• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
jako fotku mám mrňousovu fotku :slight_smile: možná bys mě líp našla pod mailem, nějak nechápu, jak to funguje pořádně ještě (k.ate@centrum.cz) :slight_smile:
15. říj 2009 v 18:58  • Odpověz
a mám ťa :slight_smile:
15. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz
Petko tak i ja jsem te pozadala o pratelstvi :grinning:

hura jsme dnes koupili chuvicku pro Kiku abychom se mohli v obyvaku v klidu divat na tv.

jdu spat konici ja vas obdivuju jak dlouho tu kecate ja chodim nejpozdeji v 21h spat :grinning:
15. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz
tak vás všechny mám a jdu spááát :slight_smile: mamka mi uspala malou, tak toho musím využít :dizzy_face: dobrou :slight_smile:
15. říj 2009 ve 21:46  • Odpověz
tak už vás snad všechny mám taky :grinning: my jsme vykoupali malýho a zase spinká... normálně spal 3 a půl hodiny... to už se nám nestalo kdo vi jak dlouho :grinning:

jen jak sjem odsávala a dala jsem si k tomu caro, mám nalitý prsa šíleně :frowning2: vždycky se těším, až se malej vzbudí a já mu dám napít... :grinning:
15. říj 2009 ve 22:36  • Odpověz
Dobré ránko. Tak jsem zas u našich. Hlídám hafuše, pač naši jsouv práci a manža též. No je tu sníh. Včera se hafuše tak škaredě pobili, že je člověk nemůže nechat samotné. Ještě nikdy to neudělaly, tak jsme z toho byli nepříjemně překvapení. Začaly se hryzat, až jsme je museli odtrhnout od sebe.. Daneček zatím spinušká. Teď musíme pořídit fusak .Máme vyhlídlý parádní s beránkem, ale ti lidi, co je vyrábí, jsou teď v Americe až do listopadu. Tož tam mám v kočáru fusak ještě po mně....
16. říj 2009 v 06:45  • Odpověz
Dobré ráno nabo nedobré, my ho máme hlavně uřvané. V noci jsme výjimečně spaly a ráno řveme na celou Ostravu :grinning:
16. říj 2009 v 09:06  • Odpověz
calli tak my jsme taky hodinu plakali a teď jsem jí dala do postýlky a usíná, tak snad usne. KOukáme na pohádky včera jsem nakoupila 10DVD pohádek tak jedeme pohádky :wink: malá moc ráda poslouchá sice a to nekouká, ale jako zvuková kulisa je to dobré a když malá spí jdu si lehnout i já, tak zatím paa
16. říj 2009 v 09:12  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:
Fajn že vám Lucinka dala včera zprávu jak jsme dopasli u dr., já už včera nějak neměla sílu vám to tu napsat. :pensive:
No ale abych to uvedla trochu na pravou míru, a aby se Jajka třeba znova zasmála...tak vám popíšu detaily...
Volala jsem dr. že se mi malej večer u kojení poslední tři dny cuká a že pak dlouho pláče, a že normálně nebrečí vůbec, tak že nevím co s ním je a že se bojím, že mám večer málo mlíčka...tak ona mi řekla ať přijedeme, že ho nakrmim tam a uděláme kontrolní vážení...když sme přijeli, tak ho nejdřív zvážili vysvlečenýho, aby zjistili kolik přibral za ten měsíc co sme tam nebyli...no a má už 5760g, takže dr. říkala že v průměru přibývá 450g a to že je moc hezké a že rozhodně není hladové dítě a že i podle toho jak vypadá, jak má buclatý tvářičky, tak že mu nc nechybí...tak že teda uděláme to kontrolní kojení a uvidíme. No a pak zjistili, že vypil 110ml, což říkala že je přepitej...tak já nevím kolik by měl vypít? :confused: ...jestli to někdo víte tak mi to řekněte prosím...no a pak mi vysvětlila, že tím jak se večer cuká, tak je to nějaký večerní nepokoj co mají děti v tomhle období a že to není hlady a že i když si cpe ručičky do pusinky a pláče, tak to není z hladu, a že tím že mu dám po hodině znova pít, tak mu do toho natrávenýho mlíčka dám další várku a pak se mu nafoukne bříško a proto pláče, protože ho to bolí... :confounded: :frowning2: Tak sem z toho smutná, že vlastně já můžu za to že pláče a že ho to bolí... :fearful: :pensive: a kdybych jí nezavolala a nejela tam a nezjistilo se že pije dost, tak bych mu já debil !!!! :angry: ještě koupila sunar a cpala ho tím v domění že má hlad a on by měl pak tak šílený bolení, že bych si jen za tu myšlenku, že bych mu to dala, teď nejradši nafackovala!!! Tak sme dostali kapky sab simplex...teď už vím na co jsou...a nesmíme kojit dřív jak po třech hodinách....no chtěla sem vám to napsat, jen pro případ, že by vás potkalo něco podobnýho...tak abyste dětičky zbytečně nepřecpávaly...no a teď je mi zase hrozně jen jak na to myslím...chudinka moje malá plakal kvůli svojí hrozný matce, co to do něj cpala a on nechtěl...dr. říkala že oni to jinak říct neuměj, než že se cukaj a brečej...ale jak to mám sakra poznat, co mu zrovna je, kor když nikdy nebrečí a najednou řval, jako blázen tři večery za sebou a prsa byly prázdný :pensive: sem prostě blbá no!!!
16. říj 2009 v 09:46  • Odpověz
Nejsi blbá. Sama bych ale v žádném případě příkrmy nedávala bez porady s doktorem. Aby se děti zbytečně neodstavovaly. Daneček večer taky šíleně plakal. Hodně sllintá cpe si pacičky do pusinky. V poradně říkala doktorka, že už má zadělané na zoubky, a opravdu, už jdiöu přes dásničky vidět. A to prý bolí víc jak celé prořezávání. Chuďátko, plakal tak nešťastně i se slzečkama. Naštěstí už umí dudat dudoša a to mu pomohlo. Akorát mu furt vypadává a on se pak vzteká.
16. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
gábi, to je fakt divný, to by aduš musela být taky přejezená, ptž ona se mi taky cuká a dost z toho co popisuješ taky dělá a já ji pak ještě buď kojím nebo dávám nutrilon, ale na rozdíl od Štěpánka Aduš přibírá hrozně málo, tak nevím :frowning2: Teď mám strach, abych jí toho zas nedávala moc, když doktorka mi řekla, že jí mám dávat večer po kojení 60ml nutrilonu a ona mi řve, že má málo a vypije mi třeba 90ml, tak nevím, jestli to pije proto, že to v té lahvi je, ale když udělám přesně 60ml, tak pak saje z lahve vzduch a pak řve :frowning2:
16. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
a taky by mě zajímalo, kolik má vypít ode mě mlíčka, kdybych to věděla, tak jí odstříkám, kolik potřebuje a mám jistotu, že dostala všechno a že mám dost mlíčka na to ji nakrmit, ale takhle vůbec netuším :frowning2:
16. říj 2009 v 10:02  • Odpověz
holky s tím krmením nevím... malej za těch 5 hodin včera vypil 250ml a pak parádne spinkal cca ty 3 a půl hodiny, po kojení mi teď spí tak dvě... Každopádně manža říkal, že jak ho krmil včera z flašky, když jsem byla pryč, tak že malej z ní sám přestal pít, že už nechtěl, začal ji prostě vyflusávat, i když v ní bylo ještě cca 30 ml...

grabu - a nic si z toho nedělej, prostě se stěma mrňousama musíme sžít a vono to trvá... U nás se u malýho dá poznat, když ho něco bolí nebo má hlad... Jinak s tím cpaním ručiček do pusy mi moje dětská doktorka říkala, že si je tam může cpát a žužlat jen proto, aby se uklidnil... Mně kolikrát příjde, že i to moje prso si vezme, aby se uklidnil, když mu třeba nejde pořádně tlačit, tak je přisátej a žužle jak o život, ale přitom pořádně nepije...
16. říj 2009 v 10:28  • Odpověz
Peti a to vypil těch 250ml najednou nebo na 2x? :confused:
16. říj 2009 v 10:31  • Odpověz
No tak mi sa tiež pri kojení meceme a mne sa tiež zdá, že mám prázdne prsia,tak neviem neviem. Inak babule mám tie prsia akosi teplé, ale naliate nie sú, neviete čím to môže byť?
16. říj 2009 v 10:34  • Odpověz
calli - jo to nevim... JEdnou vypil zhruba těch 60ml (s tím, že já ho kojila těsně před tím, než jsem letěla do školy), takže to zbylo nákejch 190, pak mu manža dával asi ještě jednou a když jsem přišla ze školy (a manža mě hned expedoval na jídlo a hlídala ta jeho ségra), tak tu ještě bylo cca 50ml, co mu pak ta manžova ségra dávala, když jsme byli pryč... takže minimálně na třikrát to měl... Ale když jsem přišla, měl ještě hlad, takže jsem ho ještě kojila já... Docela by mě zajímalo, kolik malej přibírá, protože orientačním vážením na naší váze má cca 5 kilo teďka...

A teda já se od včerejška těším, až se malej vzbudí a napije se, protože jak jsem odsávala, co to šlo, tak teď mám prsa za chvilku nalitý tak, že mě to bolí...
16. říj 2009 v 10:39  • Odpověz
Jinak s tím vážením příbírání mi to přijde stejně divný, protože mně nepříjde, že 1g = 1ml, aspoň když odstříkávám, přjide mi to teda těžší než těch 150g, kterých by 150 ml mělo podle tohohle mít :confused:
16. říj 2009 v 10:40  • Odpověz
No holky tak já nevím...mě to Štěpula dělal jen večer a Aureli dáváš mu někdy pít častějc než za dvě hodiny?

Calli ale tobě ten nutrilon dr. taky zakázala ne? já teda nevím...ale takovej řev co nám Štěpula předváděl nikdy neměl a ty si taky říkala že malá brečí...tak jestli jí taky nebolí bříško že je přejedená...

Kurňa jak to má člověk poznat...to je hrůza...no snad se to uklidní a ty kapky taky pomůžou a bříško mu splaskne...jinak on prdí ukázkově...ale nekaká...vždycky tak jednou za tři až čtyři dny...
16. říj 2009 v 11:01  • Odpověz
gábi..ona mi ho jeden týden zakázala a teď mi řekla, že mám dávat po kojení 2-3x denně 60ml nutrilonu, ptž malé kojení nestačí...tak se v tom vyznej
16. říj 2009 v 11:08  • Odpověz
tak jsem si nelehla, jelikož jak jsme lehla tak malá jakoby to čula a hned byla vzhůru. tak raději sedím :unamused:

aurrelka chodíš pořádně oblečená ven? prsa nesmějí v žádném případě nastydnout a ani ofoknout. dávej na to bacha. horkost v prsou může být počínající zánět. Koukala jsem do své knížky, ale taky to nemusí nic znamenat.
16. říj 2009 v 11:21  • Odpověz
No tak to je fakt na udku...jak to má člověk vědět, kdy dát a kdy nedat...ale nám vyloženě řekla že bysme mu tím ublížili...že y ho bolelo bříško a že mám mlíčka dost...asi sem zbytečně panikařila...sem na sebe fakt naštvaná, že sem mu málem ublížila:frowning2: Ale mamka mi říkala že já sem byla to samý když sem byla malá...že sem pořád chtěla jíst a dost sem přibírala až to mamce dr. zakázala...že mi zničí zažívání...a pak mi musela dávat míň a prý sem hrozně řvala jak už sem asi měla vytahanej žaludek a byla zvyklá mít víc a najednou mi nedali...no redukční dieta už v půl roce:slight_smile: :grinning:
16. říj 2009 v 11:23  • Odpověz
ahoj, ahoj,

gabika, tak ani nevieš ako si ma potešila, že si k tej dr išla. Tak po prvé, som sa obávala, že decko mliečka je málo a vďaka tebe viem, že nie je... a naša malinká sem-tam tiež večer nechce piť, no ja som jej nedala akosi sama od seba,no nebolo to z rozumu, som jej aj povedala - nechceš, nechaj tak, budeš hladná :grinning: :grinning: :grinning: a nebola.... Gabi, a nemohla by si tej dr zavolať a opýtať sa jej, koľko je norma na spapanie??? A teda vážiť slová trošku mohhla mudr, lebo až na ten večer čo si neodhadla každý odborník tvrdí, dieťa má papať vtedy, keď chce..tak keď nechce, asi by nepapalo, ako tie naše sem-tam večer. A vidíš, aj s kilečkami sme ďalej ako vy a to nám dr nič zlé nepovedala, pochválila nás...takže tak. Som rada že si tam bola, dobré správičky si priniesla a tie blbé reči čo na seba máš si láskavo odpusť :wink:
16. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz
Jejko když mně je to líto, že jsem mu málem ublížila:frowning2: ale já vím, že sem to nemohla vědět a že jsem udělala dobře že sem tam zavolala a zašla tam...aspoň už to vím a nebudu ho dál trápit...tak už snad budeme oba v klidu...víš ono to je hrozný, když mně Štěpula fakt nebrečí a najednou řval jak blázen tři večery po sobě...tak sem byla vyděšená že fakt asi nemám mlíko...no a vidíte...mám ho asi až moc :wink:
Jajko já tam mám volat po neděli jak se mu to spravilo po těch kapičkách, tak se jí pak zeptám kolik mají vlastně vypít, aby nebyli přepití...ju
16. říj 2009 ve 12:44  • Odpověz
Promiň překlaplo se mi A a E:slight_smile: Jajko :dizzy_face:
16. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz
tak prcek už mi spí 4 hodiny...tak teď určitě nebude přepapanej:slight_smile:
16. říj 2009 ve 12:49  • Odpověz
Holky to už ste všechny odjely někam na víkend nebo kde ste kdo?

Mám dotaz...mají vaši broučci úplně kulatou hlavičky, nebo mají někde nějakou bouličku neo výstupek? Náš Štěpula má vzadu na hlavičce takovou bouličku, jako by se někde praštil...všimla sem si toho před třemi týdny a švagrová říkala že je to normální jak jim srůstaj ty lebeční kosti...myslíte že je to normální? Já sem se na to zapomněla té dr. včera zeptat... :unamused:
16. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz
grabu - já nikam nejela, ale malej nechce spinkat a furt kouká, tak mi je líto nechat ho samotnýho, teď teda na chvilku usnul... :slight_smile:

Jinak hlavičku má celkem symetrickou (to obdivovala doktorka už jak jsme tam byli poprvé na kontrole, když mu byl tejden) jen šišatou po mně :grinning: výstupku jsem si nikde žádnýho nevšimla... :confused:
16. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz
gabi, my sme presne to čo píšeš s tým bruškom mali keď sme prišli z pôrodky. A tie kvapky nám zabrali, pár dní sme ich dávali večer preventívne, lebo oni sa nevstrebávajú ale tak akovojdu, tak i výdu von...teraz ich používame úplne výnimočne, no sú vždy v pohotovosti. NO ja drobčeka materské mliečko papať nechám koľko chce..ale už vďaka tebe viem, že večer ak bude robiť čo sem-tam robí, tak ju nútiť nebudem.... :sweat_smile:
16. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz
No my ty kapky teď máme dávat 3x denně po 10 kapičkách...aby mu to bříško prý splasklo...tak uvidím jak to zabere...včera večer plakal taky...ale dneska už sem mu je dala, tak snad to pomůže...uvidim
16. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz
Kate on tam nemá jako výstupek...ale jakoby bouličku...tak snad se mu to srovná...není to nijak vidět...jen když ho pohladím tak je to cejtit...
16. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.