• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
autor
Gábi,tiež ma to napadlo,či to tak dr nerobia,že ich objednajú všetky,ay to preplatila poisťovňa a hlavné je naočkovať tú prvú...

No je to hruza,keď sme stále takto samé...Kačí,ja bývam cez víkend dosť často sama a bude ešte horšie,robiť v hypermarkete riaditeľa je mazec...až sa niekedy bojím,že z tej samoty,mi bude vadiť neskor spoločnosť :pensive:
6. led 2010 v 10:37  • Odpověz
Waci super:slight_smile: děkuju moc:slight_smile: našla sem jí na netu za 112Kč tak jí jdu hned objednat:slight_smile:
6. led 2010 v 10:45  • Odpověz
Luci no my máme stejně smůlu...Štěpula nemá ještě dobrý to ramínko...pořád tam má stroupek bílej po TBC...a za týden mu je 5 měsíců...takže to nestihnem ani kdybysme se rozkrájeli...ale co...ty peníze na to určitě obětuju...hlavně aby byl zdravej :wink:

Taky sem včera nad tím na prochajdě přemýšlela že za těch pár let co budu doma budu dobře aspociální...nikoho tu nemám a s nikým se nevídám...jen občas na pár minut sousedku...ale to není jako nic...tak abych nezapomněla mluvit :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 10:48  • Odpověz
no vidíš šikulkaaaaaaaa :slight_smile:
6. led 2010 v 10:49  • Odpověz
Teď sem se nasmíla...já hledám v těch knížkách..a myslela sem si že Rákosníček je prostě Rákosníček...že to je jeho jméno...ale našla jsem to ve slovenštině a tam je Trsteniarik :grinning: no to mě dostalo :grinning:
6. led 2010 v 10:53  • Odpověz
autor
Mišik,ďakujem za super tip na knižku :slight_smile: už aj ja objednávam :slight_smile:

Gábi,si ma dostala,sa tu rehocem o 106 :grinning: je to super,keď vy Češi napíšete niečo po slovensky,a to ešte keby som to počula,tak puknem asi smiechom :slight_smile:
6. led 2010 v 10:55  • Odpověz
waci díky za link, hned si jí objednám :slight_smile: S tou naší Lůcou musím pořád něco dělat, jí to samotnou nebaví :slight_smile:

Gábi tak to je fakt vtipný, taky jsme myslela, že Rákosníček je prostě Rákosníček :slight_smile:

Luci ty víkendy jsou na prd. Přes týden to člověk nějak přežije, ale ty víkendy ................

Holky taky mám pocit, že se pak nezařadím zpátky do společnosti. A když, tak moje téma bude jen pleny, sunar a očkování................. :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 11:02  • Odpověz
hajte baby,

vy dnes nemáte sviatok, ja že tu bude pár riadkov a nestíham čítať (upratujeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) milan sa rozhodol zrušiť stromček :cry:

miši, mimča normálne väčšinou najprv lezú a potom sedia :grinning: ... a kde vy takto kadečo kupujete??? ja som bola v obchodoch naposledy keď som bola s maťkom kupovať vianoce - milan bol s malou vonku a to sme preleteli čo sme potrebovali a šuuuup za mimčom kojiť :sweat_smile:, ja takto vôbec nemám kde si čo to pokupovať - s malou sa do nákupných centier stále bojim bojim - chrípka ma straší stále...

luci, no ja som si myslela že je blbosť aby si žena na materskej (aj keď neplatenej) platila sama sociálku a zdrafvotné, ale keďže to neviem a je to len môj názor - že je to blbosť tak som nereagovala - zvlášť keďže som si vedomá že v našom štáte sa mi zdá byť veľa vecí nezmyslom a napriek tomu to je tak, ako to je. A ináč, od 1.1. je aj u nás vyššia materská - okolo 7000,- (neviem, lebo ja ju nedostanem, keďže som už v práci :confused: )

gabika, stále nechápem z toho čo píšete, prečo by niekto mal za pneumokoka cálovať a niekto nee ?!?!? a supiš že ste spinkali nezviazaní :dizzy_face: a vpohode... a to že zobrať si recept a vybrať to teraz - tomu tiež nerozumiem prečo by to nešlo.....(ináč my sme žiaden recept nemali, mudra nás proste ďobla a ako si to vybavovala ona to netuším...)

kačiii, nie si sama - úplne ... my sme tuuuuu :wink:

luciiii bingo :slight_smile: tak moja mudra mala pravdu, že to príde i k vám .... prevenar + hexa - rovnako ako mala laurinka :wink:
6. led 2010 v 11:07  • Odpověz
noo, bude to možno čudné, ale aj ja poznám Rákosníčka :grinning:

gabi, hoď link na knižku za 112, nech nemusíme hľadať aj my... díky
6. led 2010 v 11:10  • Odpověz
dobrý ránko :slight_smile: já jsem vzhuru a moji chlapi oba spinkaj, ale manža bude muset vstát, za chvíli máme zkoušku :grinning: Jinak já našla na netu tohle:

http://www.novinky.cz/zena/deti/187991-ockovani-deti-proti-pneumokokum-bude-od-ledna-zdarma.html

a tam píšou:
Úhrada z veřejného zdravotního pojištění se bude týkat dětí mezi třetím a pátým měsícem, pokud bude očkování zahájeno tak, aby tři dávky děti dostaly nejpozději do sedmého měsíce.

Tak nevim, na stránkách ministerstva zdravotnictví se mi nic najít nepodařilo...
6. led 2010 v 11:12  • Odpověz
Jají já jsem to myslela tak že jestli by to šlo abysme si jí teď koupili, tu vakcínu, když jí může proplatit pojišťovna ale naočkovali by mu to třeba až za ty 3 měsíce co bude mít po hexe...ale to asi nejde...ona si to asi musí odepsat hned...jinak by to asi nezaplatili...já nevím:frowning2: no to je jedno tak to prostě zaplatime no...to se nedá nic dělat
6. led 2010 v 11:13  • Odpověz
aa, tak to tak asi bude, podle metodickýho pokynu na stránkách ministerstva zdravotnictví...
http://www.mzcr.cz/Odbornik/file.aspx?id=1389&name=Metodick%C3%BD%20pokyn%20k%20o%C4%8Dkov%C3%A1n%C3%AD%20od%2001%2001%202010.pdf
6. led 2010 v 11:15  • Odpověz
holky to jsem ráda, že sem vám knížkou udělala radost. je to rozdělené na hry podle věku od 0 měsíců do 36 měsíců :slight_smile: malé se to moc líbí :slight_smile:

my teď uklízíme protože dojde sestra na nehty.

Žanetko my jsme byli včera koupit malé ty capáčky zimní a vedle je knihkupectví a měli ji za výlohou :slight_smile:
6. led 2010 v 11:20  • Odpověz
Tady http://www.knihkupectvi-papyrus.cz/jackie-silberg-hrajeme-si-s-nejmensimi/d-83706/...ale i s poštovným to je za 211Kč...takže to není zase takovej odvar...ale to neva...koukala sem a v Luxoru ji mají za 180 a to už není takovej rozdíl...tak jí asi objednám a budu to mít i s donáškou do domu :grinning:
6. led 2010 v 11:22  • Odpověz
Já zítra taky pojedu nakupovat...dochází nám mlíčko a plínky...tak se ještě taky mrknu v knize a pak ji kdyžtak objednám:slight_smile: tak díky Míšo za tip:slight_smile: já už dlouho po něčem takovém koukám a zatím sem nic dobrýho neobjevila... :wink:
6. led 2010 v 11:23  • Odpověz
autor
Ja tiež inak poznám iba Rakosníčka :slight_smile: preto ma ten preklad dostal :slight_smile: Gábi,na čo ty neprídeš :grinning:

Žanetka,vždycky sa teším,keď tu prispeješ :wink: reaguješ na všetko,čo sa dá a super štýlom :dizzy_face:

Neboj,ja som ani na Vianoce nebola na nákupy v nejakom obch.centre,a vobec,už si ani nepamätám,kedy som v nejakom bola,vobec niekde medzi ľuďmi...ako píše Gábi aj Kačka,mám pocit,že keď sa mi prvýkrát podarí dostať z domu bez chlapa aj syna,tak ma spoločnosť vylúči,lebo budem ako neandrtálec :grinning:
inak tiež to moj mozog nepoberá,prečo to tak hlúpo vymysleli,že len niektoré deti možu byť prevenarom z roku 2009 naočkované...by som niekedy chcela vidieť,čo za exotov to vymýšĺa takéto veci v tej vláde :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Žani,takže tebe tlieskam,ja som to trubka zle zistila a naozaj je to zo zákona,že za ženu na materskej a RP platí štát poistenia,takže tvoj nápad je excelentný(lebo moj otec je nadpriemerne inteligentný-"lebo,čo on povie,tak je pravda")a ja som rada,že má otec konečne súpera a možem mu povedať,že poznám človeka,ktorý je tak múdry ako on,že už nie je sám :grinning:

takže to bingo platí zatiaĺ asi len u mojej dr :slight_smile:
6. led 2010 v 11:24  • Odpověz
autor
Peti,tak keď si našla vyhlášku priamo z ministerstva,tak to asi tak bude...by ma zaujímalo,ako to potom ta moja dr myslela...to určite nestihneme,keď k nej máme ísť až 26.1. :angry: sa z toho picnem ako dostávajú takéto doležité informácie,keď ich nevedia poriadne ani tlmočiť pacientom...

Gábi,tvoj nápad mi príde super,že by si to skúsila "prodat" na ministerstvo?veď by takto potom mohlo dostať očkovanie viac detí zdarma...
6. led 2010 v 11:29  • Odpověz
Holky já fakt o narození nikde nebyla. Jen po návštěvách a to už měsíc taky ne, protože byla Lůca nemocná.

Holky myslíte, že by mohla být Lůca na něco alergická když pořád kýchá a mne si očička a nosánek?
6. led 2010 v 11:30  • Odpověz
Já sem si to nevymyslela s tím Rákosníčkem...hele...http://www.knihkupectvi-daniela.cz/jaromir-kincl-zdenek-smetana-trsteniarik/d-158597/ mě to taky pobavilo:slight_smile: sem ráda že sem vás rozesmála...já myslela že to tak na Slovensku máte:slight_smile:

No Luci já vím že to asi nepůjde...aby sme si to koupili dopředu...ale co...tak pak už obětuju peníze jen za 2 dávky...po 7 měsíci se totiž už neočkuje 3x ale jen 2x...tak to bude max nějakých 4000 a to ještě vyždímám z pojišťovny pěkně příspěvek 500Kč na očkování...aspoň něco...no ne? :slight_smile: :wink:
6. led 2010 v 11:39  • Odpověz
Kačí já ti nevím jestli může být alergická...ale Štěpán to taky dělá...kýchá každý den a taky se pořád šudlí...ale ptala sem se doktorky a ona říkala že to není alergie že to je u miminek normální...že jsou prostě jen citlivější ale nic to není...tak si z toho hlavu nelámu :wink:
Jen sem se ještě chtěla zeptat...taky vám miminka u kojení chroptí? mě to po Nutrilonu nedělá...ale když ho kojím...příjde mi že se mu spustí jako když rýma a začne u toho chroptět...dělá vám to někomu miminko taky?
6. led 2010 v 11:41  • Odpověz
holky jdeme spinkat tak zatím paaa :slight_smile:
6. led 2010 v 11:44  • Odpověz
Gábi tak to jsem ráda. U nás nikdo alergický není, tak nevím jak to probíhá. Ufff :slight_smile:

Lůca u kojení nechroptí, ona u něj usíná :grinning: Já jí snad nenaučím spát bez kozeny :slight_smile: Za 2 měsíce stejně půjde na flašku a bude mít smůlu, bude se to muset naučit. :slight_smile:
Třeba Štěpánkovi vadí ta poloha při kojení a steče mu rýma dozadu do nosánku.
6. led 2010 v 11:51  • Odpověz
No Kačí ale on mi to dělá jen u mýho mlíčka u UM ne a to ho držím stejně
6. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
gabinka, ja som ťa pochopila - a myslím si, že by to malo ísť ... ak by mudra trolinku chcela a bola ochotná - do papierov sa dá napiísať hocičo. Aj ja mám takú mudru zubárku, že mi povedala - žanetka, na toto tento rok už nemám limit z poišťovni, ja vám to urobím, ale v knižke to poznačíme až budúci rok - nevadí ???? - no jasne že mi to nevadilo :slight_smile:

luci, ty si exot, si ma pobavila - takže až keď ti tatik zdupľuje môj nápad, tak sa ti zapáči - nemyslím to zle, smejem sa pri tom a veľmi, ako si to napísala :slight_smile: :grinning: :dizzy_face: (jasné že nie každej to tak vyhovuje, ale ja naozaj dokážem dať bokom a to je proste tabu. takže myslela som to na seba, že by mi to tak vyhovovalo - viem, že sú kočenky a ľudia, ktorí toto nedokážu a pre tých je zas ASI (to nemôžem posúdiť, keďže taká nie som) rozumnejšie ísť do tých troch rokov aj keď s rizikom, že budú mať mimčo predsa skôr...)

kači - úplnou náhodou som sa včera na tvoj dotaz našej mudry pýtala, teda na jeho časť - naša laurinka tiež kýcha de-facto od narodenia a milana to sr.lo akosi moc a nakázal sa mudry popýtať. No a povedala, že niektoré miminka proste kýchajú dlhšie, že sa čistia a že sa nemáme znepokojovať. Ona naša mudra chodí na kadejaké sympóziá - deti má už dospelé ako povedala a veľmi mi odporučila kvapky - sinomarin, že to máme dávať vtedy, keď s kýchaním budú aj soplíky, že je to nenávykové. Ja som si túto mudru veľmi obľúbila - je taká "ľudová" a zároveď super odborník - ona je akoby dva v jednom :grinning: - mudra voľakedy dnes a vyselektuje z toho to :grinning: najlepšie - od piateho mesiaca mám dávať žužlať kôrku z chleba malej :grinning:
6. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
medzi voľakey a dnes mi chýba A - aby to malo zmysel
6. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
Já si myslímže to nepůjde...že to musíme prosě mít naočkované a hotovo...:frowning2: já nevím jak bych doktorku přesvědčovala že chci očkování, když ještě nemůže dostat ani hexu, když nemá ok to ramínko...ale to je jedno...no tak to zaplatíme no... i když by se ty penízky šikly třeba na novou autosedačku...to je mazec takový výdaje pořád a peníze stát akorát sebere a nepřidá na nic:frowning2:
6. led 2010 ve 12:23  • Odpověz
Jaji ty jsi naše zlato, díky za uklidnění :slight_smile: Tak jsem si říkala,jestli zase něco nemá, ale takhle vidím, že je to normální :slight_smile: Díky díky díky :slight_smile:
6. led 2010 ve 12:27  • Odpověz
autor
Kačko,to robí aj Samko,neboj,to nie je ešte príznak alergie,Žanetka to opäť super vysvetlila :slight_smile:

Gábi,aj Samík mi to robí,že pri kojení trochu chrčí,asi sú trochu zahlienený,mám pocit teda u Samíka...

Žanetka,kurnik,to ma mrzí,že som to tak blbo napísala a ty zle pochopila...už keď si to prvá napísala,sa mi to pozdávalo,ale keď som zistila,že by som si musela platiť poistné,tak ma to odradilo,ale ako som znova zistila(po otcovom dodatku),štát by to poistenie mal platiť za mňa,takže nie vďaka otcovi som sa rozhodla micka,len som chcela tým napísať,že keď už otec niečo také povie,tak to stojí za to,a on si myslel,že to vymyslel prvý a aký je za ten nápad pyšný,ale kdeže ty si ho predbehla,preto som ti to napísala :grinning: :grinning: :grinning:
Inak aj mne sa pozdáva tvoja mudra,je fakt taká "normálna" a nič nepreháňa,všetko s rozumom,moja nie je zlá,ale občas,keď ju žiadam o jej názor,moc sa nemá...

no tak segra obklopuje PC,tak zase neskor zlatíčka moje
6. led 2010 ve 12:28  • Odpověz
gabika asi sa nerozumieme - ja som to myslela takto (ale musela by byť mudra ochotná)

teraz kúpiť prevenar
teraz napísať do karty a na poisťovňu že bol aplikovaný
a skutočne ho naočkovať až keď to bude pre mimo vhodné
..... stačí málo - ochotu mudry

no a podobne urobiť aj tie ďalšie dávky ... no by ma ináč sr.lo, keby som ja platiť mala a iní neee - keby to bola 100 ..... tak budiš, ale je to celkom peký peniaz za to :angry:
ak by sa neplatilo nikomu, je to za o inom... vtedy by som to cvakla a hotovo...
6. led 2010 ve 12:29  • Odpověz
holky já vám odcela závidím, že nemusíte řešit finanční situaci, my jsme na tom docela bídně. žijeme od výplaty k výplatě a kdyby mi sem tam nepomohla moje mamka tak nemám ani malé na plínky:( jsme spolu 10 let a z toho rok jsme nemuseli až tak řešit peníze a nestávalo se nám že bychom museli do konto korentu...měli jsem už i splacené dluhy co jsme dlužili manželovým rodičům, ale opatovně jsme na tom zle. od té doby co jsem prakticky doma:( sice jsme malé udělali pěkné vánoce, ale to bylo z pěněz co dostala když se narodila a co dostala od prababičky na vánoce... ale teď je útrum. včera ať jsem počítala jak jsem počítala, tak prostě je to v pr... nechci být sprostá ani si tu stěžovat. Tak nutně bychom v domečku potřebovali nová okna, ale nebudeme na ně mít ani za 5 let- ty co tu máme jsou shnilá netěsní, neustále je na nich zevnitř vrstva ledu, ale tchýně a tchán tvrdí že jsou ještě dobrá. Nehledě na tu plíseň co na nich je a zvlášť když máme miminko není to dobré. ven ani nevidím, jelikož když nejsou zamrzlá jsou orošená:(
6. led 2010 ve 12:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.