• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
ahojda kočky:slight_smile:

tak u nás super noc...jak sme vylezli z té vany tak se Štěpula probudil..tak sem mu dala mlíčko a spinkal až do 8h:slight_smile:

Luci super video:slight_smile: Samík se krásně řehtá:slight_smile:

Kačí mě se nejvíc líbí ta fotka jak má Lůca na nose ten dudlík:slight_smile:

S tím RP ste mě teda nepotěšili...to je teda hrůza...to asi i já budu na pastvě:frowning2: a to Štěpula spotřebuje za měsícmlíčko za další 1000 která do teď nebyla v rozpočtu:frowning2: ti poslanci by zaslouzili nakopat...už aby byly volby a doufám že se něco někam pohne!!! :angry: ale pochybuju...stejně je to všechno stejná pakáž...myslí jen jak si nahrabat do svojí kapsy a to je všechno...to sem se hezky rozčílila :grinning:
5. led 2010 v 10:50  • Odpověz
tak my jsme usnuli zas až kolem 3 :-/ ale malej chrupe do ted... já odstříkávám mlíčko, aby manža měl, když pojedu pryč... Jinak já bych chtěla 2 děti, manža tři :grinning:
my chcem dát dětem s manžou dát podobný podmínky, jako jsme měli my to znamená sponzorovat je ještě na vejšce, ale pak už to bude na nich nejspíš... Já si myslím, že kdyř se naučí uskromnit v určitejch oblastech už jako děti, v dospělosti jim to neuškodí, spiš naopak... člověk nikdy neví, co se může stát... Já jsem jako malá byla zvyklá, že jsem dostala v podstatě všechno, co jsem chtěla (kromě psa:grinning:), ale naši se pak rozvedli a částečně se to změnilo a už to pak prostě nešlo... a pro mě bylo o dost těžší se s tím smiřovat... :slight_smile: Ještě doteď mám takový tendence rozmazlenýho spratečka, že si něco chci koupit a pokud to nejde, jsem naštvaná... I když je to třeba kravina, kterou fakt nepotřebuju a jen se mi to líbí :grinning: Takže i pokud se po vejšce (což teda doufám :grinning:) dostanem do lepší finanční situace, budu sesnažit dát mrněti to nejlepší, ale zase ne všechno, kvuli čemu si dupne...
5. led 2010 v 10:52  • Odpověz
Tak malá se najedla a usla. Jdu si umýt vlásky :slight_smile:
5. led 2010 v 11:09  • Odpověz
calli - mně se malej ještě nevzbudil, pořád se snažím odstříkat mlíko a nějak mi to nejde... prso po noci nality a mliko pořádně neteče.... Aaaa tak teď koukám a asi docela teče :grinning:
5. led 2010 v 11:14  • Odpověz
Tak já bych chtěla mít 2 děti...to je tak akorát aby se nám vešly do baráčku :grinning: no a souhlasím s Peťkou...já jim taky hci dát všechnu podporu která půjde, ale rozmazlovat zbytečnostma odmítám...ale nechtěla bych dopadnout tak že budu přemýšlet jestli letos pojede na lyžák jedno nebo obě děti...prostě na takové věci bych ráda měla...ale nemyslím si že potřebujou každej výstřelek moderní doby:slight_smile: ale tak to myslím má každá z nás že:slight_smile:
My se zrovna včera bavili s Járou o tom, že bysme nechtěli aby byl Štěpán zahrnutej tunou hraček a stejně si s nima nehrál a nevážil si jich...jako naše Adélka...nikdy jí nikdo nevychovával k tomu že si má věcí vážit...Járova ségra taková bohužel není...má všeho plno a když něco nechce tak to prostě vyhodí...a to se mi nelíbí...takovej přístup já bych nechtěla...pak mě štvě když příjdou k nám na návštěvu a nechaj Adu jíst rajče v mým býlým papasanu a ona ho pokecala...tak sem se zlobila, že přesně kvůli tomu sem chtěla aby jedla u stolu...a ségra mi na to řekne že to poznám až budu mít dítě že bude stejně všechno pokecaný...to mě namíchlo...já doufám že budu umět dítě vychovat tak aby jedlo u stolu, aby se na návštěvě chovalo slušně a k tomu aby si vážilo věcí a ne že bude mít všechno rozbitý a bude mu to jedno...ono se jim to kecá když mají na účtech miliony...ale já tohle nemám prostě ráda :confounded:
5. led 2010 v 11:17  • Odpověz
tak nic jdeme kojit a pak ve dvanáct spinkat
5. led 2010 v 11:19  • Odpověz
ahoj baby.... ste sa rozpísali, dočítam vás neskôr :wink:

už sme zaočkovaní - prvá inekcia - hexa asi bolela viac, pri tej bol väčší plač, pri druhej len trolinku a okamžite potom išla na ruky a už kukákovala a bola pekne tíško....

tak mi to nedalo a popýtala som sa mojej mudry, že prečo sú tie rozdiely u vás a u nás a ona že :
-očkovanie naraz a nie postupne príde i k vám - časom - aj u nás to bolo ako u vás...
- čo sa týka bobenka po TBC, že aj ona námho najprv pozrela, ale že bolo dobré a preto nás očkovala (ja asi neviem čo znamená dobré, lebo malý pupik tam bol, ale ona je mudra a ona to pozná - ja nemusím :grinning: )

- no a povedala som jej že by som predsa zvážila rotavirusy - a ona že načo???? za jedno že si nemyslí že práve my to potrebujeme - odporúča to maminam, ktorých mimča majú vyššiu pravdepodobnosť že sa dostanú do nemocnice (problémy so srdiečkom, predčasne narodené...), lebo tam je veľká šanca chytiť rotavir no a potom to ešte odporúča takým, čo sa jej zdá že majú "problém s hygienou" :sweat_smile:
no a to najpodstatnejšie - čo bude asi zas iní ako u vás, už nás zaočkvať nemôže, lebo by sme to nestihli do 6. mesiaca - očkuje sa u vás rotavir tiež len do 6. m???

no idem vás dočítať...

...vážime 7340 g - dlžku som prepočula, ale to si viem odmerať sama :grinning:
5. led 2010 v 11:20  • Odpověz
waci :wink: je trochu drazsi ale je bozi :wink:

calli: tady ten je jinaci, ten jsem objednavala zvlast tady z toho to netece jen kdyz nasaje tam ten cp je v sade je podle me pro starsi deti
5. led 2010 v 11:26  • Odpověz
grabu - u manži v rodině je hodně dětí a když občas vidím ty špunty, tak přehodnocuju to, že bych dítěti nikdy neplácla a doufám, že malej takovej nebude :grinning:
5. led 2010 v 11:28  • Odpověz
no a u nás se furt spí, je to možný? 9 hodin? :confused:
5. led 2010 v 11:29  • Odpověz
Jani,že neuhodneš, co si budu od tebe prosit :grinning: :dizzy_face: Děkuji děkuji, mnohokrát děkuji :dizzy_face: :dizzy_face:
5. led 2010 v 11:37  • Odpověz
Kate buď ráda že spinká :wink:

Jajko tak to je dobře že to Laurinka zvládla tak statečně...myslela sem na ni na bobulku malou :pensive: hlavně aby nebyla teplotka :wink:

Jinak s tím rotavirem nevím poradit, protože my ho neplánujeme tak sem po tom ani nepátrala:slight_smile:

Jinak už je Laurinka kus ženský:slight_smile: Štěpán má pořád ještě míň ale včera večer sem ho vážila a měl asi tak 7kg...takže se statečně snaží vás dohnat:slight_smile:
5. led 2010 v 11:38  • Odpověz
Jaji...šikulka Laurinka :dizzy_face:
5. led 2010 v 11:42  • Odpověz
Jééé Jani tak ty si mě přivedla k tomu že ten hrneček co máme od FP je taky takový jako máš ty že se z něj mimi učí pít mezi flaškou a hrnkem:slight_smile:
Tak to já už se taky těším na bumbání čajíku:slight_smile: jaký dáváte miminkům čajíky? co jim chutná?
5. led 2010 v 11:45  • Odpověz
grabu - no jo, ale já ho musim nakrmit a pak letět k tý doktorce :-/ kdyby se mi tam tak chtělo, jak se mi nechce :frowning2: :grinning:

Jinak jsem se teď pobavila... odstříkávám, odstříkávám a najednou koukám a lahvičku jsem skoro "přestříkala" :grinning: jsem se začetla do nějakýho článku... no co, aspoň tu manža bude mít víc mlíka než jen 150 :grinning:
5. led 2010 v 11:45  • Odpověz
Holky já slavím...Štěpula usnul v postýlce bez zababuchování do plíny a zavinovačky, bez dudlíku a bez kňourání:slight_smile:
On si dycky hraje a když už je unavenej začne na mě volat ať ho zababuším do plínky...jinak neumí usnout a pak je během pár vteřin tuhej...ale teď nevola la já najednou koukám co tak oddychuje a on spinká:slight_smile: tak třeba už brzo bude spinkat i v noci i bez zavázanejch ručiček:slight_smile:
5. led 2010 v 11:48  • Odpověz
grabu - gratulujem :slight_smile: náš malej zavazování nesnášel už od malinka, vždycky si z toho ty ručičky dostal a když mu to nešlo, hned začal řvát :grinning:
5. led 2010 v 11:50  • Odpověz
:slight_smile: Kate to si teda dobrá mlíkárna:slight_smile:

Já včra večer odsříkala z jednoho prsa 60 a z druhýho jen 30...nechápu to že se tam nedělá stejné množství mlíčka, když je dycky Štěpán vypije obě naráz :confused:
5. led 2010 v 11:50  • Odpověz
samík vodný živel - aj laurinka vodu miluje od narodenia a s liborom no tiež ako by som laru s milanom videla, len stekajúca slinka tam chýba :grinning: :grinning:

gabi, ak bude druhý pôrod ako môj, tak hneď na pôrodnej sále poviete, že kľudne ešte raz :grinning:

marti juuuu kino :slight_smile: - na čo idete???

peti, veľmi pekne si to napísala o tom, že je dobré naučiť sa nemať všrtko :wink:

gabi aj s tebou súhlasím, je super keď mimčo môže ísť na lyžiarsky(ako príklad si to super uviedla) - nie je mu ľúto že tam ísť nemôže, nie je mu to nepríjemné ... ako mojej neterke, ktorá práve toto teraz zažíva - rodičov má rozvedených a na lyžiarsky sa veľmi tešila, ale keďže sa rodičia na platení nedohodli, tak nikam npôjde... :confounded:
5. led 2010 v 11:51  • Odpověz
To Štěpán to právě má rád a vyžaduje to při každým spinkání...tak sme se s Járou už začínali bát že se bude chtít zavazovat i ve školce :grinning: ale snad to brzo přejde a bude usínat takhle hezky sám bez zavázání:slight_smile: jen nevím co to s ním udělá v noci...aby se nám nepofackoval:slight_smile: on je totiž takový šídlo:slight_smile:
5. led 2010 v 11:52  • Odpověz
autor
No tak sme práve prišli z vonku,až taká zima tam nie je :sweat_smile: a za chvíľu dočítam,lebo Samík mi tu "zamoril" v obývačke vzduch :grinning:
5. led 2010 v 11:56  • Odpověz
Já dneska nikam nejdu je tady šílená kosa...si odvaha že si vystrčila nos Luci:slight_smile: ale s tím zamořením obýváku si mě pobavila:slight_smile:
5. led 2010 ve 12:05  • Odpověz
no ja som teda domov letela rýchlo, nie je zima ako na stupňe - je -3,5, ale vietor a ten ja NEZNÁŠAM :confounded:
5. led 2010 ve 12:06  • Odpověz
autor
Gábi,tak to je super,Štěpánek sa to sám určite naučí,aj ja sa vždy teším,keď zistím,že je zrazu ticho a ono Samík zaspinkal sám od seba,bez plaču,mrmlania,dudlíka :slight_smile:
Napísala si to moc správne,tiež nechcem mať doma rozmaznané deti,na čo si ukážu,to budú mať...tak to teda nie...budeme ho podporovať v tom,čo ho baví a nebudú to hlúposti...radšej mu budem platiť nejaký rozumný krúžok ako vyhadzovať peniaze za nezmyselné hračky len preto,že to má nejaký kámoš alebo to videl v reklame...už teraz mu šetríme na školu a verím,že tie peniaze tak raz aj využije a vychováme ho tak,aby nebol ten typ,čo ako budú peniaze,tak ich rozhádže na kraviny...u nás to tak bolo ako sa rodičia rozviedli,že Stanka bola staršia a mama musela rozmýšĺať tak,aby nám mohla dať obom rovnako,ale nešlo to...kým sa otec po 7rokoch rozhodol,že nám bude prispievať,tak to bolo hrozné...doteraz si pamätám,že mi mama dala posledných 10korún,aby som mohla kúpiť aspoň pol chleba...a pritom bolo leto a ja som tam moc chcela nanuk...tak verím,že toto nikdy nebudú musieť moje deti zažívať,ale zároveň si budú vážiť vždy to,čo od nás dostanú...preto Samík ani nedostal skoro žiadne hračky pod stromček...bude postupne dostávať to,čo bude potrebovať pre svoj vývoj.
Takže vidím,že sme tu všetky rozumné a šikovné maminy a z našich detí vyrastú správni inteligentní ľudia :dizzy_face:

Žanetka,som rada,že to už máte za sebou a Laurinka to takto zvládla a ďakujeme za informácie,tak aspoň vieme ako to chodí a snáď aj do Čiech dorazí to,že prevenar bude povinný pre všetky detičky a nie len pre tie,ktoré si budú mocť zaplatiť a pod.

Kačko,prosím ťa,na fotkách ti moc pristane a žiadne kilá nevidieť :wink:

Žanetka,tak práve slinky nejako prehĺtal a Libora celého neoslintal,to len ja mám také šťastie :grinning: na to,že máme levíkov,tak máme poriadne vodné živly doma :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Do kina by som chcela aj ja,teda by sme chceli s Liborom na toho Avatara...ževraj je to moc dobré...ale možem zabudnúť...

Gábi,čajíky sú normálne detské alebo fenyklový,keď pojdeš do lekárne,tak ti poradia. Ja mám doma ten detský,ale zatiaľ som ho neskúšala. Asi najskor vyskúšam čistú prevarenú vodu.
5. led 2010 ve 12:13  • Odpověz
autor
fíha,to by som aj ja mala nejaký hrnček kúpiť.

Tento vypadá tiež dobre,nie?

http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/lahvicky-hrnecky/Momma-Netekouci-hrnecek-BPA-Free-Novinka
5. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
autor
Gábinka,fakt nie je až taká zima,neviem ako inde,ale tu je OK,v pohode som sa 1hod prechádzala vonku s kočíkom a ani som neprišla zmrznutá :slight_smile:
5. led 2010 ve 12:20  • Odpověz
autor
Tak táto autosedačka vypadá perfektne:

http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-18kg/Maxi-Cosi-Tobi-2010

už máte nejakú vybranú?
5. led 2010 ve 12:25  • Odpověz
Luci díky za tip na čajík...já sem právě chtěla něco ozkoušeného, abych mu něco nekoupila a on to pak nechtěl bumbat :confounded: :wink:

Ten hrneček co si tu dala je mooooc pěkný a hlavně se mi líbí ten systém nepřevrhnutí...ale zase se mi zdá že má tvrdou tu savičku...tak aby to dokázaly miminka dobře cucat...my máme od FP a ten má tu savičku jako hrneček ale je měkká :wink: http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/fisher-price-nekapajici-hrnecek-s-ousky/

Luci s těma hračkama přesně jak si napsala...bude dostávat až to co bude potřebovat ke svýmu rozvoji:slight_smile:
5. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
Luci už další autosedačku? nad tím sem ještě vůbec nepřemýšlela...Štěpulovi tahle ještě je docela velká...Samík už z ní čouhá ven?
5. led 2010 ve 12:37  • Odpověz
Jaji, na Avatara 3D jdeme :slight_smile: Jdem na 14h, už se moc těším :slight_smile:
5. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.