• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
Ljuci ano kvasnice ti to m,ohou dost dobře dělat. Nezkusila jsi vysledovat, když sníš třeba něco listového těsta? zda je ti zle?
23. led 2010 v 16:35  • Odpověz
autor
Miška,vypadá to dobre,tiež to teda skúsim,som fakt nevedela,že psyllium je aj na toto :slight_smile:
No fakt si myslím,že to je kvasnicami. Som si myslela,že to je tým mliekom,ale keď som si spätne vybavila,že som vždy v ten deň mala pečivo,tak to tým bude...lebo som si dala mlieko,tak ten deň som nemala práve žiadne pečivo a bolo mi OK...to ma teda porazí,čo budem ako jesť? samostatne lístkové cesto som nejedla,že by som to odsledovala.
23. led 2010 v 16:40  • Odpověz
autor
Ty jo,Samík spí už skoro 2hod!!!!to sa mu teda nestalo ani nepamätám...som mu dala sirup na kašel a trápia ho zúbky,tak je z toho asi KO a dospáva...
23. led 2010 v 16:42  • Odpověz
tak to mi nespíme,ale taháme mamce prso,luci zkus to,

žanetko jé promin já si nevsimla ze jsi reagovala. no zkusím ho koupit. hubnout nehodlám, ale treba mi to zažíbání upraví. píšu jak tatar jednou rukou.
23. led 2010 v 16:53  • Odpověz
holky no nic pro dnešek se loučíme:-ú jdeme si pohrát vykoupat a lehnout tak zatím paaaaaa
23. led 2010 v 17:14  • Odpověz
autor
Tak Samík je už hore...a je asi fakt chorý...odsala som mu zase sople,chrčí to v ňom a ten kašel je fakt kašel :pensive:
babulky,ako mu dobre zvlhčiť vzduch?ono uterák sa asi rýchlo vyparí a uschne...
23. led 2010 v 17:15  • Odpověz
ahojky holky, tak to vypdadá, že se budeme na konci února stěhovat :slight_smile: ten byteček je fakt parádní, je tam dva roky nová linka a rekonstruovaná koupelna (ty jsou vydlaždičkovaný) a v pokojích a chodbě jsou parkety :slight_smile: s manžou se nám tam oběma moc líbilo. Jediný, co je blbý, tak že nad tím bytem je terasa nástavby, která je prej asi blbě izolovaná a prosakuje to na strop, každopádně ten chlápek nad tím bytem prej slíbil, že na jaře to opraví, ale plíseň tam nebyla, já jsem z toho fakt nadšená. Jediný, co mě štve je, že je tam malej výtah, takže se tam nevlezem s kočárem, ten budem muset nechávat dole v kočárkárně, protože ten byt je v 5. patře, ale malej už bude potom stejně docela velkej, takj koupíme beztak nějaký golfáče, se kterýma se už potom do toho výtahu i vlezem :slight_smile: No prostě fakt parádička :slight_smile:
23. led 2010 v 18:06  • Odpověz
Jinak psylium doma mám na ty svoje "slavný" hemoroidy, ale jsem lajdák a nevzpomenu si každej den ráno :frowning2: mě to doporučila babička ,že jí to pomohlo :slight_smile:
23. led 2010 v 18:07  • Odpověz
Zanetko no ja nevim ale moje segra si nehty dela sama :slight_smile: ma takovy ritual :grinning: ja bych to taky nezvladla neumim si poradne ani ostrihat nehty na prave ruce.
i
Luci ja si nakonec dala 3 letou uz to mam odevzdany na pracaku, jirka mi to tam zanesl
23. led 2010 v 18:37  • Odpověz
autor
Petiiiiik,tak to mooooocinky moc gratulujeme a sa teším s vami!!!!to bude bydleníčko a hlavne konečne nejaké to súkromie,však?s kočíkom to nejako poriešite,my tiež máme výťah,ale vďaka teleskopickej rúčke sa s kočíkom vždy vlezieme a ešte aj my dvaja :slight_smile:

to psyllium som tiež prečítala,že je dobrý na stolicu pri hemeroidoch,Peti,funguje to? ako to inak máš?už lepšie,či nie?
23. led 2010 v 18:39  • Odpověz
Petko super ze se budete stehovat a kolik to ma pokoju?

u nas uz se spi od 18:20 ja vim je to brzo ale co mam delat kdyz se vzbudila v 14:40 tak jsem ji uz musela dat spinkat nebot kdyby sla pozdeji musela bych uz jit taky takhle pujdu ve svych 20:30.

mam tu pradlo za 14 dni a nechce se mi ale nechce vylozene na to sahnout :pensive: ale budu muset pac uz to nemam kam davat.

Zanetko babicuv KAKAOVY LABUZNIK byla dobrota, uz mam pulku sezranou :grinning: a je to hotovy za 20min i s pecenim :sweat_smile:
23. led 2010 v 18:43  • Odpověz
Luci - no doufám, že ted už to fakt vyjde.. my mámeten kočík dost širokej, takže s kolečkama se tam asi nevleze :frowning2: no nmeůžem mít všechno, však už to není na dlouho, jen co mrně bude sedět, tenhle vyměníme za jinej :grinning:

a to psyllium jak míšu, já jsem lajdák a nejím to moc pravidelně, ale myslim, že to trochu lepší bylo (ale já to pravidelně vydržela jíst tak tejden..) a o něco lepší to je, ale pořád nic moc... :frowning2:
23. led 2010 v 18:44  • Odpověz
autor
Babenky,prosiiiiim pomoc,myslíte,že by som mohla dať do kúpeľa eukalyptový olej,aby sa lepšie Samíkovi spravili dýchacie cesty?alebo to zapáliť do spálne na dýchanie?
23. led 2010 v 18:45  • Odpověz
urcite muzes Luci eukalyptem nic nezkazis, ale nasla jsem tohle :unamused:hlavne posledni veta

Eukalyptus

pročistí nám prostor v bytě, v těle i v mysli. Za jeho služby budeme vděční v případě infekcí močových cest, svalových bolestí či neuralgií. Jako závan svěžího větru uvolní naše dýchací cesty a pomůže nám vykašlat se na všechno, co do nich nepatří. Zbavuje plíce hlenu, antivirovými účinky prospívá při nachlazení a zánětech dutin či průdušek. Pročišťuje ucpaná místa v těle, která bývají živnou půdou pro množící se mikroby. Otevírá hruď, vnitřní prostor k dýchání, rozptyluje melancholii a oživuje náladu. Pomáhá nám nahlížet život z té pozitivnější stránky a zbavit se zbytečných vnitřních i vnějších omezení, přílišné opatrnosti, strnulosti, zarytých zvyklostí. S kojenci se ale nekamarádí.
23. led 2010 v 18:52  • Odpověz
LUCI ale tohle jsem nasla ze sama doma

zuzana.minarikova@centrum.cz: Dobrý den, mému synovi je 6 týdnů a již od narození má rýmu. Dříve jen mírnou, ale nyní - při všech těch virech v ovzduší je mnohem horší.Pediatr tvrdí, že je to rýma zadní a brzo přejde - mě se ale zdá spíše horší. Mohu mu aromaterapií pomoci a případně v jakém dávkování u tak malého miminka. Velice děkuji, Zuzka

Blanka Stablerová: ted jsem povídala o možnosti eukalyptu v rozprašovači, který může pomoci lepšímu dýchání. Určitě masáž hrudníčku a pak jedna kapinka jedličky na doléčení při chronickém opakování. b

http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idp=10267433244&day=1263510000&time=12:30&ch=1&idchat=1545

takze klidne protoze to tam odpovidala pani dokotorka
23. led 2010 v 18:54  • Odpověz
a jeste VINCENTKA pry pomaha
23. led 2010 v 18:56  • Odpověz
autor
Janik,ty si zlatíčko,moc ďakujem,takže myslíš,že teda dať do kúpeľa alebo pomasírovať ten hrudníček radšej?aby to náhodou nebolo silne,nepíše,koľko tých kvapiek...
23. led 2010 v 19:00  • Odpověz
Luci - jinak držíme pěsti, at je samkovi co nejdřív dobře :slight_smile:

no a já abych pomalu začala okukovat pračky a postele :grinning: většinu nábytku nám tam prej nechají, ale pračku si vezmou (já bych stejně chtěla novou) a postel teď starou prej vyhodili a novou si budou kupovat až do novýho, ale postel jsme taky s manžou chtěli svoji, takže to nevadí i když za ty matrace to jsou teda pálky...
23. led 2010 v 19:04  • Odpověz
K.ate tak to je super, moc gratuluju :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Lucinko mně kdysi doktorka říkala masírovat prsíčka. Říkala něco z lékárny ať si koupíme,ale já už bohužel vím prd co to bylo. Ježiš to je mi Samíčka líto. To vám tu hexu zase nedají :( Kde to mohl chytit? Posíláme mu pusinku miláčkovi našemu. Tak to ta středa asi padá, co?

Jani u nás už se taky spí, ale Lůca šla spát před chvílí. Zdlábla kaši, dala si prsíčko a padla za vlast :slight_smile:

Holky dneska jsem čučela jak puk - naše ubulená Lůca šla tady z ruky do ruky a normálně vůbec nebrečela. Ta byla tak hodná, že jsem koukala, jestli nám jí někdo nevyměnil :slight_smile: Dokonce jsem jí dala do postýlky a ani nezaplakala a hned vytuhla. Asi jí nechám očkovat častěji :slight_smile: Zatím ťuk ťuk - máme to bez teplot.

Návštěvu jsme si užili, bylo to fajn. Přecpala jsem se buchtama (mně pečivo ani buchty a ani Lucinčiny koláče nic nedělají, já mám zažívání v pohodě) a teď funím u televize :slight_smile:
23. led 2010 v 19:57  • Odpověz
Jani co ta pikantní medová omáčka?
23. led 2010 v 19:58  • Odpověz
no teda, Jani, labužnika určite dám - mám ho uloženého :slight_smile:

luci, do prčic ... to je fakt nepríjemné ... k tomu uteráku - ja by som to tak robila, len ho musíš proste sledovať a namáčať keď sa vysuší - (my máme zvlhčovač....) na to krémikovanie hrudníčka, v lekárni sú krémiky ktoré sú na toto určené pre miminuška - ja by som asi kúpila také, lebo by som sa práve pri mimine bála odhadnúť tú konzistenciu, či nie je silná... a ešte, ak máš nejakú nádobu čo je možné položiť na radiator, tak aj to aspoň trošku zvlhčí vzduch.... no držte sa - je to aspoň bez teplotky???
23. led 2010 ve 20:24  • Odpověz
Kači, mne buchty ani pečivo tiež nevadia - bohužiaľ :grinning:

ešte k tomu psyliu - ja som ho ochutnala, a teda moc som ho piť nezvládala...ale ja som na tekéto veci bábovka :sweat_smile: -
23. led 2010 ve 20:27  • Odpověz
Jaji to je pravda - taky mi to "bohužel" nevadí :grinning: :grinning: Pardon za ten výraz, ale sežrala jsem asi deset buchet :grinning:
23. led 2010 ve 20:30  • Odpověz
Ahoj holky, psala mi wacinka a moc vám děkuju, že na mě myslíte :slight_smile: Dlouho jsem se neozvala, moc sem teď nechodím, jen sem tam na adopci nakouknu. A jen upřesním, ještě nějaký ten pokus o vlastní miminko vyzkoušíme :slight_smile: Bojím se strašně, ale to vám asi povídat nemusím, ale úplně jsem se ještě nesmířila s tím, že to nikdy nevyjde. Máme za sebou spoustu dalších vyšetření a poslední doktor se divil, že jsem tak zdravá :grinning: , takže nikdo další řešení nedokáže už vymyslet, není se čeho chytnout. Takže jediná možnost je jeden takový zvláštní steh a budeme doufat ... .
Mějte se krásně :slight_smile: a děkuju.
23. led 2010 ve 20:30  • Odpověz
Marti ahoj, moc a moc ti držíme palce. Je mi hrozně líto, že tady nejsi s námi. Budu moc a moc držet palce, aby to vyšlo a mohli jste se těšit z miminka - ať u vlastního či přivlastněného. :slight_smile:
23. led 2010 ve 20:39  • Odpověz
Marti - držíme pěsti, ať vám všechno vyjde, moc vám to s manžou přejeme... :slight_smile:
23. led 2010 ve 20:41  • Odpověz
autor
Tak Saminko už spinká,my sme si dali šalátik a pozeráme telku...plakal hrozne,očičká má úplne choré :frowning2: odsala som noštek,kvapla eucalpytového oleja na mokrú plienku,dala ju na kolotoč,povešala mokré uteráky,dala paralen sirup,teda teplotky nemá,ale myslím,že ho trápia tie zúbky,tak nech sa mu uľaví...som z toho hrozne smutná,lebo ak mu to neprejde,tak tú hexu nedostane a zase sa to odloží... :pensive:
Ste zlaté,ďakujem za podporu...

Vám závidím,že vám nerobí nič také problémy ako mne...nikdy som to nemala,holt po porode to je na figu :pensive: :confounded: zajtra proste nedám žiadne pečivo a uvidí sa,ak to bude pečivom,tak pekáreň asi darujem mamine :cry:

Kačko,je fajn,že si si to dnes tak užila :slight_smile:

Žanetka,mne práve takéto "medicíny" nevadia,tak uvidíme,keby to pomohlo,tak zvládnem všetko...

Martinka,som rada,že si sa ukázala,často na teba myslíme a prajeme ti všetko šťastie v splnení vašeho sna a držíme moooooc palčeky,aby sa vám to splnilo a dieťatka sa dočkali! určite sa kedykoľvek ukáž,vždy ťa radi uvidíme :dizzy_face:
23. led 2010 ve 20:56  • Odpověz
Lucinko chápu jak ti musí být :( Moc na vás myslím a Samíkovi bude ráno určitě líp. Když nemá teplotu, tak to bude "jen" nastuzení. Chuděrka malej, je mi ho moc líto. Vzduch jsi mu zvlhčila pěkně, určitě se mu bude líp dýchat. Jestli má tu rýmičku, tak je ještě dobré zvednout hodně postýlku, aby byla zakloněná a on neležel rovně.
23. led 2010 ve 21:02  • Odpověz
autor
Kačko,viem,že si zažila horšie,ale je mi ho ľúto,že má toĺko vecí naraz-vyrážky a svrbenie,zúbky,soplíky,kašel... :pensive: aj Libi tu nadáva,že mu ho je ľúto,keď ho videl,na očičkách poznať ako je človeku...a tá hexa ma štve...že som mu to nedala pichnúť už minule :pensive:
aj tu matrac som mu vyvýšila,snáď sa aspoň trochu vyspinká...

Lucinka je teda dneska šikovná a zlatá,no vidíš,ona na to príde a možno už prišla,ako je lepšie,aby bola taká zlatá :slight_smile:
23. led 2010 ve 21:06  • Odpověz
luci my když jsme byli malí, mamka nám zvlhčovala vzduch tím, že dávala k topení kýbl nebo lavor s vodou... a ještě k tomu mokrý ručníky... a jště jsem u mejch kamarádek doma viděla takový nádobky na vodu, který se daly pověsit přímo na topení a odpařovala se z nich voda a tím se zvlhčoval vzduch v bytě... :slight_smile:
23. led 2010 ve 21:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.