• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Holky tak sem zjistila že naše pojišťovna přispívá 1000 na plavání s dětma...tak to je zase trochu povzbuzující zpráva...tady to jinak stojí 3000 a to je teda zase ranec :unamused: no já pořád hledám co budeme všechno s prckem dělat...ale kde na to všechno vzít peníze že? no snad to tenhle rok bude o něco lepší...Jára dostal trochu přidáno...a mají i nového investora ve firmě tak snad budou dostávat i slíbené bonusy...a ne jako loni, že jim všechno sebrali a nechali jen fix...to sme fakt žili od výplaty k výplatě a na konci měsíce měli na účtě jne pár korun...tak snad to bude teď lepší...člověk musí věřit:slight_smile:
6. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
luci - :slight_smile:
6. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
Jaji já vím že si to tak myslela :wink: Já taky...ale myslím že to nepůjde...já už sem se na to ptala dřív...když sme o tom mluvili a oni mají nějaké paragrafy nebo co...no já jí zkusím ještě zavolat ale myslím že to nepůjde...:frowning2:
Ale Jára mi řek ať to neřeším, že to prostě koupíme i tak...že jde přeci o to aby byl zdravej :wink:
6. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
my plavání řešit nebudeme, já jaksi nejsem zastánce plavání ve veřejných bazénech a zvlášť mrňousků :sweat_smile: my máme vlastní bazének sice nic moc velkej, ale v létě budu učit malou tam :slight_smile: máem čistou vodu a vyhřívanou, takže to bude lepší :slight_smile: Já ani sama nechodím na veřejné bazény... strašně se mi to protiví, když si představím co všechno ty lidi mohou mít za nemoci... no vím je lepší si to nepředstavovat, ale nevlezu ani do veřejného koupaliště ani do rybnmíku nebo přehrady
6. led 2010 ve 12:37  • Odpověz
grabu závidím, že máš ještě sílu věřit, mně připadá každý rok horší a horší:(
6. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
Waci nepodléhej tomu...já vím že je to těžké a úplně ti rozumím...taky kolikrát doma brečím, nad tím jak na tom sme...ale zase si říkám, že sme všichni zdraví...máme co jíst, kde bydlet a sme šťastný :wink: tak na co si chci stěžovat...kdyby bylo nejhůř, tak se pořád dá ještě kam ustoupit...prodalo by se auto...zrušily nějaký spoření a co...žili bysme dál pořád...však jsou lidi co jsou na tom ještě milionkrát hůř...když je někdo nemocnej...nebo v bezvýchodný situaci...nebo se lidi rozcházej...no co jsou oproti tomu blbý peníze...já prostě pořád věřím že bude dobře...a ono vlastně pořád je, takže to je dobrý...tak tomu taky věř Míšo a hlavně nezahazuj střelné zbraně do obilí :wink:
6. led 2010 ve 12:58  • Odpověz
U nás už se zase spí...a bez zavázání:slight_smile: jen sem mu musela asi 3x nacpat zpět dudlínke:slight_smile: to je takový moje zlatíčko:slight_smile: za chvíli se to naučí krásně sám a třeba i bez dudáku:slight_smile: No to už si fandím asi moc co :grinning:
6. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
grabu my nemáme ani žádné spoření co manžel měl, se použilo na barák a vzal si překlnovák a teď to splácímé. chtěli jsem malé udělat spoření, ale jaksi nemáme ani tu podělanou 500 měsíčně :confounded:
6. led 2010 ve 13:06  • Odpověz
Waci já to opravdu chápu...taky to tak máme...já ale mám spoření docela veliký...takžezatím další pro Štěpulu nedělám a za nějakých pár let budu mít asi 300 000 a aspoň budeme moct udělat Štěpulovi krásnej pokojíček a zbytek třeba použít i pro druhý miminko i když to už toho tolik potřebovat nebude když už bude mít většinu věcí po Štěpánkovi...a třea i něco zbyde ...ale i tak...je to prostě život a musíme ho žít takovej jakej sme si ho udělali...já vím že je to těžký s málo korunkama...fakt mi věř že nad tím taky občas brečím...ale nesmíš to vzdávat :wink: hlavu vzhůru kočko :wink:
6. led 2010 ve 13:20  • Odpověz
waci nemít peníze je blbý, chápu tě. Taky jsem měla období, kdy jsem já nevečeřela, aby měl bejvalej svoje "kuřátko" a "zmrzlinku". Tenkrát jsem pochopila, že peníze nejsou všechno, ale bez nich to nejde. Sice už tenhle problém nemám (ťuk ťuk) hlavně díky manželovi, ale pořád si peněz hodně vážím a šetřím kde můžu :slight_smile: Ono to pomine až budeš taky pracovat, ale řekla bych, že s dětmi už se nikdy nezbavíš pocitu, že na něco nemáš. Zkus se na to podívat jinak - máš krásné zdravé dítě a to věc, které si dneska musíme vážit. Když vidím co lidí kolem děti mít nemůže a v penězích se topí a klidně by to vyměnili. Vím, že člověk má vždy ten svůj problém jako největší, ale dokud máte co jíst a kde spát, tak to tak hrozné není :wink:
6. led 2010 ve 13:32  • Odpověz
miši, aj ja viem o čom hovoríš. Keď som bola s maťkom na materskej, tak som na tom bola podobne, ak nie ešte horšie. Ty bývaš u svokrovcov - som správne pochopila? Tak ak s nimi dobre vychádzaš...tak je to pre vás fajn, nemusíte si platiť svoje samostatne a keď sa vám podarí trolinku viac koruniek získať, tak si ich budeš môcť odkladať... Si spomínam, ako som sa tešila keď sme kúpili prvé "auto" . Š-100 za 5.000,- (nesekla som sa v sume) :grinning: - našťastie sme ho nemali dlho, potom sme s pomocou mojich rodičov kúpili Š-105 za 35 000 a to som mala pocit, že v akej limuzíne sa vozím :grinning: .
Chce to čas, naučiť sa žiť s pôžičkami, v dnešnej dobe pokiaľ človek nezarába naozaj extrémne nadpriemer, tak to ináč nejde. My sme na pôžičkách aj teraz, ale musím priznať, že to zďaleka nie je také zlé ako voľakedy, splácť ich zvládame a v obchode tiež nemusím každú korunku obracať 10 x. Ale ako som písala, vypracovali sme sa postupne, pomaličky a teším sa z toho, lebo všetko čo máme (naši nám prispeli len na to auto 10.000), máme vybudované vlastnými silami.
A to miminko - určite cítiš aj ty, že stojí za pár mesiacov uskromnenia sa. A čo píšeš že robíš nechtíky, tak malá podrastie a budeš ich môcť robiť viac a viac a čo ja poznám babenky čo nechty robia, tak si zle nežijú :dizzy_face: . Uvidíš, ty si šikulka a rozbehne sa to :slight_smile: - budem držať palčeky.
6. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
ahojky, tak máme po zkoušce, uvidíme, je tam limit pulka bodu z ty zkoušky, takže to asi udělaný nemám :frowning2:

Jinak my naštěstí spoření máme s manžou založený oba dva a malýmu jsme ho založili taky... Zatím jsme na tom naštěstí finančně celkem dobře, že máme krom těch stavebek ještě i rezervu na účtě... ale neivm, jak utáhnem ty stavebka tenhle rok přece jen, abychom dostali plnou tu státní podporu, musíme tam narvat cca 50 tisíc... tak uvidíme... :slight_smile: jen musíme dávat pozor na ten pronájem, abychom kvuli němu nešli pak do mínusu...
6. led 2010 v 16:39  • Odpověz
Žanetko, ne my bydlíme sami, právě všechno táhneme sami máme domeček, kterej manžel zdědil po babičce.
Bohužel manželovi rodiče nezajímá jak jsme na tom, zajímají se jen o jeho sestru tam pomáhají jak mohou, kupují notebook.... ale to je jejich věcc, ale manžela to mrzí. Půjček máme až až. Já tuhle naši situaci řeším už strašně dlouho a moc se tím trápím. Trápilo mě to i celé těhotenství. Nejde o to, že třeba nemám peníze na to abych si koupila něco pro sebe, já nic nepotřebuji, ale tenhle měsíc jsme dopadli ,že nebýt vánoc tak malá nemá do čeho čůrat.plínky má koupené z peněz co dostala na vánoce od mé kaamarádky.
nehtíky bych dělala ráda, ale obeslala jsem lidi že je zase žačínám dělat,ale jelikož jsem byla nucena přidražit tak už nechtějí. když jsem jim dělala 4hodiny nehty já se s tím piplám a řekla jsem si pakatel tak jsem byla dobrá, ale za rok se věci zfražili a to právě i gely...měla jsem zhruba 15 zákaznic a měsíčně když jsem je stihla všechny tak jsem si nehtama vidělala zhruba 2000-2500 což k platu bylo fsjn. už jsme přemýšleli co prodat nebo co zrušit, ale splátky na půjčky zrušit nejdou. bez auta bohužrl být nemůýrmr jrlikož od nás z vesnice se jinak nedá dostat. přemýšleli jsme zrušit internet, ale to platím měsíčne 200kč což nás fakt nevytrhne.manžel už nechodí v práci ani na obědy a já přes týden nevařím, nechodím ani nakupovat jídlo a nic. Prostě dokud je v lednici máslo, tak má manžel smůlu. chodím nakupovat jednou za měsíc a to po výplatě a pak už nejdu vůbec ani pro pečivo, to peču doma chleba, protože hl. mouku mám pořád doma. Jako možná vám připadá že kecám...ale opravdu je to u nás docela husté. Můj manžel ten to raději nechce ani vědět a na téma peníze se doma vždycky pohádáme, takže u nás je o tom lepší mlčet. KDyž měl manžel možnost si nechat proplatit přesčasy bylo to fajn. ale loni v lednu to zakázali a jen před vánocemi, protože jim nedali 13. plat tak jim dovolil v prosinci si přivydělat tak že jim proplatí část přesčasů. Jenže teď je to zase ve stejných kolejích. Jako na to že můj manžel dělá i soboty a někdy je v práci až do večera tak na chlapa má katastrofální plat, jenže tady je o práci nouze a tak můžeme být rádi, že aspoň nějakou má, krom toho neumí anglicky ani německy a nic,takže je nahranej. Nemůže si vybírat. No a já s mateřskou a teď jak bude rodičák se mohu jít zahrabat. Celkem musíme měsíčně poslat na splátky, na plyn, elektriku, vodu a internet 11980Kč na což nestačí ani manželova výplata.
Jéžiš holky promiňte, já vím že vy my nepomůžete, ale nemám to komu říci. moji maminku nechci zatěžovat našimi problémy a tak se tvářím, že se nic neděje. A proto bych byla i ráda, kdybychom toho pneumokoka měli zadarmo, protože jinak fakt nevím kde bych ty penízky vzala. Jenže s naším štěstím je mi jasné, že se to nestihne a než něco uspěchat to raději ne.
Já mám skvělého manžela na něj si stěžovat nemohu, jen prostě bych chtěla aspoň část života zažít to, že se nemusím až tak ohlížet na peníze. Když jsem ještě bydlela u mamky, mamka byla samoživitelka a to se nám snažila dát to nejlepší, ale museli jsme taky počítat každou korunu a několikrát ji protočit v ruce, než byla rozhodnutá, že ano, můžeme to koupit. V tomhle ji obdivuji, nikdy na sobě nedala znát, že jí to trápí...
Já už jsme hledala nějaké práce na doma, ale nikde nic není, vše jsou to podvody :(

ještě jednou se moc omlouvám,že vás tak zatěžuji, ale nezlobte se na mě-
6. led 2010 v 16:50  • Odpověz
holky nestiham mam protivku dnes vlastne kazdy den

Misi musis doufat a co si udelat nejaky kurz treba na baby masaze vis jak jsou tehulky hotovy do vsech kurzu a pak i matky s detmi? me se to keca, taky bych rada brigadu kdyz ja nic neumim, jen anglicky tot vse ale s mym kriklounem mam smulu :pensive:

ja si taky kazdej mesic rikam ze bude lip a vono se zas neco pokazi a tak je to furt :rolling_eyes:
6. led 2010 v 17:08  • Odpověz
miši, prečo by si mal niekto myslieť že kecáš ?!?!?!?!

ja som myslela že si u svokrovcov keď si o tých oknách písala, keď oni hovorili že to je dobré....že ich meniť netreba.....
máš to fakt veľmi ťažké, až sa bojim poznať odpoveď na otázku - koľko manžel zarobí, keď to nestačí na zaplatenie splátok, plynu, elektriny....
A to keď si predstavím, že u vás sa majú ľudia lepšie ako u nás na slovensku, že sú u vás lepšie platy ...
asi je na tom zle tá lokalita kde bývaš....
tak málo si si privyrobila na nechtoch pri toľkých babenkách za mesiac ?!?!?!? tak to ja u nás v BA platím 22 €, čo je 620 sk !!!!!!!!!!!!!! babenka je perfektná - nechty od nej mi vydržia 6 t. A opäť sa desím opýtať, čo si si pýtala za nechty ty, keď to malo tak malý zisk pre teba :confounded: .
Asi je ťažšie získať zákazníčky na dedine ako v meste. No i tak by som sa nevzdávala a pokúšala ísť týmto smerom... neviem ako si šikovná na PC (ja vôbec), ale urobiť si tu nejakú reklamu, vložiť fotky svojich výtvorov, cenníky, nalákať ľudí na nejaké akcie, prípadne letáčiky povytláčať a poroznášať ich niekde .... nejaké mesto je od vás ďaleko??? Nevzdávaj to miška, ja ťa poznám len z chatu, ale cítim že si šikovné mladé žieňa, ktoré pevne verím, zvládne i túto neľahkú situáciu.
No a že sú tí svokrovci tak božsky spravodliví - to je na palicu, ale ľudia sú rôzni a s tým bohužiaľ neurobíme nič :confounded:

a neospravedlňuj sa, nie jedna sme sa tu nie raz "vyplakali" a nikomu to neprekážalo

a vieš čo??? keď ti štát toho pneumokoka nepreplatí, tak ja ti ho cvaknem, zober to prosím ako sponzorský dar :slight_smile:
6. led 2010 v 17:10  • Odpověz
miši, ešte som si spomenula možno na niečo, nad čím by si mohla pouvažovať - aké je to najbližšie mesto k vám??? a koľko je to km??

ja mám kamošku v prahe, tá je finančne zabezpečnená dobre, ale je aktívna, vždy si našla aj niekoľko brigád a vždy si vedela zarobiť. Teraz má dve mimča - teda jedno bude mať 3 roky a druhé malo tera rok a ide robiť vychovávateľku do súkromnej škôlky - kde bude mať i svoje deti. A má dve muchy jednou ranou - deti zaopatrené a ešte si aj privyrobí a predpokladám, že v súkromnej škôlke to veľmi málo nebude.... no treba hľadať riešenie, určite ti aj babenky niečo poradia.... tak držím fakt palčeky, aby ti niektorá rada pomohla a aby si našla čo najskôr riešenie :slight_smile:

a kočky, idem v šľapajách lucky, na FB mám video s laurinkou ako papá brokolicu. Milan ho zostrihal, je i tak trošku dlhé, ale mne sa páči, kuknite ak budete mať čas :slight_smile:
6. led 2010 v 17:15  • Odpověz
waci - ono je to sice blbý, ale zase bydlíte ve svým... my když teď s manžou řešíme to bydlení v pronájmu, tak pokud chceme bydlet aspoň ve 2 + 1, musíme počítat minimálně s 11 tisíci a to je fakt minimum, spíš se ty nájmy (s inkasem teda) pohybujou kolem 12ti tisíc... :-/ S tím, že to budem cpát v podstatě někomu cizímu a svýho nebudeme mít nic... i tady a to je to fakt takový "prd" dáváme měsíčně za bydlení 6000 :frowning2: na to nám vyjdou peníze, kterýma mě ještě sponzoruje můj táta, protože studuju a manžovi rodiče (u kterých to půjde jen dokud jim to bude vycházet, manža jim už i říkal, že kdyby se rozhodli mu ty peníze neposílat, tak to pochopí a že je posílat nemusí) a zbejvá nám pak moje mateřská a stípka a přídavky na dítě... průšvih bude až přestanem studovat... to mi spadne mateřská na polovinu, přijdem o peníze od mýho táty, protože už tu povinnost nebude mít, od manžovejch rodičů, o stipendia a půjdem se pást, protože budem mít jen necelejch 5 tisíc měsíčně na všechno :grinning: TAkže manža už pomalu pokukuje po nějaké práci... ale těžko říct, jak to všechno dohromady budem zvládat.... v elektru je angličtina důležitá a manža ji skoro neumí, takže je to naprd... :frowning2: Takže náš plán je teď vyžít každej měsíc se stípek a z peněz od státu a mou mateřskou nechávat stranou, abychom pak mohli z něčeho kdyžtak nějakou dobu žít... :confounded:

Každopádně udělat si nějaký stránky jako reklamu na ty nehty je dobrej nápad od jajky... :wink: určitě by se nějaký zákaznice našly.

Doufám, že to psaní ode mě nevyznělo blbě, jen si říkám, že máte dobrý, že máte aspoň svoje vlastní bydlení... My tu na oknech máme plíseň taky,i v koupelně, ale pořád nás ve stěhování brzdí ty peníze, protože bychom chtěli sehnat 2+1 za 10 000 se vším, ale takovýho asi nic neseženem :-/:frowning2: no a že by to tu někdo řešil to ne, nový okna dávali jen tomu bytu, kde lidi bydlí natrvalo naproti nám... My máme smůlu :frowning2:
6. led 2010 v 17:28  • Odpověz
tak já nové nehty dělala za 300 kč a dopľnko 150Kč,teď sjem řekla že za nové chci od 370-400 a za dopLńko od 200kč do 250 dle zdobení... a najednou je ticho po pěšině. Hlavně že mě pořád celé těhu a io když se narodila malá uháněli kdy zase začnu dělat a když jsem jim ještě nehty dělala, tak se tu cachali řečma, že i kdybych přidražila, tak stále budou chodit ke mně, protože jsou spokojené. Já jsem učila i angličtinu, ale pak ten zájem těch lidí jaksi opadl a byl konec.
O těch oknách jsem mluviola protože manžel je před půl rokem zda by nám nepůjčili 24000 měli jsem možnost přes kamaráda mít okna levněji a na celý domeček by nás vyšli na 24000 nepůjčili nám, řekli právě že okna jsou dobrá, máme takový ty starý kastlová okna co bývaly na starých domech. šak je to starej dům.
Žanetko, když já dělám nehty jak se říká na černo, nemám živnost a nic a u nás je tohle docela o hubu. Sice mám udělaný kurz, ale s kurzem jsem dopadla taky jak hubkař do dnešního dne nemám certifikát a tu jistou paní u které jsem byla to nezajíma, hlavně že za kurz peníze shrábla, ale čert to vem už je to dlouho a nic s tím nenadělám.

Nejbližší město k nám jsou Boskovice a je to zhruba 9 km.

A s tím pneumokokem neblázni. To už bych si připadala fakt jak socka.

Víš ono to na mě prostě někdy tak strašně padne, že se rozbrečím a potřebuji to někomu říci.

Laurinka papá nádherně a video je moc krásnéééééééééééééé.
6. led 2010 v 17:35  • Odpověz
waci proboha co to píšeš? TO je to vážně tak zlé? Můžeme nějak pomoc? Jaké používáte plínky, asi už jste na trojkách, viď? Bože můj tak ráda bych ti pomohla. Já při mateřské ještě pracuju, takže i s rodičákem budu vlastně na své bývalé výplatě a taky si neumím představit, že bych nedělala a neměli jsme peníze.
A co jazyk, neumíš nějaký? Třeba si přivydělat překlady nebo tak něčím.
6. led 2010 v 17:46  • Odpověz
no, tak Broskovice mi nehovoria nič, musím pozroeť na mape kde to vlastne bývaš.

s tým certifikátom, pošleme na ňu lucku, tá je šikulka na takéto veci, teta jej dá certifikát ešte aj zarámovaný keď na ňu nabehne :sweat_smile:

LUCI, KDE SI, potrebujeme Ťa :astonished:
- ale bez srandy, za tým certifikátom si stoj a vydup si ho..... ak sa na to raz v tom meste predsa len dáš, budeš ho pottrebovať tak - či tak, a snáď si nebudeš kvôli takej krave platiť ďalší kurz?!?!?!?

opäť nemôžem byť ani robiť múdru, lebo všetko okolo živnosti ani omylom neovládam, no k jednému sa priznám - myslíš, že babenka ku ktorej chodím na nechty mi bloček dáva???? nedáva !!!!

a to, že kde to vlastne bývaš teda nájdem, šak ja by som k tebe na nechty chodiť mohla a možno by ma to vlakom vyšlo tak, ako tu :sweat_smile: - tá cena čo som uviedla - 620 sk bola za dorábku + zdobenie !!!!!

a tým "sponzorstvom" za koka som ťa nechcela uraziť, tak mi to prišlo, tak som to cítila, tak som to napísala a ak sa neurazíš, myslím to vážne :wink:
6. led 2010 v 17:50  • Odpověz
miši, dík za pochvalu laurinky, je to zlatunké, najmä keď si spomeniem na začiatky pri mrkve :stuck_out_tongue_closed_eyes: - zajtra ju asi skúsim zas...
6. led 2010 v 17:51  • Odpověz
... tú mrkvu myslím...
6. led 2010 v 17:52  • Odpověz
Jaji a od kdy přikrmuješ? Já četla,že plně kojené děti mají příkrmy až od ukončeného 6. měsíce. Já teda taky už zkusila dát kousek mrkvičky a Lůca se klepala a plivala jí :grinning:
6. led 2010 v 17:59  • Odpověz
já sjem chtěla nastoupit taky do práce, ale nemám hlídání pro malou a šéf má za mě náhradu a ještě ke všemu já jsem záskok za mateřskou, takže já jak se teď vrátí ta úpaní,co jsem za ní jsem bez práce.

Broucek no tnehle rok je snad nejkrutější co jsme kdy zažili. Manžel sio pořád myslí, že se to zlepší, ale já sjem už fakt skeptická nějak mě opustil veškerej optimismus, Umím angličtinu i jsem angličtinu učila.

Jinak s tím srazem, my jsme přišli na to, že i kdybychom jeli, tak budeme muset ještě ten den zpátky my máme psa a nevím kam bychom ho strčili nebo jak bych zařídila, aby se nám o něj někdo staral. Mně to jaksi nedocvaklo až manželovi to blesklo hlavou. A manžel se mě ptal na kolik by to vyšlo a to jsem mu neuměla odpovědět a tak jsme se rafli ještě kvůli tomuhle, protože mi omlátil o hubu, že na plínky jsme rádi, že jsme dostali penízky na vánoce jako dárek pro malou,místo abychom jí třeba koupili nějakou hračku nebo věc, aby to měla jako památku od té kamarádky ( ona nevěděla co koupit, tak to vyřešila finančně, což mně se moc nelíbilo, ale dala to malé, tak jsem nechtěla být na vánoce zlá) a že teď bychom měli jet někam na celý víkend. Že by ho zajímalo jak to chci zařídit. Tak i tohle mě tak nějak dostalo. My se totiž normálně fakt nehádáme, ale ty peníze mezi náma prostě udělají vždycky vítr. Manžel pakl začne s tím že je nanic, že neumí zabezpečit rodinu... a já to ořvu. Nejhorší je, že ty půjčky co máme, tak jsou půjčky, které si manžel udělal ejště než jsme se znali aby mohl ten baráček začít opravovat. No, ale bude to splácet do svehjch 40 let. takže veselo, ještě 10 let splácíme :grinning: docela mi to teď přijde jako legrace, že člověk neví co bude zítra, ale to že bude ještě 10 let splácet je jisté.

No nic holky je šest jdu vykoupat malou a jdeme kojit a spinkat. Tak paa a nezlobte se že jsem si tak vylila srdíčko. A právě jak jsme si třeba stěžovala na to že jsem unavená že malá nespí... tak ono je to asi jedno k druhému
6. led 2010 v 18:01  • Odpověz
holky s těma příkrmama, já včera jeda jabko, tak jsem dala mrňousovi "blíznout" napřed se na to ksichtil, ale potom furt otvíral pusu a rval si mou ruku s tím jabkem do pusy a chtěl ještě :grinning: No, ale měl smůlu :grinning:
6. led 2010 v 18:02  • Odpověz
waci - mě ještě napadlo, jestli by sis třeba nemohla dát inzeráty na doučování angličtiny nebo tak něco, an náký střední školy, v okolí (jestli něco kolem je?) nebo i základky... :confused: koukala jsem na praci.cz, a tam je doučování angliny, tak mi to blesklo hlavou, blbý je, že to je až v tišnově, takže pro tebe hodně z ruky... Ale možná tam zkusím na jednu práci napsat taky, docela mě zaujala a co kdyby to vyšlo... nebo by to mohl zkusit manža, možná by se nám to počítalo i jako praxe do školy...
6. led 2010 v 18:05  • Odpověz
žanetko, teď jsi mě rozesmála :D pošleme na ni Lucku na babu jednu, to by musela chudinka až do Kopřivnice, ale já si ten kurz dělala před 2 rokama a něco. a bůhví zda baba ještě žije.

ale sestřenak dopadla stejně a to dělala ve velkém salonu v olomouci a papír neviděla taky do dneška.

no nic beruška už plače jdu ji vykoupat krásně už kope ve vaně nožkama a voda je všude
6. led 2010 v 18:05  • Odpověz
waci tak to je fakt blbý. Zkus pokouknout na www.job.cz nebo www.prace.cz nějaké brigády. Tam by to neměly být podvody. Hlavně nevěř žádnému "lepení obálek" a podobně. No ten víkend pro dva vyjde tak cca 3 tisíce. Chápu, že je to dost peněz. Uvidíš, třeba se něco zlepší :slight_smile:

K.ate taky jsem dala už malé nějaké ovoce (jen trošku, aby si zvykla nejdřív na zeleninu) a taky se vždycky ksichtí :grinning:
6. led 2010 v 18:08  • Odpověz
peti já bych klidně zase doučovala, moc mě to bavilo, ale momentálně nikdo nepotřebuje z našeho okolí, učila sjem na jazykovce a většina lidí z jazykovky přešla potom ke mně, když jsem odešla a dojížděli, ale pak je to přestalo třeba bavit, nebo se nsetíhali kvlůli práci učit... tak toho nechali.
Vedla sjem i v domově dětí a mládeže kroužek výtvarný, ale oni mi ho pak zrušili, protože děti neměli už zájem o ruční práce.
6. led 2010 v 18:10  • Odpověz
broucí koukám tam skoro každý den, ale v našem okolí je to jaski prostě zabité. a až do brna nemohu jezdit je to od nás daleko:( ale ono se třeba časem zase něco objeví byla bych moc ráda.

a kdy vůbec ten sraz plánujete?

jdu koupat pak zkusím ještě mrknout
6. led 2010 v 18:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.