• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
aaaaa na koníkovi sa zvíkendievaaaaa
16. říj 2009 v 19:04  • Odpověz
to jsem si s tím facebookem dala :grinning: ted u toho pořád vysedávám a nejdu spát :grinning:
17. říj 2009 v 00:19  • Odpověz
ahoj konici,

omlouvam se vcera jsem byla u rodicu a nesel jim internet :wink:

Jinak jsem vcera sama ridila 50km tam a 50km zpet dokonce jsem predjela asi 5 kamionu na dalnici :grinning: a chvilku jela i 120km/h :grinning: :grinning: :grinning: ale bala jsem se nebot strasne prselo takze zbytek cesty jsem jela max 110.

Jirka uspava tygra ale rekla bych ze mu to nevyjde proste jinde nez venku v kocarku neusne takze se budu muset obliknout a jet ven ackoliv je tu bordel jak v tanku :grinning:

Gabi tak ty tak pekne prezirala toho Stepanka :grinning: moje Kika driv pila i co 2 hodiny mudra rikala ze 2 hodiny jsou ok, ted ji po 3h.

Ale v noci krasne spinka od 20h do 3h do rana jsem stastna jako blecha ale vas obdivuju ze chodite spat tak pozde ja nejpozdeji v 21h spim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. říj 2009 v 08:05  • Odpověz
Ahojky holky,
dneska ráno u nás neprší! To je paráda, ale asi začne, je tam zataženo. Dneska jedeme k našim na oběd, tak bychom třeba mohli jít i na chvíli ven, teď jsme asi dva dny vůbec nebyli, jak je hnusně :angry: :frowning2:

Pak odpoledne jedeme ke tchýni a tchánovi, který slaví narozeniny. Tak mu jedeme popřát. Bude tam dost dalších lidí, ani jsem tam kvůli Adámkovi nechtěla jet, ale všichni jsou na něj tak natěšení, že jsem se nechala ukecat a jedeme všichni...ale on si pak stejně bude spát ve vedlejším pokoji, kde bude mít klid, tak snad to bude v pohodě.

Jinak je u nás vše při starém, Adámek je hodný, papá snad hezky, za týden přibral 160g, což je celkem ok, není to úplně hodně, ale na mě dost. Doktorka byla nadšená, protože u Barči to bylo s přibíráním bídné, tak kolme 100-150g týdně a později i míň. Tak uvidíme, jak dlouho to vydrží. Nejsem prostě ta správná "mlékárna", nedělá se mi prostě tolik mlíčka nebo holt moje děti nejsou jedlíci a stačilo jim málo, tužíž se mi i málo tvořilo/tvoří...nevím.

Grabu, to je teda krásné 450g týdně. A na nějaké rady od doktorů a sestřiček ohledně kojení se kdyžtak vykašli. Jedna moje kamarádka si v klidu kojila a když šla na kontrolu k doktorce, tak ji holčička přibrala 500g za týden a sestřička ji řekla, že je to moc, že ji přežírá a ať omezí kojení na striktně po 3h a tak 10min a do týdne se jí začalo ztrácet mlíčko a bojuje tím do dneška, složitě odtříkává, protože chce kojit...takže pozor na nějaké superrady odborníků, laktační poradkyně nikdy neřekne, že se dítě přežírá kojením, že si samo vezme kolik potřebuje...tak na to prď! Ať si Štěpánek přibírá kolik chce, hlavně, že je mu fajnově :slight_smile:

Hezký víkend :slight_smile:
17. říj 2009 v 09:32  • Odpověz
Holky, já se dneska vyspalaaaa :slight_smile: Aduš sice od půl osmé do desáté nechtěla spinkat, ale potom usla a spaly jsme až do 3:30 a pak do půl osmé ráno :slight_smile: Kráááááása :slight_smile: Kéž by to tak bylo pořád :slight_smile:
Jani, tak hlavně, že ti v noci krásně spí, přes den to sousedi přežijou, v noci je ten křik horší :grinning:

Peti (nebo spíš Miluško :grinning:) taková závislost hned první den...no jak ty to s tou školou skloubíš :grinning: Nevím nevím :grinning:
17. říj 2009 v 09:43  • Odpověz
calli - no to nevim... :grinning: Jsem jak zbitá p otý noci, malej sice spal krásně od 11 do asi 4 do rána, ale co mi to bylo platný, když jsem šla spát v 1, že jo? :grinning:
17. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
Mnooo...tak hlavně, jak jsi spokojená :grinning: :grinning:
17. říj 2009 ve 13:22  • Odpověz
Petko ty jsi blazen tak dlouho byt vzhuru :sunglasses:

ja jsem byla ted venku je tam jak na sibiri tak jsem prijela domu a kiku supla do pokojicku s otevrenym oknem
17. říj 2009 ve 14:57  • Odpověz
ahoj babeny, ja som dnes zvládla noc sama, beruška zákon schávlností vstávala o 1 o 5 a potom o 9. čiže sme spinkali dlho, no prvé vstávanie o 1 nebolo ani nepamätám :sweat_smile: . Hlavne že okrem papania hneď spala, teda až na to, že som ju 3 x prebalovala lebo bola poklajdená a raz sa pokadila tesne po papke, čertíčatko jedno...

gabi, začala som behať po nete a pozerať to priberanie, nedalo mi to, ale prečo moja dr. nepovedala nič?!?!?!? To je strašné, že aj odborníci majú rôzne názory. A hlavne, moja malá nepapá častejšie ako za 3 hoďky, akurát večer jej to tak niekedy vychádza - a teda na tom nete som našla, že nie je dobré keď mimčo priberie 1 kg za mesiac. A ja si s tým teraz lámem hlavu... :confounded: :confounded: :confounded:

k.ate, teda aj ja čumím, tak dlho byť na PC :astonished:

leni, tak tomu neverím, že sa ti podarí drobca pred ľuďmi "ochrániť" vo vedľajšej izbe :grinning: :grinning: :grinning:

calli, naša malá ak večer vystrájala, tak dlllllho spala :sweat_smile:
17. říj 2009 v 15:40  • Odpověz
jani, ja mam mičmo vonku so švagrinkou, tak som si umyla vlásky a jukla sem :dizzy_face:
17. říj 2009 v 15:41  • Odpověz
a tu nikto, ešte že je k.ate na facebooku :grinning: :grinning: :grinning:
17. říj 2009 v 16:19  • Odpověz
zanetko tak to je fajn ze jste to zvladly :wink:
17. říj 2009 v 16:56  • Odpověz
teda tady je mrtvo :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
18. říj 2009 v 08:16  • Odpověz
Dobré nedělní ránko,
u nás zase leje, ach jo... :frowning2: To zase budeme celý den sedět doma na zadnici :frowning2: Snad už se to po víkendu zlepší, doufejme, my máme dělat nějdýl do 14 dní plastová okna, tak doufám, že nebude pršet :angry:

Jaji, Adámek samozřejmě nebyl uchráněný, to jsem si ani nemyslela, ale myslela jsem si, že bude ležet ve vedlejším pokoji a spinkat si, ale nakonec to dopadlo tak, že spinkal chvíli v náručí snad každého :grinning: :grinning: :grinning: Tedy každé ženy, protože pánové, kromě mého taťky a manži, se tak malého mimina bojí :grinning: :grinning:

Taky jsem měla včera volný večer, hned z té oslavy jsem jela se ségrou na zápas holek-basketbal, perfektně jsem si to užila, čekala jsem, jestli manža nezavolá, že chci Adámek papat nebo tak něco...a nic. Vrátila jsem se domů, Adámek byl vykoupaný a spinkal si-to jsem nechápala, jak to, že usnul po spinkání, aniž by byl napapaný, jo manža má asi nějaký dobrý vliv či co :wink: BArunka taky vykoupaná a zrovna ji šel ukládat, tak jsem si ji uložila, Adámka jsem kolem 20h vzbudila na papání, protože nepapal přes 4h a bála jsem se, aby v noci spinkal.
Pak si hezky usnul, ale asi od 2 až do rána tak pokňourával, asi ho něco trápilo v bříšku, bylo mi ho líto a moc jsem se nevyspala, ale neva, jsem fit :slight_smile:

Jaji, já bych se na to vykašlala, kolik mi teď tak malé mimi přibírá, ono nebude přibírat kilo měsíčně dlouho..třeba jen jeden nebo dva měsíce a pak se to zase zmírní...některé děti to tak prostě mají a potřebují to, jak jsem psala o té kamarádce, abyste si nějakým omezováním neblokly kojení... :pensive:
18. říj 2009 v 09:22  • Odpověz
Dobré ráááno :slight_smile: Tak jsem se zase hezky vyspala, tatínek už byl doma, prospal včera celý den, takže v noci nemohl spát, tak hádejte, kdo se staral o tu malou pyraňku :dizzy_face: a já se krááásně vyhajala :slight_smile:

Jaji a Laurinka ti přibírá kilo za měsíc? A kolik má mimčo měsíčně přibrat, ať mám představu :confused:

Leni, tak to sis užila fajn den :slight_smile: To já bych měla strach ještě Aduš nechat beze mě a přitom bych si tak ráda zašla do kina :sweat_smile:
18. říj 2009 v 10:53  • Odpověz
Ahojky všichni, tak u nás se spinkalo zhruba od půlnoci do půl pátý ráno a teď mrně vstává tak po 3 hodinách... Tak je to celkem fajn... :slight_smile: i když vyspaná teda moc nejsem :frowning2:
18. říj 2009 v 11:35  • Odpověz
Mně se Adámek taky budí po těch 3 hodinkách, někdy po 2h, jindy zase za 4h...jen jednou spinkal 5h v noci v kuse, to byla paráda...a to se asi po 2h probudil a já mu šoupla dudu a on ještě na 3h usnul. Dnes jsem se o to samé pokusila znovu, ale dudu letělo hned ven a chtěl prostě papat :sweat_smile:
Ale i tak si od těch 2h nespinkal :frowning2:
Uvidíme, jak to bude dnes :pensive: Snad to bude lepší.

Calli, tak tos měla tedy taky bezvá....tak se vyspinkat a jak to děláte s papáním? Adélka v noci nepapá? Nebo jsi ji jen nakojila a zase si šla spinkat? :wink:
18. říj 2009 v 17:25  • Odpověz
ještě jsem našla tuhle diskusi
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=20431

a tam toto: průměrné přibírání za měsíc
0-3 měsíce - 700g
3-6 měsíců - 500 – 600g
6-9 měsíců - 400 - 500g
18. říj 2009 v 17:47  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:

Tak mě to taky nedalo a zkoumala jsem to a náš prďola nepřibral 450 za týden jak mi to řekla ta dr...ale za měsíc...a to je asi normální ne?:slight_smile: takže Jajko vaše malá přibrala nějakých 550g ale taky za měsíc...a to přeci není tak strašný ne? :wink:
Když koukám na Leninu tabulku, tak je to určitě v normě:slight_smile:

A On Štěpánek přes den taky nejí častějc než za 3h...spíš dýl...a pak jí naposledy kolem 19h a pak spí až do 4h a pak jí znova až v 8h ráno...takže si myslím, že ho nepřecpávám...akorát prostě těch pár dní sem mu dávala večer po hodině, protože jsem měla pocit že mám málo mlíčka a že má hlad...takže už to nedělám a jí po těch třech h minimálně a spíš po víc...takže snad ok :wink:
18. říj 2009 ve 20:56  • Odpověz
Jinak s tím spinkáním, já jsem v posledních dnech taky nadšená:slight_smile: protože Štěpula spinká do 4h do rána a pak se vzbudí v 7h a já si ho vemu do postele a pak ještě spí minimálně hodinu, takže tak do těch 8h a dneska spinkal až do 9:30:slight_smile: no supéééér vyspinkání:slight_smile:
18. říj 2009 ve 21:00  • Odpověz
Jééé, my dneska měli cestovní den :slight_smile: Nejřív obídek u maminky a pak jsme jeli k Jirkové tetě, která malou viděla zatím jen na fotce a už je dalším člověkem, který mi ji chce někdy ukrást a vzít ji na procházku :grinning:
Aduška celý den hezky spinkala, každý si pak myslí, že vůbec nepláče :grinning: Asi si někoho pozvu na noc, aby ji viděli a slyšeli :grinning: Ale normálně večer řvala jen hodinku a zatímspí, tak snad nebude řvát v noci a bude spinuškat :confused:

Leni, malá v noci papala, vzbudila jsem se po 5h, Aduš taky, nakojila jsem a spaly jsme až do půl desáté :dizzy_face: jak říkám...paráááda :slight_smile:

Gábi, tak vidíš :wink: neděláš Štěpánkovi nic špatně, jsi perfektní maminka :wink:
18. říj 2009 ve 22:18  • Odpověz
jinak jsem přidala nové fotečky :slight_smile:
18. říj 2009 ve 22:19  • Odpověz
dobre rano :wink:

tak u nas vcera hruya pres den skoro nespala a v noci tudiz spala jen do 2h a pak v 5h uz nechtela spat :rolling_eyes:

dnes mame 8tydnuuu

calli moc hezky fotecky
19. říj 2009 v 08:42  • Odpověz
dobrý ránko všem... to náš malej spal dneska od pulnoci asi do půl pátý a pak do půl osmý, teď je v postýlce a budu se muset kouknout, jestli už spinká :slight_smile:

calli - pěkný fotečky :slight_smile:
19. říj 2009 v 09:10  • Odpověz
Jani - gratulace k 8 týdnům :slight_smile:
19. říj 2009 v 09:11  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile: Děkuji za pochvalu foteček :slight_smile:
Jani, taky gratulace k 8 týdnům, to my měly včera teprve 3 :dizzy_face: A to ti od těch 5h vůbec už neusla? :confused:
jinak Aduš usla hezky po koupání po 19h a spala do 1h, ale pak za nic na světě nemohla usnout a jen řvala, no nakonec usla a spala až do půl 6 a pak do půl 9 a teď popapala a spinká vedle mě :dizzy_face: , jen u toho ze spaní kope nožkama, mele ručkama a pořád něco mručká :grinning:
19. říj 2009 v 09:27  • Odpověz
haj...

gabika, ja neviem za aký čas to bolo, no malá sa marodila ako 3820 a deň po dvoch mesiacoch mala 5990, čiže 2 kg hore za dva esiace... :confounded: a na nete som čítala, že kilo by pribrať za mesiac nemalo...až sa bojim ísť po mesiaci na ďašiu kontrolu :fearful:

calli, fotky sú krásne, jaj, že 3 t, kde tie časyyyy (u nás :grinning: )

jani, ale to letíííííííí, o chvíľu budeme kupovať šaty na stuškovú :grinning:
19. říj 2009 v 09:27  • Odpověz
jaji - já mám taky strach jít k doktorce, minulej tejden jsme testovali, kolik plus mínus váží malej, že jsme se s ním vážili a vycházelo nám to kolem 5 kil... Tak jsem zvědavá, kolik bude mít příští tejden :slight_smile:
19. říj 2009 v 09:30  • Odpověz
No dobré ránko, tak my sa tu trápime. Prišla na nás laktačná kríza - mliečka mám máličko, zatiaľ sa síce držíme len na mojom mliečku, ale minula som všetko zamrazené a čo sa mi podarí v noci odstriekať, tak na večer minieme. Dúfam, že sa to rozbehne, lebo takto je to hrúza. No a to džgám do seba homeopatiká, čaj, vineu a meltu a nič nezaberá. Idem skúsiť pozrieť do lekárne tú senovku čo písala žanetka.

Inak skúšala som u nás zohnať tie laktobacílky, al eu nás ich nikde nemajú. idem teraz skúsiť zavolať priamo do swissu v Bratislave.
19. říj 2009 v 09:32  • Odpověz
No tak objednala som to cez net priamo od firmy swiss. Inak tak ako je u nás Bio Gaia lacnejšia o polovicu ako v čechách, tak toto je u nás zase drahšie , ale ak mu to má pomôcť, tak budem spokojná.
19. říj 2009 v 09:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.