• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Mis no nevim jak ji to mam rict taky bych chtela nastrelit to pichani me prijde bolestive :frowning2: jsem se ji minule ptala kdy ji muzu dat nausnicky a ona hned ze ji je priste pichne :rolling_eyes: :rolling_eyes: a chce za to 200kc
23. led 2010 v 10:42  • Odpověz
Jani tak na co čekáš? normálně si zjiasti kde v olmiku nastřelují náušnice a porpos aby je malé nastřelili a nebo nmormálně u doktorky odmítny. Neměj strach :wink:
23. led 2010 v 11:02  • Odpověz
autor
Ahojte babule,

tak u nás už tretia noc na nič...čo 2h aj skor je stále hore,plače,nespí,napapá sa,zaspí a tak dookola...ráno o 7h som už mala tak vycucané prsia,že tam bolo len trochu,tak som skúsila UM,či fakt má hlad,dal 130ml a spal až do 10h :fearful: od kedy je vysypaný,tak mu nedávam príkrm,nech sa mu to rýchlejšie spraví,a mám pocit,že to,že tak krásne spal v noci,bolo vďaka kaši na večer,ale cez deň ešte s príkrmom,bez toho je proste hladný...ja fakt neviem...vyrážky má o niečo lepšie,ale aj tak,keď som ho ráno prezliekala,tak sa tak hrozne doškrabal...už vidím v pondelok dr,ako na mňa zazerá,keď mu to uvidí.. :cry: :pensive: takže som sa posťažovala a preč od toho...
ráno som inak skúsila použiť odsávačku,mám pocit,že kašle a chrčí naozaj,je to teda super vec,vytiahla mu za sekundu soplíky :sweat_smile:
včera Libor nadával,že má určite imunitu oslabenú tým,že nemá ešte hexu...aj mamina nebola nadšená,že prečo mu už nepíchla...a teraz,ak bude chorý,tak mu ju zase nepichne...a Libor dr asi odstrelí!!!!

Na zrazík sa moooooc teším,ale aj tak mám nič moc náladičku,Libimu stále nedali vyjadrenie,či s ním rátajú,takže v pondelok sa možno dozvie,že nieeeee a ja si to hodím...snažím sa byť optimistka,ale pri našej smole...

Jani,včera som mu vravela,že by mu za mňa ako manželku vrátili pekné peniaze :grinning: :grinning: :grinning:
S tými naušničkami sa rozhodni ty a kašli na dr,máš na to úplne právo a ak sa urazí,tak ju vymeň...
23. led 2010 v 11:09  • Odpověz
dobrý ráno :slight_smile:

Tak u nás je teĎ -10... štve mě to, protože jsem chtěla vzít s sebou malýho, jak se budem koukat na ten byt, mamka by ho venku povozila... Ale takhle ho ven tahat nebudu, takže nám sem přijede pohlídat ségra od manži :slight_smile: No a pokud všechno dobře dopadne na přelomu unora a března se budem stěhovat... :slight_smile:
23. led 2010 v 11:52  • Odpověz
autor
Peti,no vonku je poriadna zima :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak si poriadne okuknite ten bytík a držím palčeky,aby sa vám páčil a vy ste sa nakoniec sťahovali :wink: som zvedavá,čo nám potom poreferuješ,užite si to :wink:
23. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
holky tady je nadherne sviti slunicko a mrzne,ale venku je -14 takze ven nemuzeme

Luci a co na to Libi? kdy mate zhruba termin? ja sem zvedava ze?

Petko at vam klapne bytecek
23. led 2010 ve 12:06  • Odpověz
autor
Jani,kurňa,ty si kočka,na tom vítaní občanku ste moc zlatí!!!!!

No sa smial,že veď jemu stačí len povedať dátum,že to len ja furt nechceeeem... :grinning: Jani a vy budete mať akú svatbu?veĺkú alebo nejakú v s pár ľuďmi?
Ja chcem malú,mne by stačilo sice krásne šaty,ale len so svedkami,len neviem,ako by to pobrala rodina...hlavne mi príde ľúto vyhadzovať peniaze za to,neviem,mám na to taký pohľad...v lete by to bolo iné,obrad a potom veľká grillparty,ale aj tak by sme museli ubytovať rodinu,lebo nemám kde...
23. led 2010 ve 12:09  • Odpověz
luci, a mamina povedala že tá hexa je aj o tom, že mimčo menej ochorie na kašlik a soplik??? to som tiež netušila, ja že je to len proti tým 6 chorobám - čo ich aj tak všetky neviem výmenovať-teda nepamätám si ich....
ale to že ho nebude môcť zaočkovať ak by choručký bol to je asi fakt a je to dosť blbé - sa vám to zas oddiali :rolling_eyes: .
Čo sa týka libiho - vydrž byť optimista do pondelka, kým nič riešiť netreba, tak nerieš :wink: - nech sa libor drží ( a zvlášť pripomínam, že ten drbko povedal všetkým to isté)

peti, no ta u vás je to už na 100 %, u nás len na 50 % :wink: le verím, že tých horších 50% -teda ako ťažších 50% máme za sebou :sweat_smile:

jani, naušničky nastrel a . (bodka) :wink: . Ak je mudra normálna, ani sa nat tým nepozastaví a ak nie je, no tak nech sa strčí :astonished:
23. led 2010 ve 12:12  • Odpověz
luci, my keď sme boli na svadbe v čechách tak sme si ubytko platili sami a vôbec som sa nad tým nepozastavovala....
23. led 2010 ve 12:15  • Odpověz
autor
Žanetka,ono,čím je aj mimi väčšie,tým menej obranných látok už má cez mliečko,preto sa nabieha aj na príkrmy a robia sa tie očkovania...no som zvedavá,čo povie v pondelok dr,podľa toho si urobím obraz,predsa len niektoré veci si dávam dohromady...nedávajte príkrmy(a to je Samík od narodenia veĺký a mliečko ho už len tak nezasýti,sama to teraz vidím a mám pocit,že ho tým akurát trápim),nekúpajte ho v tom a v tom,nebudeme očkovať ani to,ani to,rozhodnite sa sama...sice mi včera ešte napísala,že keby niečo,bude na telefone a že keby mohla,tak príde do ordinácie aj cez víkend,aby ho videla...napísala,že mám v lekárni vypísať fenystil kvapky alebo zyrtec,že recept dodám...no ale aj tak čakám prednášku v pondelok.... :unamused:

Žanetka,to ako dopadne Libi viacmenej nejako cítim...pretože už dvakrát volala personálnej manažérke,ktorá to má všetko na starosti a nezdvíhala mu a nezavolala nazad...čo predtým,keď sa niečo dialo,tak mu zavolala aj večer o 22h!!!!včera mu napísala sms,že naňho zabudla a že mu zavolá v pondelok...je v skúšobnej dobe do konca januára... :rolling_eyes: snažím sa byť optimistka,ale po určitých událostiach mi to akosi nejde...obzvlášť som tiež robila v personalistike a niektoré praktiky poznám,aj na mne boli vyskúšané...no stále sa modlím,aby ho neukončili a radšej dali normálnu zmluvu,ak sa mu tam nebude moc páčiť,tak bude mať prácu,ale popri nej si hľadať inú,takto by to bolo všetko nanovo a bez peňazí...
23. led 2010 ve 12:22  • Odpověz
Luci ja nevim my se vezmeme urcite v lete, no a co se tyce svatby tak ja bych chtela malinkou taky nejradej jen zvedky ale! nasi by to neprezili. jinak oslavu bych chtela nekde neformalni klidne par dnu po te nekde na chate, upict prase vypit sud vina a tak proste pohodicka s deckama.

Luci uvidis ze Libimu to vyjde, moooc mu drzime palce :wink: pesti no vsechno co jde.

Jinak me prijde ze Kristynce prestava stacit mleko vetsinou kojim co 1,5h nekdy i driv ona proste jinak place hlady takze holky premyslim ze ji budu muset kojit + UM po kazdem koju, jenze ona to UM uz nechce ale rve o prso takze nevim jak to vykoumam, asi jak s kasi vecer musim ji dat prso a stridat to s flaskou nez zjisti ze to neni prso :confounded:
23. led 2010 ve 12:57  • Odpověz
autor
Žanetka,tak to ste úžasní svadobčania...už to vidím ako rodina príde a bude si platiť nocľah sama... :confounded: preto stále neviem ako to urobiť...najlepšie mať obrad len so svedkami a potom spáchať tú grilparty,také niečo ako Janka píše...no zase kvoli mame neviem ako to urobiť...a som zvedavá,čo potom povedať ocinovi,rodina by nerozdýchala,keby prišiel na grilovačku aj so svojou rodinou...a zase na druhej strane nepozvať ho by mi bolo ľúto...takže veeeeľmi ťažké dilema...segra ho "nepozvala na hostinu,mala klasiku veľkú svadbu,prišiel aj so ženou aj dcérou do kostola na obrad,ale potom segra nič a jeho sa to moc dotklo...som to potom počúvala ja...ale segra zase nechcela kvoli mamine,aby sa naňho musela pozerať...mne je to jedno,lebo rodičia sú moji obidvaja,ale narobiť kvoli tomu zlo v rodine alebo sa niekoho dotknúť...tak mi poraďte...inak zdrhneme na Maledivy,tak sa zoberieme a bude to :grinning: :grinning: :grinning:

Žani,Jani,ďakujem za držanie palcov,som fakt ako na tŕni,viem totiž ako by to Libor zle znášal...ale osud je osud,tak uvidíme,či nám dopraje trochu kľudu...

Jani,aj ja mám taký pocit,že moje mlieko Samíkovi nestačí,tiež tak často jedáva...uvidíme,koľko teda pribral...
23. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
My jsme měli obřad na úřadě tam pak jsem nejbližší rodina měli oběd v restauraci a z restaurace jsme s epřesunuli k nám a měli jsme oslavu u nás. Druhý den v neděli, jsme měli pozvané tety... kamarády... a to jsme děšlali grill párty :slight_smile:
23. led 2010 ve 13:59  • Odpověz
autor
Miška,tiež celkom dobrý nápad :slight_smile: ale na našu záhradu(ak teda bude) by sme nasačkovali len pár ľudí :sweat_smile:
čo záda?
tu normálne sneží...a že už nehrozí sneženie,haha :grinning:

Žanetka,tak nejaký nový bytík na obzore?
23. led 2010 ve 14:12  • Odpověz
Holky jsem tu jen na skok :slight_smile: Tchánovci odjeli obhlídnout baráček :slight_smile: Byli jsme venku (ano, i když je tam -10, dali jsme přes kočárek plínku a malá tam měla teploučko), pak jsme si dali kafíčko s tvarohovou buchtou (pekla jsem já i tchýně :slight_smile: ) a teď čekám, až se malá vzbudí. Jedla naposledy v deset, tak už by mohla mít hlad :slight_smile:

Holky my měli klasickou svatbu o 70 lidech (máme prostě velkou rodinu a hodně kamarádů) a jsem ráda. Ale to je na každém jak to cítí. Pro mě bylo krásné to, jakou báječnou atmosféru nám kamarádi udělali večer. Skvěle jsme se bavili a i teď po dvou letech často slýchám, že to byla nejlepší svatba :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Lucí snad Samík neochoří. Třeba to má jako alergickou reakci na tu kosmetiku - myslím tu rýmu - a zmizí to i s pupínkama. Chuděrka malej, já vím jak ti musí být. A to chování k Libimu je teda pěkně hnusný. Měli by na férovku říct jak to je. Přeci jde o důležité postavení a ne o nějakého dělníka. :angry:

jani jak jako že je ti to trapný vůči doktorce??? Tohle neřeš, prostě jí je nech nastřelit a nazdar párek ........
23. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
Holky, tak to my jsme měli "malou svatbu", v kostele byl ten, dko přijet chtěl a potom jsme měli zamluvenej salonek v hotelu a tam byli jen prarodiče, rodiče, sourozenci a svědci...kdybychom tam chtěli všechny, bylo by to přes 100 lidí a vzhledem k tomu, že ten rok se vdávala i manžova ségra, bylo to mimo finanční možnosti (navíc bychom museli řešit právě ubytování...)
23. led 2010 v 15:15  • Odpověz
Luci záda bolejí, měla jsem tu dnes maminku, teď odjela, ostříhala mě a prosříhala vlasy, tak mám pocit lehkosti. mám šíleně moc vlasů. A jsem ráda, protože ke kadeřnici si to nemohu momentálně dovolit. Jednak je malá závislák a jednak moje kadeřnice brala jen za ostříhání 500Kč coč mi přijde dost-
U nás je -4,5 malá byla venku a teď spinká v mé pracovně s otevřeným oknem.

holky já musím začít dělat něco s tím mojím zažíváním:( není to možné. nevím co vyzkoušet slyšela jsem že psylium je dobré, tak asi zkusím obětovat penízky nebo já fakt nevím
23. led 2010 v 15:15  • Odpověz
autor
Kačko,tak si užívaš návštevu tchánovcov,čo? :slight_smile: ty takto vypekáš dezerty s tchýni vo svojej kuchyni? :grinning:
ja by som išla asi tiež na chvíľu vonku,ale neviem,či teda Samík nemá ten kašel...aby som zase niečo nepos.... :frowning2: dnes je stále uplakaný,nič ho nebaví,... :pensive: teraz konečne na chvíľu zaspal...teda to Lucinka cez deň vydrží dosť dlho bez papu,aj v noci by mohla,však Kačí? :slight_smile: to Samík ani náhodou,ale niet sa čo diviť,má o 2kg viac a fakt si myslím,že ho trápim hladom...
Kačko,ja toto práve neznášam,keď neviem na čom som...holt musíme počkať do pondelka...som z toho trochu na nervy a tým nervujem aj Libiho...

Miška,ja mám tiež hrozné zažívanie po porode a neviem prísť na to,čo áno,čo nie...koláčiky,čo som upiekla a dala si,tak som večer myslela,že umriem ako ma z nich nadýmalo a bolelo brucho:frowning2: nejedla som dva dni žiadne pečivo a brucho OK,tak len dúfam,že to nemám z pečiva,lebo ak nebudem mocť jesť pečivo,tak...furt ládujem do seba nejaké lactobacily,pijem activie,jogurty s bifidusom a aj tak nepomáha...
23. led 2010 v 15:29  • Odpověz
Luci ja teda mam malou rodinu, je tezke se rozhodnout koho pozvat a koho ne kdyz jsou rodice rozvedeni. A mamka ho tak nesnasi ze ho nechce ani videt? Nebo se porad s mamkou, zda by to nezkousla, preci jenom jsou to oba tvoji rodice.

Ja budu mit jen segru s rodinou, mamku a tatku, a 3 me nejlepsi kamaradky s rodinou, a jirka to same jen sourozenci s rodinama, rodice a tusim 2 nejlepsi kamarady, tak uvidime myslim ze do 30 osob bychom se mohli vejit, ja si tu planuju a jeste me nikdo o ruku nepozadal :sweat_smile:
Ja bych chtela na svatbe i tancit, jenze to nebude chtit asi jirka :pensive:

Miso me barvi ted Jirka u kadernice jsem byla naposledy pred porodem :pensive: a tak rada bych sla, je to u vas drahe ja platim za melir 550kc i s ostrihanim konecku
I ja mam blby zazivani jako kdyz jdu na zachod tak jsem stastna jako blecha, Miso snad jedine hodne vlakniny :fearful: ale na me nezabira nic, jenom KEFIR :grinning:

jdu upict babicovyho labuznika furt tady o nem basnim a jeste jsem ho nedelala tak zatim pa
23. led 2010 v 15:34  • Odpověz
miši, psylium je vraj dobré na vykadenie a prečistenie čriev - že so sebou zoberie von všetko :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale vlastné skúsenosti s tým nemám.... kolegyňa to pila keď držala dietu

luci, dávam si trochu oddych od aktívneho hľadania bytíku, moc ma boleli oči čo som neustále sedela na nete. A mám dve stránky, na ktorých len každý deň sledujem nové - prihodené inzeráty. Strašne mi lezie na nervy ako je jeden inzerát nahodený fakt aj 100 x

baby, no mojej micke zatiaľ mliečko asi stačí, ale čo som prekvapená, tak som si myslela, že po polievočke už iné nebude, ale ona mi rovnako ako bez polievočky celú kozenku vypapá, a to som sa chystala, že aby som si tú tvorbu udržala, tak to namiesto obeda odsajem ... tomu nechápem, jedine - že stále nechce piť vodu, čaj, šťavičky .... tak to má možno od smädu - netuším :astonished:

a baby, urobte svadby naraz a potom spoločnú opekačku :grinning: :grinning: :grinning: (to bol pokus o vtip)
23. led 2010 v 15:35  • Odpověz
no jani, tak ja ti na porovnanie, ako je u nás "lacno" napíšem, čo platím ja za : dofarbenie, melir, umytie, gebuziny na vlasy (balzam...), ostrihanie končekov (nie nový strih), vyfúkanie - sadni si prosím pre istotu -1800,- :astonished: a to nechodím do nejakého celobratislavsky známeho a vychýreného kaderníctva - je to jedna kaderníčka čo má vlastné kaderníctvo a robí tam sama....
23. led 2010 v 15:40  • Odpověz
jani, nezabudni dať vedieť ako dopadlo pečeníčko - vieš že potom testnem i ja, len potrebujem odporúčanie :slight_smile:
23. led 2010 v 15:42  • Odpověz
autor
Jani,no nejde tak o mojho otca ako o jeho ženu :angry: sa denska o tom pobavím asi s Libim a niečo vykúmame...je to peklo takto musieť riešiť,koho pozvať,koho nie,ako to urobiť,aby sa to nikoho nedotklo...ach joj...
Jani,kurnik,takto by si už mala naplánovanú svadbu a Jirka furt nič?????ma z neho porazí!!!no tak do 30ľudí by som to brala asi aj ja,tak snáď ti to výjde podľa priania a aj ten tanec ti potom Jirko venuje.

Žanetka,to ti verím,že máš z toho hlavu ako balon,keď stále hladáš a keď nájdeš,tak to je ten istý,čo si už videla :angry: tak si oddýchni od toho aspoň cez víkend,je to potreba :wink:

To psyllium myslím doma máme,kupovala som ho Libimu,keď mu zistili zvýšený cholesterol,tak som netušila,že je dobrý na prečistenie čriev,tak ho asi skúsim...

Je to fakt sranda s tým mliekom,že jednomu mimi stačí,druhému už nie :confused: čím to je?

Inak si myslím,že ti prso vytiahne preto,lebo potrebuje zapiť ten príkrm,predsa len je to hustejšie a pri príkrmoch by malo dieťa aj niečo vypiť,aby malo dobrú stolicu a nemalo zápchu,Samík vypije čokoľvek :slight_smile:

Spoločné svadby? to by bol teda mazec rovno do telky :grinning:
23. led 2010 v 15:47  • Odpověz
autor
Ja chodím do kaderníctva do nákupneho centra,takže palby ako prase,ale nemám kde inde,za umytie,zábal na vlasy,ošetrenie,ostrihanie a fúkanie dávam od 800-1000Kč...nechutné...keď už budem mocť nechať Samíka bezo mňa,tak si konečne po dllllllhej dobe zájdem dať urobiť niečo luxusné s vlasmi :grinning:
23. led 2010 v 15:51  • Odpověz
Luci on me nepozadal ale mluvime o tom tak se nebojim, jako obcas si reknu ze jsem rada ze jsem svobodna ale tak zas uz jsme rodina tak at mame i spolecne jmeno stejne mi vsude rikaji pani zemankova :stuck_out_tongue_closed_eyes:

teda zanetko vy to tam mate na VSK nejake predrazene :pensive: neni lepsi si treba nehty delat sama doma??? vzdyt ta UV trouba stoji 800kc a gel 300kc
23. led 2010 v 16:04  • Odpověz
jani, to hej, ale ešte sa to naučiť robiť... to by som síce asi aj možno zvládla, ale to by bolo nervov, kým by som si pravú s mojou ľavou urobila :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. led 2010 v 16:13  • Odpověz
Luci já musím pečivo 1-2 dny staré a koláče vůbec :(
23. led 2010 v 16:19  • Odpověz
autor
Žanetka,si pamätám,keď nám mamina kázala strihať nechtíky,tak segra vždycky nervík,lebo ľavú ani omylom nevedela,tak som jej musela ja,ma tým otravovala :grinning: ja zvládam strihať aj lakovať obe ruky v pohode :slight_smile: takže chápem,že na nechtíky sa ti chodí radšej niekam,máš to zároveň taký relax,no nie?

Miška,tak to máme rovnaké,sa bojím,že mne robí zle aj staré pečivo,že by to tie kvasnice robili???no to mi pekáreň bude asi na nič...koláče už ani ja nie,asi to máme nejakú alergiu,nie?
23. led 2010 v 16:23  • Odpověz
autor
Som inak našla super diskusiu tu na koníkovi,že ak chce niektorá ísť na 2ročnú variantu a zostať doma 3 roky :slight_smile: tak štát celú dobu platí za matku zdravotné a sociálne sa neplatí,lebo rodičák nie je príjem a v práci stačí nahlásiť,že budeme 3roky doma,zamestnávateĺovi je jedno,že budeme mať rodičák na 2roky,nemá s tým nič spoločné a 3roky nám musí držať miesto,je to zo zákona :slight_smile: no ale mám pocit,že kvoli tej blbej sociálke mi už tú 2ročnú neschvália :angry: :angry: :angry: stále mi neprišiel výmer!!!!!
23. led 2010 v 16:27  • Odpověz
Luci koukej tohle jsem právě četla a zkusím to v pondělí fakt koupit
já mám neustále zácpu a šíleně tuhou stolici sice jdu každý den,ale je to jak porod a to ještě není tak jak bych potřebovala. pak třeba po 14 dnech se to už tak nahromadí a z ničeho nic průjem.

Psylium

Psyllium BIO (indická vláknina)

Naše cena:
95 Kč

Co je to psylium ?
Psylium je gel s vysokým obsahem vlákniny vyrobený ze sušeného semene rostliny jitrocele indického neboli Plantago ovata či Plantago psyllium.

Na které nemoci je psylium vhodné ?
Psylium se používá při potížích s vyprazdňováním, k pročištění trávícího systému, účinkuje proti průjmu i proti zácpě, proti nadýmání, hemeroidům, uvolňuje svěrač konečníku, působí protizánětlivě, detoxikuje trávící systém, přispívá ke snížení krevního tlaku a cholesterolu. Je vhodný k prevenci potíží tlustého střeva a to i rakoviny. U střev podporuje jejich hybnost. Je to dobrý doplněk při hubnutí spolu s vyváženou stravou a dostatkem pohybu.

Jak působí psylium ?
Psylium váže vodu ze střev, nabobtná a tím zvětší svůj objem, střeva pročišťuje.

Je možné psylium užívat dlouhodobě ?
Psylium je možné užívat dlouhodobě už proto, že běžně má většina lidí ve stravě méně vlákniny, než organismus potřebuje. Ovšem při hubnutí není možné jíst jen psylium, ale vyváženou stravu. Psylium se užívá podle doporučení lékaře a po poradě s ním je možné ho užívat například při problémech zácpy i v těhotenství. Psylium se musí hodně zapíjet tekutinami. Nesmí jej konzumovat alergici, kteří na něj mají alergickou reakci. Psylium není návykové. Bývá bez chuti, proto ho můžeme přidávat do jídla, třeba do čaje nebo jogurtu. V lékárnách nebo pomocí internetu se prodává psylium většinou bez barviv a konzervačních látek, přesto není příliš doporučované pro menší děti.
23. led 2010 v 16:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.