• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Miso to je strasne smutne, prave takovy mlady devce :frowning2: ja teda posiluju kazdy den, zvedam 7kg Kristynku :slight_smile: ale ja chodila pred 2 rokama pravidelne cvicit tak snad mam zadove svaly posilene, ale musim zacit zase.

Zuzi to me tesi, to u nas pres den nezabira nic jen uhoupani a od doby co nechce UM tak i vecer musim uhoupat. No a Zuzi jaky je postup? das do postylky a zapnes muziku?

Si predstavte ze to moje mimusko si slo odpocinout cekala jsem 40 min jenze ona uz spinka skoro 2h :stuck_out_tongue_closed_eyes: to se dlouho nestalo
18. led 2010 v 09:35  • Odpověz
Krásné ráno holky,

tak naše Lůca jak objevila nožičky, tak celý víkend nedělala nic jiného než si je pořád chytala a sem tam už je strčila i do pusy :slight_smile: Teď s nima zase zápasí a zaměstnává jí to docela na dlouhou dobu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Jani to jsi měla krásnou noc. U nás hrůza, ale asi jsem už tak zvyklá,že jsem i docela vyspalá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Gábi to je super, že se vejdeš zase do starých kaťat :slight_smile: Já jsem nabrala zase 2 kila a nejde to dolů ani za boha. Ale říkala jsem si, že to nebudu řešit. Až malá začne lézt, tak budu mít pohybu snad dost :slight_smile: Vždyť jí znáš, ta bude rychlík :slight_smile: Jinak ta návštěva asi zatím padá, co? Když nám zase napadlo :slight_smile:

Peti jak přestat se školou???? Zvládla jsi to nejhorší období ať bys to vzdala? Nenene

Waci tak to je mi líto. :( Snad to nebude trvat dlouho. Taky mě bolívají záda, ale to asi každou :slight_smile: Ale ne tak, abych měla takové problémy jako ty.
18. led 2010 v 09:41  • Odpověz
zuzanka, to čo za kalamitu si privolala ?!?!?!?! Tuším to fakt z čiech prišlo k nám. No dnes mi s kočíkom von ísť nehrozí :confused: - keď si predstavím na chodníkoch zladovateľé zvyšky a na tom čerstvý sneh :astonished:

miška, ano, objednávala som to odtiaľ, hneď aj mrknem či mi ešte neodpísali a napíšem im ešte raz. Až mi odpíšu, dám vedieť a teším sa že mi s tým pomôžete - dúfam :dizzy_face:

miši, no a zďaleka nepoznám také problémy aké popisuješ ty, no čo je to blok na krčnej chrbtici to viem veľmi dobre - tiež som mala neskutočné bolesti hlavy, zahmlievalo sa mi pred očami, bolo mi na zvracanie.... no našťastie mi to presne diagnostikovala už moja obvoďáčka, pre istotu ma poslala na rontgen a tam to potvrdili. Dostala som jeden druh práškov a zabralo to. Ono sa mi to pár krát vrátilo, ale rozoznám to v počiatkoch a hneď si fuknem tie prášky a je to oki. Tak sa drž a ja držím palčeky aby to prešlo čo najskôr :confounded: . A tom tvojom klientovi si písala ešte keď sme miminka mali v brušku - des že tak mladá babenka sa mala o toľkých sama starať. Na také roboty je treba statného chlapa :rolling_eyes:

a mňa dnes cica prekvapila :grinning: :grinning: :grinning: prvý krát som kojila o 6,40 - som nechápala - som aj milana zobudila, že či k malej vstával a že nee - no obávam sa, že to bola len náhoda :wink:

kači, lucka je šikulka, akurát na poslednom cvičku nám mudra hovorila, že "norma" je teraz len chytať kolienka, v 6 mesiaci aj chodidla a až v 7 že skončia v papulke :grinning:

Gabika, aj sa chcem zmestiť do všetkého čo som nosila :confounded: . Zapnúť zapnem všetko, ale čo nad tým zapnutým vylezie :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :astonished: :astonished: :astonished: no ale po raňajnkách ako dnes - vafle s nutelou a banánom to asi nepude :sweat_smile:
18. led 2010 v 10:12  • Odpověz
Jani ona sa nakoniec po chvíľke zobudil, takže sme museli ísť do veľkej postele, tam som si sním ľahla, počúvali sme CD, j amu musím držať ruky a on po 5 min. zaspí, ja sa potom odplazím preč. :wink:

Waci, dúfam, že to prejde, je hrúza keď nás niečo bolí a ešte mimčo do toho.
18. led 2010 v 10:14  • Odpověz
Jaji já vím, ale co mám dělat když si je už dokáže do pusiny nacpat :slight_smile: Chytá si nejvíc kolínka, ale už si dokáže chytnout i prstíky. Včera si právě hodila nožičky tak daleko, že si chytla i chodila a šup do pusiny :grinning:
18. led 2010 v 10:14  • Odpověz
Žanetka ou nás sa o chodníky starajú, máme ich odhrnuté - sme malé mesto, takže im to celkom ide. A o ľade nie je u nás ani chýru, oni to hneď posypú a to sa potom parádne roztopilo ako bolo teplo. Ale keĎ som bola u našich v BB, tak to teda bola hrúza - chodníky neodhrnuté a samý ľad.
18. led 2010 v 10:17  • Odpověz
No veď to nevadí KAti, ono jajka chcela napísať, že je šikulka popredu - že je proste šikovná - teda aspoň ja som to tak pochopila. Nemusíme mať normované deti. :wink:
18. led 2010 v 10:19  • Odpověz
Žanetka inak neboj , snežiť už bude len do zajtra. :wink:
18. led 2010 v 10:21  • Odpověz
Kačí, nič nemáš robiť - máš sa z nej tešiť :grinning: :grinning: :grinning:
Zuzka,, aj u nás sypali, niekde to stihli pekne, no niekde posypali piesok na zľatovatelé hrbolce - no a po tom sa s kočíkom fakt chodiť nedalo a zákon schválností, mám to také akurát tu kúsok od domu, kade potrebujem chodiť
no, poslala som e-mail do "kočárku" - slušný, tak som zvedavá či a kedy odpíšu...ak nee, tak :angry: - vypítala som si číslo zásielky v PPL, že ak to teda pravdepodobne trčí tam.... :unamused: - uvidím :confused:
18. led 2010 v 10:28  • Odpověz
No sme hore, tak pa.
18. led 2010 v 10:29  • Odpověz
holky já jsem fakt dnes vděčná že je manžel doma. Akorát Zoujinka dnes nechce jaksi spinkat, směje se tu hříbek jeden malej.

tadyx pořád chumelí a už mě to nebaví :(

Žanetko jasné že pomůžeme, přece nenecháme Laurinku bez židličky
18. led 2010 v 10:31  • Odpověz
ahoojj jsem v praze nechcete ze bysme sesesli sprtatama nekde
dejte vedet
jinakjeste plnbekojime azaciname ykouseknake vecialenak nam tozatim nejede
18. led 2010 v 10:37  • Odpověz
Holky já si někdy říkám, že kdyby se radši naučila usínat sama než dělat všechno tak dopředu :grinning:

U nás už nesněží, ale nasněženo je tady pěkně. Chodníky jsou snad prohrnuté, tak po obědě půjdeme ven. :slight_smile:

Jaji co ta moč? My dneska chytali a podařilo se po půl hodince :slight_smile:

Ahoj Blackie, tak to je super, že jsi v Praze. A v jaké jsi části? Sejít se můžeme, ráda tě poznám osobně :slight_smile:
18. led 2010 v 10:45  • Odpověz
kači, my sme ten moč ešte nechytali :grinning: :grinning: :grinning: , to odkladám ...no, do 14.2. to ale musím dať :sweat_smile:

blackie, príď aj do BA :grinning: ,dáme kafíčko niekde :grinning:
18. led 2010 v 11:16  • Odpověz
jsemna stodůlkach ale nekam se dohrabu
18. led 2010 v 11:36  • Odpověz
autor
ahojte babenky,

tak som zase tu,sice sme prišli včera o 19h,ale kým som to všetko upratala(nemohla by som zaspať,keby som nemala vybalené veci a nachystané na pranie a pod.),teraz dám už zapnem len jednu pračku a mám hotovo.

Vo štvrtok sme vyrazili z domu okolo 14h a na SK do Čadce prišli o 20hod,fakt celkom dobrá cesta,poznáme aj horšie :stuck_out_tongue_closed_eyes: Samík spal asi iba 1hod,inak celý čas pozeral von a hral sa,a to sedel celý čas(okrem zastávky na kojenie)úplne sám,je tak už zvyknutí,akurát sme čakali,že prespí celú cestu ako zvyčajne,ale holt je už veľký a nebude predsa stále spať,ale musí aj všetko obzrieť,no naša zvedavká :grinning:

Žanetka,k tvojmu dotazu,našla som a rada ti zodpoviem:

áno,naša cesta na SK ku mne domov trvá 5-6hod,zvládame to dobre,teda Samko,pred cestou dostane napapať,nespí pred tým,teda to tak naplánujeme,normálne ho dáme dozadu,necháme mu tam nejaké hračky,on hneď zaspí,teraz pri tejto ceste zdriemol hoďku a potom celú cestu pozeral vonk oknom,hral sa,občas zakňučal,ale to zvláda,a aj my,nezastavujeme hneď pri každom plači,už poznáme,kedy pláče len preto,že chce pozornosť alebo chce spinkať a potrebuje cumlík :slight_smile:,po 3hod zastavíme,dám mu papať,zase ho uložíme do sedačky a pokračujeme v ceste,zastavujeme teda 1x na kojenie,to ďalšie už dostane,keď prídeme,väčšinou to tak stíhame. Takže nič špeciálne,ale to je asi tým,že sme ho tak naučili od malička,čo cestujeme,auto mu nevadí,ale keď má zlú chvíľu a dlhšie plače,že sa neutíši,presadnem si k nemu,ale to je mimoriadne.
Teraz už skor bude plakať asi preto,že sa nudí a potrebuje,aby sa mu niekto venoval,už to nie je malé mimino :slight_smile:

Moc gratulujem všetkým,čo máte za sebou pichanie prckov a určite to zvládnu bravúrne,aj keď teplotka bola/bude. Inak sme sa o tom bavili,ako to funguje v ČR a ako na SK a Žanetka,moja mamina tvrdí,že to,čo je na SK sa v niektorých prípadoch v ČR preháňa,v iných prípadoch by sa mohlo "preháňať" zase na SK.
že aj s tým hojením po TBC už nemám otáľať a dať mu to už naočkovať,aj keby dr.ešte nechcela...že napr.na SK si dovolí sestrička pichnúť do žily lieky,tu v ČR je to povinnosť lekára,holt tu si zodpovedá lekár za všetko,na SK robí 3/4 práce za lekára sestrička,aj keď už teraz v tejto dobe sa to robí inak a študenti zdravotnej školy to majú prísnejšie...

Inak som rada,že losos Jani chutil a bude chutiť aj Žanetke :wink:

Tak stoličky na krmenie máme skoro rovnaké všetky,to je pekné,že sme sa zhodli na výbere :slight_smile:
18. led 2010 v 11:59  • Odpověz
autor
Inak včerajšia cesta späť bola OK,až na to,že ako sme prišli do ČR,tak hrozné počasie :stuck_out_tongue_closed_eyes: sme nechápali,vietor,víchrica so snehom,kalamita a do toho sa Samko tak hrozne pokakal,že sme ho museli hneď prebaliť,lebo sme mali v aute atomovú bombu :slight_smile:

Inak Samík bol vo výtržení,každý si ho bral na ruky,každú chvíľu bol na iných,chceli si ho všetci ponosiť a pomazliť,boli z neho hotoví,predsa len prvý chlap v rodine,teda z detí :grinning: tak sme potom s Libim usúdili,že než sa zase dá dokopy a uvedomí si,že maminka ho nosiť na rukách takto nebude,tak to bude mazec,ale je to celkom OK,dostal kopu nových hračiek,po segriných dcérach,trochu ich opláchnem a sú super,nové netreba.
A segra mu uvarila mrkvičku so zemiakom a včera sme nechápali,čo predvádzal. Som mu nabrala také menšie 4lyžičky do kompotovej misky a keď ich zjedol,tak spustil taký hysterák,že sme nevedeli prečo,ale skúsila som mu ešte pridať polievočky a hneď sa usmieval,proste ešte chcel pridať,nestačila som mu dávať do úst a to isté urobil aj včera na večeru,urobila som mu Hipp prvú kašičku(nakúpili sme toho dosť v Tescu v tej akcii aj od 6.,8.mesiaca,zíde sa to) a on ju tak jedol,že keď nemal hneď v puse ďalšiu lyžičku,tak plakal,sme fakt krútili neveriacky hlavou s Libim...spal aj lepšie v noci,jemu už to moje mliečko fakt nestačí,hlavne mamina vravela,že dr.to preháňa,veď má 8kg a nemala zakazovať,aby sme mu aspoň tú zeleninku dávali,že mu to už nemože stačiť. On keď vidí,že papáme,tak by chcel aj on,normálne prehltá sliny a to mamina vravela,že keď začnú robiť deti toto,tak im pomaly treba dávať niečo iné ako len mlieko...
18. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
Luci tak my jsme naočkovaní a malá to zvládla bez reakcí, ramínko pořád mažeme levandulovým balzámem. A ramínko neměla úplně zahojené, aspoň já si myslím. :wink:
18. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
autor
Gábi,Štěpánek je moc šikovný,ako sa prevrátil,fakt zlatý,to videjko je krásne :slight_smile:

Dodatočne Laurinke a Kubíkovi naj k výročiu ďalšieho mesiaca :dizzy_face:

Zuzik,tak vidíš,nakoniec som úspešne dorazila domov a na SK nezostala a je super,že s tou teplotkou ste takto na to prišli,no čo,každá sa niečo nové učíme pri tých našich prckoch :slight_smile:

Mišik,snáď tá bolesť a problémy so zádičkami ťa čoskoro prejdú :wink: a Zouinka krásne spinkáva v noci.

Žani,aj Laurinka krásne spala,Samíkovi sa taký kúsok tiež podaril,na tie moje narodky tiež prvýkrát vstával až o pol7 :slight_smile: prajem,aby sa to tak Laurinke vydržalo.

Kači,ja by som to nehrotila,práve naopak,Lucinke to ide proste prirodzene,nerobíš to s ňou nasilu,tak buď pyšná,že je taká šikovná a určite jej to neškodí,ako hovorím,keď jej to ide samej prirodzene,tak je to v poriadku,každé mimčo na všetko dospeje samo,a keď nie,tak sa mu holt pomože.

PEti,Žanetka,snáď nájdete nové bývanie podľa predstáv,v dnešnej dobe za slušné peniaze je to umenie,viem o tom svoje...

Inak v piatok som ráno vstávala o pol7,aby som pobehala na Sk všetky úrady,čo potrebujem,tak občianku mi potom vyzdvihne moja mama a na rodičovský mám všetky potvrdenia,fakt pri mne stála šťastena,že som všade prišla,keď nebolo veľa ľudí :wink:
18. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
holky jak často nebo kolikrát denně vám spinkají mimišci přes den? malá spinkala ještě včer v devět dopoledne na 35 minut, pak ve 12 hodinu a pak odpoledne od 3 do 5 v kočárku. a dnes nechtěla v těch devět spát a usnula až v 11 se mnou a teď to má rozhážené. myslíte, že už jí prostě bude stačit jen 2x denně?
18. led 2010 ve 12:28  • Odpověz
haj luci, vitaj späž :dizzy_face:

ja som skôr myslela to že ako zvládaš kojenie v aute, prebaľovanie...že či sa stojíte niekde v reštike - :dizzy_face: predsa len, aut o je vykúrené, ale keď ideš dozadu, keď mimčo zo sedačky vyberieš, toho miesta tam na prebalenie veľa nie je - mávame sedačku vstrede, milan našiel že je to vraj najbezpečnejšie, tak ju tam máme, tuším aj tebe v servise povedali že dopredu nee - no my ani vzadu naboku nee :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a na lososa, na toho sa teším ešte viac, keď ho už aj janka vychválila, len tu u nás v obchode majú len takých malinkých a ja mám jedného ako som písala u maminy v mrazáku, tak si na toho počkám - to je kusisko ryby, čo mi poslala maťova krstná rovno z norska, tak si potom pochutnám :slight_smile: - no musí byť dobrý, keď takú dlhú cestu k nám išiel :slight_smile:

sa teším že aj vy už tak pekne papkáte - ja už tiež zeleninku pomiešam a malej šmakuje moc. Zatiaľ jediné čo moc nemusela bolo jablčko ... čo robila tvoja mamina - ona bola, alebo je zdravotná sestra??? To o tom čumáčkovaní pri jedle (keď jedia dospelí) som netušila a malá tiež zazerá ako by nám to chcela z pusy urvať :slight_smile:
a ja som nepostrehla, že tvoja mudr ti to ešte "nedovolila"...

a baby, zabudla som napísať, že včera som malej dala kôrku chlebíka žužlať (u nás mudra povedala) - no to bola prča, vyhrala sa s tým hodnú chvíľu, celý ho dožužlala a to čo bolo okolo nej opisovať nebudem, sa teším, keď to bude aj okolo vašich miminiek heheheheheheheh

idem jej dať polievočku
18. led 2010 ve 12:34  • Odpověz
Lucinko vitej zpatky, Samik je sikulka ze to tam zvladl :wink:

jsem na pokraji nervoveho zhrouceni, po 10min uspavani Kristynky polozim a odejdu k pc a cekam zda se probudi, nic spinunka 10 min a zas souosed pod nama neco vrtal sice jen 5 min ale on mi ji vzbudil, mam strach ze me brzy zavrou za vrazdu :grinning:

Kaci Lucinka je moc sikovna holcicka.

Miso, Kika spi co 2h, obcas se ji nechce ale ja ji uhoupu, ocas uz po 1.5h, no a spi od 40 min vice, ale klasika je 40min. Dnes rano ale spala skoro 2h :confused:
18. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
autor
Miška,Zouinka je zlatíčko,že to takto zvládla a Samík mi spáva cez deň tiež cez deň max.2-3x po 30min,viac ani ránu :slight_smile:

Žanetka,popri diaľnici nie je moc tých reštaurácii a nechceme sa moc zdržiavať,aby tá cesta netrvala ešte dlhšie ako 6hod,takže zastavíme buď u McDonalda,tam sa dá aj slušne prebaliť,alebo proste na benzinke,ja nakojím,zvládam aj prebaliť v aute vzadu,celkom dosť miesta tam ešte máme,aj keď tam sú tam ešte nejaké iné veci,ale je to bojovka,no čo,nech sa mladý učí,že nie je všetko luxus a jednoduché :slight_smile:,potom pokračujeme ďalej :slight_smile:

Žanetka,v Tescu kupujem lososa čerstvého a je super,u vás v Tescu ho tam nepredávajú?

Moja mudr mi povedala,že nech príkrmy ešte nedávame,ja som jej o nich nevravela,ale Libor sa prekecol a ona zarazene a že na čo už dávam...no comment...som rada,že mu tak zeleninka chutí,ovocie som mu ešte nedala,len tú šťavičku mu dám po papaní zeleninky a ide mu :slight_smile: tak tak,aj Samík tak kuká,keď jeme,že by nás s tým jedlom doslova "zožral" :slight_smile: s tým chlebíkom to poznám od iných detí v našej rodine,aj po piškotkách moc poriadku nie je :slight_smile: :grinning:
18. led 2010 ve 12:57  • Odpověz
Lucinko jj Zoují je teď fakt zlatíčko, ale že nechtěla dnes spinkat no uvidím zítra :slight_smile:

Luci já jsme našemu panu doktorovi taky neřekla, že malé dávám kašičky, jablíčko, a až mi řekne že mám začít zkoušet tak se v duchu jen zasměji :slight_smile: a řeknu ano budeme zkoušet oni to doktoři berou prostě jinak.
18. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
miši, moja mudra je iná ona to bere vpohode :wink:

cica popapala polievočku - dnes mala zemiačik, mrkvu, karfiol, potom MM a teraz zaspinkáva na balkone :grinning: . no a ja sa idem zas pustiť do hľadania bytíkov - fakt ma to nebaví, je to otrava, keď X krát niečo otvorím a zistím, že to je to, čo som už videla a zamietla .....
18. led 2010 ve 13:09  • Odpověz
Ahoj holky...tak konečně mi funguje koník...dneska od rána nějak nešel...musím vás dočíst...ale jen chci říct že se dneska strašně bojím...protože tady je 5 st. nad nulou a taje sníh a padá to ze střech a to sou šílený řachy...a sousedům už to rozlámalo celou pergolu a já sem dala auto radši pryč...ale i tak mám strašněj strach co to udělá...vepředu to pořád ještě nesjelo a vzadu máme přede dveřma 50cm sněhu co spadl ze střechy...mám pocit že máme nekonečnou střechu jak to pořád padá a padá...ach jo...hlavně aby to někomu někde nepadlo na hlavu :unamused:

No nic du vás dočíst...
18. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
luci, asi v tescu majú lososa, ja mám tu pri sebe len terno, do tesca musim autom a ja stále ak nemusím, tak malú takto po obchodoch neťahám - hlavne treba spapať toho čo je v mrazáku, ten je fakt nádherný - a mne ho vlastne z norska poslali teda vlastne ani nie mne, ale milankovi k meninkám :grinning: :grinning: :grinning: nie že by u nás nebol... a v terne je len mrazený a prťatý.
18. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
gabi, hneď ako som ťa začala čítať tak ma napadlo že auto rýchlo preč :astonished: . nedá sa tomu snehu zo strechy nejako pomôcť??? nemyslím teba samozrejme.... my sme tak dávali dolu zo strechy na chalupe, ale tam bola strecha na dosah - to je taká klasická drevenička...
18. led 2010 ve 13:14  • Odpověz
manžel taky musel z části domu sházet sníh, začalo to sjíždět a nebylo to dobré:(
18. led 2010 ve 13:24  • Odpověz
tak dámy, bola som na gmaili - milanova sesterka že halo, čo a ako... tak som jej písala že očakávam odpoveď za stoličku a prdia na mňa a ona tam hneď volala (takže nemusím otravovať vás) - už s ňou volala 3 x, najprv že žiadnu objednávku odo mňa nemajú :angry: , potom že práve expedovali poslednú stoličku a nie mojej farby :angry: potom som celú korešpodenciu sesternici do prahy preposlala, tak teta povedala, že sa na to pozrie, a že ak u nich nastala chyba, tak tieto stoličky už nebudú, ale že mi ponúknu nové - model 2010 a že mi urobia cenu za akú boli tie "naše" - tak som zvedavá ako to dopadne, ale mne sa páčia tie "naše" :confused:
18. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.