• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Drobčekovia letničiek a podzimiek 2009

(Zamčená)
26. března 2010 
250g hladké mouky, 125 g másla nebo hery, 125g moučkového cukru, špetka soli, 1 vejce. všechno smíchat v hladké nelepivé těsto a dát do potravinářské folie odpočinout do lednice.
pak dortovou formu nebo koláčovou vymazt máslem a to těsto v ní rozdělat psrtama i do boku.. a na to dám nakrájená jablka na kousky pocukruji moučkovým cukrem posypu citronovou kůrou nebo pomerančovou. může se přidat i skořice. na horu dát drobenku a peču na 180-200 stupňů dokud nezezlátně
dávám tam místo jablek klidně i borůvky, nebo jakýkoliv jiný ovoce
24. led 2010 ve 13:39  • Odpověz
Jani - malej chodí spát až koelm druhé - třetí (jak já se těším, až mu to posunu :grinning: ) a vstává na kojo jak kdy, ale nejdřív kolem 8, dneska se vzbudil až ve 12 a teď ještě chrní, ale pujdu ho asi vzbudit, aby šel dneska spinkat dřív...
24. led 2010 ve 13:49  • Odpověz
Luci ty očička jsou nejhorší. Malá když měla horečku, tak mě očima prosila ať jí pomůžu a já nad ní brečela, protože jinak než tím čípkem jsem jí pomoc nedovedla. Se mi chce zase brečet když si na to vzpomenu a představím si Samíčka jak mu asi je :cry:
24. led 2010 ve 14:23  • Odpověz
autor
Kačko,to je práve to,na očičkách naozaj vždy poznať ako človeku je...už ťa tiež chápem ako ti bolo...
24. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
Já bych Samíčka tak pomuchlovala aby mu bylo líp. Snad se to nerozjede. Já musím zítra po úřadech, tak snad tam taky nic nechytíme.
24. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
ahoj holky,

jak je Samikovi? uz je to lepsi?

tak jsem byla nakupovat i vcelku dobre jsem poridila (kabatek, teplaky makeup a rasenku+ kupony na slevy na miminko do DM) jen teda ted koukam jsem si koupila teplaky ale zkousela jsem si sede barvy padly moc pekne a objevila jsem i cerny a ted koukam sou uplne jineho strihu, jsou hrozny,vypadam jak jitrnice, tak me Jirka sice s kecama ale pojede to vymenit ( celej zhavej a stastnej) :pensive:
24. led 2010 v 15:12  • Odpověz
autor
Ahojky Jani,
teda ty si bola takto utrácať? :grinning: ale čo,zaslúžiš si to,no nie?v teplákoch ako jitrnice??? :grinning: si sa mohla nafotiť :slight_smile:

Samíkovi moc lepšie nie je,zajtra ráno frčím k dr,tak snáď to porieši,aby mu nebolo horšie...
24. led 2010 v 15:23  • Odpověz
Jani a to jsi byla nakupovat s Kikou? Jako jitrnice, jo? No to jsi mě zase dostala :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2010 v 15:25  • Odpověz
autor
Kačko,človek sa tomu proste nevyhne,keď potrebuje niečo vybaviť,určite nič nechytíte,posielam Lucinke pusinku aj za Samíka.
24. led 2010 v 15:26  • Odpověz
autor
A Miška,ďakujem za recept,to je vlastne ako linecké,však? :slight_smile:
24. led 2010 v 15:30  • Odpověz
autor
Teeeda,tu je mrtvo....
24. led 2010 v 17:10  • Odpověz
Taky koukám, teď jsme odpočívali a hajali :grinning:
24. led 2010 v 17:17  • Odpověz
no fakt vypadala jsem jak jitrnice meli ten novy moderni strih jakoze dole uply :rolling_eyes: uz mi je ale jirka vymenil :sweat_smile:
24. led 2010 v 17:19  • Odpověz
kaci byla jsem nakupovat sama jirka jezdil po obchodaku s Kristynkou v kocarku :slight_smile: i tak tam bylo vedro :rolling_eyes: jako maji slevy ale zadnej extra vyber, chtela jsem sportovni veciv hervisu no ale bundu ze 7tis na 6 tis fakt nechci :pensive:
24. led 2010 v 17:20  • Odpověz
Tak to já půjdu nakupovat asi až bude malé tak šest a půjde do školy :grinning:

Jdu se napařit do sprchy, jsem dneska nějaká zmrzlá ...........
24. led 2010 v 17:22  • Odpověz
autor
Ach jo,za to Samík zaspal až teraz a to ešte zo spánku plače :pensive: nechce pomaly ani jesť :confounded: no ešteže ráno idem k tej dr,najskor zaveziem Libiho do práce (chudák mi volal,že má toho už plné zuby a večer si dá vaňu s malým) a potom rovno k dr.

Jani,ty a jitrnice? si komedie :grinning: v Hervise sme minule dobre nakúpili,kúpili sme si s Libim Salomon topánky z 5tis.na 2.200kč,úžasne sa mi v nich chodilo v tom snehu a ĺade s kočíkom,paráda.
24. led 2010 v 17:24  • Odpověz
Luci at to Samika brzy prejde chudinku malou a Libimu at to dobre dopadne zitra budeme drzet pesti :wink:

ja jsem chtela bundu a kalhoty na venceni kristynky s kocarkem :slight_smile: ale tak pockam az slevi jeste vic :slight_smile: sice uz tho moc neuziju ale tak pristi rok snad jo :slight_smile:

ja uz nevim zda se sem dnes dostanu tak se mejte pekne kristynka dnes pujde do postylky pozdeji nez obvykle tak sem zvedava :wink:
24. led 2010 v 17:28  • Odpověz
Luci tak jestli už nechce ani jíst, tak to je fakt nemocný :( Doktorka se mě vždycky ptala, jestli papá a když jsem řekla, že jo, tak říkala - tak to je dobré, kdyby neměla ani chuť k jídlu, tak už je to špatně. Ach jo, to by si člověk na sebe vzal všechny nemoci na světě, jen aby jeho miminko bylo zdravé. Ale on se z toho dostane a bude zase dobře.

Jani tak držím pěsti, aby Kika dobře spala a nevstávaly jste v pět :slight_smile:
24. led 2010 v 17:51  • Odpověz
Jani - mně hervis připadá na prd, maj tam buď levný šunty a nebo předražený věci... :-/ Já mám bundu od RVC sportovní (já teda jiný věci ani nenosim:grinning:) a jsem s ní spokojená, chodím v ní celej rok (v zmiě stačí pod ni hodit jen o mikinu víc :slight_smile: ), nepromokne, prostě parádička :slight_smile: a stála jen 1600 :slight_smile:
24. led 2010 v 17:54  • Odpověz
Jani - mám přesně tuhle http://www.roveco.cz/products/jacket.php?rn=BW0708, letos jí budou dva roky a furt v pohodě :slight_smile: :wink:
24. led 2010 v 17:59  • Odpověz
Holky já jsem tak šťastná jak jsme naučili Lůcu na postýlku bez nějakého řevu :slight_smile: Napapala se, já tam s ní byla 5 minut a do dalších 5 minut zařezávala :slight_smile: Já vím, že když vám dětičky spinkají v pohodě v postýlce, tak to pro vás není nic extra, ale pro mě je to fakt super :slight_smile: Teď jí učím v noci prodlužovat papání - aby si nezvykala, že se vstává po dvou hodinách :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. led 2010 v 19:56  • Odpověz
Ahojky, no dnes som úplne grogy. Boli sme občumovať autosedačky. vybrali sme romer safefix plus a asi ju kúpime u vás v čr vyjde nás aj s dovozom lacnejšie. Inak sa mi zdá, že Lucky ty si už tiež nejakú vybrala a neviem či si niečo nepísala o Mc Tobi, lebo pán čo nám to ukazoval vyzeral byť zbehlí a keď som mu povedala, že MC Tobi, tak sa zasmial, že mi niečo ukáže, pripevnil ju k sedadlu a pri náraze z boku by to teda bolo asi nepekné - o hodný kus sa pohla :frowning2: a moc pochvaľne sa o nej nevyjadroval ani Michal zo špuntíka u vás v Prahe a ten mi príde seriózny chlapík. Tak ak si mala vybratú práve ju tak sa ešte popýtaj a pouvažuj.
Nám síce ten pán odporučil Concord ultimax, ale tá sa mi až tak nepáči, ale išla super do ľahu, čo romerka nejde.
24. led 2010 ve 20:24  • Odpověz
Inak akosi sa drahý Alexander pohoršil v doobednom spánku - vôbec mi nechce zaspať a pritom je unavený - potvorka - dnes sme ho uspávali hodinu. Inak už si tiež predlžuj čas, ktorý strávi hore.

A ešte mám novinku - 2.februára ideme plávať :slight_smile: .
No a zajtra frčíme na prvé cvičenie na neurológiu, tak držte palčeky. :unamused:
24. led 2010 ve 20:27  • Odpověz
Holky vy už takhle vybíráte další autosedačku? My ještě nemáme ani tu jídelní židličku :grinning: Ale Lůca se do té autosedačky ještě hezky vejde.
24. led 2010 ve 20:28  • Odpověz
Zuzi tak to je super, že jdete plavat :slight_smile: No my se s holkama snad taky dohrabeme, už jsem koupila plavečky :slight_smile: Lůca už si taky prodlužuje čas - teda hlavně večer. Dřív spala ještě kolem šesté, ale to už teď nechce. A já jsem ráda, pak hezky usne večer :slight_smile: Jako dneska :slight_smile:
24. led 2010 ve 20:33  • Odpověz
No mne sestra poradila, že nech kúpime teraz - vypredávajú staré modely :wink: . No a u nás je najlacnejšia za 316 € a u vás za 270€.
Plavky kúpime tam ako ideme plávať - som tu mala odkaz na také neoprénové, ale neviem ako s veľkosťou, či ešte zoberiem tie menšie a potom zas budem kupovať druhé - chcelo by to vyskúšať, ale neviem či mi to dovolia. Uvidím.
24. led 2010 ve 20:59  • Odpověz
Lucinka držím palčeky, nech to Samík nemá nič vážne.
24. led 2010 ve 21:06  • Odpověz
Ahojda holky:slight_smile:

tak sme zpět z víkendu a teda co to čtu...Luci Luci Luci...moc na Samíka myslím a posílám moooc pusinek aby mu bylo líp...ještě k tomu zvlhčování...nám doktorka doporučila dát pod postýlku vařící voru s heřmánkem...aby ty výpary dýchal a pomohlo to...a na rýmu Libenar kapky...http://www.apatykarka.cz/libenar-pro-deti-15ampuli-po-5ml je to jen vodička ale pomůže...odsávala sem snad každou hodinu a taky to bylo tím že sme měli doma moc teplo...takže prosím nepřetápět...to by se mu ještě přihoršilo...a určitě podložit tu postýlku....my jí taky celou měli obloženou mokráma plínkama a dýchalo se mu líp...jinak ještě mi dr. říkala abych mu dávala pít převařenou kojo vodu...že jak má tu rýmičku tak se rychleji dehydratuje a tak aby doplňoval tekutiny...když nebude chtít z lahve tak aspoň po lžičkách...no tak mě nenapadá ještě nějaká další rada, kterou ještě holky neříkaly...ale doufám že ho to brzo přejde...prďolku malou...posíláme mu moc síly aby se s tím rychle popral. Moc na vás myslím a zítra ať už mu je líp a dr. poradí ještě něco dalšího dobrýho :wink:

Jinak Jani my dáváme štěpána spát po koupání a napapání tak mezi 19:30-20h a vstává poprvé mezi 6-7h ráno ale to dostane prso a pak ještě spí...když ho nevzbudí Járův budík tak spí i do 9:30 takže paráda:slight_smile:

Holky Štěpán dneska snědl kaši...a já debil už viděla že má dost...ale tu poslední lžičku sem mu dala...sem myslela že jí ještě zvládne..ale už byl asi plnej a jak to nemohl polknout tak nejmíň polovinu té kaše vyhodil ven...bych si nafackovala :pensive: :confounded: ale byl v poho a pak hned usnul...tak mu to snad nic neudělalo...ale teď ho pořád kontroluju jestli dejchá a nezvrací...no sem prostě blbá...už to víckrát neudělám...
24. led 2010 ve 22:29  • Odpověz
Krásné ráno :slight_smile:

Gábi a co zoubky, pořád zlobí??? Lůca včera zdlábla skoro celou kaši, tak jsem si říkala, že bude chrnět, ale kdepak, zase se v půl jedenácté vzbudila. Se z ní picnu, nechápu, proč nespí dýl. Asi jí to b bude muset Štěpánek vysvětlit :slight_smile: Snad se nám časem podaří, aby spala dýl. :slight_smile: A co víkend? JO a jak to vidíš s tou středou?
25. led 2010 v 07:12  • Odpověz
dobre rano :wink:

tak jsem kristynku dala spinkat v 19:30 (o hodinu pozdeji nez normalne) a vstala jeste driv nez obvykle, v 4:45 :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: nastesti jsem sla spat i ja brzo :frowning2:

petko diky za odkaz kouknu zda tu neni nekde v okoli :wink:

Snad uz je na tom Samik lepe :frowning2:
25. led 2010 v 07:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.