v 16:06  • Odpověz
Noooo Jají to je ale moudrá rada...to mě vůbec nenapadlo:slight_smile: ale já mám stejně smůlu...já můžu jen tu 3 letou variantu, já na tu 2 letou nedosáhnu:frowning2:

Luci já chci taky začít chodit plavat...ale musím to nějak skloubit s tou znakovou řečí...aby se nám to nekrylo...už ste přemýšlely, kam bysme chodili? Já sem koukala a všechno je buď na Praze 4 nebo Praze 10...našly ste někdy neco holky?

Já už teď mám paniku co budu jednou dělat...nemám se kam vrátit, tu práci co jsem měla za tu bych si nejradši nafackovala...brala sem 10 000 měsíčně a z toho si ještě platila 5500 sociální a zdravotní, pak telefon, a všechny poplatky a nezbývalo mi ani na jídlo a Jára mě prakticky musel živit...no nechápu jak sem to tam mohla tak dlouho vydržet:frowning2: takže tam se rozhodně vrátit nechci...ale nevím co budu jednou dělat...jestli půjdu učit? :confused: nebo jestli si najdu nějakou soukromou školku? :confused: :dizzy_face: nebo jestli se budu věnovat personalistice jako doposud? no ale to už bych nechtěla do personálky ale do nějaký firmy, no a to mě nikdo nevemou po 5 letech mateřský s dvouma dětma na krku...haha...už to vidím...no a navíc moje jazykový schopnosti nic moc...ach jo...já už to vidím že budu mít fakt docela problém něco najít:frowning2:
4. led 2010 v 16:19  • Odpověz
autor
Kačko,ja tiež Samíka nenechávam pri tv celý deň,on je rád v lehátku a na deke a na puzzle sa s ním hrám a chodím po celom byte a pod,ale je pravda,že má taký rozum už,že keď chce,hlavu vykrúti pomaly až o 360stupňov a kukne na tv,či tam je niečo,čo ho nezaujme. Aj keď volám cez Skype mamine,tak čučí na obrazovku a normálne na maminu reaguje,keď naňho hovorí :grinning: no a práve o tom je,keď človek niečo "hrozné" prečíta,tak je vyplašený a bojí sa toho...Kačí,veĺa takýchto vecí neriešil nikto,keď sme sa narodili my a vidíš,aké sme teraz šikovné a zdravé maminy :dizzy_face:

Jani,aj ja mám teraz materskú len pre seba,ale vobec som ju skoro za celý čas neminula,tak som platila ňou potravin.nákupy,vianočné darčeky,teraz tú myčku a pod.,keďže nikam nechodím,ani to nemám na seba kde minúť :angry:
je super,že auto súd vráti,to to trvalo,čo?
Janik,tak-tak,aj ja som chcela 2ročnú variantu,ale nakoniec po radách a uváženiach,dám tu 3ročnú,čo keď sa druhé mimi nezadarí a v dnešnej dobe je jaslí tak málo,že je mizivá šanca tam mimčo dať a žiadnu babičku na hlidani tu nemám...čo sa dá robiť...zvládli to ostaní,zvládneme aj my...

Žanetka,máš super nápad,ale keď by chodilo mesačne tých 11tis.čo sa dostáva pri 2ročnej variante,tak si myslím,že sa minuli a problém by bol odkladať ich...ono to výjde v podstate rovnako...to,čo dostane za 2roky za rodičák matka,tak takú sumu celkovú dostane matka pri 3ročnej variante...
4. led 2010 v 16:21  • Odpověz
no, ja som to povedala podľa seba - je to samozrejme o "sebaovládaní" a proste keď to odložím tak to odložím a je to tabu. Ja to dokážem a keby som nemala milanka, ktorý .... televízor, počítač, hard disc, kamera, foťák :angry: ....no comment ďalej, tak by som vedela ešte krajšie ušetriť a trebárs na dovču minúť. No milanko presne opačne - takú drahú dovolenku - si sa zbláznila :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Som našetrila korunky o ktorých milan nevedel tesne pred otehotnením, mali byť na luxusnú dovču a :dizzy_face: namiesto dovči bola laurinka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: (to nebola sťažnosť, to bola radosť)
4. led 2010 v 16:30  • Odpověz
Kači, já Adélku nenechávám dlouho koukat na tv, my ji doma skoro nezapínáme. Jen nechtěla spát, hračky jí nebavili a já taky ne, tak jsem ji pustila na chvilku tu Úžasnou planetu a pak dala spinkat do postýlky :slight_smile:
No a spala půj hodiny a už je zas vzhůru a huláká, tak běžím za ní. papa
4. led 2010 v 16:34  • Odpověz
teda holky, já koumkám, co tu řešíte a jsem ráda, že to řešit nemusím :grinning: Teda štve mě, že musím mít mateřskou na 4 roky, ale co nadělám :-/

Jinak malýmu se asi začíná klubat zoubek :confused: Nevim, jestli je to ono, ale má tam něco co škrábe, mě to štvalo, když pil, ale teď mi to došlo, když jsem mu zkoušela dát do pusy prst, jestli se přicucne :grinning: Tak jsme to s manžou zkoumali a fakt tam asi je, sice není pořádně vidět, ale cejtit už jo...
4. led 2010 v 16:39  • Odpověz
autor
No Žanetka,ja tiež viem ušetriť,materská mi chodí každý mesiac 20tis.Kč a máločo miniem,ale vieš,keď bude domček,tak toho bude veľa,čo bude potreba,v podstate bude všetko na Liborovi,viem,že nemusíme mať hneď všetko,ale úver+peniaze od mojho otca všetko nepokryjú,takže šetrenie bude len to,čo platím sebe aj Samíkovi investície,poistku a Libi sa bude musieť aj nejakých tých sporení vzdať,lebo ich má veľa...keby neprišiel o prácu v Legu,tak to je OK a v pohode sa to zvládne,ale keď zrazu bude príjem o 35tis.Kč menší,tak to urobí veľa...a to by som chcela doplatiť auto,aby sme nemuseli platiť úver a mať pokoj...no človek nemože mať všetko...
4. led 2010 v 16:49  • Odpověz
autor
Aj Samík tam má vľavo dole dosť tvrdé a niečo malé tam trčí,takže stále skúšam,kedy ten zúbok vykúkne...
Teda,dneska ale prdí jak starý chlap a jak to smrdí.. :grinning: :grinning: :grinning:
4. led 2010 v 16:51  • Odpověz
Tak mi právě přišli zazpívat 3 králové a vzbudili mi prcka :angry: no moc mě nepotěšili...ale ani já sem je moc nepotěšila..měla sem v drobných jen 25kč a 500 tak dostali jen 25kč :grinning: :pensive: :confused: :zipper_mouth:
4. led 2010 v 16:54  • Odpověz
Holky já se přiznám, že na druhé dítě teda zatím fakt nemyslím. Zatím mi stačí Lůca :sweat_smile: Neumím si představit, že bych za půl roku zase těhotněla .............. :slight_smile:
4. led 2010 v 16:56  • Odpověz
luci - my musíme zavolat zubařovi, chtěl nás vidět do vánoc a nějak jsme to nestihli :grinning:

Jinak u nás se uvidí, jak to bude, možná nakonec půjdu první do práce já... Pokud se nám teda podaří dodělat toho inženýra a manža bude chvilku "muž v domácnosti" :grinning:, protože mně se bude v oboru líp hledat práci :grinning: Včera jsme měli na to téma zajímavou debatu a manža ze mě byl na prášky... Já se chtěla vyprdnout na školu, tak manža říkal, že to bych pak musela jít ale dělat, až by malej byl větší, tak jsme se začla smát, jestli si budu dělat inženýra na to, abych pak seděla doma :grinning::grinning::grinning: (on to manža myslel tak, že s inženýrem se mi bude líp hledat práce, než jen s bakalářem, ale mě to tak nějak pobavilo :grinning:)

jinak už o té "naší" zastávce píšou i na idnesu :grinning:
http://zpravy.idnes.cz/skrt-v-jizdnim-radu-odrizl-pres-tri-tisice-studentu-vut-od-bydleni-1d4-/brno.asp?c=A100104_1312351_brno_dmk
4. led 2010 v 17:00  • Odpověz
autor
Kačko,ja tiež hneď nechcem mimi,ale ten 2-3ročný rozdiel by som chcela,aby som nemusela potom do práce na 2-3 roky a zase ju prerušiť a nevybudovať si žiaden postup...to je zatiaĺ také moje cítenie,možno sa zmení...

Gábi,tak to majú za to,že ti zobudili prcíčka :grinning:
4. led 2010 v 17:02  • Odpověz
Hihi a na jedný fotce je tam naše sousedka s mrňouskem na ramenou :grinning: Po tý cestě, co tam je vyfocená jezdíme taky (ono to jinudy s tím kočárem projet nejde :grinning:)... No jo no, hlavně že ušetřili :grinning:
4. led 2010 v 17:03  • Odpověz
Já bych taky chtěla navázat mateřskou. Uvidí se jak to bude :slight_smile:

Gábi tak to jsi byla ještě štědrá :grinning:
4. led 2010 v 17:08  • Odpověz
Kate taky půjdete stávkovat na koleje? :grinning: snad vám ji zase otevřou...mezuláni!!! oni si vozi zadky v autíčkách...to víš...tak je to netrápí!!! :angry:

já bych to chtla naplánovat tak že budeme mít druhé tak v červnu červenci 2012 aby byly Štěpulovi necelý 3 roky, neměla sem ten největší pupek v létě v těch parnech...ale zase chci letní miminko:slight_smile: jsem skromná že :grinning:
4. led 2010 v 17:13  • Odpověz
autor
A ešte sa chcem opýtať...ako to je s materskou,keď nastupujeme v januári na tú rodičovskú?dostaneme materskú-peniaze ešte aj za celý január alebo máme smolu?
4. led 2010 v 17:18  • Odpověz
Tak sem si vybrala 6 lyží...sem zvědavá co mi na to řekne Jára:slight_smile: ale nejdražší sou za 6000 i s vázáním...tak snad mě neprohodí oknem že sem se zbláznila :grinning: jen nevím jaký si nakonec vybrat :grinning:
4. led 2010 v 17:19  • Odpověz
autor
ja už nechcem ten mega pupok v tých najväčších teplách...,brala by som marcové-březnové mimi :slight_smile:

Gábi,tak to sú super ceny,určite nejaké vyberiete :slight_smile:

tak práve mi volal Libi,že už ide domov,Žanetka,ďakujem za radu ohľadom tej relaxačnej hudby,uvidíme ako bude spať dnes a ak zle,tak to poriešime...bude chudák makať oddnes až do budúceho štvrtka vkuse,aby sme mohli na Slovensko na predlžený víkend,sú tam samí oslávenci a hlavne mama,tak musím a vlastne chcem :slight_smile:
4. led 2010 v 17:23  • Odpověz
grabu - podle mě to stávka nevyřeší :grinning: takže stávkovat nepujdu :grinning: ale petici jsem podepsala, i když to asi stejně k ničemu nebude... No, pořád lepší, než nedělat nic... :slight_smile: uvidíme, jak to dopadne :slight_smile: my s manžou s kočárem většinou jezdíme po tý cestičce a nejezdíme tím autobusem, ale štve mě, že když bych chtěla jen někam sama, tak tam pak jsou schody a do těch sama kočár prostě nevytáhnu :frowning2:
4. led 2010 v 17:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.