• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Ahoj holky:slight_smile:

Jani kiki to určitě brzo přejde :wink: my jdeme na očkování dneska odpoledne...tak už teď mám děs...já budu určitě brečet s ním:frowning2: Holky co máte na tu teplotku? my doma nic nemáme a budu muset pro něco do lékárny...poraďte prosím co je nejlepší?

Kačí držím palečky ať je vše s Lůcou už dobrý :wink:

My ohrádku kupovat nebudeme...uhlídala sem Adélku když začala lézt tak uhlídám i Štěpána...já se nebojím...spadnout na něj nemá co...kabely se schovaj...všechno co může strčit do pusy stejně musí do výšky kam nedošáhne a pak ať si leze kde chce :wink: přeci ho nebudu omezovat:slight_smile: ale Kačí tvoje překážková dráha mě pobavila :grinning: my bychom jí sem asi vměstnali...ale bylo by to taky už dost na ten náš malej prostor. Takže tak :wink:
12. led 2010 v 11:08  • Odpověz
Martinko pokud bys chtěla tu židličku jako mám já tak tady je taky http://www.kocarkycz.cz/cz-detail-252174-jidelni-zidlicka-euro-cart-dodo-2010-barva-love-bear.html
a je to Ostrava pokud se nepletu tak ty jsi z Ostravy. :wink:
12. led 2010 v 11:09  • Odpověz
holkly až budete mít čas mrkněte http://www.youtube.com/watch?v=hRg7wz8eySQ

Zoují dostala na Vánoce medvídka pú s magickým chrastítkem od babička a reaguje na zvuk takže když zaštěrchá tím štěrchýtkem nebo když zaječí tak se zahejbe, a už jí to jde pěkne-
je to udělané na sekvence takže zahvízdá medvěd zatancuje a zazpívá část písničky a čeká zasena další podnět.
12. led 2010 v 11:20  • Odpověz
Gabi me mudra rekla cipky paralenovy, stoji 20kc, ale dobrej pry je i sirup panadol baby nebo nurofen baby.

Misko jaka je Zouji hlasita :slight_smile: sikulka

Kritynka uz spinka 1,5h tak to uz se mi dlouho nepostestilo, tak uvidime.
12. led 2010 v 11:27  • Odpověz
gábi já mám právě stejně názor :slight_smile:
no nic tak my jdeme číst pohádku a spinkat, Židličku asi dnes nepřivezou kvůli kalamitě:( to je tak když se vždy na něco těším
12. led 2010 v 11:28  • Odpověz
tak máme po očkování... malej byl hodnej, držela jsme ho, povídala mu a obešlo se to bez pláče :grinning: Dostal dvě injekce, prevenar i hexu... doktorka říkala, že je to zadarmo :grinning: tak uvidíme :slight_smile:

Jinak máme 7500g , ale měříme 66,5 cm (takže o pul centimetru míň než minule :grinning:)
12. led 2010 ve 12:00  • Odpověz
Tak jsme přišly od doktorky – Lucinka je „snad“ v pořádku. V pondělí dáváme další moč, a pak ještě 2x po 14 ti dnech, abychom vyloučily návrat. Pokud něco v moči bude, pošle nás na ultrazvuk do Motola (snad to nebude potřeba). Jinak Lůca váží 6530 gramů a měří 66 cm  Byla pochválená jak pěkně pase koníčky a paní doktorce pořád něco vykládala, až jsme se musely smát, že nám taky má co říct  Pokud budou výsledky z pondělní moči v pořádku, tak dostane příští pátek první očkování hexou.
12. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
Gábi my máme na teplotu panadol baby. Doktor nám chtěl předepsa dětskej sirup obsahující brufen, ale já jsem moc přestudovaná a v životě bych dítěti lék který obsahuje brufen nedala. Sice brufen je i protizánětlivej což obyčejnej paracetamol není, ale na horečku byl paracetamol vždy nejlepší. A s panadolem mám jen ty nejlepší zkušenosti jak pro neteřinku když byla miminko tak i pro nás
12. led 2010 ve 12:15  • Odpověz
haj bule :slight_smile:

miši, krásne video a super macko

janulka, mimča keď majú teplotku, tak spinkajú dlhšie - teda niektoré, jasné že výnmimka potvrdzuje pravidlo. Nám pri očkovaní mudra povedala že do 38,5 mám byť kľudná, ak by bolo viac, mám sa staviť. Teplotu uvádzam reálnu, po odpočítaní 0,5 stupňov ak je meraná v prdelke.... ja meriam na čele, je to super a nie je to obrovská investícia, zvlášť keď je to na X rokov....za 1-2 sekundy mám teplotku odmeranú :slight_smile:

Máme tiež ako janka odporúča sirupy - panadol aj brufen. Brufen nám mudra poradila dať na noc aj keď teplota nie je - proti bolesti a pre kľud miminuška.

A oba tieto lieky je veľmi dobré mať pri sebe pri ozajstných teplotkách - myslím pri chorobách, lebo medzi jednotlivými dávkami treba určitý rozostup, no a práve, paralen je na inej báze ako brufen a preto v polovičke medzi dávkami jednej medicínky je možné dať ten druhý liek, čiže striedať panadol s brufenom a miminuško nemusí v teplotkách čakať kým prejde daný čas - je to super mať doma pre istotu oba sirupy, alebo čipky....

a ohrádka, no ja jednu doma pod posteľou mám, ale mám ju len preto, lebo som ju dostala....no neviem, neviem či v nej slečna bude rada bývať. Možno ju sem-tam skúsim využiť, ale ak by som ju nemala, kupovať by som ju asi nekupovala. Na chvilinku sa dá dať mimčo i do postieľky a tiež si myslím, že mu je lepšie, ak má pohyb. Teda ale opakujem, nezatracujem ohrádky ak sa tam mimču páči alebo ak ho tam maminka dá sem-tam na chvilinku, predsa len, ak na neho nie je možné robiť kukuč, tak je tam v bezbečí :wink:
12. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
Žanetko ahoj, děkuji za další názor , tak jsem rozhodlá ohrádku kupovat nebudeme :slight_smile:

Malá spinká, ale jsem zvědavá na jak dlouho, dnes máme takovej ukňouranej den :confounded:
12. led 2010 ve 12:21  • Odpověz
peti, ty brďo 7500, tak to ste nás dali, a to ste o mesiac mladší :slight_smile: ...kubik je šikulák, ty tiež určite nemáš problémy, že by mu mliečko nestačilo :wink: ... a ten 1/2 centimetrík dolu - heheheh

ináč s tým očkovaním, teda s informáciami okolo neho máte iný bordel :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

kači, ty si v odoberaní moča u dievčatka už macher - daj nejaké rady prosím ako na to :grinning: . My máme priniesť moč keď bude mať laurinka 5 mesiacov, a to je vo štvrtok, tak snáď sa nám to počas toho mesiaca podarí :grinning:

miši, prečo brufen nee?!?!?! lieky prechádzajú prísnou kontrolou pred tým, ako idú do obehu a som presvedčená, že keby sirupová úprava lieku určeného pre miminuška nebola vhodná, tak by ju proste mudry odporúčať nemohli a lekárnici predávať nemohli - či?
12. led 2010 ve 12:27  • Odpověz
Holky děkuju za rad...koupím teda asi ten panadol sirup baby...já mám s panadolem taky dobrý zkušenosti...teda s tím dospěláckým...tak snad bude dobrej i pro mimi:slight_smile:

Kačí super že je Lůca zdravá a teď už žádný nemoci!!! už ste si užili dost!!!

K té ohrádce ještě...pokud ji nebudete mít...tak se ale smiřte s tím že mimi budete s sebou brát i na záchod...já sem teda měla Adélku pořád u sebe...abych na ní viděla...ale nikdy mě nenapadlo že vlastně nějaké ohrádky jsou a zvládaly sme to dobře:slight_smile: takže myslím že i se Štěpulou to půjde a s vašima miminkama taky :wink:

Waci Zoui je šikulka:slight_smile: pěkně si s méďou vykládá:slight_smile:

Kate a vy se zmenšujete jo? to už je Kubíček asi teda v důchodu:slight_smile: to se začnou lidi zmenšovat ne? :slight_smile: :grinning:

Já mám uklizenej celej barák, umytý koupelny, vysáto, vytřeno a sem úplně hotová...ale návštěva může přijet...no nakrmím Štěpulu a pojedeme k té doktorce pro píchanec...bojím bojím...tak na nás myslete :wink:
Zatím papa
12. led 2010 ve 12:29  • Odpověz
Jaji a mudra ti nedala pytlík na čůrání? Já to teda i chytala bez pytlíku. Kojila jsem a manžel číhal :slight_smile: Rozbalila jsem jí a nechala jí tak u toho kojení. Asi 3 minuty po kojení Lůca spustila proud :slight_smile:
12. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
Gábi snad už jsme si to vybraly :wink:
12. led 2010 ve 12:37  • Odpověz
Žanetko nás na škole učili že určité léky mohou způsobit poruchu sluchu a brufen v jakémkoliv podání at už pro miminko nebo pro nás dospělé tam je, jsou tam samozřejmě ještě další léky jako třeba biseptol a určité druhy antibiotik(streptomycin a neomycin,....)...Dokonce v některých příbalových letácích to je i psáno odborně se tomu říká ototoxicita. To máš to stejné jak s acylpirinem, ten se v žádném případě nesmí podávat dětem do 16 let jelikož acylpirin může zpsobit Reyův syndrom . Je to metabolické onemocnění, většinou je to připisováno s kyselině acetylsalicylové a ta ja právě obsažena v acylpirinu. U nás na tohle onemocnění zemřel soused měl 15 let, ale je to už hrlza let, ale tak to ve mně nějak přetrvalo a zvláště ještě to studium to dovršilo. Ale samozřejmě se nemusí nic stát, ale znáš to jak o něčem víš, tak pak jsi opatrnějši :slight_smile: Lékaři o tom vědí, jelikož náš na to reagoval tím, že to se mnou nebude mít lehké, že toho vím moc. A na druhou stranu i kdybch nevěděla, tak si nejprve vyhledám potřebné informace.... Já čtu i příbalové letáky, než něco vezmu nebo než dám něco malé... jsem asi švihlá vím :slight_smile:
12. led 2010 ve 12:41  • Odpověz
gabika, gabika, bacha na pusu :rolling_eyes: ja môžem byť v dôchodku už od mája 2011 :grinning: :grinning: :grinning: a teda do zmenšovania mám dúfam ešte ďaleko :grinning: :grinning: :grinning:

kači, sáčok nemáme, len skumavku :confused:

miši, aj ja číítam príbalové letáčiky, no o tomto som sa tam nedočítala :sweat_smile: o acylpiríne viem, ale viem i to, že ho mudr deťom nepodávajú ...
12. led 2010 ve 12:51  • Odpověz
Žanetko acylpirin je asi lepší doma nemít :slight_smile:
Cože jak od května 2011 můžeš být v důchiodě????? teda vy se na tom Slovensku máte nějak líp
12. led 2010 ve 12:55  • Odpověz
Jaji tak normálně rozbal Laurinku, nakoj jí a ona se za chvilku počůrá a ty to jen přilož k pipince a ono se to naplní :slight_smile:
12. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
autor
ahojte mamušky,

tak ja som tiež niečo poupratovala,mala prísť kamarátka( po dlheeeeeej dobe niekto,kto si so mnou pokecá o všetkom),ale volala,že nedorazí,lebo manžel má bloklé záda a nemože sa ani hýbať :pensive: tak nadávala,že keď niekde chce konečne aj ona ísť,tak má smolu a že manža je lump,lebo si za to može sám...no čo už...tak Samík chrupká,ja som sa dala dokopy,sťahujem nové Samího videá a ....pokecám s vami :grinning:

Kačko,som rada,že ste v poriadku a ťukám,aby sa to Lucinke už vyhýbalo na kilometre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tak mysli pozitivne,hlavne nemysli na ďalšie chripky,pretože sa vám už vyhnú!!!!!!!!!!!!!

Jani,to je super,že to Kikuška tak zvláda a teplotka určite rýchlo ustúpi,posielame pusinky :dizzy_face:

Ja mám doma teda paralen čípky aj sirupček,brufen mám aj ja zažitý ako najhoršie svinstvo,čo vyrábajú,ale ľudia sú na ňom tak strašne závislý...aj ja som bola,keď som mávala MS tak strašnú,jedla som ho "na kilá",fuuuuuuuuuuuuj,ale iné mi nezaberalo...teraz si ho už proste nedám a verím,že MS sa nevráti a zostane OK,tak ako mi to napravil potrat :frowning2: je pravda,že vždy,keď je niečo niekomu,tak prvé,čo počujem:"chceš brufen?" :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak ja doma najskor vyskúšam,ak bude potreba to,čo mám a ak nezaberie,skúsim iné...každopádne niečo doma mať je potreba,čo keby sa v noci malému teplota ozvala a ja doma nič nemala...

Moj názor k ohrádke:
segra ju má a využila ju pri Vande a teraz ju maximálne využíva pri Linde,aj ocinova dcéra,keď bola malá,tak ju mali a fakt sa tam rada hrala a keď si chceli v kľude vypiť aspoň kafé,tak ju tam dali a dokázala sam tam hrať aj hodinu...teraz sa nám to zdá asi zbytočne,ani ja ju zatiaľ kupovať nebudem,ale keď budú dve deti,tak uvidíte,ako ju budete vychvaľovať,resp.kupovať...ono áno,nechať mimču priestor uznávam,ale nebezpečie číha všade a my nie sme roboti,aby sme každú sekundu ustrážili..človek si povie,že na zemi nič nebezpečné nie je a na vrch nedostane,ale to je omyl,každé dieťa može prekvapiť...ak by som tu mala viac priestoru,tak si nejakú obhliadnem za slušné peniaze,ale zatiaľ to nemám poriešené...
12. led 2010 ve 13:10  • Odpověz
holky před chváílí mi psala Martinka tohle:
oficiální upozornění, nepoužívat Nurofen Jahoda- sirup č.šarže 909263, použitelnost do 4/2012, je závadný. Je to ze wukl.cz ze dne 8.1.2010

já jen že se tu bavíme o lékách :slight_smile: tak to sem dávám martinka nám snad čte myšlenky, kdepak vůbec dneska je?
12. led 2010 ve 13:12  • Odpověz
autor
tu je prvé video,sa vždycky smejem,keď spí a dudlíkuje,ale pritom dudlík v pusinke už dávno nemá :grinning:
12. led 2010 ve 13:12  • Odpověz
autor
Žanetka,veľa šťastia pri odchytávaní moču,do skúmavky to bude určite zábava :grinning: ale nie vážne,niekedy to je sila trafiť to,ale ty to určite zvládneš :slight_smile: sa musím smiať,keď som nosila k dr na konci tehu stále moč a aký problém som mala cez ten mega pupok trafiť sa :grinning:
12. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
luci a jakou tu ohrád
ku má dřevěnou nebo takovou tu sí´tovou, ty nenahlodávej mě :grinning:
12. led 2010 ve 13:18  • Odpověz
autor
Miška,má tu sieťovanú,takže aj keď sa malá dvíha,tak si nemože ublížiť,práve naopak,sú tam podpory,aby sa mohla chytiť :slight_smile:
ja ťa nechcem nahlodávať,ale fakt to mám z praxe potvrdené,no ale aj tak sa tam nie každému mimi musí páčiť,ale to nepoznám zatiaĺ...
12. led 2010 ve 13:24  • Odpověz
Chytit tu moč není takové umění :slight_smile: Ony mají děti docela proud, tak to jde hezky :slight_smile:

Luci já bych k tobě tak ráda přijela. To počasí je pěkný prevít, v tomhle se bojím jet s Lůcou. Sama bych to riskla, ale o Lucinku se bojím.

waci tak to nech a uvidíš. Pokud budeš mít pak pocit, že ohrádku potřebuješ, tak jí koupíš.
:wink:
12. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
Miško, díky :slight_smile: Už jsem psala paní, jestli si zboží můžu prohlídnout osobně, tak uvidíme, co mi paní napíše :slight_smile:
12. led 2010 ve 13:33  • Odpověz
ja mám tiež sieťovanú ohrádku...

a ten brufen, no musím si o tom čo to preštudovať, ja len nechápem, ako je možné že to predávajú, ak je to deťom škodlivé.... aj mudry sa na to popýtam, ale až vo februári tam pôjdeme...

na bolesti hlavy ak, tak paralen šupnem. a acylpirin doma tiež nemáme.

čo sa týka paralenu - tak pár rokov dozadu bol u nás na SK chlapec v nemocnici predávkovaný paralenom - aj také sa môže stať :unamused:

no, ideme trošku von, nech sme obe na vzduchu trolinku :dizzy_face:
12. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
broucku máš pravdu.

martinko nám zatím nedošla, ale PPL má psáno, že kvli sněhové kalamitě se dodací doba prodlužuje, tak sand přijde zítra já se na ni strašně těším.

Žanetko jim je jedno co prodávají a je to špatné aspoň náš doktor říkal, že farmacie je celá o reklamě.... takže hlavní je prodat
12. led 2010 ve 13:49  • Odpověz
autor
Samík dostal parádneho tancujúceho myšiaka,tak tu je video: nechápal,čo to pred ním poskakuje,za to my dospelí sme sa narehotali :grinning:
http://www.youtube.com/watch?v=ohjrNdLZ2f4
12. led 2010 ve 13:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.