• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Žanetko malá je šikulka že to tak pěkně zvládá :slight_smile:
my dnes jedeme do města koupit ubrousky na prdýlku a zimní capáčky :slight_smile:

autosedačku také stále vybíráme. NAše berušinka už má problém se v tom vajcu srovnat čouhají jí nožičky nechápu jak by tam měla být do 13kg
5. led 2010 ve 12:46  • Odpověz
holis mně nepřijde tak drahej i s poštovným to vyjde oproti čechám levněji :slight_smile:
5. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
my máme hrnček čo nekvapká od aventu je super, akurát keď som bola na nechtoch, tak ho milan použil na moje mliečko a že "musel som jej to zobrať, lebo to strašne tieklo" - jasnačka, keď "zabudol" namontovať tú blbinku - redukciu zo spodu, aby to netieklo samovoľne :grinning: :grinning: :grinning: - ja fakt taký, že netečie, kamoška čo bola u mňa na návšteve má ročné mimčo a behala za ním so servítkou keď pilo, kúpila mu "zázračný hrnček bez tečenia" - neznačkový v DM a teda tiekol riadne :angry: - by som ho vrátila.

a čo sa týka čajov - tak na dvoch granulových čo mám som sa dočítala, že jeden je treba vypiť do dvoch hodín od zarobenie - čo sa mi nepáči a v druhom je uozornenie že obsahuje sacharidy, ktoré môžu častým saním z fľašky spôsobiť zubný kaz :angry: . Tak som včera micke skúsila dať po dlllhom čase len obyčajnú vodu - a jak jej chutila :dizzy_face: - sama si fľašku držala a pila....

luci, ty už hľadáš autosedačku a ja STALE NEMAM STOLIČKU !!!!!!! sa klasicky stále neviem rozhodnúť, poprosila som milana aby si zobral stolišku na starosť on no a hádajte?!?!??!?! - stolička je stále v nedohľadne... :angry:
5. led 2010 ve 12:49  • Odpověz
autor
Gábi,
no ešte to preskúmam,ale páči sa mi ten systém toho hrnčeku,no uvidíme...
No ako to tak sledujem,Samík je naozaj najväčší :sweat_smile:
Ja práve potrebujem niekam zájsť,kde by mi poradili ohľadom autosedačky,lebo takúto už normálnu som tuším počula,že sa už nedáva proti smeru jazdy a takto tam može dieťa až od nejakých 9m...ale čo mám robiť,keď Samík je veľký a z vajíčka mu už trčia trochu nožičky...ešte tam chvíľu vydrží,ale do 9m určite nie...a ja potrebujem,aby keď pojdeme autom,bol v bezpečí a takto,keď mu trčia nožičky,tak to je nebezpečné :pensive: :pensive: :pensive: ...asi zájdem pre info na Zličín do Babyparku...tam Maxi-Cosi predávajú...
5. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
tak sjem kukala kolik mi odečetla banka tak přesně 177,21Kč což je perfket cena u nás v Boskovicích bych ho nesehnal, tam namjí nic a na netu bych ho přeplatila :wink:
5. led 2010 ve 12:54  • Odpověz
Luci pokud se autosedačka dácvá po směru jízdy tak dítě musí mít alespoň 9Kg :wink: dokonce to u těch autosedaček je i psáno od kolika kilo se mohou použít a dokonce moje sestra měla autosedačku, která byla od 0- 18kg a dáváala se po směru jízdy :slight_smile:
5. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
pokud samík nemá ještě 9kg a kouopila bys třeba autosedačku od 0-36kg tak je k ní adaptér a autosedačka se dává proti směru.
5. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
autor
Miška,čo si kúpila?nejak som to nedočítala,čo hovorí Janka,že je drahé... :sweat_smile:
Mišik,a čo mám robiť,keď Samík ešte 9kg mať nebude a vajíčko nebude už preňho dobré...

Žanetka,no to je tak,neboj,tiež keby som nevybrala stoličku a neposlala tip na Moravu,akú majú kúpiť,tak Samík tiež nič nemá...a autosedačku už riešim,pretože sa chcem vyhnúť tomu,že ju budem potom musieť vybrať narýchlo,keďže nikam nechodím a neviem,kedy Libor dostane svoje auto,tak obzerám teraz a zajtra so segrou zájdem do obchodu na info a obkuk...
5. led 2010 ve 13:01  • Odpověz
a dokonce jak tak koukám tak hodně výrobců dělá to aby autosedačka šla i proti směru pokud dítko samo ještě pořádně nesedí :wink: je to pro ně bezpečnější
5. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
autor
No,ale to by boli peniaze navyše,keby som kupovala teraz ešte autosedačku od 0-36,nie?keď máme vajíčko...keby som vedela,že bude taký dlhý,tak vajíčko ani nekupujem a kúpim hneď od 0-36kg...
5. led 2010 ve 13:03  • Odpověz
Luci koupila jsem ten hrníček co sem dávala holis odkaz :slight_smile:

jinak mrkni sem je to docwela dobře popsané http://www.autosedacky-web.cz/

správně by do toho vejca měly vlézt děti do 9 měsíců- ale taky to necvhápu:( taky nám čouhají noženky :(

no nic jedeme pro botičky paaa mrknu večer
5. led 2010 ve 13:08  • Odpověz
marti jasne klidne ti ho koupim, chces dnes nebo az pozdeji?

gabi ja jsem zacala davat Kice ve 3 mesicich cajicek pro novorozence, je hnusnej ale ji moc chutna, maji ho v lekarne i v tescu.a ted ji kupuju stavicky od hippu, od ukonceneho 4m, mela hruskovou ta me chutnala ale ji ne, ted ma z cerveneho ovoce a ta ji chutna ale ma to naredene prevarenou vodickou, jinak to ma na 3x a stoji to 20kc :wink:

gabi ja jsem cetla ze by se od 3 mesicu melo prestat svazovat snad kuli rovnovaze ale nevim co je n tom pravdy ja pres den taky svazuju do rychlozavinovacky.

zanetko sikulka je laurinka u nas bude zas rev

ani vas nestihnu ted docist pac tygr se dozaduje hrani :sweat_smile:
5. led 2010 ve 13:14  • Odpověz
čo viem, tak z vajíčka nesmie trčať hlavička - nožičky neviem :unamused:

a my máme vajce požičané, lebo do našeho sme lauru rvali obuvákom!!!! - keď bola naobliekaná, plakala v ňom :confounded: normálne bez oblečka sa do neho zmestí bez problémov, ale výrobca akosi zabudol, že niektoré deti sa rodia aj dozimy :angry:

luci, tá tvoja stolička je aká??? - som zabudla. Ja by som potrebovala takú, čo je čo najmenšia keď je zložená, lebo rozloženú ju stále mať nechcem - keď si hľadala sebe - v tomto poradiť nevieš? - prosím....
a ešte k tej sedačke - si chcela kúpiť autosedačku do viac ako 3 rokov??? no daj info čo zajtra zistíš aj sem - nech netápame
:grinning:
5. led 2010 ve 13:16  • Odpověz
No Jani to mě už taky napadlo jestli se mi Štěpán netočí právě pro to že je pořád na spinkání zavázanej ale co mám dělat když on ez oho spinkat nechce? :confused: Teď se taky po půlhodině vzbudil a byl šíleně protivnej, tak dostal napapat a teď ještě zase usnul...

S těma autosedačkama budu mít asi výhodu že je Štěpula prcek co...nám ještě nožičky nečouhaj a až budete mít nějaké ozkoušené, tak mi poradíte co koupit:slight_smile:
5. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
a na moju otázku s rotavirom mi odpovedala len gabika . . . . . . tak dík že na mňa :stuck_out_tongue_closed_eyes: - a to mi vlastne neodpovedala, lebo sa tým nezaoberá :stuck_out_tongue_closed_eyes: - že či ho aj u vás očkukú LEN do 6. mesiacov!!!! mne mudra povedala že už nee, že nestíhame....ale to som už vlastne podrobne popísala :frowning2:
5. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
Jani já mu právě nechci dávat ty šťávičky zatím aby si nezvykl na sladkou chuť...ale chtěla ych k těm příkrmům zkusit už i čajík...tak díky za tip :wink:
5. led 2010 ve 13:26  • Odpověz
No Jaji já myslím že holky nereagovaly, protože na tom budou stejně jako já...že to nechtěj nechat očkovat, tak o tom nic neví :fearful:
5. led 2010 ve 13:27  • Odpověz
gabi, ale ja si pamätám, že keď tu o tom bola diskusia, tak niektoré nad tým dosť uvažovali :confounded:
5. led 2010 ve 13:35  • Odpověz
Tak jsem se vrátila z procházky, malá ještě spinká a já stačila aspoň umýt nádobí. :slight_smile:

Jaji rotavir jsem neřešila, jsem ráda, že dostaneme v roce hexu. Jak je malá nemocná, tak očkovat nemůžeme. Přitom ramínko má krásně zahojené ..................

Tak teď jsem koukala v lékárně na čajíky, ale všechny jsou až od ukončeného 4.měsíce, tak ještě ten měsíc počkám a asi začnu zkoušet vodu :slight_smile:

Holky Lůca měla před týdnem 6100 gramů, to je teda pěkný záprdek proti těm vašim. Přitom je taková veliká :slight_smile:
5. led 2010 ve 13:35  • Odpověz
No tak sem si na netu přečetla že se miminka opravdu mají zavazovat tak do konce 3 měsíce...Jani díky za upozornění...teď si připadám jak hrozná matka že ho tak omezuju...ale on mi fakt jinak nechce usnout :pensive: :frowning2:
5. led 2010 ve 13:36  • Odpověz
autor
Žanetka moja,prepáč,že som nereagovala,akosi som pozabudla...ja mám práve pocit,že som sa na to dr pýtala aj som sa dočítala,že rotaviry aj tu sú povinné,teda by sa mali očkovať do ukončeného 6.mesiaca,ale po tom,čo ti povedala tvoja dr aj moja mamina,tak to tiež dávať nebudem...snáď sa to Samkovi vyhne...

Čo sa týka tej stoličky,tak tú,čo máme my,tak som spokojná,akú som vybrala,aj zložená zaberie málo miesta a vie sama stáť,tu máš odkaz:
http://www.babylife.cz/jidelni-zidlicky/chicco-polly-jidelni-zidle-2009-miro-akce

Čo sa týka zase autosedačky,chcela by som už takú,čo by vydržala dlhšie,ako píšeš Žani,ale zase musím zistiť,či je lepšie z hľadiska bezpečnosti kupovať autosedačky podľa obdobia,to znamená 0-9kg,9-18kg,18-36kg a pod alebo stačí napr. 9-36kg...
5. led 2010 ve 13:37  • Odpověz
Kačí to Štěpán měl taky ve 4 měsících:slight_smile: ale rázem po Nutrilonu kyne jako buchtička:slight_smile: :grinning:

Holky já bych si fakt nafackovala...určitě můžu za to že je Štpula tak neohrabanej...tím zavazováním:frowning2:
5. led 2010 ve 13:40  • Odpověz
luci, tá je za super cenu :dizzy_face: , idem si o nej počítať, viem že sa mi páčila keď si ju ešte len hľadala, ale nem-pamätala som si značku. Aj gabikina sa mi pozdáva - idem i poporovnávať, nájsť čo najlacnejšiu no a asi objednať - konečne. Zatiaľ sa krmíme v lehátku :grinning:

a o tej sedačke info daj zajtra - dúfam že ti (teda nám všetkým cez teba) dobre poradia

a dik za ten rotavir, ja som mudrine "načo" akceptovala, len som chcela vedieť či je to aj u vás do tých 6 m - alebo či je to zas o niečom inom oproti nám... už si nespomínam kto, ale viem že to niekto určite očkovať chcel. Miška sem dala link s vedľajšími účinkami a tie keď si milan prečítal - tak povedal že ani omylom - že nehrozí... ja som trošku zapochybovala preto, lebo mi trošku lezie na nervy ako laurinka všetko ale fakt totál všetko pchá do pusy :astonished:
5. led 2010 ve 13:47  • Odpověz
Gábi neblázni, tak ho prostě rozvážeš a on to dožene. Já mám Lůcu na spaní taky pořád v zavinovačce. Ale tam má ručičky volně. Ona jí prostě miluje a já jí zatím nehodlám brát. Přes den jí teda nedávám, ale večer jak vytáhnu zavinočku, tak už se směje, protože ví, že se jde papat a spinkat :slight_smile:

Luci taky už uvažuju o další autosedačce. Za chvíli bude mít Lůca nohy venku.
5. led 2010 ve 13:49  • Odpověz
gabika :angry: veď si ho viazala len keď spinkal...nie keď bol hore :slight_smile: . A mimča sa vrtia a hemžia hlavne keď sú hore. Trošku si možno pobulí kým ho od toho odnaučíš, ale určite si mu tým nič zlé nespôsobila :dizzy_face:
5. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
autor
Žanetka sa priznám,že tú diskusiu o rotaviroch som spustila vtedy ja,keď mi Samík tak hnačkoval :pensive: vedľajšie účinky má každé očkovanie a ten rotavir som zrušila preto,lebo každý od toho odhovára,že to je hlúposť...tak snáď som sa nechala dobre ovplyvniť :fearful: moja doktorka nie je zástancom očkovania mimo povinného,takže na rotavir mi povedala,že keď chcem...no Žani,aj Samík pchá úplne všetko do papulky,stačí,keď sa otočím a nájde niečo po ruke a už to tam je...ale zase si myslím,že som mu imunitu naštartovala dobre,keď to nepreháňam so sterilizovaním a pod.
Žani,tak vyber dobrú stoličku,ja som fakt rada,akú som vybrala,aj kamarátka,čo tu bola,tak bola z nej unesená,že tú,čo má ona doma pre malú,tak je hrozná...

Gábi,čo to zase píšeš,veď odkiaľ to máš všetko vedieť?neboj,určite sa teraz Štěpánek naučí bez zaviazovania spinkať a byť a bude pekne divočiť.
5. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
holky ja vas doctu ale az pujde tygr spat

my mame v sobotu vitani obcanku ale nevim zda mam ci nemam jit pry je to na deti dlouhe a placou, gor ta nase zpevacka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. led 2010 ve 14:00  • Odpověz
No holky právě se bojím že nebude chtít bez toho spinkat, když sem ho na to naučila:frowning2:
ach jo:frowning2:

Jaji ta stolička co máme my je taky super a složená taky nezabere moc místa...i když asi trochu víc než Lucinčina...ale já ji mám ještě u našich dovezeme si ji až tenhle víkend...takže sem jí ještě nezkoušela složit...je od Cam značky...ale co mě trochu mrzí že když se sundá ten pultík, že tam zůstane ten kousek malýho půltíku, myslela sem že to bude jako u té Lucinčiné, že to bude pak jen stolička...a ono ne...ale to nevadí:slight_smile:
5. led 2010 ve 14:04  • Odpověz
Jani jen běžte na vítání...a kdyby brečela tak odejdete...však co... :wink:
5. led 2010 ve 14:05  • Odpověz
jani, to to asi organizujú takí, čo deti nemali, alebo mali hodne hodne dávno, keď je to dlhé :grinning: l. Uvidíš aké bude tigríčarko - ak bude oki tak choď a keď sa jej znepáči, no tak odídeš skôr - myslím že keď to urobí maminka s mimčom nikto to za nezdvorilé a neslušné považovať nebude.... a keď bude, tak nech sa strčí :astonished:
5. led 2010 ve 14:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.